Ničitel Conan

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

• kinej

Typický příklad producentské demence. S logikou „uděláme to odlehčenější aby to mohly vidět i děti“ vznikl tenhle brak, který má blíže ke Xeně, než k prvnímu dílu. A zatímco první díl je kult, který si dodnes lidi kupují na DVD a Blu-ray, ten druhý dělá jménu Conan ostudu. Film je horší úplně ve všem. Příběh je nudný, scénář trapný, Arnold toproný, kostýmy ošklivé a akce ubohá.(5.9.2012)

• Kryton

Slabý odvar toho co Barbar Conan je/byl/bude. Doslova jako , kdyby Conan od Vietnamců. Je tu sice Arnold , opět máchá mečem , hudba opět Poledirous. Jenže to není pravý ADIDAS (Conan). Pruhy to sice má , jenže během sepraní se vám tricko změní v kus hadru , dobrý jedině na čištení záchoda. A tak dopadl Conan Ničitel během natačení a jeho konečného výsledku. Béčkoidní fantasy nezachraní ani hudba , Arnold nebo některé scény. Je to prostě dobré jedine na vytření záchoda. Conane , proč si nezabil celý štáb za toto? Cimeřan byl zneuctěn, znásilněn a ještě o tom udělali film tváricí se jako originál.Na dlouho to zahrabalo sérii , která mohla jít dále. Uvidíme co udělá Rodrieguez. Jedna hvězda za hudbu a druhá za Arnolda. Ten zbytek bere nejen hvězdy , ale i čas , když to sledujete.(15.6.2008)

• Xmilden

Před druhým dílem si bohužel nenasitná produkce řekla, že by druhý Conan mohl vydělat více peněž než Barbar a tak se rozhodli zpřístupnit jej i dětem. Že se jednalo o šíleně špatné rozhodnutí asi netřeba dodávat. Nejen že na režisérské sesli se vynořil Richard Fleischer místo militantního maniaka Miliuse, ještě navíc ubyly i charismatické postavy a násilí. Skalní fanoušci tuhle změnu nerozdýchali a musím říct že i já mám dodnes co dělat abych tenhle "skvost" ve zdraví přežil. Arnold po tomhle bouchl do stolu a chtěl okamžitě rozvázat smlouvu s Dinem. Co se týče hudební složky, vlastně se zde jen opakují parádní motivy z jedničky. To nejhorší mělo ovšem teprve nastat se Sonjou. 45%(20.11.2011)

• BoPo

Napriek účasti Arnieho sa jedná o čistú vykrádačku prvého filmu. Veď už len tá hudba, ktorá je akýmsi slabým výcucom z pôvodného Conana. Nepomohľa ani účasť legendy NBA. Z dnešného pohľadu sa však dostavilo kúzlo nechceného. Ničiteľ totiž pôsobí ako vtipná rozprávka. Dokonca sa tu objavuje ako keby mrazíkovský súboj o chalúpku. Buďme len radi, že nikdy neprišlo na plánovanú trojku.(24.9.2009)

Keby som tento film hodnotil tesne po dopozeraní filmu, iste by som sa neubránil a šibol by som mu rovné štyri hviezdy (tak ako som ich dal PATHFINDEROVI a BEOWULFOVI S GRENDELOM). S odstupom si však človek uvedomí nie len pomiestnu megasprostosť tohto filmu, ale aj jeho bizarnosť. Napriek tomu aj tento Conan má tú povestnú dobrodružnú atmosféru poprepletanú drzími výstrekmi krvi, ktorá sa v kinematografii vyskytuje tak zriadka. Animovaný OHEŇ A ĽAD ostane pra mňa zrejme najlepšou conanovou (bez Conana) ešte na dlhú dobu...(30.9.2008)

• - Prívesok, ktorý nosí Conan (Arnold Schwarzenegger) počas tohto filmu, zahodil na konci predchádzajúceho dielu a vymenil ho za "hadie oko", ktoré nosila Valeria (Sandahl Bergman). (Lukoh)

• - Autoři příběhu o Conanovi, Roy Thomas a Gerry Conway, byli velmi rozladěni finální verzí scénáře, a tak svůj příběh vydali také v grafické podobě a nazvali jej Conan: The Horn of Azoth. Vydán byl v roce 1990 a ilustroval jej Mike Docherty. (PußyMagnet)

• - Jména v románu byla změněna, aby se odlišila od filmu. Dagoth se stal Azothem, Jehnna se stala Natari, Zula se stala Shumbalou, Bombaata se stal Straboem, Toth-Amon se stal Rammonem, a postavy královny Taramis a Vůdce se zkombinovali do čaroděje Karanthese, otce Natari. (PußyMagnet)