Ničitel Conan

• Česko Conan ničitel (více)

Potulný lupič Conan se při putování se svým společníkem Malakem střetne s královnou Taramis. Ta mu dá nabídku, aby doprovodil její panenskou neteř Jehnnu ukrást bájný roh boha Dagotha. Taramis Conanovi slíbí, že po návratu oživí jeho mrtvou lásku Valerii, a Conan nabídku přijme. Taramis však chce ve skutečnosti po získání rohu převzít nadvládu, a aby si boha nerozhněvala, chce mu Jehnnu obětovat... Společně s Conanem, Malakem a Jehnnou se na výpravu vydává také královnin strážce Bombaata, který dostal od královny za úkol Conana po získání rohu zabít. Během cesty Conan vysvobodí svého přítele, čaroděje Akira, před kanibaly a bojovnici Zulu před bandity. Akira i Zulu se ke skupině přidají. Společně pak dorazí na bájný hrad mága Thoth-Amona, který však Jehnnu unese. Conana čeká souboj v labyrintu s krvelačnou příšerou, kterou se mu podaří zneškodnit – ukáže se, že příšera byla jednou z Thot-Amonových podob. Skupině se podaří získat drahokam, s jehož pomocí lze hledaný roh obnovit, ale střetnou se se strážci drahokamu. Conan a ostatní s nimi nejprve bojují, Akirovi se ale podaří je přemoci pomocí magie. Když je skupina na útěku, Bombaata se pokusí s Jehnnou utéci a všechny ostatní zasypat ve skále. Oni však tento pokus přežijí, prohlédnou léčku královny Taramis a vydají se do jejího paláce... (TV Prima)

sarfian

Strašne zle zahraný film. Dej tiež nieje nič moc, ale ak by to tí herci dobre zahrali tak by sa to ešte dalo nejak zhltnúť, ale toto je brutálne odfláknuté. VIDENÉ 1x ()

Nocturno culto

Hmmmmm,Arnold je pořád ve formě,mečem se ohání skvěle ale už to nemá takový tah jako první díl a taky navíc ty odporné gumové masky těch nepřátel,Dagoth sice ještě jakž takž ušel ale ten z toho zrcadlového sálu,no to byla fakt hrůza :-( ...ty hvězdy jsou spíše za to ztvárnění postav - Conana,blekotajícího a brumlajícího čaroděje Maka, Zulu a Taramis !!!! ()

Psycho.R

Kam se poděla ta epičnost? Ta výpravnost? To co dělallo první film výjimečným je pryč. Postavy tu jsou spíše karikatury svých charakterů, které se dají téměř rovnat s televizní Xenou. Pokud vznikne Legenda o Conanovi, tak doufám, že si Arnold napraví reputaci. ()

danny_21

Tady se nedá nic než souhlasit s většinou místních komentářů - kvalita šla rozhodně dolů, vytratila se ta barbarovská atmosféra, naopak přibilo spoustu nechtěných věcí - nekvalitní příběh, protivník bez charisma, málo akce. No sice je to ještě o malý kousíček lepší než tragická Rudá Sonja, ale víc než 45 % nedám. ()

Demonic189

Omnoho horšie ako neprekonatelný Barbar, no na druhej strane ovela lepšie než Ruda Sonja. Potešil najmä humor, krásna hudba a kvalitná výprava. ()

Zuchy

Zpracování vypadá hodně amatérsky, často docela komicky. Příběh je obyčejný, nic převratného. Ale 3*, protože Arnold!!! :-D ()

Likan7

Pokračování Conanova dobrodružství je o poznání stravitelnější, než obludná jednička. Přidalo se více humoru a ubralo brutality a, i když bych nevěřil, že to řeknu, na mě to alespoň trochu zabralo. Arnold je sice dřevo, ale už se alespoň podobá tomu Arnoldovi, kterého znám. Soundtrack je ale o poznání slabší. Ve finále to je sice na odpad, ale tady alespoň musím dát k pozitivum fakt, že to je půl hodiny kratší :-) ()

Kritik.

Ľudia drahí komentujúci, prihliadajte prosím na rok vzniku, a tiež na vtedajšie možnosti, okolnosti a na celkovú kinematografiu tej doby. Conan bol trhák, výborne natočený, a v rámci možností aj zahratý. Nedám mu nízke hodnotenie len preto, že sa mi dnes zdá podpriemerný v porovnaní s 2000 ďalšími filmami, ktoré som už videl. ()

gemi

Po mnoha a mnoha letech znovu zhlédnuto v rámci rodinného kina. Druhého Conana jsem si už prakticky vůbec nepamatoval, jenom střípky. Asi to byl obranný mechanismus, protože první polovina filmu je vysloveně trapná, s patetickými dialogy. Ta druhá už se kvalitativně přibližuje jedničce. Jakoby to dělali dva režiséři. Ale příběh je slabý jako čaj, atmosféra jedničky je ta tam. Hudba je výborná jenom ve chvílích, kdy opakuje motivy z jedničky... Tři hvězdy za Šváňu v jeho nejlepší formě před kamerou. Bez něj by nemělo žádný smysl se na film dívat. ()

Nix

Conan ničitel mne nikdy moc nebavil. Ano, v tý době to byl průlom jak těhle filmů tak i Arnolda, ale prostě i v dnešní době je to fakt zastaralý a nemá to co nabídnout. Viděno jen kvůli Arnoldovi. ()

donkocicak

Pro mě to byla taková lehce průměrná fantasy, o kterou jsem se zajímal jen proto, že v ní hraje Arnold. Zároveň nemohu říci, že by se jednalo o vyloženě špatný film, jen fatnasy není vyloženě můj šálek čaje. Nicméně jsem při sledování tohoto filmu strávil příjemné odpoledne a na chvíli jsem si odpočinul, i to se cení. ()

J.e.r.e.c

Ve skutečnosti to není o moc horší, než kultovní jednička. Dokonce se mi tu některé věci docela líbily, třeba půvabná Olivia d'Abo v roli dívčí princezny, nebo jeden z nejlepších basketbalistů všech dob Wilt Chamberlain jako obří černoch Bombaata. Stejně jako předtím nesáhli filmaři po tvorbě samotného Howarda, tentokrát použili román jednoho z jeho epigonů, Roberta Jordana. Proč tak učinili, nechápu, cokoliv z originálních příběhů by bylo lepší, než tahle vybledlá kopie. Ani zde si však neodpustili drobnou krádež od Howarda, to když použili podobu opičí nestvůry Thaka z Darebáků v domě jako démonické vtělení čaroděje Thoth-Amona při bitce v zrcadlové komnatě. Spící bůh Dagoth ale není úplně špatný a jeho finální šarvátka s Arnoldem, imho výrazně odlišná od knižní verze, je vtipná jako máloco. Poledourisova hudba je, kromě několika geniálních motivů v čele s „Riders Of Taramis“, krapet slabší, ale pořád je tím nejlepším na celém díle. Mimochodem, vřele doporučuji kompletní verzi soundtracku z roku 2010, ten si v ničem nezadá s hudbou k předchozímu filmu! 55 % ()

Knor

Oproti jedničce dost velká slabota. Tohle pokračování se nese v pohádkovějším stylu. Všeho značně ubylo.Conan nekoupe nepřátelé v krvi, nešoustá co mu přijde pod ruku a tý brutality je zatraceně málo. Některý scény jsou vyloženě příšerný, to zrcadlový monstrum byl hodně blbej vtip, když se Conan ožere a blekotá, to je trapas jak hrom a ta princezna, kterou zachraňuje byla na zabití. Zbyla docela dobrá hudba, krásná výprava a železný Arnold. Takže se dá říct, že je to ucházející fantasy, ale obrovskej barbaří úpadek. ()

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

28.10.2012

Arnold v nedávném interview naznačil možný návrat do role, která z něj udělala filmovou hvězdu. Tenkrát jsme tomu ještě nevěnovali pozornost. Zhruba po týdnu přináší studio Universal překvapivé… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led