Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

mm13

Čo vám šibe? Taký príbeh zajtra vymyslím, síce ho nebudem vedieť natočiť, ale ani horšie nezahrám. Affleck je na remeslo, do ktorého sa tak tvrdohlavo tlačí, totálny impotent! ()

Beastmaster4

Ben Affleck jako režisér září. Nabízí se úvaha, zda by raději neměl natáčet než hrát. Město tuhle úvahu vyvrací i potvrzuje zároveň. Ne zcela dokonalý herec tady doslova exceluje a jako režisér přináší zas trochu něco jiného než je v poslední době zvykem. Můj osobní král v tomto žánru - Nelítostný souboj ( dále NS) padl....ať žije král!!! Město nemá takovou zápletku jako NS, ale pro mne vítězí reálnější herecké projevy a novější kabát. ()

luka4615

To co Ben Affleck předvedl se svou prvotinou, nebyla jen pouhá náhoda. The Town je totiž opět svižnou filmovou jízdou, která Vás až do konce nenechá vydechnout. Rovněž musím ocenit i zasazení děje do reálií "špinavého" Bostonu, v němž všechno od akce až dialogů samotných vypadá mnohem uvěřitelněji a surověji. Skvělá práce! „I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people.“ ()

Morholt

Affleckovi se sice nepovedlo dosáhnout kvalit Gone Baby Gone, ale i tak stvořil výbornou irčanskou kriminálku protknutou nadupanou akcí, která si razí cestičku ve staromileckých stopách tohoto žánru. 80% ()

Sawy

Do Nelítostného souboje má nakonec nová krimi Bena Afflecka daleko,ale to není žádná hanba,pořád totiž jde o výborné filmové řemeslo,které sice postrádá emocionálnost Gone Baby Gone,ale dohání to dovedením oné "bostonské" atmosféry k absolutní dokonalosti.Když se k tomu přidají brilantní herci včele s parádním Rennerem (ten chlapík se mi začíná líbit) a bez výhrad natočené akční scény,máme před sebou poctivou žánrovku,které škodí jen celková povrchnost,Ben ani jednou nezabrousí hlouběji do témat,která načrtnul,místo toho se zarputile soustředí na ústředního hrdinu.To možná není tak docela chyba,ale právě kvůli tomu se Město nezařadí k absolutní klasice žánru,ale "jen" k jeho silnému nadprůměru. 80 % ()

Handle

Skvělý námět a výborně zrežírovaný film! Opravdu velmi kvalitní krimi drama, které mě po celou stopáž opravdu bavilo... Osobně bych klidně přidal více té romantické linky a emocí celkově, ale to je můj subjektivní názor. Super film! ()

RelaxMan

" Town " je svižná akční krimi se skvělým obsazením ( B. Affleck, J. Renner, P. Postlethwaite a Ch. Cooper ). Film šlape jak hodinky, divák se nenudí, i když to má přes 2hod. Přesto všechno film má i pár mínusů. Je o vykradačích, při tom paradoxně nejvíc vykrádá film " Bod zlomu " a to docela dost. Další věc co mi trošku vadí je zbytečný happy end, který si mohli odpustit. Film by si zasloužil i víc trikových záběrů při přestřelkách. Prostě dal bych tam víc krve ! Každopádně i přes některý věci, z kterých nejsem maximálně unešen, tak mohu film " Town " určitě doporučit . Ještě vzkaz pro Bena Afflecka : Bene, jsi dobrý herec a ještě lepší režisér a proto doufám, že i příští film v tvojí režii se opět povede a taky doufám, že budeš pro příště víc originální, i když je těžký vymyslet něco, co tady ještě nebylo. ()

Lacike

Velmi solidna variacia na Heat. Po technickej stranke bezchybna a dufam, ze Affleck raz natoci velkorozpoctovy akcny film. Ale co sa týka pribehu, tak mi to prislo miestami zdlhave. Mozno je to problem len v extended verzii, ktoru som videl. Mam sice k dispozicii aj kinoverziu, ale v tejto chvili nemam vobec chut vidiet film znova a skumat rozdiely. Dalsi aspekt, ktory ma na zapletke sklamal, bola urcita predvidatelnost niektorych situacii vrátane zaveru. Film isiel az prilis podla vytýčených koľají. Herecke vykony su na dostatočnej urovni. Vacsina hercov dostane aspon jednu scenu v ktorej mozu vyniknut. (bohuzial sa to netyka mojho oblubenca Titusa Wellivera, ktory mi pripadal trochu nevyuzity). Moralny aspekt ci fandit hlavnemu antihrdinovy, tentokrat nie je az taky kontroverzny ako zapletka v minulom Affleckovom filme. Ale nieco naviac, co by ma fakt dostalo mi v tom filme chybalo. Jedna sa o jeden z tych lepsich krimi thrillerov a kedze je takychto filmov nedostatok, tak moje hodnotenie zaokrúhlim smerom nahor, ale klasikou ako je Heat sa to podla mna nestane. 7/10. edit 2020: Tak som si to po dlhej dobe pustil znova a tentokrát kinoverziu. Zdĺhavé mu to už nepripadalo. Tempo je oveľa svižnejšie. Záverečná prestrelka je fantastická. Tak dobrú prestrelku som snáď od tej doby nevidel. Skvele natočená a ozvučená. Plus staré dobé kapsulky bez CGI. Ale tá dramatická stránka filmu ma príliš nepohltila. Na obidvoch stranách barikády sú príliš tuctové charaktery a ani herci ich nedokázali povýšiť na niečo viac ako jednorozmerné figúrky. Affleck je sympaťák, ale herec je len priemerný a tá romanca je taká nemastná neslaná. Jon Hamm ma sral rovnako ako v Richard Jewell. Takže najviac ma bavil drsniak Jeremy Renner, ktorého som pred rokmi nemusel, ale už som si ho obľúbil. Stále to okato pôsobí ako variácia na Heat a aj keď sa Heat nevyrovná, tak je dostatočne kvalitná. Ale viac ako za solídny trojhviezdičkový nadpriemer to nebude. 6/10. ()

jhrasko

Fairy-tale pre Američanov. Vykonštruovaný a predvídateľný. Affleck je zdatný čoby režisér, vie budovať atmosféru, zápletka i motivácie postáv sú ale tak čiernobiele, že akýkoľvek jeho rukopis zaniká v nánose klišovitých scenáristických nezmyslov. ()

Genero

Budu opakovat již řečené, ale kdyby byl Ben Afekt jen z poloviny takový herec jako je režisér, trůnili by mu doma v kredenci Plešouni za Lásku s rizikem a Tátu na plný úvazek a Nicholson by mu chodil do Jednoty pro Chodovar a Vysočinu. Jenže opak je pravdou a tak Ben udělal největší chybu už při castingu a toho hňupa, nad kterým týrá hada každé ráno před oroseným zrcadlem v koupelně, obsadil do hlavní role. Tímto neuváženým krokem by každý soudný člověk přivodil sám sobě bezpočet vrásek na čele, avšak ne tak nesoudný Ben Afekt, kterému jeho podobně postižený přítel, kolega a milenec Mat Démon za důvěrných nocí zdůrazňuje, že je stejně krásný a nadaný jako sir Olivier. Jinak vlastně nemám k jeho Městu větších výhrad. Ostatní na place zachraňují, co se dá a jak bylo výše naznačeno, Ben je režisérem nadaným a neochvějně vede svoje drama o klasickém dilematu žena vs. kámoši k cíli. Na závěr své diletantské eseje bych rád veřejně vyhlásil, že jestli tady ještě někdo bude Rebeku častovat takovými výrazy jako ohyzdná kikina, schytá to ode mě nekompromisně ejakulátem mezi oči. ()

ScarPoul

Videl som režisérsku verziu a musím povedať, že aj keď je to film plný dobre napísaných postáv, pútavého prostredia, čo ešte umocňujú celky na mesto Boston, slúžiace ako prestrihy medzi scénami, vyžaruje z neho istý chlad, ktorý mu zabraňuje stať sa skutočne vyhroteným a zapamätaniahodným. Affleck je zručný režisér a z filmu cítiť že pozná prostredie aj pozadie príbehu ktorý sa nám snaží prerozprávať. Vytvoril vlastný syndikát a aj vlastné pravidlá ale natoľko silné ako to vidíme dajme tomu u Scorseseho to nie je. Dôvod je jednoduchý. Je to príliš dlhé a znova sa to nesie v tendencií žánrových obmedzení, ktoré film nesnaží prekročiť, takže sa z neho stáva skôr výborná jednohubka, než film ku ktorému sa oplatí vracať aby sme si ho znova užili. Takýmito kladmi tento film nedisponuje. Ono to samozrejme ale nie je chyba. Film dokáže uspokojiť aj náročnejšieho diváka práve preto, lebo po formálnej stránke je výborne spravený a obsahuje v sebe silný príbeh. Čo na tom, že sa od polovičky chrlí na nás jedno klišé za druhým. Film do nedehonestuje, dokonca si dovolím tvrdiť, že tam to klišé má svoje miesto. Pre mňa bude ale najlepším Affleckovým filmom jeho prvotina Gone, Baby gone. ()

BoPo

Film má dve tváre. Akčnú, ktorá je skvelá. A vzťahovú, ktorá je miestami nelogická. Dva kontrasty bijúce sa v tomto filme bohužiaľ kazia celkový dojem. Napriek tomu je to nadpriemerný počin. Záverečný pocit je však slabší než z filmu Gone, Baby, Gone. Teším sa na ďalší film režiséra B. Afflecka, snáď bude bez herca B. Afflecka. ()

bouncer

Prvotní námět je skvělý - kriminální drama odehrávající se na pozadí Charlestownu, Bostonského čtvrti zlodějů, kde vykrást banku nebo přepadnout obrněný transport je něco jako zkouška dospělosti a základ sociálního růstu. Bohužel Město se snaží o všestranný pohled a výsledek je takový rozpačitý ve smyslu, že vůbec neví, čím chce být. Vidíme tu pohled na zlotřilé zločince, které nám Ben Affleck servíruje jako hrdiny, drsné FBI, trochu neschopnou a hlavně umírající policii a samozřejmě je tu i oběť v podobné krásné manažerky banky. A ve výsledku nemáte komu fandit, protože všechny postavy jsou zobrazeny bez emocí (to by ani tolik nevadilo), ale hlavně bez hloubky a osobního vývoje. Jediná vyjímka je Doug MacRay v podání Beníka, což je ovšem postava za vyližp... Tím, jak si mě Ben Affleck získal Gone, Baby, Gone, tak tímto počinem to zase odvrátil. ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby