Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Anderton

Ben Affleck asi dostal viac peňazí po kritickom úspechu Gone. Nedostal síce tak nabúchaný a premyslený scenár, o to viac sa ale môže sústrediť na samotnú réžiu a rôzne vychytávky. Town obsahuje starú školu točenia akcie, kde je všetko prehľadné, vieme, čo sa deje a dokonca sa pri nej dokážeme orientovať aj v rámci mesta. Takže k tým vychytávkam, pretože všeobecne známe kvality tu sú iste už spomenuté. Naša partička zastaví s autom omylom pri policajtovi, čakáme, čo asi urobí. Renner sa naháňa s Hammom v takmer komickej scéne okolo auta a snaží sa ho zastreliť. Renner sa tesne pred koncom napije z pohára rýchleho občerstvenia, ležiaceho na zemi. Hamm hneď na začiatku zistí, vďaka chybe zlodejov, o koho ide (na rozdiel od vtipne spomenutých Kostí a CSI, kde na vyšetrenie prípadu čakáme až do konca). Mesto verne zachycuje genius loci Bostonu, ktorý je sám o sebe fotogenický. Záverečná akcia sa odohráva na štadióne, type architektúry, o ktorý sa najviac zaujímam. Pokiaľ máte problém s happy endom, porozmýšľajte trochu nad ním, nad stratami, ktoré Doug utrpel, koho s blízkych ešte v živote uvidí a zistíte, že ono to možno ani nestálo zato. Film o tom, akú veĺkú cenu musíme zaplatiť za svoje chyby. ()

Frajer42

Nuda, nuda, šeď, šeď. Nesympatičtí herci jen podtrhují naprosto dementní děj. Až na pár excelentně natočených akčních scén tenhle film nestojí za nic.* * ()

AppleCore

Upřímně řečeno: Ben Affleck je debílek, nemam ho rád a na jeho místě v tomhle filmu bych nejradši viděl někoho jinýho. Je to prostě herecká nula a to i navzdory tomu, že se tady snaží, co to jenom jde. Prvním režijnim počinem ovšem dokázal, že i herecká nula může mít velkej režijní potenciál. A ten byl v případě města využitej na maximum. Inspirace Nelítostnym soubojem (1995 M. Mann) je jasná, ale neni to žádná laciná kopie, ani žádná jiná napodobenina. Je to film, kterej legendárnímu Heatu vzdává hold (neni potřeba hledat skrytý odkazy, bohatě stačí, že na Heat Affleck kouká v TV, nemluvě o tom, že Heat je možno vidět každym výstřelem). Mannovo kriminálka je sice vybroušenější, herecky a scénáristicky rozsáhlejší a má mnohem líp vykreslenou psychologii hlavních postav, nic to ale nemění na tom, že je Town nejlepším filmem svýho žánru za tenhle rok, možná i od dob Heatu, protože kriminálek v tohohle stylu se dneska točí už sakra málo. Super kamera, super akce, skvělá režie a slušná hudba, jenom ten Affleck zdá se mi tam na obtíž, to ale nemá v tomhle případě na hodnocení žádnej vliv, z čehož plyne i to, že úvodní "upřímně řečeno" v podstatě padá. (viděna extended cut 150 min). ()

Kudly4

Naprostá lahůdka. Když jsem se do tohodle pouštěl, moc jsem od tohodle neočekával. Ale při závěrečných titulcích, jsem jenom polkl a zustal omámenej. ()

Kothy

Můj první film z režie Bena Afflecka. Musím uznat, že mu to opravdu jde. Obsazení je taky super. Příběh se zaměřuje na partu profesionálních zlodějů z Bostonu. Vykrádají banky a obrněné vozy. Je to už jakási rodinná tradice. Vše jde jako po másle, dokud hlavnímu hrdinovi nevstoupí do života žena. Rád by nechal své kriminální činnosti, ale je nucen pokračovat. Akce začínají být čím dál nebezpečnější a policie jim šlape na paty. Závěrečná akce mi trochu připomněla film Nelítostný souboj. Kromě Bena bych ocenil i skvělý výkon Rebeccy Hall. Určitě stojí za vidění. "Polib si prdel." ()

