Nail

Viděl jsem již hodně filmů na téma mafie. Tenhle je dosti nereálný a na mě moc akční a hr. Je zde taky vidět, že se snaží držet starých témat u mafiánů jako rodina, drogy ne apod. Jeana Rena mám strašně moc rád a na 22 výstřelů jsem se dost těšil. Pro mě všal ale docela zklamání a za Rena alespoň ten průměr. ()

Skleni

Tak na začiatok nesúhlasím, s názorom, že iba Hollywood dokáže natočiť tú správnu gangsterku. Ďalej by som rád podotkol, že nesúhlasím ani s názorom, že Francúzi nedokážu tvoriť vážne filmy a ich žánrom by mala byť komédia. Tu je tento film totiž dôkazom mojich oboch tvrdení. Richard Berry sa pohral s reálnym motívom trochu svojsky a vytvoril trochu nereálne no 100% mafiánske prostredie ako ho poznáme z rozprávok "strýka Sama". Tu sa totiž jedná o jasný problém, na ktorom aj veľa ludí postavilo svoje hodnotenia a prečo je film v tak zlom postavení. Jedná sa o jeho nudnosť či melanchólia. Jeho ladnosť a žiadna akčnosť. Naopak samotná dramatičnosť. Dialógy sú postavené na hereckom umení a reči teľa. Postavenie rodiny, vetvenie a vzťahy medzi mafiánmi sú vyšperkované a zobrazené reálne a teda žiadne "zabi mi mamu ja Ti aj tak useknem ruku". A práve toto chýba konzumnej spoločnosti. Ale je to zrovna zlé? Nemyslím si. Tento film má veľa čo povedať a jeho zákutia ako dosť prepadnutý začiatok oproti samotnej rovine filmu, sú len pominuteľným a odpustiteľným javov popri skvelým strihom, neuveriteľne skvostnom výbere hudby a hercoch, ktorých mená hovoria samé za seba. Ja som spokojný, akurát mi chýbala väčšia zodpovednosť na ramenách divákov. Lepšie a možno aspoň nejaké posolstvo a možno aj náznak romantiky. to posledné neviem, Ale určite by to oživilo a znova pridalo na tej "západnej architektúre". Asi som aj ja už zhýčkaný. 80% ()

darkreider

Scény dlhé ako týždeň pred výplatou, tie ma štvali. A štvali ma natoľko, že zo 4 hviezd dávam tri. Inak je pán Reno ešte stále úctyhodný brúsič a s apatickým výrazom odpravuje jedného seňora po druhom. Zápletka zhýralému divákovi nič nové nepovie, ale nebyť tých zbytočne dlhých scén preplietania sa ostnatým drátom, rozhadzovania rukami v továrni na kokain a im podobným, tak by som tie 4**** uštedril. ()

dakarin

Je to klasika, je to ve filmovém stylu pohled o dvě desetiletí zpět (neberte doslovně), Reno je stále dobrej a přesvědčivej, inteligentní režie, film zbytečně netlačí na žádnou strunu. Hlavní hrdina je nezdolnej,,, a i když víme, že to tak nechodí, na chvilku to chceme vychutnat, zkusit se takto podívat na věci... co naplat, přiznávám že taková pohádka u mě prošla ;-) Film není hloupý, nemá sice vysoké ambice, ale doporučuji ;-) je tam koncentrát tohoto žánru čerpající z let minulých, však slušná kvalita... (popravdě jsem vkusem asi zostal taky mimo hlavní tah - na těchto filmech a reakcích kolegů to vidím :-) ()

rainman93

Ohraný scénář s ohranou zápletkou s ohranou klišé formou. Tento film je ve finále více než o hraní si na gangsterský film, prohraná snaha o vytvoření odkazu na Kmotra. Tudy ne přátelé!!! ()

PEZ

Film (a aj kniha, podľa ktorej bol natočený) je voľne inšpirovaný skutočným príbehom jedného gangstra z Marseille v 70. rokoch. Tiež prežil podobný masaker, akokoľvek neuveriteľne to znie. Jean Reno podal svoj štandardne dobrý výkon, no omnoho zaujímavejšiu postavu hral Kad Merad (ktorý exceloval pri typovo úplne opačnej úlohe vo Welcome to the Sticks). Neurotického gangstra zahral na jednotku! Okrem toho sa však jedná o priemerný gangsterský film o pomste, ktorý bohužiaľ nemá čím prekvapiť, takže ho odporúčam iba veľkým fanúšikom Jean Rena. 6/10 ()

ludva10

Tak za mne to také není až tak špatný film jak někteří píšou. Dokonce bych řekl, že má slušný spád a atmosféru a Jeana Rena mám tak nějak skoro vždy rád. ()

mudvayner

Jean Reno výborný, taky si dal celkem načas... ale jinak je to taková nemastná neslaná mafiánka, příběh podle šablony, charaktery podle šablony, střih divný, hudba nadprůměrná. Není to špatný film, ale kromě toho, že Reno přežije s 22 kulkami v těle, nenajdete žádný zapamatovatelný moment. A to nelze jen tak přehlédnout. ()

Petulka88

Klasický film o pomstě, který sice ke konci nabere rychlejší tempo, ale v postatě nepřináší nic nového. Vyjma charismatického Jeana Reno v hlavní roli. On má taky lví podíl na tom, že dávám 3*. ()

Ba-nny

Keby tam nehral Jean Reno, tak o tento film ani nezakopnem. Film je dost jednotvarny a rola kmotra, ktoreho na zaciatku rozstrielaju a pocas filmu sa sem tam zjavi a zabije niekoho ma bohuzial neoslovila. ()

marko66

Akčné filmy si nikdy neužijem a celkovo ich nemám moc rád pretože keď vidím ako chlapík prežije 22 kulek a o pár dní už vraždí celú mafiu tak mi je špatně. Taká povedenejšia obdoba seagalovky. ()

kwaicheng

Parodie na starý dobrý francouzský kriminálky. Přesně jsem věděl o co jde, když probíhali sekvence, kdy furt vejskali operní zpěváci, zabírali se detailně něčí dlaně, Reno rozmlouval s hnusným kocourem.... to mě mělo vzít za srdce. Mě o spíš sralo. Tak snad když si pustím gangsterku, tak nebudu dvě hodiny poslouchat urputný kvílení a koukat jak v 70% filmu někdo bulí. ()

Acrobat

Problémom nás Slovákov a Čechov je v absolútnom nepoznaní rozmerov zahraničného podsvetia. Na SR pár chlapcov z pobehujúcimi vyradenými ČZ-ami s kontaktmi na vyšetrovateľa kdesi v meste s 10.000 obyvateľmi ešte možno niekde je, no masívna kontrola polície a šafránové akcie v poslednom desaťročí vygumovali z mysle „chlapcov“ a do popredia sa dostáva skôr formovaná Orwellova politika. Či to tak chodí v Marseille, to neviem, význam mesta, hlavne ako prístavu, niečo naznačuje. V podsvetí sa nie je k čomu inak vyjadrovať. Sviňa zabíja sviňu a ženy chcú dobrovoľne s tou sviňou žiť. Ktorá je tá lepšia? Žiadna. Morálka založená na fiktívnych a zvrhlých hodnotách ma nepresvedčí, aby som čo len nejakej postave držal palce. Strieľaj sa, rozsekávaj, hľadaj smrť v tých najkrutejších spôsobov. Prostredie neistoty zajtrajšieho dňa a hlavne strachu a obáv. Výhodou je, že už do toho vstupujú s týmto vedomím, čo Reno niekoľkokrát vcelku výborne monologuje. Len ich rátam, bez štipky súcitu, hoci každý má šancu na zmenu. To nemožno odoprieť. No na konci som spolu s Nesmrteľným nepociťoval jeho radosť. L´Immortel nie je obsahovo vzdialený tuctom iných v tejto oblasti. Formálne si drží klasický pevný a výborný rukopis francúzskej školy, ktorá tu pritvrdila, avšak nie účelovo. V prípade pochybností myslím na psíka v aute. Nepochybujem, že v prípade krajiny pôvodu USA, by hlavný hrdina (vypracovaný) pred popravou nezabudol dodať „You killed my dog!“ A ešte s tým dlhým prízvukom na „dog“. Až sa toho desím. Dobrý Francúzi, priamočiara akcia, Reno, palebná sila, kamera, filtre. (videné 16.02.2012, BDrip) http://www.youtube.com/watch?v=AmR31hTXE0U&feature=related ()

Ceberus

Klasický revenge model s vyvražďovačkou gangu, okořeněný o rodinné citové výplachy. Bohužel, kopírovat Renova citlivého vraha Leona už nemá ten wow efekt, byť i zde se dětští herci zdají být velmi kvalitní. Reno už hrál v lepších filmech, ale jedno zhlédnutí neškodí. (Perlou v závěru filmu pro mě byla znějící pasáž z opery Lucia Di Lammermoor, kterou zpívá Diva v Bessonově Pátém elementu.) ()

alonsanfan odpad!

Trapné, debilní a nevkusně vyvedené! Kameraman působil jako chronický parkinsonik v terminální stadiu nemoci, který by neudržel ani kompakt, natož filmovou kameru. Dovolil bych si ho upozornit na převratný vynález stativu, případně filmových jeřábů. Obzvláště miluju pokud zkurvení grázlové a mafiáni mají plnou hubu morálky a etiky a takovými kecy nejlépe prokládají scény po nichž se v zápětí postřílejí. Scénář byl chatrný bez špetky invence, zato s notnou dávkou demence (např. hlavní hrdina prolézající jako idiot ostnatým drátem...). Zoufale působí zejména dialogy. Bohužel ani skvělý Jean Reno nemohl ten ohňostroj trapnosti a marnosti povýšit na něco koukatelného. ()

neo93

Akční thriller s Jean Reno v hlani roli. Kdybych věděl, že už v názvu je obsažena celá zápletka snímku, tak bych se na něj možná ani nedíval. Vůbec ani netuším, jak to tak mohli scénaristi vymyslet. Stárnoucí mafián jen tak jede do města, když se z čista jasna objeví skupinka ozbrojených zakuklenců, prostřílejí ho téměř skrz na skrz a on to samozřejmě přežije a začne se mstít. "Parádní příběh", teda vlastně až poté, co je zavražděn jeho přítel. Velmi originální děj filmu. Když ale upustím od tohoto podstatného faktu, tak je to celkem slušná podívaná. Kdyby autoři to tak nepřehnali a dali je např. 6 výstřelů, tak bych rozhodně zvýšil hodnoceni, jelikož ta celá pomsta sice neni originální, o to víc je brutálnější, ale takto jen tři hvězdy. ()

E lan

Ničím špatné a ne zas tak zábavné akční dílko, na které člověk rychle zapomene. Rodinný rozměr polepšeného padoucha překvapivě funguje a Reno v roli sedí. Takže vlastně proč ne? ()