Ničitel Conan

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

• Gilmour93

Všichni vždycky dobře vědí, že se musí obětovat panna. Takže kdyby Barbar nebyl Onan a prosazením se přes osobku Chamberleina konal, mohli si všichni (včetně diváků) celou tu odyseu ušetřit. Podobně pak mohl zapracovat i na bojovnici Zulu, ale upřímně řečeno nevím, kde by na ní tu panenskou blánu hledal.. Kejklířská hudba, i na svou dobu mizerné triky, hloupoučký děj a jako finále tragikomický výstup příšery zvané Dagoth - jakéhosi křížence nosorožce, E.T.-ho a ropuchy, co by mohl svým rohem klidně suplovat funkci zubní nitě mezi horními jedničkami toho naolejovaného Cimméřana s věčně tupým výrazem a nechutně rakouským přízvukem..(19.9.2011)

• BoPo

Napriek účasti Arnieho sa jedná o čistú vykrádačku prvého filmu. Veď už len tá hudba, ktorá je akýmsi slabým výcucom z pôvodného Conana. Nepomohľa ani účasť legendy NBA. Z dnešného pohľadu sa však dostavilo kúzlo nechceného. Ničiteľ totiž pôsobí ako vtipná rozprávka. Dokonca sa tu objavuje ako keby mrazíkovský súboj o chalúpku. Buďme len radi, že nikdy neprišlo na plánovanú trojku.(24.9.2009)

Tak na jedníčku se to nechytá opravdu téměř v ničem - atmosféra, hudba i ten příběh je tu mnohem slabší. I tak je tohle pokračování mírně nadprůměrnou fantasy pohádkou. Jsem zvědavej, jaký chujoviny budeme sledovat v Nispelově verzi. Tohle mělo alespoň Arnieho, stále ucházející soundtrack a skvělé lokace. [5.5/10 srpen 2010](26.8.2010)

• Gemini

Ani zdaleka nejde o takovou kvalitu jako u Barbara, přece jen najít dalšího takového protivníka jakým byl James Earl Jones se už nemohlo podařit...ne že by v nějakém jiném ohledu Ničitel dosahoval kvalit Barbara, to ani omylem:) Spíš než sledovat film bych doporučil sehnat si soundtrack, opět z dílny Basila Poledourise...(20.1.2003)

• Xmilden

Před druhým dílem si bohužel nenasitná produkce řekla, že by druhý Conan mohl vydělat více peněž než Barbar a tak se rozhodli zpřístupnit jej i dětem. Že se jednalo o šíleně špatné rozhodnutí asi netřeba dodávat. Nejen že na režisérské sesli se vynořil Richard Fleischer místo militantního maniaka Miliuse, ještě navíc ubyly i charismatické postavy a násilí. Skalní fanoušci tuhle změnu nerozdýchali a musím říct že i já mám dodnes co dělat abych tenhle "skvost" ve zdraví přežil. Arnold po tomhle bouchl do stolu a chtěl okamžitě rozvázat smlouvu s Dinem. Co se týče hudební složky, vlastně se zde jen opakují parádní motivy z jedničky. To nejhorší mělo ovšem teprve nastat se Sonjou. 45%(20.11.2011)

• - Schwarzeneggerův honorář činil 1 milion amerických dolarů. (ClintEastwood)

• - Během natáčení v mexickém Juarezu spal Arnold pouze pět hodin denně. (lekr)

• - Do role Malaka byl původně obsazen David L. Lander, ale kvůli neshodám s režisérem byl vyměněn. (HellFire)