Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

darkreider

Mne sa to teda páčilo. Jean Reno je perfektný. Dej a situácie prestrelené na míle ďaleko. Mozog do mrazáku a blockbuster jasný. Ja som sa bavil od začiatku až do konca. A o to ide, baviť. ()

Stíba

V podstatě kultovní film (protože Godzillu zná asi opravdu každý), který je ovšem častěji spíše terčem smíchu než nějakého hlubšího ocenění. Vždyť ona to vážně je spíše komedie než sci-fi akční horor... :-) ()

desolator6

Godzilla vznikla v jej najšťastnejšom období. Keby s tou akciou prišla o 6 mesiacov neskôr, zaujalo by to asi už len málo ľudí. Navyše mám pocit akoby nejak naslepo trafila požiadevky 14 ročných chlapcov v tej dobe. Ale inak je to taký priemer. ()

Darckol

Takže čakal som niečo ako vláčik - vpredu utekajúci civilisti, za nimi nejaká veľká potvora a za ňou armáda na Hummeroch - z veľkej časti som to aj dostal :) Musím však pochváliť výber Rena, ktorému takéto role veľmi sadnú a ním podané hlášky mi vyčarili minimálne pobavený úsmev na tvári. Na druhej strane som tam vlastne nič výnimočné nenašiel. Celkovo kyvkám hlavou, že to mohlo skončiť oveľa horšie. 6,5/10 ()

yamk5

Klasika, s hroznými hercami, s hroznou potvorou, s hrozným scénarom, s hrozným režisérom. Ale doteraz si pamätám tú reklamnú kampaň spolu s Pepsi, doteraz si pamätám na túto príšeru prvý krát v telke, doteraz som ľutoval, že som nemal tento film doma. Klasika. Bodka. ()

zipoo

Ještě že máme takové nenáročné filmy. Nemůžu pořád koukat na snímky, u kterých musím přemýšlet a dávat neustále pozor. Jednou za čas si sednu k televizi, mrknu na Godzillu a dobře se bavím. ()

Don Carlos

Postupem času se pro mě stala Godzilla srdeční záležitostí. Mám tu spoustu odblíbených scén (příchod Godzilly na Mahattan, honička mezi mrakodrapy atd...) a některé hlášky u mě zlidověly . ()

1Legend1

Já jsem se bavil. Optimista Broderick a chladný Reno si spolu sedli a zahráli skvěle. Efekty a příšery obdobné jako ve Spielbergově Jurském parku parku potěšily, nadchly. Děj se skoro nezastaví, skoro pořád je k vidění(ať už malá, nebo velká) Godzilla. Jsem potěšen. 80% ()

Mandalorian

Horor ? To ne. Ale pár komediálních prvků nemělo chybu. "Jedete špatným směrem !" Nebo? "Proč máte žvejkačky ?" "Vypadá to americky." :-) 4* ()

panPsax

Efekty nás baví! Jako hit osmdesátek dobré. Jako film o jediný rok starší než Matrix je to k pláči. Reno, Broderick... co jim slíbili, že takové role vzali? ()

tranquill

Zmutovaná nestvůra + katastrofické téma = u mne téměř poloviční úspěch :-) No, to přeháním, ale zde jsem si spojení velkolepé podívané s kvalitními efekty a známými tvářemi dostatečně užil. ()

Jakubik

Jsou filmy od Emmericha, na které se člověk podívá ještě minimálně jednou. To samozřejmě neplatí jen u Emmericha. Ale film natočil on tak se pojďme bavit o něm. Den nezávislosti byl fakt super a dá se na něj podívat znovu a pak časem ještě znovu. U Godzilly je to trošičku jinak. Když byl film v kinech tak mi bylo přesně 12 let a pamatuju si, že se mi docela líbil. Pak jsem ho dlouho neviděl až do nějaké televizní produkce a pořád jsem si říkal, že je to docela dobrý. No a teď jsem si jí pustil po dlouhé době a musím říct, že další promítání nebude zas tak nutné. Né, že bych dospěl a přestali se mi tyhle dětské filmy líbit ba naopak ale Godzilla je prostě taková nudnější… ()

goni

Napad super, efekty super, prevedenie bieda. Je to sice velka klasika, ale klasicke su aj tie nedostatky. Velke mnozstvo logickych chyb, nepochopitelne spravanie postav, odolnost jastera voci raketam a strelam, ktore by ho rozmetali na kusy, atd, atd... Skoda lebo potencial bol skvely. Len keby tie peniaze vyuzili rozumnejsie. A pritom nechybalo az tak vela [91/2013]. ()

KafuR

Ono to ze začátku ani tak hloupě nevypadá (pomineme-li fakt, že zrovna Amíci kritizují Francii za jaderné zkoušky). A dokud se nám Godzilla drží pěkně ve vodě a věnuje se potápění (lodí) a rušení starých rybářů, tak si vlastně ani není pořádně na co stěžovat. Jenomže pak nám ta přerostlá ještěrka objeví ulice Manhattanu, nenápadně (?!) si zmizí v tunelech metra, které by jí do té doby stačily tak na schování prstu u nohy a jako by toho nebylo málo, tak páni scénáristi od této doby natolik popustili uzdu svoji chorobné fantazii, že se člověk pomalu začíná modlit, ať tu příšeru nesestřelí ovladačem dřív, než se to povede těm srandovním chlápkům s pistolkami v ruce. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze