Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Rocky88

Sakra dobré, hlavně co se týče postav. Každá je něčím originální (nemluvím teď o superschopnostech). Akorát příběh je slabší, a hlavně - v půlce 4.dílu se ve mě něco zlomilo a už mě to přestalo bavit. Vývoj situace bych si přál jiný, tragičtější. Jsem zvědavý na druhou sérii, našláplé je to hodně. ()

WoWoW

Nejsem seriálový divák a nikdy jsem nebyl, ale tohle je naprostá bomba, kterou jsem zhltal během dvou dnů a to je u mě co říct. Je to neuvěřitelně zábavný a má to koule. Co epizoda to zajímavý zpestření hlavního motivu, získání super vlastností po velice zvláštní bouři. Když si vezmu, že je to postavený na podobné bázi jako Smallville, tak mám chuť Supermanovi dát jednu hvězdičku. Takhle se podle mého subjektivního názoru tvoří kult. Tak hurá do výroby dalších dílu a řad. ()

Nach

Zprvu spíše nenápadný seriál se hned po prvním díle rozvinul v jedno z největších seriálových sci-fi překvapení. Každý díl je něčím specifický, každá epizoda má co nabídnout a jistý stereotyp u jeho sledování rozhodně prožívat nebudete. Každý z hrdinů vám padne do oka svou odlišnou osobností a pro náročné není nouze ani o šokující zvraty a překvapení. Jasných 90% a má hluboká poklona tomuto dílku. ()

Attta

Britům se povedl vynikající seriál. Silný chytlavý příběh proložený velkolepými charaktery postav, ztvárněnými (pro mě) sice neznámými herci, ale tato partička to umí pěkně rozbalit, takže doporučuju hned nezatracovat. Skvělý humor, který graduje, stejně jako celý seriál (viděny 2. série). V seriálu mě nezklamala ani hudba a taky mě potěšilo prostředí, které přineslo něco neokoukaného (trošku oddech od prostředí typických měst či venkovů USA). S příchodem 3. série a odchodem Nathana jsem seriál přestal sledovat a tak jsem viděl pouze první díl 3. série, který mi přišel hodně slabý. Zatím jsem se neodvážil dodívat na zbytek. ................................................EDIT: Podíval jsem se na ještě další asi 2 díly třetí série a musím říct, že z 5 hvězdičkového našlapaného seriálu se stalo velké zklamání! Právem mažu své původní hodnocení (5 hvězd), protože nové díly jsem neviděl. Musím však říct, že třetí řada stáhla seriál tak o 30% níže. ()

Nautila

Seriál o partičce delikventních X-menů, šlehnutých Heroes, se zlozvykem zabíjet své vedoucí. Svěží, rychlé, mladé, britské, bez servítek a se skvělými hláškami a charaktery. První řadu jsem zhltla na jedno posezení, druhá už bohužel začíná drhnout, jakmile se začne hrát na vážnější notu. U Simona mě mrzí změna z malého tichého uchyláčka na osudového zachraňujícího hrdinu a vůbec 'znormálnění' všech ostatních. Třetí řada je se schopnostmi jako standartem a výměnou Nathana za přehrávajícího Rudyho už téměř otravná. Za mě velká škoda, že seriál nepokračoval v rozvinutí té delikventnější zábavné části a místo toho se dal na cestu civilnější a dramatické podívané. ()

Abes

Čtvrtým a pátým dílem se to slušně rozjíždí a já slepě doufám v udržení trendu. Královská angličtina je k sežrání a pokřivené charaktery postav hezky lícují se syrovým vyprávěním příběhu. Tedy pokud jde o příběh, moc se toho zatím neudálo. Možná si tvůrci chtějí nechat trochu odstupu a do bránění morálních statků společnosti se pustí, až když začnou šlapat vodu. Možná se ale pojetím hrdinů / nehrdinů chtějí udržet nad hladinou stereotypu, kterým obdobně laděné projekty jistě trpí. Když dáte téhle na první pohled nesympatické partičce trestanců šanci, dostanou se vám Zboczenci zaručeně pod kůži. ()

Aelita

První řada je trefná a svěží (konečně revoluční heslo nové generace – Milujte se jak veverky), druhá řada naznačuje zařazení rebelů do obchodně-konzumního systému, třetí řada je odpad kvůli absolutně nestravitelnému anti-anti-antihrdinovi, kterým se autoři seriálu pokusili nahradit Nathana (Robert Sheehan). Ble-ble-ble a konec ihned po prvním díle III. řady. ___ Hodnocení pouze pro I. a II. řadu. ()

