poster

Ničitel Conan

 • český

  Conan ničitel

 • USA

  Conan the Destroyer

 • slovenský

  Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Všichni vždycky dobře vědí, že se musí obětovat panna. Takže kdyby Barbar nebyl Onan a prosazením se přes osobku Chamberleina konal, mohli si všichni (včetně diváků) celou tu odyseu ušetřit. Podobně pak mohl zapracovat i na bojovnici Zulu, ale upřímně řečeno nevím, kde by na ní tu panenskou blánu hledal.. Kejklířská hudba, i na svou dobu mizerné triky, hloupoučký děj a jako finále tragikomický výstup příšery zvané Dagoth - jakéhosi křížence nosorožce, E.T.-ho a ropuchy, co by mohl svým rohem klidně suplovat funkci zubní nitě mezi horními jedničkami toho naolejovaného Cimméřana s věčně tupým výrazem a nechutně rakouským přízvukem..(19.9.2011)

 • Deeside
  ***

  Lol, tak toto "pokračování" starého dobrého Conana trošku opustilo svou hranici sword and sorcery a dalo se vlastní cestou. Nemám nic proti, ale je to markantní rozdíl mezi Barbarem a Ničitelem. Druhý zmiňovaný díl mi silně připomínal Dungeons and Dragons, což asi nezní chválihodně. Arnold je sice borec pořád, ale jeho bratříčkování s černochy ubralo na kouzlu Hyborianského světa a musím říci, že první Conan nebyl jen bezpředmětná rubačka. Jasně, je tu nějaké hledání artefaktu, zlý čaroděj a tak, ale tohle neznamená fantasy... kde je nějaký epický příběh? Kde je rozvinutí Conanova života? Nic z toho nám Fleischer nenabídl. Prostě udělal jedno z mnoha možných Conanových dobrodružství, které však nemá přílišnou cenu dávat na plátno... Škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe.(29.4.2013)

 • akisha
  **

  Připomíná mi to Rudou Sonju. Je to stejně vykradený a směšný a je tam Arnold a gumovej boss na konci. Ta druhá hvězda je za scénu souboje dvou čarodějů, kdy Mako přemůže nepřítele tím, že sedí, mává si před obličejem rukama a vyluzuje zvuky jako: "uííí" a "urghhhh", což jeho nepřítele tak odrovná, že s výkřikem padne nazad. Jo, a ta černošská bojovnice vypadala tak šíleně, že se divím, že se mi o ní nezdála nějaká ta noční můra. Dabing byl tentokrát vyloženě sprasen, obzvlášť tu mladou blondýnku jsem měla chuť odstřelit pokaždý, co otevřela pusu. Aspoň že Arnie doručí další z klasickejch hlášek. Ona: "Tebe nic nebolí?" On: "Jenom bolest."(12.1.2011)

 • Quint
  *****

  Jedno z mých nejoblíbenějších guilty pleasures, které znám úplně nazpaměť, ale nikdy mě nepřestane bavit. Film je naprostým vrcholem imbecilní zábavy bez jediného slabého místa. Zatímco Barbar Conan je temná a smrtelně vážná fantasy pro dospělé, Conan ničitel je klukovsky naivní báchorka pro náctileté, která se nebere ani trochu vážně. Zapomeňte tedy na depresivní atmosféru, brutální násilí a sexuální orgie (ne že bychom něco takového čekali od scenáristy, který má na kontě klenoty typu My Little Pony). Dvojka se nesnaží sdělovat žádné myšlenky, jako „co tě nezabije, to tě posílí“. Conan si už prošel bolestivou a traumatickou proměnou, která z něj udělala silnějšího člověka. A teď už jen předvádí svoje těžce vydřené svaly. Kvůli jedničce musel Arnold pár kil shodit a pro pokračování naopak svalovou hmotu znovu nabral. A je tu namakanější než kdy předtím a potom. Režisér Richard Fleischer se evidentně snažil co nejvíce prodat jeho tělo a oblékl ho pouze do kožených spoďárů, zatímco ostatní herci na sobě mají několik vrstev kožešin. Také více zužitkoval jeho šermířskou zručnost, kterou si Arnie osvojil během natáčení jedničky. Conan před každou bitvou bravurně pózuje s mečem, jako by se předváděl na kulturistické soutěži, a obratně s ním krouží i za svými zády. Vzpomínám si, jak jsme ty jeho uhozené postoje (které na mě dnes působí velice směšně) coby malý kluci s oblibou napodobovali. Conanovi tentokrát pomáhá sebranka rozmanitých týpků. Otravný zlodějíček, který pojídá ukradené drahokamy, aby mu je nikdo neukradl. Nevrlý kouzelník, který má při kouzlení výraz, jako když tlačí na záchodě. Živelná divoška v podání zpěvačky Grace Jones, která svojí roli brala natolik vážně, že v zápalu pro věc poslala dva kaskadéry do nemocnice. A rozkošně spratkovitá princezna s dokonale vyfénovanými vlasy, jejíž panenství střeží hromotluk Bombaata (paradoxně ztvárněný basketbalistou Wiltem Chamberlainem, který se proslavil tím, že údajně svedl a osouložil 20 tisíc žen). Fleischerovo fantastické dobrodružství, natočené se svěžím dětinským elánem, neztrácí čas dlouhou expozicí nebo rozvíjením postav, zato je plné komiksově přemrštěných akcí, peckovaček s divnými monstry (které hrají známí wrestleři) a nezapomenutelně absurdních kouzelnických soubojů. Zdrojem zábavy jsou i prkenné herecké výkony (vrcholem je scéna s opilým Conanem) a vtipně stupidní dialogy, které by záviděl lecjaký sitcom. Béčkovost filmu nicméně pozvedá kamera legendárního Jacka Cardiffa (dříve spolupracoval s režiséry jako je Powell, Huston nebo Hitchcock), který dokáže i laciné kulisy nasvítit tak, aby vypadaly poměrně dobře. Neméně zdařilý je i epický hudební doprovod Basila Poledourise (vedle Barbara Conana jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků).(25.6.2016)

 • JASON_X
  ***

  Stejně jako u prvního Conana je i u druhého pohledná výprava, ale jeho scénář je mnohem chudší, nudnější, méně epický. Taky mi notně pije krev teplajznický zlodějíček a hlavně "panenská" husa Jehnna. Zčásti to sice vyvažuje úžasná postava núbijské amazonky, ale pokles kvality děje, jeho "vatovost", je v Destroyerovi oproti prvnímu dílu markantní.(24.5.2014)

 • - Scenárista Roy Thomas prvotne koncipoval postavu Zuly ako muža – Zula, ako černošského bojovníka, nie ako ženu. Zula je skutočné africké mužské meno, pretože ľudia z Černošského kráľovstva majú byť predkovia černochov z Afriky. Producenti si mysleli, že postava bude teda žena, pretože meno končilo na písmeno "A", kontaktovali Grace Jones a vytvorili pre ňu kostým na mieru. Keď Roy Thomas zistil, že došlo k omylu, ktorú producenti spravili, bolo už neskoro a vzhľadom na rozpočtové obmedzenia, a už podpísanú zmluvu s Grace Jones, bol nútený prispôsobiť scenár a zmeniť pohlavie danej postavy na ženu. (Piri)

 • - Dagotha, vzkříšeného obřího boha s rohem, hrál francouzský 2,13 metrů vysoký profesionální wrestler Andre "The Giant" Roussimouff. V titulkách ale uveden nebyl, protože se ve filmu objevil pouze v kostýmu. (Rominator)

 • - Kromě Arnolda Schwarzeneggera v roli Conana se v tomto pokračování vrací Sven-Ole Thorsen, který hrál v prvním filmu Thorgrima. Zde však ztvárnil postavu Togra. (Rominator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace