Ničitel Conan

• slovenský

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

První díl Conana má jednu nespornou výhodu. Odolal zubu času a to především díky své temné atmosféře, kvalitní práci s kamerou a absenci výraznějších vizuálních efektů. Dvojka už je více klasickou papundeklovou fantasy s ještě brakovějším scénářem, pořád dost zábavnou, ale ve všech směrech minimálně o třídu horší.(5.9.2018)

S prvním Conanem nesrovnatelné. Debilní český dabing Daniela Rouse, upadající hudba vůči jedničce, trapné hlášky Conanových přátel a otřesné Makovo čarování! Jediné pozitivum je skvělý Arnold podávající výborný a bezkonkurenční výkon, kterým to všechno zachránil a u mě to srovnal na slušné tři hvězdičky.(29.4.2008)

• packa

Mám ve zvyku filmům hodně odpouštět, kolikrát i přivřu oko a nadhodnotím, když film obsahuje nějaké kulervoucí scény. Tady ale žádné nejsou a já musím být tvrdý. Druhý Conan je velmi slabé pokračování, které snad ani nemělo být natočeno. Scénář je podobně "nabušený" jako libovolný díl Xeny (možná chudáka Xenu urážím). Než bych se na tuto zhovadilost podíval znovu, to už raději mrknu na nějaký zápas Sparty v Kaprinus lize.(11.11.2004)

• Xmilden

Před druhým dílem si bohužel nenasitná produkce řekla, že by druhý Conan mohl vydělat více peněž než Barbar a tak se rozhodli zpřístupnit jej i dětem. Že se jednalo o šíleně špatné rozhodnutí asi netřeba dodávat. Nejen že na režisérské sesli se vynořil Richard Fleischer místo militantního maniaka Miliuse, ještě navíc ubyly i charismatické postavy a násilí. Skalní fanoušci tuhle změnu nerozdýchali a musím říct že i já mám dodnes co dělat abych tenhle "skvost" ve zdraví přežil. Arnold po tomhle bouchl do stolu a chtěl okamžitě rozvázat smlouvu s Dinem. Co se týče hudební složky, vlastně se zde jen opakují parádní motivy z jedničky. To nejhorší mělo ovšem teprve nastat se Sonjou. 45%(20.11.2011)

• sidzej

Neskutočne tupý scenár podporený ešte horšími hercami a vyložene nudnými scénami. Aspoň že Arnold ma miestami svojimi grimasami pri súbojoch dokázal rozosmiať, čo však nebolo zámerom :-) Čo sa týka hudby, bola dobrá avšak u Poledourisa obecne platilo že pokiaľ skladá hudbu k pokračovaniam nikdy sa nedokáže vyrovnať originálnej kompozícii. Platilo to u Modrej lagúny, Willyho a platí to aj tu. Napriek tomu je hudba v tomto filme jednou z najsilnejších zložiek. 35%(5.5.2008)

• - Některé scény byly natáčeny ve stejných lokacích a ve stejné době jako film Dune. (PußyMagnet)

• - Universal Pictures se domnívalo, že film bude oproti prvnímu dílu výdělečnější, pokud bude obsahovat méně násilí a více humoru, scénář tomu proto byl přizpůsoben. (PußyMagnet)

• - Film bol napriek násilným scénam a spornej nahote odvysielaný v klasifikácii PG pre USA a aj v iných krajinách bol prístupný maloletým divákom. (Piri)