Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Lacike

Dalsi diel, ktory mi dokazal, ze natacat pokracovania skveleho a dokonale uzavreteho prveho dielu, bola chyba. Vdaka miliardovym ziskom tychto sraciek to vyzera, ze si to myslim iba ja. ()

Dydzej

Změna režiséra původně docela úspěšné trilogii vůbec neprospěla. Jednodušše řečeno, chybí tomu fištrón. Absenci odlehčeného humoru nemůže ani starý dobrý Jonny Depp vyrovnat. Již na začátku je vidět, že se jedná o úplně jiný film. V prvních třech minutách jsme rychlým scatchem uvedeni do děje a je nám odhalen cíl cesty a vlastně celého snímku. Pro srovnání první díl začíná snad nejvtipnější částí celé triogie (ano tento díl do série nepočítám), tedy příjezdem cpt. Sparrowa do přístavu. Sparrowovy myšlenky nyní nejsou až tak jasné, jako v předchozích dílech. Především konec (ostrov). Ten není žádným logickým vyústěním filmu. Snad by mohl být i uveřejněn jako samostatný krátkometrážní spot. Rovněž dějová linie zamilovaného křesťana nemá žádnou jasnou pointu. Působí to na mě dojmem, že režisér měl napsaný scénář v bodech, každý bod natočil zvášť a pak je spojil do jednoho. Mé hodnocení je tedy 4/10. ()

BoPo

Som rád že som sa nenechal odradiť predchádzajúcim slabým dielom. Nastalo totiž po všetkých stránkach zlepšenie. Takže v rámci série sa Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, dostávajú čo sa týka celkového dojmu na druhé miesto. A to som teda úprimne nečakal. ()

GeusX

Toto, v pořadí čtvrté, pirátské dobrodružství se mi líbilo více než předchozí díl "Na konci světa". Nebyla tu hluchá místa a děj má solidní tempo. Výborný hlavní hudební motiv se snad nikdy neoposlouchá. Ačkoli již dávno vyprchala euforie z originality pirátského kapitána z prvního dílu, stále se jedná o nadprůměrnou zábavu. ()

Hwaelos

Třetí díl se nesl v duchu toho, že se Depp dostával do popředí ve smyslu hlavní figury a katalyzátora děje (oproti pouhému nahrávači v prvním a druhém dílu). Pořád ale měla Keira a Bloom důležité úlohy a film by se bez nich neobešel. Marshall natočil čtyřku výhradně s Deppem, coby hlavní postavou, kterému trochu sekuduje G. Rush. To nebyla špatná volba. Jen se nám změnil žánr. První tři snímky se odvolávaly k filmům s Errolem Flynnem. Byla to poctivá dobrodružná romance o pirátech, která nepostrádala vtip. Poslední díl prozatímní tetralogie je ryzí komedie. Akce není moc a popravdě řečeno nenadchne. Už na začátku jsme připraveni o expozci děje a jsme vrženi přímo do jeho průběhu, aniž bychom se zaobírali motivacemi té či které postavy. Čili, o příběh vlastně moc nejde. Jde jen o to rozehrát partii pro sérii Sparrowových vtipů a v tom smyslu funguje snímek výborně. Kromě Rushe jsou tam všichni ostatní vlastně zbytečně. Příběh kněze a mořské panny nijak nesouvisí s hlavní linkou, Penelope Cruz je absolutně zbytečná a bez ní by film vypadal úplně stejně a totéž platí i Černovousovi, který oficiálně řídí výpravu, ale vlastně do vývoje děje až do své smrti nezasáhne. Šílené Španěle potkáme až na konci, kde vše zničí a v poklidu odjedou. Charismatické charaktery, které jsou pevně zakotveny v příběhu (tak jako tomu bylo u Knightleyové a Orlando Blooma) zkrátka chybí. Výsledkem je vynikající komedie. Nic víc, nic míň. ()

Johny_fork

Příjemná změna oproti třetímu překombinovanému dílu. Piráti se vrací ke svým počátkům, tedy k jednoduché, přímé dějové linii, k čemuž přidávají vtip a roztěkanost z dílu druhého. Takový druh popíku rozhodně neurazí. ()

