Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

ZkuKol

velmi příjemné překvapení z britských ostrovů, které se po Trauma stalo jedním z mála letošních seriálů, které se stojí za to sledovat (2009). Navíc to dokazuje, že v Británii umí teď točit něco víc než sitcomy a Robina Hooda (stále ještě pachuť v ústech:-) ()

Šakalík

Hodnocení PO DRUHÉ SÉRII: Neskutečné. Britové se zase jednou předvedli v parádním světle a seriálem Misfits opětovně přečůrali Amíky na plné čáře. Útlocitní a puritánští zaoceánci by totiž něco podobného natočili jen stěží. Tady nejde jen o vulgaritu a charakterovou "nevhodnost" hlavních protagonistů, tady jde o úžasnou otevřenost a odvahu autorů, kterým prostě není vůbec nic svaté a dělají si prdel úplně ze všeho, a to i z témat, která jsou jinak v tomto směru přísně tabu (staří lidé nebo mentálně postižení). A přesto Misfits neklesají k trapnosti a dokáží pobavit inteligentně. Postavy jsou všechny super, ale přesto Nathan ční nad ostatní, protože je to neskutečný hajzlík, jehož každé slovo je perla. :-) A že to občas sklouzne k žánrovému klišé? V tomto balení klidně a v jakémkoli množství. Přesto po druhé sérii jsem nucen hodnocení o jednu hvězdičku zredukovat, protože se scénáristi očividně utrhli ze řetězu a servírují nám jednu šílenost za druhou, dost podceňujíce inteligenci diváků. Všechno je ale třeba dělat s mírou. I ujeté seriály. ()

LuciusWlk

Tihle "superheroes" mají neuvěřitelný šmrnc. Oproti přeumělkovaným Heroes je Misfits svým způsobem realističtější, zábavnější, nápaditější, praštěnější... Nemá cenu polemizovat nad občasnými blafy, nebo proč neudělají tamto a toto. Je to prostě tak, jak to je a je to skvělé. Musím poznamenat, že první série se tak nějak motala pořád kolem dokola, ale druhá série už měla pořádný náboj. Zajímavější a propracovanější děj, zápletky, vykreslení postav. Překvapivě příjemně promyšlená postava Simona, ale především bezkonkurenční Nathan. Na takovéto postavě se někdo neskutečně vyřádil a opravdu smekám:))) jak před tvůrcem tak před hercem "Robert Sheehan". Doufám, že si třetí řada udrží vzestupnou křivku a možná by nebylo naškodu vymotat se z obřího sídliště. Tak jako tak se těším! ()

Cejny

Tento britský seriál si rozhodně zaslouží plné pětihvězdičkové hodnocení. Nejen že mě překvapil svým stylem "s ničím se nepářu a nacpu do toho scénaře absolutně cokoliv, ať je to sebevětší sprosťárna", ale hlavně postavami a celkově i prostředím, kamerou, skvěle vybíranou hudbou, báječnou britskou angličtinou s jejími neodolatelnými přízvuky (viz Kelly) a také tím, že si nehraje na nějakou "apokalypticko-globální hovadinu" ála Heroes. S každým dalším zhlédnutým dílem máte neustále chuť na další a další misfiťáckou nálož, takže s chutí do toho. ()

vitekpe

Moc me to ze zacatku nebavilo, ale pak prisla na scenu zajimava Alex Reid, a byl jsem jejich... :-) Skoda, ze za par dilu bylo po ni...v tom mrazaku uz ji to logicky tolik nesluselo... P.S.: serial je to docela poutavy, klipovy vizual + dobra muzika. ()

Kejdlo

Neskutečné. Britové to zase dokázali. Vytvořit vtipný seriál a k tomu ještě poukazovat na lidské využívání druhých a perverznosti mnohých z nás, lidské dopady/vzestupy, to je prostě bravurní. A ty krásné přechody mezi komedií, sci-fi a drama. Skvělé instrumentální a ducduc písničky. No prostě Wow! První série 95%, Druhá 85%. Uvidíme jak to bude vypadat ve třetí sérii. Je to prostě jízda. V angličtině samozřejmě. 9/10 ()

Firebug

Po první sérii musím přiznat, že mě to dost chytlo. A to jsem si původně myslel, že půjde o sitcom. :-) Hlavní postavičky ve vás ze začátku moc velké sympatie asi nevzbudí, ale na konci druhého dílu je budete milovat. Jsem hodně zvědavý, jak se to vyvine dál, ale zatím to vypadá, že tvůrci pěkně kličkují okolo všemožných klišé, které sebou téma superhrdinství a seriálový formát přináší. Nově nabyté schopnosti, tak mnohdy nejsou tak úplně -super- a přináší sebou i řadu nepříjemných situací. Taky musím ocenit, že pětka delikventů nebojuje se zločinci, či za záchranu světa, ale proto, aby si zachránili vlastní zadek... Krásné seriálové osvěžení! Proč mě neudivuje, že s tím přišli Britové? ____UPDATE a SPOILER: Dokoukána třetí série a je to pořád hodně slušná zábava. Po druhé sérii bych seriálu vrznul i těch 5*, protože jednotlivé zápletky mě pořád bavily (až na jednu až dvě epizody věnové future-Simonovi) a hláškuje se pořád stejně vtipně. 3. série odchodem jedné z postav hodně ztratila a klišé už scénáristům taky není cizím pojmem. Každá nová epizoda už neznamená ojedinělý zážitek, ale tak 3-4 z nich jsou stále vysoko nad seriálovým standardem, přičemž ta poslední je fakt parádní. Zůstávam tedy u 4* a trochu se obavám další série startující na podzim. Ale těším se... ____UPDATE: 4. série jsem se bál, ale nakonec dopadla podle mě lépe, než série 3. Minimálně co se zábavnosti týká. Takže proč tomu tu pátou hvězdu nedát? :-) ()

Maruškaa

Neuvěřitelné. Na tento seriál jsem náhodou narazila minulý týden v sobotu na coolu a během 10 minut sem byla naprosto zahleděná a nevnímala jsem okolí. Nevím čím mě tak dostal, možná tím, že sem nic takového dosud neviděla, možná tím, že to bylo přidrzlé a nemělo to servítky. Každopádně jsem po skončení dvou dílů tento seriál šla stáhnout a dnes - o tři dny později jsem stihla shlédnout všechny tři série. Totálně sem propadla Simonovi a jeho povaze, také samozřejmě jedinečnosti všech ostatních - Curtisovi, Alishe, Kelly i Nathanovi. Jediné co mě popravdě trochu zamrzelo, když vyměnili Nathana, jinak pro mě každopádně pětihvězdičkové a už teď se nemůžu dočkat další série, která má přijít v prosinci 2012 a doufám že zvěsti o tom,že v seriálu již nebudou vystupovat Alisha (Antonia Thomas) a Simon (Iwan Rheon) jsou opravdu jen zvěsti. ()

MiaMoonlight

Perfektní superhero věcička. Kam se ti vaši Heroes hrabou. Naprostá hovadina, která je ale hrozně zábavná. Charaktery v seriálu jsou super a ani jeden díl není nuda. Na první pohled docela děs, ale věřte tomu, že vás to chytne a nepustí. Rozhodně stojí za to jedině v původním znění - dabing by byl zločin. ()

kenkaku

K seriálu jsem se dostal prakticky náhodou a to začátkem druhé řady, protože upoutávka a vlastně ani myšlenka a námět mě nijak nenadchly. Po dodívání epizody mi bylo jasné že si budu muset doplnit obzory protože mě začalo skutečně zajímat co se na obrazovce děje. Takže sice se s hrdiny seriálu ztotožnit nedokážu, ale fandím jim :). Body navíc také u mě získává to "decentní dávkování" a díky tomu svižný děj. Seriá byl ukončen se čtvrtou sérií (a nedivím se, byla znatelně horší než všechny předchozí). Takže na poslední řadu oprvdu s rezervou ;) ()

skinny

Já tu partu žeru, nejvíce sexy placheho Simona, potrhlého Nathana a drzou Kelly!!! Říkám pořád, že Britové zkrátka ten svůj sarkastický ostrý humor umí! Pro mě teda veliké překvapení za hodně dlouhou dobu! Pravda, bez Nathana už to není ono, ale naštěstí kvalita 3. série neupadá, ovšem s Alishou, Simonem a Kelly to už pak balím i já. 1-3 série 90%, dál už nesleduju ()

Arkanoid

Seriál o antihrdinoch, ktorí svoje superschopnosti využívajú k osobnému prospechu ako stvorený pre generáciu Y. Plné originálnych zápletok, čierneho humoru a neotrelých hlášok. 4. a 5. séria zabili originalitu tuctovými klišé a nudnými postavami. Opäť jeden z prípadov, kedy sa tvorcovia snažili z konceptu vyťažiť čo najviac a s úbytkom kvality to k prospechu rozhodne nebolo. ()

Spike23

Jeden z nejlepších seriálů roku 2009. Superhrdinové už je celkem zastaralé téma, ale když nemají žádného padoucha, proti kterému by mohli bojovat a nějaká záchrana světa jim je úplně ukradená, to už se jen tak nevidí a hned je to úplně něco jiného. Obsazení herců je skvělé i přes to, že jsou vcelku neznámí ( zejména Robert Sheehan). Po první sérii můžu zatím v klidu říct, že se jedná o jeden z nejlepších seriálů pro mě vůbec a už se moc těším na pokračování. Jinak vytknout můžu tak akorát těch typicky britských 6 dílů, ale na druhou stranu ještě by to dopadlo jako ta demence Heroes při stálém pokračování. ()

casioa....

Zaujímavý sci-fi/thrillerovo/horrorovo (aspoň pre mňa) komediálny ANTI-heroe seriál. A aj keď nemám času na rozdávanie, zrejme skuknem koľko sa len bude dať :) Pekné narážky na Heroes (2006) etc. (že toto sa môže stať iba v Amerike :) a podobne. Sprostá mluva podaná v tej (pre mňa)najhnusnejšej britskej angličtine (fuj, je taká...britká). Ak Vás však láka vidieť nejaké lepšie stvárnenie "drsného dospievania v Anglicku", tak odporúčam Skins (2007), Shameless(2004). ()

killjezor

Svěží, nechutné, drsné, překvapující. Ikdyž jsme některé nápady viděli 100x jinak a jinde, tak tady jsou použity prostě po svém a je to jen dobře. Obsazení dokonalé. Kdo působí simpaticky je hajzl a ikdyž je to póvl, tak je člověk má rád. Co mi tady sedlo opravdu hodně, je dávkování/prolínání humoru a napětí. Už aby byla druhá sada! ()

Kacula24

Ač nejsem fanynka nadpřirozených schopností a superhrdinů, tak tenhle seriál mě dostal! Žeru ho! 1. a 2. série supr, 3. o trochu míň.. a o 4. si budeme myslet, že vůbec nevznikla.... ()

Ragdoll

Další seriál, u kterého můžeme zpozorovat kreativitu, otevřenou mysl Britů a jejich jednoznačně nejlepší smysl pro černý humor, za který může celý filmový svět děkovat, protože bez něj by byl o něco (o hodně) chudší. Dobrý soundtrack, sympatičtí herci či originalita každého dílu jsou jen malé podsubjekty velkého celku, jenž je svou kvalitou na té nejvyšší úrovni, která rozhodně nemůže být dobyta americkými kolegy. Jasných 100%. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V