Ničitel Conan

• slovenský

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Pokračování Conana je docela roztomilá fantasy s komediálními prvky. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál a mám dojem, že to byl záměr tvůrců. Srovnání s Barbarem je zbytečné, Ničitel má hloupý scénář, horší herecké výkony i horší hudbu. Ale přesto zůstává filmem mého dětství, kdy jsem ho sledoval docela často.(12.1.2003)

• CheGuevara

Richard Fleischer je tím nejsilnějším borcem, co znám. Přemohl samotného Conana, zašlapal ho do země a navíc mu vystavěl jeden z nejošklivějších pomníků, co mohl. Obdivuhodný výkon. Ten film má asi stejné kvality jako Howardovi (čti - autor předlohy) pohrobci, kteří svojí fantazií připomínají žáky mateřské školy. Čili mysl bujná, ale obsah nevalný.(21.6.2006)

Oproti prvnimu dilu znatelnej pokles kvality. Sice na prvni pohled vse vypada podobne, nabusenej Conan, par okolo se motajicich bojovniku a pribeh o ceste za diamantem, kterej hlida carodej. Potud by bylo vse v pohode, problem je, ze to cely tak trochu misty smrdi komedii a jednotlivy sceny proste nejsou buhvijak pusobivy. Ale i tak to je docela zabavny fantasy.(8.8.2010)

Stejně jako u prvního Conana je i u druhého pohledná výprava, ale jeho scénář je mnohem chudší, nudnější, méně epický. Taky mi notně pije krev teplajznický zlodějíček a hlavně "panenská" husa Jehnna. Zčásti to sice vyvažuje úžasná postava núbijské amazonky, ale pokles kvality děje, jeho "vatovost", je v Destroyerovi oproti prvnímu dílu markantní.(24.5.2014)

Asi jsem jediný kdo si to myslí, ale Conan ničitel je mnohem povedenější film než první díl. Samotný příběh je mnohem zajímavější a též lépe uchopený. Režisér se tentokrát snaží divákovi dát to co chce, zábavu. Jenže je tu jedno velké ALE. Ten scénář je naprosto dememtní a kýčovitý snad v každém svém momentu. Celá ta akce v odehrávající se v ledovém paláci je sice zbavně podaná, ale to nic nemění na její naprostě zbytečnosti. A není v tom sama. Plno pasáží by potřebovalo odstranit, dialogy přepsat a odstranit tu příšernou kýčovitost jak situací, tak i obrazu. Mnohem více prostoru zde dostal humor a ze živočišné říše mág, který byl v prním díle zahalen tajemstvím a o jeho schopnostech se dalo jen spekulovat, zatímco zde kouzlí každých pár minut. [TOP 19/9 37%](7.4.2007)

• - Film bol napriek násilným scénam a spornej nahote odvysielaný v klasifikácii PG pre USA a aj v iných krajinách bol prístupný maloletým divákom. (Piri)

• - Některé scény byly natáčeny ve stejných lokacích a ve stejné době jako film Dune. (PußyMagnet)

• - Grace Jones trénovala na film 18 měsíců. [Zdroj: kniha Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh – Arnold Schwarzenegger, Peter Petre] (asdfasdf)