Frajer42

Pozitivně hodnotím vyloženě jen nápad, protože je pravda, že tvůrci sice nesáhli po nové myšlence ve vesmíru, nicméně ji celkem originálně pojali. Když už máme možnost cestovat do paralelní reality, tak se tvůrci přeci jen mohli vydat na zajímavější místo, než do trapného vlaku plného retardů. Gyllenhaala mám obvykle rád, objevuje se v různých rolích, tahle role ovšem byla divná i na něho. V podobných filmech chybí i nějaké napětí. Pokud má hrdina možnost 60× zacestovat v čase, tak dovede danou situaci časem zmáknout s naprostou bravurou. Dost jsme se nudil. Snímek mě absolutně nedokázal vtáhnout do děje. Taktéž naprosto chyběl jediný moment překvapení. Předvídatelné od první do poslední minuty. Ošklivá hvězda. Vůbec nechápu zdejší přestřelené hodnocení. Zřejmě je vysoké jenom proto, že je snímek nechutně jednoduchý a hravě ho pochopil každý zdejší retard. ()

Dzeyna

Vynikající snímek, který pohltí snad každého. Jake Gyllenhaal předvedl naprosto skvělý výkon samozřejmě spolu s Verou Farmingou! Skvělý námět, děj, celkové promyšlení, časová posloupnost. Člověk se rozhodně nenudí a je napnutý jak to všechno Jake vlastně zvládne nebo nezvládne. ()

Kothy

Zajímavý film. Jste zmatení stejně jako Jake Gyllenhaal. Jak jen té nehodě zabránit? Přece jen těch pokusů nemá nekonečno. Časem se to začne trochu vymykat. Konec je hodně drsný. ()

MikeCool

Zdrojový kód je film dle mého gusta. Bylo tu vše co já tak zbožňuji, a to mysteriózno, napětí a kvalitní pointa. Nebýt toho klasického a ohraného, amerického happyendu, mohl by to být klidně film v mé TOP10. ()

boshke

Source Code začíná moc slibně. Krásné přelety nad Chicagem, pěkná hudba, zajímavý námět, dobré obsazení (Gyllenhaal + Farmiga). Ale pak mne přijde, že se to nějak rozpadá, že to už tak netáhne. Kdyby se Ripley více soustředil na dění ve vlaku/zdrojovém kódu a méně na tu nezáživnou pseudo (ne)etickou otázku kolem, udělal by líp. Kapitán Colton Stevens je součástí experimentální jednotky, která se snaží pomocí zdrojového kódu předcházet neštěštím bla bla bla. Tím pádem by naprostá většina času byla věnována samotné akci ve vlaku, s občasným prostřihem na Veru a její komunikaci s Jakem. Tak by to mělo grády. A ne věčné Kdo jsem / Co jsem / Kde jsem / Jsem naživu / Nejsem naživu / Zabijete mne / Nezabijete mne. Škoda... 70% ()

AllShallFall odpad!

Stejně debilní motiv, jako "Na hraně zítřka". Co, do prdele, je tak úžasného na 1234323x opakujícím se ději v jedné místnosti, či vlaku, což už je v závěru jedno. Absolutně mi uniká význam celého filmu. Co to jako mělo být a co mi to mělo jako divákovi dát? Nesrovnatelné s jakýmkoliv sci-fi filmem. Takové to "snímky", jsou ostudou mysteriózních a sci-fi filmů. Když se nažeru a zavřu se na hajzl, vymyslím úplně stejný příběh. Budu se na ten hajzl vracet se stejným úmyslem, jen popřemýšlím, jestli si prdel vytřu pravou anebo levou rukou. Tento film na mě působil úplně stejně nudně a otravně, jako to sraní na hajzlu. Odpad bez diskuze. A prej 79% jo? Velký kokot leda. Sem myslel, že ten monitor rozšlapu. Příště si zas nechám něco doporučit. To jo teda. ()

