Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Asmodin

Super seroš plný kousavého humoru a hustých keců. Námět je dobrý a rozhodně mě i upoutávky ovlivnili k tomu, abych se na to podívala, což Hrdinové nedokázali, snad proto že se tváří tak vážně. Rozhodně doporučuju všem, kteří nejsou cimprdlíni a mají rádi trochu drsnější zábavu. Obsazení je super, bohužel s přibývajícími díly klesá i kvalita. Poslední řadu táhne jenom Joseph Gilgun a příběh přihřátého probačního. ()

Mitin

Nechci tady opakovat komentáře, takže to radši zkrátim..Bez pochyb jeden z nejlepších a dost oblíbený seriál (nepamatuju, že bych na jiný seriál koukal dvakrát) hlavně díky své originalitě, ale hlavně díky tomu, že si nebere servítky a je svůj. Další veliké plus jsou výborně napsané postavy a herci, kteří je dokázali dokonale zahrát. Raději je jmenovat nebudu, to by bylo dalších pár řádek navíc. Na seriálu je naprosto jedno, že občas nedává smysl a logika občas taky trochu pokulhává. Seriál ať se ubere jakýmkoliv směrem, nic se nepokazí, a to se mi líbí. Poslední řada je toho důkazem, tam si z toho už režie dělá vyloženě srandu, ale i to má zase něco do sebe! Člověk se prostě baví a mašíruje díl za dílem. 5* bez váhání všechny série! ()

vander19

Dosť dlho som odkladal sledovanie tohto seriálu. Ale to klasické britské prostredie ma nakoniec zlomilo a začal som ho sledovať. Trošku mi táto partička pripomínala postavy z X-Menov. Každý mal akúsi schopnosť a dosť drsný slovník. Hlavne prvé dve série boli vynikajúce. Lenže následným odchodom Nathana a jeho nahradením Rudim sa mi to až tak moc prestalo pozdávať. Je síce pekné, že tvorcovia sa typovo Rudim chceli Nathanovy priblížiť, rovnako aj štýlom humoru, ale moc im to nevyšlo. Tým pádom aj úroveň 3. série upadala a upadala. Čo sa príbeho týka tak ani tak nie, ale ten povestný zlomyslelný humor tomu proste chýbal. 4. séria bola hlavne o tom, ako sa mi podarilo zvyknúť na nových hrdinov a musím uznať, že pár častí fakt zabavilo. 1. a 2. séria = 5*, 3. a 4. séria medzi 3/5 - 4 * ()

Cuzan

Po letech si pouštím celý seriál znovu a rozpomínám se, proč jsem ze své paměti poněkud vytěsnila 4. a 5. sérii.  První série přináší neotrelou zápletku a zábavné postavy i jejich skupinovou dynamiku a je radost se dívat, druhá série je potom víc o povstání hrdiny a třetí už lehce pokulhává s odchodem některých postav a příchodem nových. Kdyby to tady skončilo nic by se nestalo. Za mne postava Rudyho nemůže nikdy nahradit Nathana v roli třídního šaška a imbecila. Jednak proto, že herec vypadá na 40 a toho mladého delikventa mu nevěřím, a pak postava představující ztělesněnou poruchu osobnosti nějak nemůže být sympatická. Se čtvrtou sérii přichází nové nesympatické tváře, skupinova dynamika se zúží na otázku - kdo se s kým vyspí, a když se ukáže, že velká část zápletky je skutečně založena na prezenci a absenci penisu, nezbývá než si zakroutit hlavou. Pátá série občas chytne dech, a občas si jen tak funí v závěsu, a kromě babči pletoucí svetry budoucnosti neukazuje nic, co bychom neviděli dříve v lepším zpracování. Až se po letech třeba zase jednou podívám, zapíchnu to odchodem Nathana, tam to pro mě osobně končí a není potřeba se dál trápit. ()

Phorbo

po 3 dílech 4*. chytlavé, zajímavé, rozhodně me zajimá jak to do kupy daj Alishia a Curtis... jak to vyresi... takze uvidime :) edit: po 6 dílech : super... nový séroš z anglie který se mi líbí jak na pohled tak i mým uším. Soundtruck a přízvuk kelly je sileny ale božsky ... 9/10 ()

Charon11

Tak tu máme něco úplně jiného, něco na co nejsme zvyklí. Seriál, který překoná vaše představy, nepřetržitý příval hlášek a vulgarizmů (ty nejsou podle mě samoúčelné). Těším se na pokračování, hlavně výkon Iwana Rheona v roli Simona je nezapomenutelný. Hlášky a nepřetržité napadání kamarádů v roli Nathana si Robert Sheehan zjevně užívá a role je mu šitá na míru (podle mě druhý nejlepší herecký výkon).Ještě musím zmínit nevšední kameru, ta je opravdu skvělá! A tohle vše je doplněno nádhernou hudbou. ()

MkSallam

Nejhustší záležitost poslední doby. Už dlouho mi žádný seriál nepřišel tak cool a zároveň "clever", supersíly nejsou jen kulisou trapných superválek a podobných blbostí, potenciál je tu setsakramentsky využit, originalita a kreativita tu nezná mezí (dítě, celá šestá epizoda) a celé je to totálně super. Nemluvě o implementaci stylu "nové britské vlny". Druhou sérii prosím v pořádné dávce, šest dílů je zoufale málo... P.S: Nathan je ďábel..... ()

sona123

První díl je neskutečný nářez, srší akcí, i trochou hororu, sexem a vtipem....a pak to začíná pomalu dobíhat...konec se dal čekat, a tím nemyslím, že to skončilo uprostřed děje, takže sem s novou sérií, a to co nejdřív! Ale celkově je to za 4****, protože jednotlivé postavy, to je prostě pecka. PS. Druhá série už samozřejmě není takovým překvapením, ale zatím (po 3. díle) to vypadá, že laťka zůstává pořád vysoko. ()

Martin_W

Velkou šanci jsem tomu nedával, protože Heroes mě nějak dvakrát nebavili... Ale stal se z toho naprosto výborný seriál. Celá parta je dokonale vytvořená, podobně jako u Přátel nebo Big Bang theory a náramně se doplňují. Herecké výkony předvádějí nejlépe Iwan Rheon (Simon) a Lauren Socha (Kelly). Po komediální stránce vyniká bezpochybně Robert Sheehan (Nathan), který má ze všech pěti největší zkušenosti s filmem, což jde na něm celkem i znát a ty jeho "kidy" prostě stojí za to. Kráska Antonia Thomas (Alisha) je se vším uprostřed a z party i přes její občasnou nepotřebnost ji mám nejraději. Černá ovce seriálu (Nejsem rasista) je dle mého Nathan Stewart - Jarrett (Curtis), který sice zapadl, ale seriál si bez něj dokážu klidně představit. Jediný plus je jistě jeho schopnost, bez které by se Misfitsáci určitě neobešli. Obě série, jak první, tak i druhá jsou v něčem odlišné, ale stále geniální. 2. Série je o pár procent horší, což ale vůbec nevadí. Ve 3. sérii Nathana dost dobře nahradil Rudy, kterého jsem si po zhlédnutí celé série snad oblíbil více než Nathyho. 4. série je ohromný spád dolů. I přes slušnou náhradu jsou epizody suché a chybí pořádný děj.. Každopádně pořád je to koukatelné. 1. série - 98%, 2. série - 95%, 3. série - 92%, 4. série - 72% Celkově: 94% ()

fastum

Jednoznačná plná palba za obě série, seriál přeplněný napětím, příběhovými kličkami a parádním suchým humorem. ()

Milky.

Tohle je klenot, víc říkat netřeba. Je mi trochu líto lidí, kteří to uvidí na Primě, protože není sebemenší šance, že by dabing mohl jakkoliv napodobit či nahradit Nathanovu praštěnost, Simonovo a Rudyho herectví, Kellyin přízvuk a psychopatičnost vedoucích. A všechno tohle zvyšuje seriál o level výš. ()

Naovy

Asi začínám přicházet na chuť anglickým seriálům. Anglický humor mi nebyl nikdy úplně cizí, ale teď začínám sledovat takové seriály, které bych sám od sebe nečekal...a líbí se mi. A Misfits patří rozhodně mezi ně, dokonce bych řekl, že jsou jakýmsi jejich završením. Tenhle seriál se totiž diametrálně liší. Neni zde ani tak určující, že jde o lidi se superschopnostmi, jako to, jací ti lidé jsou a v jakých situacích se vyskytují. Ježíši, co je tohle za partu?! Dej si na ní bacha nebo to s tebou nakonec taky špatně dopadne! A dopadlo:) Taková paka aby člověk pohledal. Říká si, že to snad ani není možné a přitom, když odhlédne, do jakých extrémů jsou hnáni, tak zjistí, že se aspoň jednomu trochu podobá. Na jednu stranu vám mohou být nesympatičtí a na druhou stranu si je oblíbíte a nedokážete se od nich odtrhnout. Nádherné charaktery, nad tím si musí jeden až zaplesat. V ději se střídá šikovně napětí s humorem a realitou dnešní společnosti. Nutno ale říci, že zde víceméně není žádná silná hlavní dějová linka. V první sérii se všechny hrdinské skutky našich oblíbenců smrskávají na to, aby se vylízali ze všemožných průšvihů, do kterých se dostávají. Ta u mě dopadla na výbornou. V druhém dějství už máme i trochu hrdinského tajemného nádechu v podobě mystického cizince, který je ale úspěšně rozkládán nehrdinským nádechem hlavních postav. Tato série přináší zajímavý prvek, svým hrdinským pohledem se přibližuje tomu, čemu se předtím posmívala, a ve svém nehrdinském pohledu naopak přichází nadsázka takových rozměrů, že někomu může až uvíznout v krku. Pro někoho možná může být nestravitelná jedna nebo druhá stránka, já jsem pozřel obě ve smrtící míchanici a musím říct, že mě to málem roztrhalo. Bylo jasné, že druhá série musí projít oproti první nějakou změnou, a mě tedy ta změna nezklamala. Také jsem nevěřícně zíral na záporáky jako mstitel z počítačové hry, chlápek ovládající mlíko či Ježíš:) No ježiš, ale sem to prostě nějak patří a nakonec jsem se u toho skvěle bavil. Misfits si pro mě udělali nezaměnitelný podpis. Trochu akorát nevím, jak být nadšený ze závěru druhé série, kde tvůrci rozdali zcela nové karty, ale na druhou stranu jsem zvědavý, s čím teda v té třetí přijdou... ()

mosnak odpad!

Neskutečná slátanina špatně hrajících herců. Opět jsem naprosto mimo než ostatní uživatelé. Viděl jsem 3 díly a tohle je pro mě prostě nehorázná kravina, která nedává ani smysl. Jo jasně je to něco nového... ale né vždy něco nového musí být super (pro každého) :-( Bohužel 0% ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V