teutates

Popravde prvotina (prvotinou chápem Gone, Baby, Gone) od Afflecka sa mi páčila o čosi viac... Town je v mnohých smeroch originálny, taktiež čerpá mnohé z podobných snímkov, k tomu štýl réžie... ale aj napriek tomu niečo mi tu chýba. Inak absolutne nepochybujem o Affleckových kvalitách, jeho citu pre film, taktiež výberu hercov... v podstate sa teším na jeho ďalšie dielo. 7/10 ()

oje

Už samotné přiblížení toho, jak vypadá dnes vykrádání bank a o kolik složitější to s novými technologiemi lupiči mají, je dost poutavá záležitost. Na vážno pojatý pohled mezi gangstery a vůbec hierarchii zločineckých gangů v problematické čtvrti pak o nic méně. Následná dramaticky zachycená hra na kočku a myš mezi policií a zloději se vyvíjí originálně a nepředvídatelně, což diváka ve spojení s fungujícím napětím drží u obrazovky navzdory poctivé stopáži pevně a jistě. Akurátní příměs romantiky pak vůbec nebyl problém rozdýchat a výsluška 4* je absolutně zasloužená. Bankovních loupeží si užijeme i v Nelítostném souboji. Alternativa: Heat. ()

dex2man

Ben režisér to na celé čáře natřel Benovi herci..The Town je jasný ukazatel, kam by měla jeho činnost směřovat. Za kamerou dokázal natočit - troufnu si tvrdit jedno z nejlepších dramat o bankovních lupičích..akční scény jsou dokonale syrové, drsné, napínavé a jsou i výborně rozvržené- způsob každou půlhodku jedna udržuje neustálé napětí a přijde mi ideální. Ty ostatní zase výborně popisují život kluků z ulice, kteří měli odjakživa v krvi stát se gangsterem i atmosféru tohoto prostředí. Před ní je to bohužel ten starý Ben, který si vystačí s jedním výrazem, náladou atd, vlastně ve všech filmech..zde je to obzvlášt v kontrastu s excelujícím Rennerem- ten předvedl naprosto perfektní výkon, podle mě vůbec nejlepší za rok 2010, takže mám jasného favorita při udělování oscarů:) ()

swamp

Od roku 1993 (krátkometrážní debut) uběhla spousta let a je k neuvěření, jak se Ben Affleck (jakožto režisér) vypracoval. Velice zajímavý scénář dělá z The Town (viděl jsem rozšířenou verzi) - a to především v jeho první hodině - výborný (sic v klasickém rámci) snímek. ()

Ant

Gone Baby Gone mě nijak zvlášť nedostalo a podobně je na tom i The Town. Nicméně mě ale u obou filmů dostala zručnost Affleckovy režie a to, jak má každý záběr pod kontrolou. Inspirace Michaelem Mannem je opravdu zřejmá a to je dobře, protože takových režisérů je jako šafránu. Město u mě přesto doplatilo na příběh, který nenudí, má tempo, ale taky absolutně ničím nepřekvapí. 7/10 ()

mil@n.fanatik

Vůbec jsem o tomto filmu nevěděl a tudíž nic neočekával... Po shlédnutí musím konstatovat, že film to byl nadmíru slušný.. Akčňák, jaký se sluší a patří, navíc s výborným Benem Affleckem, který zahrál výborně.. Pro lidi co milujou akční filmy, honičky v autě a sřel z pistolí, vřele doporučuju. 90% ()

predators

Při trochu delší stopáži a stále se opakující té samé pointy jsem si už začínal trochu pobrukovat. Pak se ale náhle přiřítila nějaká akce nebo vážnější rozmluva a jelo se zase od nuly s dobrým pocitem na srdíčku. Ben Afflec se do své role pořádně obul, nazvedal několik set kilo v posilovně a stal se z něho pořádný tvrďák z Bostonu, který se s níčím a nikým nemazlí. A stejně tak si vede i na režisérské židli, kde se věnoval tomu, čemu měl a nekopíroval něco, co už jsme mohli vidět jinde. 70% ()

