Ničitel Conan

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

• ScreamJay

Jak vykrádat první díl a dělat, že nic nevykrádáte? Jak se snažit těžit z vyrabovaného dolu a uspět? Tyhle otázky si nepokládal štáb při natáčení, ale já jakožto divák při sledování. To co jsem na Barbaru Conanovi chválil a vyzdvihoval to tady barbarsky zařízli. V prvním díle jak se spousta uživatelů shodlo byl úvod filmu strhující a dobře udělaný, kdežto tady je to právě opak. Ale narozdíl od jedničky, kde se to i přes pár poklesů podařilo udržet, dvojka zůstala ve stejném srabu stát až po konečné titulky. Celé to snažení se podobá spíše dalšímu filmu téhle generace, Rudé Sonje, která po tomhle „veledíle“ následovala a hodně z něj čerpala. Příběh je už moc fantasiální, ten náznak barbarství a taková ta hutná atmosféra jsou tatam. Postavy už nejsou tak zajímavé a z Conana se stal jen svalouš s mečem co páře všechno a všechny jenž mu zkříží cestu. Arnie se patrně nechal umluvit do něčeho, co ani on a ani nikdo jiný nedokázal pozvednout výš než na slabý podprůměr. Richard Fleischer (shodou okolností právě režisér Rudé Sonji) tak už nenavázal na svého předchůdce Johna Miliuse. Hudba opět zachraňuje co se dá a i když je to vlastně jen přehrávání jednou zahraných partů, z polí pleněných a drancovaných tak alespoň klíčí zárodky naděje. Takové, že si někdy začas třeba ten film znovu shlédnete. Takže hlavně díky zabitému scénáři a trochu nechtěně parodovanému přetvoření jedničky dávám jednu hvězdičku. V řeči čísel 20% za snahu, která ovšem nenadchla.(7.10.2004)

• kaposlav

Nech sa nikto nehnevá, ale toto bolo po viacerých stránkach slabé. Napriek tomu, že mám Arnolda ako herca rád, tak toto ani jeho účasť nemohla zachrániť. Dejová línia je slabá a pôsobí ako zlátanina. Oproti filmu Barbar Conan je to značne slabšie a nie je to na 3*. Ešte nechápem tých 26. užívateľov, čo sú uvedený ako fanklub filmu. Jediné vysvetlenie je nostalgia, alebo nevideli ani 100. filmov.(16.7.2018)

• Phobia

Jako děcko jsem nebyla z Barbara Conana úplně na větvi, jeho pokračování bylo pohádkovější a přesto výrazně slabší... Několik let zpátky jsem měla možnost si oba Conany zopakovat: na jedničku se můj názor příliš nezměnil - solidní fantasy, ovšem mé srdce si nezískalo. Druhý díl jsem nebyla schopná dodívat, kapala z toho naivita, lacinost a trapnost, bylo to na úrovni nejhorších německo-jugoslávských mayovek, jako nejubožejší díl Xeny nebo Hercula, jedním slovem stupidní. Hvězdičku dávám spíše z úcty ke kultu, než že by mě napadalo, co konkrétně pochválit. 25%(4.11.2008)

Pokračování geniálního Barbara Conana pojímá "problematiku" daleko pohádkověji, více béčkově a celý film je prostě méně kvalitní, než jeho předchůdce. Na druhou stranu musím ale pozitivně hodnotit skutečně nabitý děj, který ač je stupidní, tak nedovolí fanoušky žárnu nudit. Pokud ale nemáte rádi fantasy a nedej bože se vám nelíbil první díl, tak se na to proboha nedívejte !(15.1.2011)

• castor

Několikaminutový pohled na Arnoldovo napínající se zádové svalstvo při zvedání rádoby těžké brány, je dechberoucí. Je totiž stejně nepodstatný, jako řada dalších momentů tohohle pokračování, které hraje kvalitativní přetahovanou, zda je horší, než Rudá Sonja nebo nikoliv (oba jsou mimochodem od stejného režiséra). Producenti se snažili snížit rating, soustředili se na co největší přístupnost a to byla vyloženě chyba. Jednička byla slušně natočená a velkolepě vypadající fantasy, která měla výbornou výpravu a stejně výbornou hudební kompozici. Druhý díl je těžké sledovat, je naivní i laciný zároveň, absolutně mu chybí jakýkoliv autorský vklad. A při vytváření finálního netvora se muselo asi hodně chlastat.(29.8.2014)

• - Prívesok, ktorý nosí Conan (Arnold Schwarzenegger) počas tohto filmu, zahodil na konci predchádzajúceho dielu a vymenil ho za "hadie oko", ktoré nosila Valeria (Sandahl Bergman). (Lukoh)

• - Dagotha, vzkříšeného obřího boha s rohem, hrál francouzský 2,24 metrů vysoký profesionální wrestler André the Giant. V titulcích ale uveden nebyl, protože se ve filmu objevil pouze v kostýmu. (Rominator)

• - Některé scény byly natáčeny ve stejných lokacích a ve stejné době jako film Dune. (PußyMagnet)