Ničitel Conan

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

• Frajer42

Fuj, fuj, fuj. Tento film značně převyšoval svojí debilitou svého předchůdce. Debilita byla natolik vysoká, že jsem se i několikrát zasmál. Zejména mám na mysli to šamanovo předpovídání cesty a ty zvuky s tím spojené. Efekty se dostaly taky o trochu výš. Hudba si kvalitu víceméně udržela. Co se hereckého obsazení týká, tak mi tam dosti vadila ta negřice. Příběh debilním zůstal. Musím znovu zůstat u odpadu, ač tento díl hodnotím jako ten lepší ze dvou.(17.12.2011)

Film natočen podle knižní předlohy Roberta E. Howarda, která byla i předlohou pro vznik komiksu. Pokračování Barbara Conana v dalším velkolepém dobrodružství, plném kouzel, hezkých žen, smrti, čarodějů i vtipu. CITÁT - Co zmůže meč proti kouzlu ?......... Ve filmu hraje ďábelsky vypadající Grace Jones. Její image je nezapomenutelné a perfektní. Povedený je i scénář, líbí se mi ta prováženost scén. Jedná se o rozdělení akce - reakce. Na počátku je Conan napadenej - akce - což znamená bitvu, pak je mu uložen úkol a cesta k němu - klidnější část - pak splní první úkol ( diamant )- klidná část - hned poté následuje bitva - akce - pak se pomalu dostávají k druhému úkolu ( roh ) - klidnější část - pak je zase akce a tak dál. Kdybych to chtěl znázornit grafem, byla by to vlnovka. Bůh Dagot byl pěkně slizká potvora. Trikově slabší, ale co chtít od filmu, který byl natočen v roce 1984 ? Pak začne udílení cen. CITÁT - Bez moudrosti nelze vládnout.......... Hudbu dělal Basil Poledouris a jeho instrumentální doprovod zní skoro celým filmem. Věta Arnolda Schwarzeneggera - Já se vrátím - v tomto snímku nezazněla. Její čas ještě nepřišel....ale to je jiný příběh.(31.3.2011)

• Lacike

Z barbara Conana sa stal Conan zo škôlky. Studio sa s vidinou väcsich ziskov rozhodlo urobit z tejto drsnej serie rodinnu zabavu. A ako maleho chlapca ma tento diel bavil viac ako nekompromisna jednotka. Ale to bolo uz davno. Dnes je to pre mna velmi tazko pozeratelny film. Este uvodna bitka je celkom slusna aj ked neobsahuje vela krvi, ale po nej sa naplno rozbehnu detinske dialogy a infantilne vtipy, ktore mi dnes pripadaju uz len trapne. Bez toho detinskeho stylu to mohol byt celkom slusny dobrodruzny film. Ale bohuzial nie je. Pochvalu si zasluzi pekna vyprava, slusna technicka stranka, stale nadpriemerny soundtrack a Arnie v spickovej forme. V bitkach sice nema moznost toho vela predviest, ale ked pózuje so svojimi svalmi, tak je to stale pôsobive. Ale to na kvalitny film nestaci. Pokial vam uz nie je menej ako desat rokov, tak uz nema zmysel stracat s tymto filmom cas. SK dabing je lepsi ako tie 3 CZ dabingy dokopy. 4/10.(5.6.2016)

Druhá časť si drží priemer a nezaujala ma rovnako ako pôvodný Barbar. Aj napriek znesiteľnejšiemu príbehu a dobrej atmosféry to nebolo ono. Film stratil na krvavosti a brutálnosti, čo sa nakoniec ukázalo ako nie najšťastnejšia voľba. Škoda, že Sonja si už neudržala aspoň takýto štandard. 60%.(8.3.2006)

Viděl jsem to znovu po těch letech a musím jít o jednu hvězdu nahoru. Ono to totiž vůbec není špatné. Drsnost a surovost božského prvního dílu je sice pryč (místo nich přibylo humoru a nových postav), ale pořád jde o nemilosrdné swords&sorcery fantasy plné zuřivých barbarů a krásných divoženek, kterému prostě současné školní výpravy adolescentů po zasněžených Prachovských skalách, mluvící bobři nebo teplouši jako je Eragon nesahají ani po ty pomyslné kotníky. Děj si jde oproti prvnímu dílu zcela svou vlastní cestou a místo epického Conanova životního příběhu nám nabízí zápletku, která jako by vypadla z tajné noční hry stolní RPG Dungeons&Dragons. Skupina dobrodruhů sestavená podle klasické RPG šablony (vepředu 3 bojovníci, každý vládnoucí jinou zbraní; zloděj a kouzelník) putuje magickým starověkým světem a plní úkoly, které je mají přivést ke slíbené odměně. Pro každého fanouška fantasy pošušňáníčko. Casting je navíc stejně přesný jako minule (nikdo mi nevymluví, že podle Grace Jones nevznikla shokanská bojovnice Sheeva v pozdější videohře Mortal Kombat 3), Olivia d´Abo nádherná a Poledourisova hudba odvádí stejně dobrou práci jako dřív (i když vynechání hlavního Conanovského motivu je neodpustitelné!!!). Co bohužel zabolí jsou šíleně odfláknuté speciální efekty, které šli od prvního dílu hodně dolů a zbytečně tlačí Ničitele až po kolena do zatuchlých béčkových vod, odkud už na něj vesele mává Rudá Sonja.(26.6.2007)

• - Do role Malaka byl původně obsazen David L. Lander, ale kvůli neshodám s režisérem byl vyměněn. (HellFire)

• - První a zároveň poslední filmová role Wilta Chamberlaina. (PußyMagnet)

• - Prívesok, ktorý nosí Conan (Arnold Schwarzenegger) počas tohto filmu, zahodil na konci predchádzajúceho dielu a vymenil ho za "hadie oko", ktoré nosila Valeria (Sandahl Bergman). (Lukoh)