nascendi

Ben Affleck opätovne dokázal, že mu nie je režisérska stolička cudzia. Mesto je dobre pozerateľný film, v ktorom je všetko na správnom mieste. Príbeh je pomerne jednoduchý, v jednotlivostiach menej uveriteľný (záhradník ako šéf minimafie), ale podfarbený dobrou hudbou, slušnými prestrelkami a spejúci k neodvratnému záveru. Celkovo som bol spokojný, akurát budem mať po čase problém si ho vybaviť v pamäti, pretože nepriniesol do žánru nič objavné a dlhodobo zapamätateľné. ()

Tomco

Affleckovi réžia veľmi prospieva. Vysokú latku po Gone Baby Gone rozhodne nepodliezol a ustál to aj herecky. Celé to výborne dotvára Jeremy Renner, ktorého od Hurt Locker milujem. A Rebecca Hall? Tá je rajcovná až tak, že mi z nej praská guma na trenírkach. 80% ()

Slarque

Pěkně to vypadá a je to poctivě natočené, ale pořád mi to připomínalo jiné filmy. A ten scénář prostě nebyl z nejsilnějších. Ben Affleck je rozhodně lepší režisér než herec, ale tady mu nejspíš trochu nadržuji (70%). ()

Rocky62

Nejraději bych napsal, že se jedná o sprostou napodobeninu Heatu, kterému nesahá ani po kotníky, ale nemůžu. Hned po projekci jsem si uvědomil, že by to byla nekřesťanská křivda, zachoval bych se nezdvořile jak k tomuto filmu, tak k jeho tvůrci. Ben Affleck se na svou "druhotinu" předvedl na postu režiséra přímo fantasticky a já jsem s jeho dílem nadmíru spokojen.85% ()

Happens

Neuškodilo by film zkrátit. Mám z filmu takovou tu nahořklou stopu tuctových amerických akční filmů (seriálů), ale navzdory tomu film obsahuje netradiční zápletku, je něčím novým, originálním, a to se mi líbí. ()

dopitak

Průměrnej českej důchodce po zhlédnutí tohohle filmu má jasno - takhle nějak to vypadá v Americe, děti. To byste vážně chtěli? I vhodí do urny volební lístek KSČM. Já jenom doufám, že nemá pravdu. Děj, dialogy (z poloviny je obstarává jediné slovo - fuck) i akce jsou silně přitažené za vlasy, například recidivista asi ani v Americe nemůže legálně držet zbraň, takže by na Jamese stačila obyčejná štára a bylo by po loupení, ale co už. Na film mě nejvíc nalákaly ty postery s maskama jeptišek. Režisér diváka donutí, aby Dougovi fandil, protože on přeci nikoho nezabil a má tak moc ráááád Claire. Čekáte happy-end? ()

iamek

Ben Affleck je tragický herec, ale roste nám z něj paradní režisér. Po jeho prvním celovečeráku jsem si říkal, že to je prostě náhoda, ale jsem rád, že svým druhým celovečerákem mi zavřel ústa. The Town je parádní drsné krimi drama, které je navíc precizně režírované a skvěle zahrané. Hlavně Jeremy Renner byl skvělý. Doufám, že se Ben vrhne spíše na režíserskou dráhu než na hereckou. ()

klerik

Krimi gangster dráma, ktorá je dobrá (neveril som, že to niekedy napíšem) aj vďaka Benovi Affleckovi. Je to také americké, ale funguje to podobne dobre ako CRASH. Trochu to pripomenie SPOJENCA, ale tentoraz som bol spokojný viac. Dobrá práca.... ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

Warneři potvrdili Batmana, Marvel Spider-Mana

13.04.2016

Internet se momentálně raduje z teaseru Doctora Strange, tím ale comicsové zprávy nekončí. Dočkali jsme se totiž potvrzení dvou zvěstí, které fanoušky "trápily" řadu měsíců. Tou méně významnou… (více)