teutates

Prý existuje víc realit?! Existují víckrát? Tak to potěš koště... a každé mé alter ego dělá něco úplně jiného, než já... hu, hu huuustýýý. Jde v podstatě o to, že to co se člověk naučí a nemá to vyzkoušené na vlastní kůži nemusí být pravda. Takže šéf celé akce si myslí jaký není borec, no neohrožený Stev Colt je klasik z praxe. Ví že je něco špatně, ale taky ví, že ON to dokáže změnit, nejenom že všechny zachrání a přežije v cizím těle, on ještě napíše SMS a zavolá tátovi... jakkoli pošetile to zní, no je to tak. 6/10 Moon se mi líbil víc Duncane ()

swamp

Popravdě - jsem zvědav, co nám ještě Duncan Jones předvede, protože to, co už předvedl, oplývá příjemnou originalitou. K filmu snad ani není co dodat, jednoduché, zábavné, příjemně thrilling.. škoda toho happyendingu - předpokládám, že šlo o tlak ze strany producentů, možná na DVD bude zajímavější alternate ending. Jake Gyllenhaal jako vždy palec nahoru. :) ()

dex2man

Originální akční jízda s velmi sympatickým hereckým obsazením. Zajímavé pro běžné diváky i fandy hardcore scifi. První "osmiminutovka" je naprostá dokonalost a ostatní neopakují zbytečné detaily, čímž udržují dynamiku. Napětí zvyšují i nové skutečnosti jako hrozba výbuchu špinavé bomby i postupné odhalování pravidel "source codu". Ty jsou celkem dodržována a neobsahují výrazné logické díry (v rámci scifi) a nedělalo mi tak problém je přijmout. Gyllenhaal za jejich dodržování přesvědčivě hraje, tedy zmateně ale urputně se snaží zneškodnit atentátníka a zároveň objasnit vlastní situaci. To co ovšem přijde v poslední patnáctiminutovce rezolutně odmítám. Všechna pravidla jsou totiž naprosto podkopána a zesměšněna. Matrix a Inception můžou, Zdroják ne? Přesně, Source code totiž neposkytuje jediné opodstatnění a prostě mě nepřesvědčil jeho závěr přijmout. Kdyby film skončil "zamrzlým" záběrem na interiér kupé, byl by zážitek dvakrát takový, ale snižovat hodnocení tentokrát nebudu, protože větší část film uběhl bez klopýtnutí. ()

Okara

Zajímavé sci-fi přicházející s originální a ne úplně ujetou myšlenkou, což se v dnešní kinematografii počítá. Jednoduchý děj s opakujícími se sekvencemi není vůbec uspávající, a to nejen díky častým potyčkám. Jackův herecký um zraje jako portugalské víno a příběh mi dokonce místy vykouzlil úsměv na rtech. Možná trochu škoda kýčovitého závěru, být otevřený tak jdu na pět hvězd, ale i tak jsem se náramně bavil a jako na oddechovku se na tento snímek určitě ještě někdy podívám. 80% ()

Ant

Námět je výborný a Jonesovi jsem po Moon bezmezně věřila, ale i tak jsem po závěrečných titulcích zůstala částečně zklamená. Možná jsem čekala větší rozmáchlost a výraznost. Romantická linka mi tu přijde až příliš vykonstruovaná, jen těžko se dá věřit tomu, že by se Stevens zamiloval do neznámé spolucestující během několika návštěv její reality. Ještě víc mi ale vadily logické kiksy a chybějící vysvětlení v průběhu celého filmu a hlavně na konci, kvůli kterého pro mě film spadl jen do lepšího průměru. ()

predators

Nečekjte mnoho speciálních efektů! Vrcholem jsou zde výbuchy vlaku a "načítání" zdrojového kódu. To ovšem neubírá na kvalitě snímku a právě díky tomu můžete zapojit své mozkové závity a trochu zapřemýšlet, jak to s tím "vtělováním" vlastně je. Slušně nastavené tempo, které vrcholí telefonáty a citovými vsuvkami můžu taky jenom pochválit a stejně tak i Jakea Gyllenhaala, který ještě neřekl své poslední slovo a máme se od něj na co těšit. Jo, slušný napínák s dobrou prací kamerou a obrazy a vynikající hudbou. 75% ()

nascendi

V Kurosawovom Rašomonovi sme mohli sledovať štyri verzie jedného príbehu rozprávané jeho účastníkmi, v Zdrojovom kóde vidíme viacero variácií na tému posledných osem minút pred výbuchom. Film je veľmi dobre pozerateľný najmä vďaka dvom sympatickým hercom, krátkej stopáži a vhodnej hudbe. Ešte lepšie sa naň pozerá, keď sa človek príliš nezamýšľa. Ľuďom odjakživa prekáža jednosmerný beh času a filmy o pokusoch narušiť túto axiómu sa stretávajú s pochopiteľným záujmom. Napriek tomu, že žáner sci-fi patrí medzi moje obľúbené, Zdrojový kód som ako taký nevnímal. Je to "podívaná". Šikovne spravená, ale iba "podívaná". ()

nash.

Jones se s tím nepáře. Vrhne diváka doprostřed dění bez jakoli informace o smyslu a pozadí toho co se před ním odehrává. Nechává ho tápat stejne jako hlavního hrdinu, a stejně tak ho nechá také pomalu odkrývat fakta. Funguje to skvěle, zejména když tohle propojení s hlavním hrdinou není jediným kladem. K dalším patří svižné tempo, inteligentní scénář a emoce, které fubngfují i na malém a omezeném prostoru osmi minut. Zkrátka velmi vydařená žánrovka, která mě navíc pobavila i nečekanou závěrečnou tečkou, která jde naprosto proti smyslu toho, co celý film budovala a k čemu směřovala jako jedinému možnému závěru. Myslím, že dost lidí tím Jones nejen doběhl, ale i naštval. ()

Arsenal83

Časová slučka a neustále vracanie sa na to isté miesto. To žiaľ nie je nič nové, a preto nevidím na tomto filme nič prevratné. V podstate je to Groundhog day v scifi- thrillerovom obale. Gyllenhaal tradične dobrý, Monaghan ma tiež príjemne prekvapila. Film možno nie je originálny, ale môže potešiť obecenstvo, pre ktoré by bol Počiatok príliš náročným sústom. ()

Slarque

Inteligentních sci-fi filmů s originální zápletkou je jako šafránu, ale semtam se to opravdu povede. Film kromě scénáře stojí hlavně na Jakeu Gyllenhaalovi, který je naprosto přesvědčivý. Hlavní hrdina je ostatně výborně psychologicky prokreslený, což u thrillerů také nebývá zrovna pravidlem. Režisér Duncan Jones kromě čichu na zajímavou látku potvrdil, že má řemeslo v malíku. Jen ten americký konec bych radši z filmu vystřihl, ale koho chleba jíš... ()

Claw

Film je plný nesmyslů, které se tvůrci ani nesnaží nějak blíže vysvětlit, prostě divák musí přijmout fakt, že takhle to zkrátka funguje, a je to podle daných pravidel. Tento přístup je trnem v oku spoustě diváků z pro mě celkem zřejmého důvodu. Ovšem "Source Code" úspěšně dokazuje, že filmový nesmysl se dá povýšit ještě o úroveň výš, to jest v případě, když nám tvůrci řeknou, že takhle to prostě je, ovšem ono to nefunguje ani podle jimi vymyšlených pravidel, a my máme před sebou naprosto očividnou ptákovinu na všech úrovních chápání, což už, musím se přiznat, vadí dost i mně. Pokud jste tedy z těch, kteří u podobných snímků logiku zásadně vypouští z hlavy v jakémkoli směru, a nerušeně se kocháte vším ostatním, co váš vnímací aparát pojme, nejspíš se dá říct, že jde o celkem povedený sci-fi/thriller. Pokud se ale někomu zachce alespoň minimálně zapojit mozek, dosaďte si sem "Odpad!" a vyhněte se tomu širokým obloukem. Kompromis, za 2*. /30%/ ()

Bachy

Dostavilo se obrovské zklamání. Ovšem jen a jen proto, že dle mého názoru sráží posledních cca 10 minut film z pozice "velmi dobrý film" na poličku s nápisem "průměrné sci-fi". Pokusím se více sesmolit zítra, až se mi dojem trošku rozleží v hlavě, ale zatím výše zmíněný pocit převládá. Taková škoda Rozležení nastalo - dojem odešel. Ale ten dobrý, špatný ze závěru zůstal. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem