Ničitel Conan

• slovenský

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Pokračování geniálního Barbara Conana pojímá "problematiku" daleko pohádkověji, více béčkově a celý film je prostě méně kvalitní, než jeho předchůdce. Na druhou stranu musím ale pozitivně hodnotit skutečně nabitý děj, který ač je stupidní, tak nedovolí fanoušky žárnu nudit. Pokud ale nemáte rádi fantasy a nedej bože se vám nelíbil první díl, tak se na to proboha nedívejte !(15.1.2011)

• akisha

Připomíná mi to Rudou Sonju. Je to stejně vykradený a směšný a je tam Arnold a gumovej boss na konci. Ta druhá hvězda je za scénu souboje dvou čarodějů, kdy Mako přemůže nepřítele tím, že sedí, mává si před obličejem rukama a vyluzuje zvuky jako: "uííí" a "urghhhh", což jeho nepřítele tak odrovná, že s výkřikem padne nazad. Jo, a ta černošská bojovnice vypadala tak šíleně, že se divím, že se mi o ní nezdála nějaká ta noční můra. Dabing byl tentokrát vyloženě sprasen, obzvlášť tu mladou blondýnku jsem měla chuť odstřelit pokaždý, co otevřela pusu. Aspoň že Arnie doručí další z klasickejch hlášek. Ona: "Tebe nic nebolí?" On: "Jenom bolest."(12.1.2011)

Rozhodně celkově nikterak horší než jednička, naopak spíš v některých jednotlivostech daleko lepší (a v jiných zase horší). Už to sice nemá tu drsnou, ukrutnou, barbarskou atmosféru, ale sám Conan tady naproti tomu konečně působí jako BARBAR CONAN a ne poloretard Conan, jakkoli to na vtipu stejnýho druhu příliš neubralo (-"I suppose nothing hurts you." -"Only pain."). Celý to působí trochu víc jako klasický pohádkovější fantasy, což je na jednu stranu škoda, neboť to tím přišlo o svojí unikátnost, na druhou stranu je to natočený líp, přehlednějc, zábavnějc a bez výjimky všichni herci tu hrajou daleko líp, včetně Arnieho. Jen Poledouris tu nedostal tolik prostoru, přesto se jeho skvělá hudba dokáže projevit. A taky zamrzí nedostatek usekaných hlav, končetin, krve, nahotinek a podivné, i když funkční monumentálnosti a epičnosti, protože i to prvnímu dílu dávalo zvláštní feeling (ne že by tu krev a nějaká ta hlava nebyla, ale už ne v takový míře).(4.8.2019)

• Kryton

Slabý odvar toho co Barbar Conan je/byl/bude. Doslova jako , kdyby Conan od Vietnamců. Je tu sice Arnold , opět máchá mečem , hudba opět Poledirous. Jenže to není pravý ADIDAS (Conan). Pruhy to sice má , jenže během sepraní se vám tricko změní v kus hadru , dobrý jedině na čištení záchoda. A tak dopadl Conan Ničitel během natačení a jeho konečného výsledku. Béčkoidní fantasy nezachraní ani hudba , Arnold nebo některé scény. Je to prostě dobré jedine na vytření záchoda. Conane , proč si nezabil celý štáb za toto? Cimeřan byl zneuctěn, znásilněn a ještě o tom udělali film tváricí se jako originál.Na dlouho to zahrabalo sérii , která mohla jít dále. Uvidíme co udělá Rodrieguez. Jedna hvězda za hudbu a druhá za Arnolda. Ten zbytek bere nejen hvězdy , ale i čas , když to sledujete.(15.6.2008)

• kinej

Typický příklad producentské demence. S logikou „uděláme to odlehčenější aby to mohly vidět i děti“ vznikl tenhle brak, který má blíže ke Xeně, než k prvnímu dílu. A zatímco první díl je kult, který si dodnes lidi kupují na DVD a Blu-ray, ten druhý dělá jménu Conan ostudu. Film je horší úplně ve všem. Příběh je nudný, scénář trapný, Arnold toproný, kostýmy ošklivé a akce ubohá.(5.9.2012)

• - Během natáčení v mexickém Juarezu spal Arnold pouze pět hodin denně. (lekr)

• - Arnold Schwarzenegger (Conan) bol svedkom, ako sa Grace Jonesová (Zula) a Wilt Chamberlain (Bombaata) často hádali, kto z nich je neger, napriek tomu, že sú obidvaja čiernej pleti. Snažil sa ich hádku zastaviť, keď mu povedali: „Nie, nie ty tomu nerozumieš. Tu nejde o farbu pleti, ale vzťahy a minulosť." (gogo76)

• - Universal Pictures se domnívalo, že film bude oproti prvnímu dílu výdělečnější, pokud bude obsahovat méně násilí a více humoru, scénář tomu proto byl přizpůsoben. (PußyMagnet)