Terva

Dobrý příběh, parádní obsazení, krásné panny upířího klanu a graciozní hudba - to vše jsou Piráti z Karibiku. Ale, ale nečekal jsem, že to někdy napíšu, leč je to první film, kdy mě vadilo provedení ve 3D. Jsou tam pasáže, které by byly hezčí ve 2D. Tady jsem si vlastně uvědomil, jak nám 3D kazí prostorovou vnímavost a ve své podstatě i zážitky s filmů. Není nad to použít svůj důftip a vynalézavost, což se z technologií 3D vytrácí. CITÁT - Jsi Jacku, jediný pirát, za kterého se může převléknout i holka........... Bojová scéna z mořskýma pannama je úchvatná, zvlášť když se ta první chová tak mile. Tu si zahrála Gemma Ward a nese jméno Tamara. Ten film neztratil na kráse, vtipu i síle - je to plnohodnotné pokračování. A další nás určitě čeká, čemuž nasvědčuje několik momentů, hlavně však poslední scéna až na samotném konci titulků - tak jak je u této série zvykem. CITÁT - Tak šup, šup !!! Viděno na originálním dvd ve 2D. Komentář již je napsaný po návštěvě z kina a tak teď již jen citáty a dialogy, no a možná pár poznatků, nebo ne. CITÁT - Obžalovaný se necítí být Jackem Sparrowem. Co vy na to ?......... CITÁT - Ukradl jsi mě, jsem tu abych se vzal zpět.......... CITÁT - Nevychází, nikdo se s ním neplavil, nikdo ho neviděl!!!??? Dobrá zpráva, pánové, nejsme na lodi kapitána Černovouse.......... CITÁT - Kapitáne, chci vám nahlásit vzpouru.......... Opět se musím pozastavit u scény "Mořské panny". Námořníci tam mořským pannám zpívají píseň "Můj námořník". Scéna je mrazivá, nádherná a asi dvě vteřiny ukotvena v čase. CITÁT - Už to začíná......... CITÁT - Znáte ten pocit, když stojíte někde hodně vysoko a máte chuť skočit ? Já ten pocit nemám !.......... CITÁT - Ne...Do...Tý...Kej...Se...Tý...Ma...Py.......... CITÁT - Aqua de Vida......... GIALOG - BARBOSA ( Geofrey Rush ) : Zatýkám vás !!! ČERNOVOUS alias EDWARD TEACH ( Ian McShane ) : Nikdy se nevzdám bez boje ! U Ďábla, zabte je !!! JACK SPARROW ( Johnny Depp ) : Tak moment. Potřebuju si jenom něco vyjasnit. Vy tedy budete bojovat proti nim a oni budou bojovat proti vám, a to jen proto, že on chce zabít jeho ? Má to smysl ? Ať spolu bojují oni a my zatím poležíme, pokoukáme, popijeme. Vsadíme si, co ? SCRUM ( Stephen Graham ) : Jo. ( a zastrčí meč do pouzdra ) BARBOSA - Zabte jééééééé.......... CITÁT - Tenhle život dává ? A tenhle život bere ?......... CITÁT - Moment. Ono to asi možná bylo obráceně.......... DIALOG - GIBBS ( Kevin R. McNally ) : Tušíš jak ji dostat ven ? JACK SPARROW : Budeme potřebovat kuši, přesýpací hodiny a tři kozy. Jeden z nás se musí naučit hrát na trumpetu a druhý dělat tohle ...eeuuuuchůůůůů. GIBBS : Znám muže, co má kozy. JACK SPARROW : Dobře a já umím dělat tohle ...eeuuuuchůůůů........... HUDBA - Hans Zimmer. Na kytaru hraje : Rodrigo Y Gabriela. Za závěrečnými titulky je, jak se stalo již zvykem, malý dovětek. Tentokráte se týká Angelíny ( Penélope Cruz ) a jejího malého nálezu. CITÁT - Směr Tortuga......... Tu nádhernou mořskou panu, co měla uronit slzu si zahrála Astrid Berges - Frisbey. CITÁT - Ty jsi mě vlastně nalhala pravdu......... () (méně) (více)

rreal13

Další díl pirátů ve kterém některé scény rozesmějí, některé nadchnou zpracováním. Celkový dojem je na 70%. ()

