Ničitel Conan

• slovenský

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Conana ničiteľa som ako malý s obľubou pozerával nespočet krát na VHS (raz dokonca 2x za sebou :-) a vôbec som netušil, že má nejaký prvý diel, ktorý sa ku mne dostal až o niekoľko rokov neskôr. Dá sa teda povedať, že mám tento film dosť napozeraný, na jeho zhliadnutie po rokoch som však dlho čakal. Nakoniec som však bol pomerne milo prekvapený. Scenár síce naozaj nie je nič moc, dej aj napriek Howardovmu námetu nespočet krát obomletý, avšak stopáž je vcelku príjemná a aj keď mohla byť kľudne aj kratšia, pretože film má aj niekoľko zbytočných pasáži (čarodejníkov hrad) vlastne vôbec nenudí, dokonca sa ho tvorcovia rozhodli okoreniť aj štipkou humoru. Jeho kvalita síce nie je bohviečo, prišiel mi dosť bezúčelný avšak naozaj som sa pobavil na scéne s opitým Conanom. Celkovo je Conan ničiteľ len akýmsi odtieňom svojho predchodcu, exteriéri sú síce výborné, avšak na samotnej výprave je vidieť pokus o ,,za málo peňazí veľa muziky". Lepšie sa mohli predviesť aj špeciálne efekty, príšery sú skôr na pobavenie (Dagotha hral 8. najvyšší človek André the Giant) aj slávny Poledourisov soundtrack poľavuje, obmiela staré pesničky i keď treba povedať, že hudba je tým najlepším z celého filmu. Aj keď má u mňa Barbar Conan iba 3* a považujem ho za omnoho lepší film než dvojku, aj tak sa mi zdá dať Ničiteľovi 2* nespravodlivé. Časom tak asi hodnotenia troška pomením. 2.7*.(16.7.2008)

• akisha

Připomíná mi to Rudou Sonju. Je to stejně vykradený a směšný a je tam Arnold a gumovej boss na konci. Ta druhá hvězda je za scénu souboje dvou čarodějů, kdy Mako přemůže nepřítele tím, že sedí, mává si před obličejem rukama a vyluzuje zvuky jako: "uííí" a "urghhhh", což jeho nepřítele tak odrovná, že s výkřikem padne nazad. Jo, a ta černošská bojovnice vypadala tak šíleně, že se divím, že se mi o ní nezdála nějaká ta noční můra. Dabing byl tentokrát vyloženě sprasen, obzvlášť tu mladou blondýnku jsem měla chuť odstřelit pokaždý, co otevřela pusu. Aspoň že Arnie doručí další z klasickejch hlášek. Ona: "Tebe nic nebolí?" On: "Jenom bolest."(12.1.2011)

• Gemini

Ani zdaleka nejde o takovou kvalitu jako u Barbara, přece jen najít dalšího takového protivníka jakým byl James Earl Jones se už nemohlo podařit...ne že by v nějakém jiném ohledu Ničitel dosahoval kvalit Barbara, to ani omylem:) Spíš než sledovat film bych doporučil sehnat si soundtrack, opět z dílny Basila Poledourise...(20.1.2003)

• Gilmour93

Všichni vždycky dobře vědí, že se musí obětovat panna. Takže kdyby Barbar nebyl Onan a prosazením se přes osobku Chamberleina konal, mohli si všichni (včetně diváků) celou tu odyseu ušetřit. Podobně pak mohl zapracovat i na bojovnici Zulu, ale upřímně řečeno nevím, kde by na ní tu panenskou blánu hledal.. Kejklířská hudba, i na svou dobu mizerné triky, hloupoučký děj a jako finále tragikomický výstup příšery zvané Dagoth - jakéhosi křížence nosorožce, E.T.-ho a ropuchy, co by mohl svým rohem klidně suplovat funkci zubní nitě mezi horními jedničkami toho naolejovaného Cimméřana s věčně tupým výrazem a nechutně rakouským přízvukem..(19.9.2011)

• CheGuevara

Richard Fleischer je tím nejsilnějším borcem, co znám. Přemohl samotného Conana, zašlapal ho do země a navíc mu vystavěl jeden z nejošklivějších pomníků, co mohl. Obdivuhodný výkon. Ten film má asi stejné kvality jako Howardovi (čti - autor předlohy) pohrobci, kteří svojí fantazií připomínají žáky mateřské školy. Čili mysl bujná, ale obsah nevalný.(21.6.2006)

• - Spoiler: Poté, co Conan (Arnold Schwarzenegger) hodí svůj meč skrz zrcadlo po Toth-Amonovi (Pat Roach) a zasáhne ho, v hrudi Thot-Amona je zabodnut jiný meč, než jaký Conan nosí. (WolfIssen)

• - Během natáčení v mexickém Juarezu spal Arnold pouze pět hodin denně. (lekr)

• - Kvůli neúspěchu filmu Schwarzenegger nerad točí sequely. Pro špatné zkušenosti odmítl pokračování filmů Predátor (1987), Total Recall (1990), Pravdivé lži (1994), Komando (1985) i třetího Conana, z něhož se nakonec stal Kull dobyvatel (1997). (Gerret)