Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

mysiak

Podľa mňa dosť prestrelný hype seriál, ktorý sa síce chce podobať na Heroes, ale nemá na to peniaze, a hlavné postavy sú maximálne nesympatické...zvládol som polovicu prvej série, potom ma to omrzelo, radšej dám prednosť slabým Heroes pred týmto... ()

Popluh

Britská odpověď na Heroes. Ve stylu Kick-ass. Opravdu opravdu převeliká škoda, že scénáristova logika si občas vzala volno a celé Misfits jsou díky tomu protkané nešťastnými scénáristickými kiksy a jednou osudovou botou (policajtovo "odmítnutí" kreditky). Když od toho odhlédnu, tak mi zůstane seriál, který jsem sejmul celý za jedno odpoledne a nenudil se ani na moment. Herci, o kterých nemůžete většinou říct, že jsou sympatičtí, protože takový být nemají, ale ve svých rolích jsou naprosto přesní. Výborné hlášky, zajímavá kamera a leckdy velice dobré situace (díl z minulosti). Chtělo by to trošku víc zapracovat na scénáři, protože to jediné mě u prvních pěti dílů drželo pod maximálním hodnocením. U toho posledního ale nemůžu jinak. Asi nejlepší projev v dějinách seriálu s naprosto klasickou hudbou a naprosto geniálním obsahem a úplně poslední záběr mě prostě nutí sáhnout po hodnocení nejvyšším, "bohužel" ale zatím jen v rámci jednoho dílu. I tak je ale Misfits velice vyrovnanou a zábavnou záležitostí. Těším se na druhou řadu. Lepší 4* ()

O.Peta

Opravdu velmi kvalitní a netradiční seriál, který nabízí od všeho trochu. Spojitost se seriálem Heroes je co se týká schopností, ale to je tak vše, protože tady se s nimi pracuje trochu jinak. Líbí se mi ten nadhled, se kterým je to podáno a zapojení humoru do takového projektu je taky rozhodně plus. To je zásluhou hlavně mladých herců a jejich výrazových prostředků, proto je tento seriál spíše pro mladší publikum kam se ale rozhodně řadím. Budu trochu přísný a dám zatím 4 hvězdy. EDIT: Po konci druhé řady a zneškodnění "vetřelce" po porodu jdu do plných a jsem plný očekávání nové série, která bude při absenci Roberta Sheehana pro seriál dle mého zlomová. Doufám, že se nedočkám stejného průšvihu jako právě s Heroes, kde taky od třetí řady to šlo všechno do kytek. Držím palce a zatím 90% ()

Mr. Filuta

Kdo se na tohle díval na COOLu, upřímnou soustrast. České znění zprznilo duši tohoto kvalitního seriálu jako severský nájezdník osamělou dívku peroucí prádlo u potoka. ()

nirvanafan

Extrémně chytlavé od začátku do konce včetně soundtracku. Ani třetí série nakonec odchodem Nathana nijak výrazně neutrpěla, jak jsem se zpočátku obávala, protože dostal víc jak důstojnou náhradu. I want more! ()

Laxik

Ve světě, kde je pár lidí vážně mentálně postižených a zbytek jsou supermentálové, se na veřejně prospěšných pracích sešla pětice pošuků. No a pak se z nich stanou superpošuci. Nejúžasnější seriál nehrozí, ale návykovost? Ta je teda stoprocentní. Podtitulem tohohle seriálu by mohlo být taky "Logikou proti logice", protože účel zde naprosto jasně světí prostředky. Komu to ale vadí, když se účel i výsledek povedou a největší idiot Nathan prostě baví a nezklame? Po prvních dvou sériích ve třech dnech dávám 80% (obě stejně kvalitní). Po prvním dílu třetí série musím říct, že mě nový přírustek do skupiny (Rudy) vůbec nezaujal a že Nathan chybí. Chybí ale nejen on, chybí i zábava, staré dobré schopnosti, chybí styl. Snad se to zvedne, protože S03E01 jsem protrpěl./// Třetí sérii jsem asi měsíc okládal. Nakonec jsem si ji ale pustil a musím uznat, že i když je její kvalita kolísavá a nejlepší díly sotva konkurují těm horším z prvních dvou, i na toho dementa Rudyho jsem si zvyknul. 65%. Po prvním díle poslední (čtvrté) série jsem opět znuděn, rozladěn, nenatěšen. /// A víte co, i přes tu idiocii byly nové tváře zajímavým přínosem. I tak to je ale už slabota a jednu hvězdu srážím. ()

Macejko

1. séria: Stačili dve časti, aby som sa do tohto britského seriálového klenotu nenávratne zamiloval. Štýlové, na pošťanie vtipné, napínavé, skvostne obsadené a s neuveriteľne sympatickou ústrednou päticou. Paráda. Neskutočná paráda. Loving it. Hybaj ho do topky! ------ 2. séria: Seriál dostal epickejší rozmach, pridalo sa na vážnosti (humoru našťastie neubudlo) a celkovo pôsobí druhá séria kompaktnejšie a zovretejšie ako prvá. Opäť fantastické. Neviem sa dočkať pokračovania. ------ 3. séria: Nedá mi a musím spomenúť výrok z jednej diskusie: "Kto je Nathan a prečo všetkým tak chýba?" Je to veľmi výstižné, hoci som spočiatku neveril, že by nováčik Rudy dokázal hubatého Nathana v plnej miere nahradiť. A čuduj sa svete, Joseph Gilgun obstál. Jeho Rudy je v podstate drsnejšia, miestami hlúpejšia (v tom dobrom slova zmysle), ale hlavne HLBŠIA verzia Sheehanovej postavy. Profit! Ešte väčšou výhrou sú však scenáre epizód - gejzíry originálnych nápadov, hlášok a zábavy. Nacisti? Tehotní chlapi? Zombíci? A prečo nie! ------ 4. séria: Tak, a pôvodná partia je preč. Vadí to? Ani nie, z niekoľkých dôvodov. Za prvé - Rudy je stále geniálny a stále si s Nathanom vytiera riť. Skvelá nová postava Jess sadla do seriálu ako uliata, neskoršia príchodzia Abbey rovnako zanechala dobrý dojem a probation worker číslo who-knows-anymore priam trhá bránicu. Scenáristická studňa nápadov tiež našťastie ešte nevyschla a štvrtá séria dokáže prekvapovať a výborne baviť každou ďalšou epizódou. Je tu však jeden problém. A ten problém má meno Finn. Iste, aj v pôvodnej bande sa našli protagonisti, ktorí nemuseli sadnúť úplne každému. Tento šušľavý pičus s potkaním ksichtom je však natoľko trápny a otravný, že by som sa naozaj čudoval, ak by sa petície pre jeho okamžité odstránenie zo seriálu nepísali už v tejto chvíli. Milujem škótsky prízvuk, ale Nathan McMullen je prvý človek na planéte, ktorý mi ho dokázal znechutiť. Hrozná, príšerná postava, ktorá slabším jedincom štvrtú sezónu dokonale znechutí. Fuck you, you little cunt. ()

Vojcl

Další nečekaná pecka mezi britskými seriály! Misfits těží sice prakticky ze stejného námětu jako Heroes nebo X-men, ale tvůrci se tentokrát chopili látky značně po svém. Hrdinové se superschopnostmi jsou normální parta mladých grázlů, kteří rozhodně nemají v úmyslu spasit svět. Jednotlivé postavy jsou výtečně napsané a ačkoli jsou jeden větší exot než druhý, okamžitě si je zamilujete. Líbí se mi i jak seriál dokáže mistrně kombinovat napětí a černočerný (místy až hodně zvrácený) humor. Navíc všechny díly jsou vyváženě kvalitní, což se vidí opravdu málokdy. ()

erased

"Maybe this is what it feels like to be a superhero." /// "I think it might take more than you getting laid to turn you into a superhero." Takhle kdyby vypadal celý seriál a ne pouze jedna až dvě scény v každém díle, mohli být Misfits tím nejlepším, co se na britské televizní půdě urodilo. Nemůžu sice říct, že by mi celková vážnost vadila, naopak čas od času se podaří i díky roztřesené kameře a minimalistickým vizuálním efektů navodit pocit levnějšího, ale zatraceně dobrého celovečeráku. Celkově však pro silnou konkurenci mezi vážnými sériemi nemají Misfits čím pořádně nadchnout. Teprve poslední pátá řada konečně přišla s ideální rovnováhou vážnější hlavní zápletky a jejího lidského přijetí a řešení generací nepřizpůsobivých. Nebýt vyloženě tragického posledního dílu, mohlo jít o po všech stránkách perfektní sérii. Nakonec poznámka pod čarou: Nathan je sice borec, ale Rudy je bůh! ()

Naslund

Na seriál takového rázu jsem dlouho čekal. Proč by měli mít superschopnosti vždy ambiciózní lidé, kteří by pak používali své přednosti k záchraně druhých... Tady se dostanou do rukou delikventů, které nikdo nenutí zachraňovat svět, a tak je tu podstatně více prostoru pro humor. Nejvíc se mi líbily hlášky holky se super přízvukem, jako "I fóking lof ya" k jejímu milenci. Hodnotit po těch pár dílech asi není správné, ale za to mohou produncenti. Jen nevím, jestli chtějí udělat i nějakej děj, protože postupně se mi episody líbily čím dál míň. Resp hodně vykrádaly jiné příběhy jako například Butterfly Effect. Ale konec byl zas parádní. Jen jsem dost zvědavej, jak na něj dokážou navázat v další sérii. ()

SarumanKo

Neuveriteľná haluz! V čom je táto britská verzia Heroes lepšia než Heroes? Úplne vo všetkom! Seriál Misfits je jedným slovom genálny, inak to proste vyjadriť neviem. Čosi tak uletené, parádne natočené a vyštylizované, nehorázne vtipné, ale keď treba i dojímavé či napínavé, príjemne ozvučené, svieže, moderné, vulgárne, erotické, brutálne a kongeniálne zahrané sa objavuje na obrazovkách raz za dekádu. Jakživ som nevidel superhrdinstvo poľudštené do takej miery, ako to vidíme v podaní ústrednej pätice. Ich rôznorodé charaktery a rozkošný britský prízvuk som si zamiloval už od prvej epizódy a zbožnujem ich úplne všetkých (ale keby som si mal vybrať favorita, je ním rozhodne Nathan). Zásadný zárez do topky! - - - K druhej sérii dodám len toľko, že scenáristi, ktorí doteraz jednoducho len blbli, veľmi úspešne dodali seriálu hlbší rozmer. Dejovo je to komplikovanejšie, vážnejšie (čo šlo na úkor humoru, ktorého ale neubudlo veľa) a tvorcovia až obdivuhodne drzo narábajú s rozličnými odkazmi na superhrdinské príbehy. Inak je to stále dokonalé. - - - Niektoré námety a nápady sú už natoľko šialené a geniálne, že ich logika to občas neustojí a výborný je Nathan nahradený rovnako dobrým Rudy - toť tretia sezóna v kocke. (1. séria - 10/10, 2. séria - 10/10, 3. séria - 9/10) ()

gogos

Naprostá pecka! Jedno z největších překvapení na seriálové scéně v posledních letech. Parádní námět, fantastické, napínavé příběhy, které naprosto pohltí, Výborná hudební stránka, skvěle složené obsazení, úžasně ostrovní humor, který si nebere s ničím servítky. Misfits zaujme a nepustí... Jedním slovem PARÁDA!!! Edit po třetí řadě.... začátek 3.ř nic moc, ale závěr naprosto epickej... poslední díly fakt boží a Rudyho jsem si oblíbil... jsem vážně zvědav, jak na to autoři navážou 4. řadou... 4. řada kompletně obměnila sestavu. Na novou partu se chvíli navyká, ale postupem času se z nových Misfits stanou naprosto ultimátní borci, v čele s Rudy. Autoři se s nelehkou výzvou porvali velmi slušně a čtvrtá řada mě neskutečně bavila. Půl bodíku bych srazil jen odfláknutí rozlučky s Kelly a docela nevýraznej závěr série jako celku. 4,5* ()

ABLABLABLA

Misfits začínalo tak výborně...bylo to něco úplně nového. Jasně svět se superhrdiny tu byl už hodněkrát, ale ne v takovéto verzi, kdy schopnosti získá s prominutím každý pošuk. Tahle partička ale neměla chybu. Nejlepší byl samozřejmě Nathan aneb I've got a power... I bloody knew it...Who's laughing now...? I'm alive! Help! HELP!!!! You buried me alive you dicks! Help! I'm immortal. That's just great. Thank you. Thanks a lot. Un-fucking-believable... Proto byla obrovská škoda, že ve třetí řadě už nebyl a nahradil ho ještě více oplzlý Rudy, který byl taky fajn, ale na Nathana neměl. No každopádně, jak skončila 3. řada, asi se přestanu dívat, protože jestli má seriál pokračovat ještě bez Simona, Kelly a Alishy...tak to se může jít rovnou zahrabat. Zbude tam jen Curtis, debílek Rudy a neskutečně pohledný Seth. Takže konče 3. řadou nechávám 5*, ale s tím, že se nehodlám dívat dál, abych si ten seriál nezprotivila. Jé a všimla jsem si, že tohle je můj 600. komentář, no měla bych se krotit:D ()

suicide

"Být superhrdiny? To se může stát jenom v Americe" Ano a tímto prostým vyjádřením se skutečně na té elementární úrovni liší jinak na první pohled velmi podobné seriály - britský MIsfits a americký Heroes. Američani mají tendenci ovládnout svět, hnedle nato zase zachránit. Každým dnem aspoň náznakem zachránit miliony životů. V Misfits každému jde jen o vlastní píseček a jeho vlastní řiť. Tím lidé skutečně jsou. Ne superhrdiny, ale dost často velkými paky, co zkazej, na co přijdou. Jsem rád za klasický britský systém šesti epizod na jednu sezónu, alespoň tak má seriál šanci dál si ze sebe dělat srandu a na nic si nehrát........//edit: Odchodem Sheenana myslím seriál příliš neutrpěl. ()

Kaluž

Moc křečovitý děj, ale místy je to vtipné. A výrazný soundtrack je kompilací toho nejlepšího z moderní elektronické a rockové indie scény, takže plus. /// Třetí řada se povedla. Odpadl otravný Nathan, přibyl ''sympatický'' Rudy. A změna schopností antihrdinů lehce oživila stagnující úroveň série. /// 4. sezóna /// Tvůrci se pochlapili, zahodili smradlavé klišé o velké moci a ještě větší odpovědnosti a namíchali nekompromisní výplach plný nechutností, vtipně podaných vulgarit, absurdního násilí a KONEČNĚ koukatelných postav. Ty tam jsou časy, kdy jsme museli sledovat koní pysk (Kelly), retarda (Nathan), ošklivou kravku (Alisha) nebo přitepleného psychopata (Simon). Curtis tolik neprudil, ale i on nakonec opouští ansámbl odpudivců a dává prostor, z minula již ostřílenému (a bezkonkurenčnímu), Rudymu a sympatickým nováčkům. Finn je vyřezaný podle šablony Hurvínka a jako ušlápnutý ňouma skvěle kontrastuje s macho parťákem Rudym, Jess je zatím nevýrazná (ale moc pěkná) holčina do nepohody a nakonec se přidá Abby, tvrdá (a také velmi pohledná) alkoholička s amnézií. A nový probační je ultimátní zlo s křehkou duší (karaoke scéna při The Power of Love byla dokonalá). A superchopnosti? Ty jsou vytěsněny na okraj a používají se jen v nejvyšší nouzi. Tak se mi to líbí, hodnocení zvyšuji na čtyři upocené genitály s kapavkou. Seriálové překvapení roku. /// 5. sezóna /// Rudy Rudy Rudy Rudyyy! Finále seriálu trošku zaklopýtalo (psychopatická Justice League vs Misfits), ale jinak moc fajn pokoukání. Po téhle bandě v červených kombinézách se mi bude stýskat. ()

Remedy

NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ MÁ SILNĚ SUBJEKTIVNÍ RÁZ A OBSAHUJE SPOILERY. Tahle svérázná, drzá, dosti osobitá a ani sebemenší servítky si neberoucí britská variace na Hrdiny má všechny předpoklady k tomu, aby byla nejen úspěšná, ale stala se po vzoru Skins dalším symbolem mladé generace (mezi kterou se stále ještě počítám.)). Tenhle seriál jednoduše nejde nemilovat, pokud tedy nejste permanentně sžíráni předsudky a při větší koncentraci sprosté mluvy máte tendenci vynášet moralistické soudy. Misfits jsou asi tou nejtypičtější ukázkou toho, co mladší generace (současně si ale říkám, že se to může líbit i spoustě „mimogeneračních“ diváků, i když samozřejmě ne všem a hlavně – ne ve všem.) v 21. století od filmu/seriálu nejvíce očekává a TO se zde povedlo opravdu výborně prodat (zkrátka byl téměř do puntíku využit potenciál, což se třeba o letošním „Shank“ říct nedá ). Prvně bych zvlášť zmínil zpracování - Britové si celkově potrpí na vybroušenější vizuál a v tomhle konkrétním případě se to povedlo naprosto úžasným způsobem. Když srovnám s právě nedávno viděným „Shank“ (které bylo vizuálně sice poměrně invenční, ale mnohdy přehnané a přestylizované), tak i když jde v případě Misfits vlastně "jen" o TV produkci, má to celkově neskutečné koule – viz „dešťová“ scéna hned v prvním díle s neuvěřitelnou kamerou. Souběžně to na mě účinkovalo utříděně a vkusně, zkrátka jsem z toho necítil kalkul nebo zoufalou potřebu tvůrčí onanie.) Co se týče postav – skutečnost, že se vlastně nejedná o superhrdiny, ale o „pouhé“ lidi se superschopnosmi, je zde perfektně podaná a scénáristicky výborně zvládnutá. Samotná rozmanitost charakterů (promiskuitní holka; velmi inteligentní a schopný, ale ostatními vždy opovrhovaný a ponižovaný podivín; bývalý atlet, který si kvůli pár kravinám zavřel dveře k profesionální kariéře; neustále hláškující zjev tyranizující své okolí na samotné hranici únosnosti, kterého zdánlivě nic ani nikdo nezajímá; na první pohled sebevědomě a suverénně působící, ale ve skutečnosti křehká a citově vyprahlá dívka, která potřebuje porozumění) je dalším neoddělitelným segmentem, díky kterému (samozřejmě nejen kvůli němu) se Misfits vyjímají v současné seriálové produkci na samotném vrcholu. Během sledování první řady jsem si občas vzpomněl na Chanův průvodní text, ve kterém píše, že nadání hlavních postav je úzce spjato s jejich osobnostmi – plně jsem pochopil a docenil tuto myšlenku až po výše zmíněném „utřídění“ jejich charakterů:) Skvěle mě taky pobavila scéna ála Big Lebowski a „ipodová“ akce byla pádným důkazem, že se tvůrci nebojí paradovat sami sebe a zároveň dokáží pracovat s rozumnou dávkou nadsázky, čehož si velmi cením:) Musím ještě říct, že vrcholem sezóny pro mě byly paradoxně spíše první díly, finále už se mnou nehnulo tak, jako právě úvod celého seriálu, což samozřejmě nemá přílišný vliv na hodnocení, protože i ty potenciálně slabší díly jsou prostě parádní.) Výběr hudby výborný (jak již to u Britů tradičně bývá).--- YOU BURRIED ME ALIVE, DICKS! --- () (méně) (více)

Mikita

1.série: *** Nač mrhat řádky, vše vystihl Plangi. První série byla jen nekonzistentní ochutnávka toho, co by mohlo být zajímavým vícedílným seriálovým nářezem. Příliš slabý rozjezd na to, aby mohl skončit po 6ti dílech. A s první sérií Heroes se to nedá srovnávat. Přesto mě poslední minuty seriálu velmi navnadily na další díly. 2.série: ***** Tak tohle byl teprve nářez. Do 7 dílů scénáristé nacpaly takové perličky, že jen žasnu. Může se to zdát jako nesouvislé příběhy dost cáknutých lidí, ale díky ohromnému vývoji postav, silným příběhům a propojení dílů záhadou maskovaného hrdiny, vše drží výborně pohromadě, a i když bych stále nechtěla mít podobné typy za nejlepší přátele, dostávají se mi pod kůži. A pokud jsem řekla, že mě poslední díl první série navnadil, tak v této sérii mě poslední díl jasně přesvědčil, že tohle bude rozhodně seriál, jehož další sérii budu netrpělivě vyhlížet. ()

MATADOR

WOW. Po shlédnutí existujících dvou mini - serií, v sobě mám nepopsatelnou chuť (na další díly) a radost, že v dnešní době všech vážných seriálů může vzniknout něco, co dokáže perfektně - ale opravdu perfektně - "parodovat" všechny ty Hrdiny, postapokalyptické filmy ad. Misfits jsou překvapením, i když na maximální počet chybí něco málo, liboval jsem si! Každý díl má šťávu a jde vidět, že ji zatim mají i tvůrci, tak snad se třetí série podaří, alespoň tak jako ty předešlé. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V