CiTrus007

Finální verdikt je 3-. Jack sice blbne ostošest, ale k ničemu to není. Řekl bych, že bylo celkem nešťastné zvolit knižní předlohu pro scénář sequelu trilogie. Tři čtvrtiny nám dlouho známých postav ubyly a ty zbývající se chovají úplně jinak, než bychom čekali. A adaptace? Příliš akční bitvy ve tmě nebo dlouhé konverzačky..... Tímto bych chtěl požádat scénáristy, ať přijdou příště s něčím lepším, nebo ať nechodí vůbec. Nedoporučuji... ()

JohnCZ

Zklamání. Je tu sice pár dobrých scén, jako třeba setkání s mořskými panami, ale jako celek je to strašně nevýrazné, vtipů ubylo na minimum. Ani ta hudba už nebyla tak monumentální a HLAVNĚ to nebylo moc zábavné. Naprosto tuctový blockbuster. ()

jahol

No jo, má to Jack Sparrow těžký. V minulých dílech nyní už tetralogie udělal pro to, aby nás pobavil a dostal, o dost víc než musel a prostor pro invenci dochází. Ono je to krásný vytvořit v díle prvním velmi zlého pirátsky nasměrovaného zloducha, se kterým musí Jack vést nerovný boj, a v díle druhém ho trumfnout zloduchem ještě o řád lepším... jenže takhle nejde očekávání diváka gradovat do nekonečna. Čtvrtý díl tak neurazí, vcelku pobaví, ale nepřekvapí a v hlavě neutkví... a navíc mu schází dynamické scénáristické perly typu souboje ve stáji s oslíkem z dílu prvního nebo souboje na mlýnském kole z dílu druhého či bombastický souboj s mrtvými nemrtvými v měsíčním světle z dílu nevímjakého. Jedinou opravdu dobrou scénou, kvůli které za to film stojí vidět, je lov mořských panen na návnadu a ten trvá bratru deset minut. Protože ale hlavním hrdinům lze po stránce herecké sotva něco vytknout a Zimmerova hudba je tak bombastická, že je pořád silným zážitkem, i když už počtvrté opakovaným, je výsledný dojem pořád na velmi solidní trojce. A na závěr dvě rady: 1)pokud znáte dvojku Rodrigo y Gabriela, moc se netěšte, protože angažmá téhle dvojice folk rockerů jako skladatelů filmové hudby pro hollywoodský spektákl nevyprodukovalo nic extra - zato pokud je neznáte, najděte si je na youtube 2)podobně jako u předchozích dílů končí film až po dlouhém sledu závěrečných titulků a je to konec sice krátký, ale vtipný, který navíc značně přerozdává hlavním hrdinům karty, které dostali v závěru "oficiálním". ()

Skrk

Ukecaná průhledná nuda bez akce (a když už je, je příšerná) s trapnými scénami, nezáživným soundtrackem Hanse Zimmera (pořád dokolečka ty samé tóny) a nevtipným Deppem. Změna režiséra nepotěšila, ba naopak - díky režisérovi Chicaga vznikl nejhorší díl už i tak nepovedené série. Alespoň ten konec nebyl nejhorší... ()

corpsy

Úžasné dobrodružstvo, ktorému ani tak veľmi nevadí, že je menej epické a krotkejšie, ako predchádzajúca trilógia. Zbytočne sa rozpisovať. ´´Jack is back´´ a povedzme si na rovinu, nieje celá séria hlavne o ňom? A ON je proste dokonalý. ()

Marek1991

"Čo vyzerám, že som bol u prameňa mladosti? Záleží na svetle.""Máš ti vôbec poňatia, kto ja som? Tento panák zabudol svoje vlastné meno!""Takže ti si mi vlastne naklamala pravdu? To je mazané, to musím skúsiť." Nuž tento film pod Marshallom ožil. Zapojil ďalšie nové motívy ako piráta Čiernu bradu, morské panny, čiže sirény, prameň mladosti, ale najmä mal dynamický dej, ktorý až tak nenudil. Samozrejme pirát Čierna brada zomrel inak, ale film mal aspoň nejakú zábavu, bol pre mňa zaujímavý a až o toľko to časovo neprešvihli, narozdiel od minulého dielu, ale stále to nebolo primerané. Neviem, či je správne k tomu natočiť ďalšie pokračovania, ale až na prvý diel je to celé jedna veľká priemerná séria a až na použité motívy od Krakena až po piráta Čiernu bradu, to napriek dynamike nie je nič moc. Je to jeden veľký komerčný ťahák, ale akoby bez duše. ()

Ajinka126

Předchozí díly se mi líbily, skutečně líbily, ale tohle mi už nepřišlo ani jako pohádka, ani jako fantasy a ani dobrodružný film. Byl to mix všeho možného a výsledek je "divnej". Taky jsem zklamaná z hlavních aktérů, kteří asi mají nahradit romantickou zápletku mezi původním O. Bloomem a K. Knightley. Určitě to není tak kvalitní film, abych mu chtěla znovu obětovat 131 minut! ()

PauloZ

Rob to nenatočil zle, ale rozhodně to mohlo být lepší, napínavější, efektnější a možná i zábavnější. Ani si nejsem jistý, jestli je to lepší jak trojka. První hodina filmu mnou procházela celkem bez emocí a bez zaujetí, a to jsem na tom byl v IMAXU! Naštěstí nastal zlom při příchodu mořských panen (scéna byla oprvadu dobrá a hlavně to bylo něco "nového" a škoda jen, že těch nových věcí nebylo víc) a od té chvíle si to až do konce udrželo celkem solidní dívatelnou atmošku. Každopádně to nemůžu hodnotit víc jak 3*. Tohle je prostě jenom další díl, ve kterém jsou skvělý herci, ale kterému chybí něco megalomanského a nově tvořivého. Podle mě nejsou piráti ještě na konci svých sil, ale potřebují mnohem zajímavější scénář a hlavně nové fantasy prvky, které vyloženě překvapí a diváka zaujmou (jako zde panny), jinak nemá cenu točit další díl a omílat stejné pořád dokola. ()

F.man

Jupijou-hou-hou další Piráti nám kina zaserou aneb dozrál čas na jednu z Jerryho dojných krav. Hned na začátku je třeba říct, že Na vlnách podivína je rozhodně lepší než Verbinskeho veledílo Na konci světa. Jelikož jsem ale předcházejícímu dílu dal minule krásnou jednu hvězdičku, nebylo to zase tak těžké. A tak i přes to, že Na vlnách podívína dávám nakonec hvězdy dvě, stále se jedná, v porovnání s Prokletím černé perly, o kardinální sračku, která má s původním snímkem společný snad jen název a skvělou postavu Deppa. I ten už ale ztrácí dech a neexceluje tak jako dřív. Naproti tomu solidním osvěžením je přítomnost Penélope Cruz, která zachraňuje co to jde. Sympatické taky je, že tentokrát se v ději dá sem tam i orientovat a má to "jen" 137 minut. Nevím jestli tomu pomohlo, že film psalo devět lidí (!!!), ale takový počet scénáristů zaručeně musí podkopat jakoukoli identitu snímku a potvrdilo se to i tady. Prostě týmově vybudovaná studiovka, zacílená na co největší počet střední populace, která funguje spíše pro svoje efekty a postavy než kvůli nějakého zajímavého a hodnotného děje. Všem co chtějí investovat dvě a půl hodiny radši doporučuju původní film, protože tohle za to vážně nestojí. Pár vtípků, pár scén a pár jinak zajímavých momentů je na 137 minut zatraceně málo. How is it we can never meet without you pointing something at me? ()

berny2468

Jednoznačně je to nejhorší díl. Změna režiséra filmů vůbec neprospěla. Hlavní problém je že Piráti z karibiku ztratili to co mě na nich nejvíce bavilo, a to je pořádná bitva (byli sice přehnané, ale mě opravdu bavili) a skvělý Jack Sparrow, který je tady až na pár scén špatný až trapný. Naštěstí nevymenili i Hanse Zimmera, a tak to bylo aspoň co poslouchat. 45%. ()

ConanVJ

Pro mě momentálně nejslabší piráti ze série, i když je to pořád pěkný dobrodružný pirátský film. Akce oproti předchozí trilogii razantně ubylo (ale to není ani moc na škodu), změnilo se obsazení hlavních a vedlejších postav (což mě trochu zklamalo, hlavně u vedlejších, kdy mi tu chybí některé vtipné role) a dění se přesunulo víceméně na jeden ostrov ( já mám raději rozmanitější prostředí u této série). Akce je opět pěkně natočená, vtipných situací zde také několik je a hudba je opět perfektní. Hlavní hrdinové jsou opět pěkně zahrané a mořská panna je k sežrání. Celkově jsem spokojen a dávám 85% :) ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku