Ničitel Conan

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

• Frajer42

Fuj, fuj, fuj. Tento film značně převyšoval svojí debilitou svého předchůdce. Debilita byla natolik vysoká, že jsem se i několikrát zasmál. Zejména mám na mysli to šamanovo předpovídání cesty a ty zvuky s tím spojené. Efekty se dostaly taky o trochu výš. Hudba si kvalitu víceméně udržela. Co se hereckého obsazení týká, tak mi tam dosti vadila ta negřice. Příběh debilním zůstal. Musím znovu zůstat u odpadu, ač tento díl hodnotím jako ten lepší ze dvou.(17.12.2011)

• tron

CONANAN NIČITEĽA si mohli Schwarzenegger a skladateľ Poledouris s čistým svedomím odpustiť. Kým na jednotke pracovali esá ako Oliver Stone (scenár) a John Milius (réžia), na pokračovanie producent Dino De Laurentiis najal "nijakého" režiséra Richarda Fleischera (AMITYVILLE 3-D). Hoci na nás z úvodu dýchne bombastická atmosféra fantasy sveta (odťaté hlavy), už onedlho sa to celé zvrtne v niečo, čo malo byť fantasy, ale nemalo to poriadny rozpočet a tak zostarnuté efekty striedajú umelohmotné kulisy, nepresvedčivé akčné scény + bizarné herecké obsadenie (Grace Jones ako Zula). Je pekné, že dvojka je väčšou fantasy, ako pomerne realistický prvý diel. Ale štúdio Universal sa napriek prítomnosti osvedčených trademarkov (ťava, Mako) žiadneho vrelého ohlasu - zaslúžene - nedočkalo. Napriek tomu sa nevzdalo a v roku 1985 na plátna kín znova priviedlo (prekvapivo zasa vo Fleischerovej réžii) Schwarzeneggera ako polonahého barbarského bojovníka v nepresvedčivej ženskej variácii ČERVENÁ SONJA.(2.11.2004)

• Gilmour93

Všichni vždycky dobře vědí, že se musí obětovat panna. Takže kdyby Barbar nebyl Onan a prosazením se přes osobku Chamberleina konal, mohli si všichni (včetně diváků) celou tu odyseu ušetřit. Podobně pak mohl zapracovat i na bojovnici Zulu, ale upřímně řečeno nevím, kde by na ní tu panenskou blánu hledal.. Kejklířská hudba, i na svou dobu mizerné triky, hloupoučký děj a jako finále tragikomický výstup příšery zvané Dagoth - jakéhosi křížence nosorožce, E.T.-ho a ropuchy, co by mohl svým rohem klidně suplovat funkci zubní nitě mezi horními jedničkami toho naolejovaného Cimméřana s věčně tupým výrazem a nechutně rakouským přízvukem..(19.9.2011)

Conan ničitel sice není tak monumentální, jako Barbar Conan, je to odlehčenější, fantastičtější, dospělácky pohádkovější a mnohem méně krvavé, ale to vůbec není na škodu. Je to stejně dobré jako Barbar, ba možná bych řekl, že se mě to baví o trochu více. Čaroděj v jezerním hradě a závěrečný Dagoth jsou parádní scény. Nemluvě již o nádherné zlé královně.(29.10.2009)

Nebýt zásadně zkrácené stopáže oproti jedničce, byla by to pravděpodobně ještě větší tragédie. Takto se to ale celkem snést dá a ačkoliv z dnešního pohledu může řada věcí vyznít komicky (včetně některých Arnoldových gestikulací), pořád je to Conan a prostě Arnold. Vlastně jsem rád, že trojka nikdy nevznikla, ale těším se na připravovaný Legend of Conan (ehm), kde se snad sága důstojně uzavře. Celkem mě překvapilo, že dvojka je sice značně méně brutálnější, ovšem stále je zde víc krve než v dnešních hollywoodských blockbusterech, tehdy byly zkrátka jiné standardy...60%(30.9.2014)

• - Arnoldova, v tom čase ešte stále iba priateľka Mária Shiverová ho chodila často navštevovať a radi si vyšli na koňoch do hôr na piknik. (gogo76)

• - Během natáčení v mexickém Juarezu spal Arnold pouze pět hodin denně. (lekr)

• - První a zároveň poslední filmová role Wilta Chamberlaina. (PußyMagnet)