BarryLyndon

Tak jsem nakonec z nove party možná víc nadšený jak ze staré, snad až na Kelly a Iwana Rheona, ti chyběli. Jinak mi sedla i obávaná čtvrtá řada hlavně třetí Rudy tam měl neskutečnou scénu s Jess a pak karaoke nového probačního, to byla vůbec super postava. Želva skvělá Celkově odebírání schopnosti v páté řadě, šel jsem do kolem Úplně jsem zapomněl že i komorní filmy o zvláštních schopnostech mohou být takto zábavné. Všichni zmetci budou moc chybět. ()

Zbyisek

Další ze série novodobých anglických seriálů sršících neotřelostí a nestydatou vulgárností. Zpracování je více než zajímavé. Barevné ladění seriálu je takové zašedlé, plné ponuré atmosféry. Je vidět, že si kameraman neskutečně vyhrál s malou hloubkou ostrosti obrazu. Jen stěží najdete v seriálu záběr, ve kterém by nebylo něco neostrého v popředí – tedy skoro všechno je točeno přes něco, což hloubce obrazu ještě dodává. Není tu jen přirozeně (někdy možná až nepřirozeně) malá hloubka ostrosti, ale také úmyslné rozmazávání nepodstatných částí záběru. Divákův pohled tak směřuje do místa dění a nevšímá si neostrého okolí. To je asi vše, co mě z hlediska nevšední práce s kamerou zaujalo. Jinak MISFITS nepostrádají dynamiku, akci ani napětí. Sem tam se snaží seriál být i vtipný. Dokonce i na první pohled nesympatické postavy vyvrhelů jsou po pár dílech malinko sympatičtější. Po první sérii tedy hodnotím za 4 hvězdičky. Aktualizace: Další série mě už nebraly. Seriál si mě příliš dlouho neudržel... ()

TomikZlesa

Překvapení ! prvotní nechuť ,kdy se na scéně místo krásných a chytrých hrdinů objeví banda nechutných vágusů, sem překonal a rozhodně nelituju. Hodně hořký humor, vulgarita a genialita (hlavně 4tý díl, ten byl jednoznačně nejlepší) a skvělé neherecké výkony, hlavně Nathan a Simon. Při troše pozornosti je chopnost posledního hrdiny lehce domyslitelná :-), ale to mi zážitek rozhodně nezkazilo....napovím, ne Nathanova schopnost opravdu není plodit nejlepší hlášky :-) ()

cubajz

Druhá řada bombastická, zvedám na pět! Tahle partička zevláků se superschopnostma je prostě luxusní, totálně neamerická a krásně špinavá. Jinak zombie roztleskávačky a brutální zvrat na konci trojky taky libovka. Jsem zvědavej, s čím přijdou ve čtyřce... ()

Kwaichi

Ako povedal strýko Petra Parkera: "S veľkou silou prichádza aj veľká zodpovednosť." To mu ti vadilo. Ako skupina ľudí s nadprirodzenými schopnosťami úplne zlyhali. Nemali žiaden cieľ, len tak sa pofľakovali. No ale zas čo by sme mali čakať od kriminálnikov... Čudujete sa nedávnym roztržkám v Británii? Niet sa čomu čudovať, ak im predhadzujú takýchto ľudí za vzor. V podstate tie ich schopnosti neboli nič špeciálne, keďže sa v každej časti sa vynáralo mnoho ďalších, ktorí boli ovplyvnený búrkou. V porovnaný s ostatnými príbehmi o superhrdinoch ako napríklad Hrdinovia, mi tento seriál pripadá dosť podpriemerný. V podstate si tu hlavný hrdinovia bojujú len svoje malé osobné súboje, nedeje sa tu nič epické, čo môže poznačiť celý svet. ()

C0r0ner

Hodnotím pouze za první tři série, které tvoří perfektní dějovou (!uzavřenou!) linku. Pak už je to bez všech původních postav úplně o hovně. Sice pořád brutálně vtipné, ale o ničem. Nicméně prvních 21 dílů je naprosto dokonalých. V každé epizodě člověk řve smíchy (GTA, cheerleaders, Ježíš, náckové...) a přitom se tam pořád řeší vážná témata. Je to dokonalý britský suchý humor, který na mě platí za jakýchkoli okolností. Porod mimozemšťana je jedna z nejvtipnějších scén v historii kinematografie. Napoprvé jsem se tak smál a brečel smíchy, že jsem pořádně nic neviděl a neslyšel, takže jsem si musel vrátit čas o minutu zpátky. A takhle asi ještě pětkrát. 100% ()

dubinak

Misfits jsou přesným příkladem toho, že v nejlepším se má přestat. A tady ne jen, že se nepřestane, tady se jede fakt krutě dál, ať se děje co se děje, ať nám kvalita klesá, jak nám klesá, ať je to trapný, blbý, vulgární a nezábavný. První dvě série jsou bezkonkurenční, měla jsem je zkouknuté fakt za dva týdny. Postavy jsou legendární, hlášky taky, humor je netradičně vulgární, ale ještě funguje, no a Ethan se mi zapisuje do žebříčku nejlepších seriálových postav. Je tu parádně zobrazená zkažená britská mládež a jejich idiotské boje s každodenním životem napříč nadpřirozenými schopnostmi, což byla vážně originální zábava. Od třetí série se moje tempo sledování začalo zpomalovat, kvůli mazání hlavních postav, ale ještě furt jsem se jakž takž tak občas pobavila. No od čtvrté série, kdy nám už zmizí i ta poslední původní postava, jde to pomalu ale jistě do hajzlu. Rudy je sprostej trochu až moc, někdy už jsem se styděla sama za sebe, že se na to dívám. Ještě nám to tam pak slušnýma hláškama držel Finley, ale konec tohoto seriálu bych popsala jako vysvobození, protože, co tam tvůrci vymýšleli za náměty k jednotlivým epizodám, to už bylo dost na pováženou. A tak jsem tento seriál sledovala do kupy možná tak půl roku. A poslední sérii jsem se už zuby nehty držela, abych to nevzdala. Kdybych ale měla tolik hvězd srazit kvůli bídnému finále, bylo by mi líto prvních dvou pětihvězdičkových sérií, na které se klidně v budoucnu podívám ráda znovu. ()

Wormboy

Tak tento serial je pravym opakom svojho americkeho bratranca Heroes...ziadni napudrovani hezouni s vyberanymi sposobmi, ale spolocenski odpadlici so slovnikom hodnym slovenskych drevorubacov zasadenych do prostredia socialnych sluzieb v Britanii :) Ma to riadny spad, je to vtipne, miestami sice az prilis pritiahnute za vlasy slusnosti, ale urcite nie nudne. Skoda skoreho zaveru prvej serie, pretoze ten prichadza, ked sa divak konecne poriadne zoznamil s postavami a rozradostil nad perfektnym ukoncenim posledneho dielu, zatial 3,5/5* Druha seria nadvazuje presne tam, kde prva skoncila a z mojho pohladu svojimi kvalitami tu prvu este prevysuje. Ceresnickou je opat genialny slzotvorny zaver. 4* Tretia seria je vyrazne ochudobnena odchodom Roberta Sheehana, co citit od jej zaciatku az do konca. 3* ()

Gaaron

Season 1 První díl se mi líbil moc, jakmile ale byly karty rozdané, ukázalo se, že s nimi tvůrci umí hrát jen hry o sexu a alkoholu, s výjimkou posledního dílu, který naznačil, v čem by tenhle seriál mohl vynikat (záporácká "zombie" parta byla úžasná). Tak uvidíme, navážou-li tam, kde skončili, půjdu s hodnocením nahoru. Season 2 Vypadalo to, že v druhé sérii se seriál rozpadl do sledu zcela samostatných, i když dobrých (a v případě 2x05 přímo výborných) epizod, poslední 2 díly to docela hezky spojily. Přidávám hvězdu. ()

Dannysek4U

Ale dobre to bylo, pravda, dil od dilu ruzna uroven, ale v celku docela prca. A nejhorsi mladata jsou zkratka v Anglii a punktum :o) ()

Andre3000

Jsou to mladí rebelové, nebo pouze normální teenageři na špatném místě? No vlastně už je to jedno. Stalo se co se stalo a začíná pro všechny nový život. P.S. fakt skvělí mladí herci, hlavně Kelly s jejím přízvukem :-) ()

kvasiva

Dlouho jsem tu měl 3*, ale hodnocení upravím a zvedám na 4*, protože toto je opravdu originální počin. Postupem času jsem si hrdiny oblíbil a seriál mě bavil a dobře se na něj dívalo. Velký klad je anglický zvyk 6 dílů na sérii, protože více dílů by tady vedlo k větší škodě než užitku. Tenhle seriál si to zaslouží. Edit 23.2.2014 tak jsem dokoukal i poslední 2 serie a zase snižuji hodnocení. Začátek výborný, ale konec byl hrozný :( ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V