Poručík

Nejvýznamnější film Abela Ferrary je příběhem o poručíkovi (Harvey Keitel) který chlastá, znásilňuje, prohrává velké částky v sázkách na baseball a bere heroin. Během vyšetřování znásilnění jedné jeptišky začne reflektovat svůj život. Film byl natočen za osmnáct dní a někdy se natáčelo i skrytou kamerou, kvůli tomu, že produkce nezajistila povolení. (dr.Orlok)

S.Quentin QUALE

Kvůli Kietelovi se na tento film hodí mrknout, ale osobně nechápu záměr těchto dramat. Prostě vezmete zkažený charakter, jenž poctivě divákovi představíte hned na začátku. Fajn. Do tohoto momentu, který odpovídá cirka půlce filmu, je to velice fajn, nedivím se zdejším pětkám. Jenže pak se postava začne potácet semo tamo, míříc tam, kam je to divákovi už v tuto chvíli jasné. Kietelova one man show za ochutnání opravdu stojí, navíc se film s ničím moc nesere, ale co si budem povídat, takovýto "drama" příběh přece musí nechat každého klidným. 69% ()

Javert

Musím souhlasit s kleopatrou. Být promakanější příběhová linka, bylo by to o dost lepší. I tak jsem ale velmi spokojen. Harvey Keitel zahrál jednu ze svých nejlepších rolí. ()

Anderton

Kto očakáva riešenie zložitého prípadu a nejakú obligátnu korupciu na pracovisku, tak sa musí porozhliadnuť inde. Ferrara nám predstavuje profil človeka, ktorý to už dávno prestrelil a dopad na dno môže spomaliť snáď iba pokánie. Prípad tu samozrejme je, ale má úplne inú funkciu, ako by jeden očakával. Tu sa ani nerieši, čo na to všetko policajtova žena a deti, radšej tu máme dlhé scény, kde si Keitel ide kúpiť matroš a potom si ho užíva. Osobne som očakával, že film bude podobný ako jeho remake, ale mám dojem, že Herzog to uchopil trochu inak a mám chuť si jeho sotva nadpriemerný film pozrieť znova. Inak nič pre patologických stávkarov, ktorých sa poslednú dobu vyrojilo ako húb po daždi. ()

DwayneJohnson

Harvey v tomhle filmu odhalí postupně všechno. Nejdřív své tělo, pak i rozervanou duši, doprovázenou tradičně bezchybným, hereckým výkonem. Je to vlastně jeho film, který si ukradl tak trochu sám pro sebe. Rozhodně ne poprvé a pevně věřím, že i ne naposledy. ()

Rocky62

Harvey Keitel v roli poručíka, kterému nejsou všechny možné špatnosti proti srsti, naopak. Fetování, znásilňování, chlastání, sázení... to vše je jeho denním chlebem. Bohužel je to ale také všechno, o čem celý film je. Celé je to jen lehká úchylárna ozdobená jen s jednou vtipnou scénou, kdy poručík rozstřelí své rádio v autě, protože prohrál zápas. 50% ()

Claw

Naprosto špičkové drama o poldovi, kterého dokonale ztvárňuje Harvey Keitel. Největší anti-hrdina, jakého jsem ve filmu kdy viděl... Non-stop sjetý, zfetovaný nebo ožralý čím se dá, na všechny má vyjebávky, lži, je to podvodník, gambler, sázkař, spí s kurvama... I když jeho život je na první pohled dlouhou dobu "uhlazený" a nikdo na něm moc nic nepozná (nebo všichni dělají, že to nevidí...), nakonec se stejně dostává na samotné dno. Excelentní herecký výkon Keitela dělá z tohoto filmu fakt pecku. Špinavý, zvrácený, cynický film... /90% + FILM ROKU/ ()

Chrustyn

Film o bezpochyby nejodpornějším policistovi, který se kdy na obrazovce objevil. Fetuje, bere úplatky, spí s prostitutkami a onanuje na veřejnosti. Harvey Keitel je náležitě slizký ale režisér z jeho postavy dělá jen odpornou v ničem uvěřitelnou karikaturu, kterou je těžké sledovat, ačkoliv je prakticky celý film postaven na sledování činů hlavního hrdiny a tažný příběh, byste ve filmu hledali stěží. ()

poz3n

Snímek, který už opravdu nechci nikdy vidět znovu. Občas je nějaký film bezvýchodný tolik nepříjemným způsobem, že pocit z něj přehluší jeho kvality a zanechá ve vás jen opravdu hodně nevábnou pachuť. Bad Lieutenant je přesně takový. Ani vteřina minimalistické dějové linky nenabízí pocit, že by hlavní "hrdina" měl k dispozici alespoň náznak jakéhokoliv životního východiska. A od toho se odvíjí vlastně celý feeling snímku. A i když jsem v průběhu narazil na několik opravdu působivých obrazů a film ve mně určitě něco zanechal, stále ve mně převládá pocit, že si Poručíka příště odpustím a pokud budu chtít vidět znásilnění jeptišky, sáhnu raději po pornu. 5/10 ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 9.8.2009 - réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2009) = PAVEL GEJDOŠ, Keitela dabuje Peter Rúfus ... + ČESKOSLOVENSKÁ PAY-tv PREMIÉRA: FILM+ = 17.6.2010 ... a pre vulgárny výraz sa v slovenskom dabingu veru nešlo ďaleko. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Na MARKÍZE bola odvysielaná UNCUT verzia. (6.8.2009) ()

Bauer

Bad Lieutenant (nebo český debilní název Až na dno) je opravdu bad. Kdybych měl někomu vysvětlit co znamená slovo bad, tak bych ukázal na poručíká v tomto filmu. Na svou dobu pravděpodobně hodně kontroverzní film. Už jen znasilnění jeptišky je na mně trošku moc a do toho policista, který znásilňuje, pije a fetuje. Abel Ferrara je ďábel, když natočil tento film. Shlédnutí tohoto filmu jsem odkládal. Někde jsem četl, že to byl i zakázaný film, takže strach ve mně byl někde hluboko ukryt. Podíval jsem se na to. Hodně jsem se na to těšil a byl jsem zvědavej co to je. Přišlo zklamání. Hodně nudný film. To že tam je Harvey Keitel nahý, že dělá ty jeho špatnosti mně neuchvátí. Určitě životní role Harveyeho. Herecký koncert jeho výkon v tomto filmu. Škoda jen že po 30 minutách mně to přestalo bavit. A potom když měl hlavní hrdina (nebo padouch?) vidiny, tak to na mně bylo už moc. Docela se těšim na novějšího Bad Lieutenanta s Nicolasem Cagem, i když tam bude asi také zklamání. ()

Morholt

Vemte si všechny policajtský neduhy, jaký jste kdy viděli a napěchujte je do osoby jedinýho policajta. Vyjde vám bezskrupulózní troska, která svojí pozice veřejnýho činitele využívá a zneužívá plnými doušky. Jenže na každou svini se vaří voda. Drsný film, ačkoliv ne tak šokující, jak jsem tady vyčetl, který mě dostal jednak strhujícím výkonem Harveyho Keitela, kterému jsem věřil každý pohyb a jednak koncem a gestem Harveyho seržanta. 80% ()

Shaqualyck

Ale jo, chápu to... Absolutní a neodvratný rozpad osobnosti. Když na Vás prostředí permanentně dopadá jako olbřímý šutrák a drtí Vás na prach... najednou není cesty zpět a z kozla se stává zahradník (nebo spíš naopak). Nic proti Ferrarovi, jeho slabosti pro zvrácenou atraktivitu zločinem prosycených "špinavých ulic" rozumím a Keitel to zahrál skvěle, ba přímo bravurně, ale holt patřím k těm naivním optimistům, kteří od filmu očekávají v prvé řadě něco jako PŘÍBĚH. A ten mi tu tentokrát opravdu tuze chyběl, sorry. Na druhou stranu - v kolika filmech jste viděli non-stop nadrátovaného ochránce zákona ladit své autorádio pomocí výstřelů ze služební zbraně a masturbačně ohrožovat mravní výchovu mládeže... ()

Pishin

Harvey Keitel pije, fetuje od cracku pres kokain az po heroin, masturbuje na verejnosti, soulozi se stetkama, sazi a k tomu vsemu je sakra zlej policajt. Byt trosku vyraznejsiho pribehu bylo by to o moc lepsi. Kazdopadne skvele zahrano je videt ze Harvey do toho dal co mohl a jeho vykon je sakra znat. ()

havLord

Druhý nejlepší výkon podává samotný "Velký jablko", který sice ze začátku 90s zažilo významný pokles kriminality, ale i tak to bylo všechno, jen ne místo pro bezpečný život... a Ferrara nás uvrhá právě do společnosti tamních fetek, ve který není nouze o chmury, špínu a hřích. --- Na první pohled film stojí a padá s Keitelovým výkonem, alespoň v první polovině tomu tak určitě je, v tý druhý, kdy už je scénář o poznání lepší a slouží Keitelovi jako katalyzátor, je už toho ke koukání mnohem víc. ()

kobejn

Dost přitažená za vlasy tadle story, jasnej záměr, ale naivní realizace, trochu to dokazuje na Mean streets i na Taxidriver, ale nedosahuje na tyto vzory. Keitel je vypjatých emotivních scénách nepřesvědčivý, jeho "kňučící pes" byl spíš k smíchu než k pláči. ()

kaylin

Film je natáčen jako drsný film z ulic, trochu to odkazuje na Scorseseho "Taxikáře". Jako kdyby na ulicích neexistovalo nic dobrého, jako kdyby špína a hnus skutečně vládly. Propojení s náboženskými vizemi je pak zvláštní a trochu rušivé. U Scorseseho je to pochopitelné, ale nakonec i u Abela Ferrary, který je z podobného prostředí a má italské, tedy především katolické kořeny. Přesto to nic nemění na tom, že syrovost ulic je až ve zbytečném a nepříjemném kontrastu, který ateistovi příliš mnoho neřekne. Harvey Keitel přesto podává výkon, za který ho budete obdivovat a možná i nenávidět. ()

decouble

Hrozně moc statický film, ve kterém sledujeme strmý pád postavy, kterou vlastně ani pořádně nepoznáme. A jeho závěrečný akt křesťanského odpuštění nemůže zakrýt ohromnou sobeckost, se kterou proplouval příběhem. Ledaže by součástí prožitku bylo i to, abychom my jako diváci prominuli i jemu... Ovšem Keitelovo odevzdání se roli je famózní. 5/10. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)