Ničitel Conan

• Česko Conan ničitel (více)
Trailer

Potulný lupič Conan se při putování se svým společníkem Malakem střetne s královnou Taramis. Ta mu dá nabídku, aby doprovodil její panenskou neteř Jehnnu ukrást bájný roh boha Dagotha. Taramis Conanovi slíbí, že po návratu oživí jeho mrtvou lásku Valerii, a Conan nabídku přijme. Taramis však chce ve skutečnosti po získání rohu převzít nadvládu, a aby si boha nerozhněvala, chce mu Jehnnu obětovat... Společně s Conanem, Malakem a Jehnnou se na výpravu vydává také královnin strážce Bombaata, který dostal od královny za úkol Conana po získání rohu zabít. Během cesty Conan vysvobodí svého přítele, čaroděje Akira, před kanibaly a bojovnici Zulu před bandity. Akira i Zulu se ke skupině přidají. Společně pak dorazí na bájný hrad mága Thoth-Amona, který však Jehnnu unese. Conana čeká souboj v labyrintu s krvelačnou příšerou, kterou se mu podaří zneškodnit – ukáže se, že příšera byla jednou z Thot-Amonových podob. Skupině se podaří získat drahokam, s jehož pomocí lze hledaný roh obnovit, ale střetnou se se strážci drahokamu. Conan a ostatní s nimi nejprve bojují, Akirovi se ale podaří je přemoci pomocí magie. Když je skupina na útěku, Bombaata se pokusí s Jehnnou utéci a všechny ostatní zasypat ve skále. Oni však tento pokus přežijí, prohlédnou léčku královny Taramis a vydají se do jejího paláce... (TV Prima)

Trailer

B!shop

Oproti prvnimu dilu znatelnej pokles kvality. Sice na prvni pohled vse vypada podobne, nabusenej Conan, par okolo se motajicich bojovniku a pribeh o ceste za diamantem, kterej hlida carodej. Potud by bylo vse v pohode, problem je, ze to cely tak trochu misty smrdi komedii a jednotlivy sceny proste nejsou buhvijak pusobivy. Ale i tak to je docela zabavny fantasy. ()

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $31,042,035Tržby Celosvetovo $100,042,035║ Po dlhšej dobe som sa k tomuto počinu znova dostal a nie je to až taká katastrofa, aj keď oproti prvému dielu je to podstatne nevýraznejšie, zopár tých súboj čo ma pobavia sa tam nájde, dá sa povedať že je to na úrovni Červenej Sonji. /55%/ ()

Gimli

Pokračování Conana je docela roztomilá fantasy s komediálními prvky. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál a mám dojem, že to byl záměr tvůrců. Srovnání s Barbarem je zbytečné, Ničitel má hloupý scénář, horší herecké výkony i horší hudbu. Ale přesto zůstává filmem mého dětství, kdy jsem ho sledoval docela často. ()

Gemini

Ani zdaleka nejde o takovou kvalitu jako u Barbara, přece jen najít dalšího takového protivníka jakým byl James Earl Jones se už nemohlo podařit...ne že by v nějakém jiném ohledu Ničitel dosahoval kvalit Barbara, to ani omylem:) Spíš než sledovat film bych doporučil sehnat si soundtrack, opět z dílny Basila Poledourise... ()

tron

CONANAN NIČITEĽA si mohli Schwarzenegger a skladateľ Poledouris s čistým svedomím odpustiť. Kým na jednotke pracovali esá ako Oliver Stone (scenár) a John Milius (réžia), na pokračovanie producent Dino De Laurentiis najal "nijakého" režiséra Richarda Fleischera (AMITYVILLE 3-D). Hoci na nás z úvodu dýchne bombastická atmosféra drsnej fantasy (odťaté hlavy), už onedlho sa to celé zvrtne v niečo, čo malo byť fantasy, ale nemalo to poriadny rozpočet a tak zostarnuté efekty striedajú umelohmotné kulisy, nepresvedčivé akčné scény + bizarné herecké obsadenie (Grace Jones ako Zula, v komiksoch je to mimochodom muž). Je pekné, že dvojka je väčšou fantasy, ako realistický prvý diel. Ale štúdio Universal sa napriek prítomnosti osvedčených trademarkov (ťava, Mako) žiadneho vrelého ohlasu - zaslúžene - nedočkalo. Napriek tomu sa nevzdalo a v roku 1985 na plátna kín znova priviedlo (prekvapivo zasa vo Fleischerovej réžii) Schwarzeneggera ako polonahého barbarského bojovníka v nepresvedčivej ženskej variácii ČERVENÁ SONJA. ()

• Scenárista Roy Thomas prvotne koncipoval postavu Zuly ako muža – Zula, ako černošského bojovníka, nie ako ženu. Zula je skutočné africké mužské meno, pretože ľudia z Černošského kráľovstva majú byť predkovia černochov z Afriky. Producenti si mysleli, že postava bude teda žena, pretože meno končilo na písmeno "A", kontaktovali Grace Jones a vytvorili pre ňu kostým na mieru. Keď Roy Thomas zistil, že došlo k omylu, ktorú producenti spravili, bolo už neskoro a vzhľadom na rozpočtové obmedzenia, a už podpísanú zmluvu s Grace Jones, bol nútený prispôsobiť scenár a zmeniť pohlavie danej postavy na ženu. (Piri)
  • Film bol napriek násilným scénam a spornej nahote odvysielaný v klasifikácii PG pre USA a aj v iných krajinách bol prístupný maloletým divákom. (Piri)
  • Arnold Schwarzenegger byl rozladěn mírnějším pojetím snímku, chtěl totiž film stejně brutální, jako byl první Barbar Conan (1982). Dlouze na toto téma debatoval se studiem, které trvalo na přístupnější verzi kvůli většímu počtu potenciálních diváků. Film však nakonec vydělával méně, než první díl. (-bad-mad-wolf-)