Reklama

Reklama

Pilíře Země

(seriál)
  • Kanada The Pillars of the Earth (více)
Trailer
Kanada / Německo / Velká Británie, (2010–2011), 7 h 9 min (Minutáž: 48–57 min)

Epizody(8)

Anglie roku 1123. Tom Stavitel (RUFUS SEWELL), povoláním kameník, sní o stavbě velkolepé katedrály. Spojence pro její realizaci nachází v ambiciozním převorovi Philipovi (MATTHEW MACFADYEN). Zatímco se Anglie po smrti krále Jindřicha I. utápí v občanské válce, začíná se v Kingsbridgi po letech příprav mohutně stavět. Zhmotnění jedné velké představy však bude trvat několik desetiletí plných intrik, vražd a válek. Bez síly lásky by však cíle nebylo nikdy dosaženo. To ona dává lidem křídla k uskutečnění snů malých i velkých. To ona pomáhá dobru zvítězit nad zlem. A právě o tomto vítězství je náš příběh.

PILÍŘE ZEMĚ, knižní bestseller Kena Folletta je již několik let na výsluní zájmu čtenářů celého světa. Nyní k vám přichází 4dílné filmové zpracování tohoto velkolepého historicko-dobrodružného eposu z produkční dílny Tonyho a Ridleye Scottových, tvůrců hitů Gladiátor a Robin Hood. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (218)

ilemas 

všechny recenze uživatele

K tomuto dvd zakoupenému v trafice jsem vůbec neměl důvěru, ale po přečtení skvělé rozsáhlé knihy jsem byl zvědav, jak si s tím filmaři poradí. I na svou délku je to hrozně očesané, ale výsledek nezklamal. Na tv zpracování je to vynikající, navíc výborná hudba a výprava. Téměř věrná,vydařená zfilmovaná kopie knihy. ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Dvě překvapivé věci. Ta první je, že až do nedávné doby pro mne totálně neznámá TV Starz přichází po vynikajícím Spartacovi s dalším výtečným seriálem. A ta druhá, že je to údajně celkem věrná adaptace 1000 stránkové knihy, o které jsem taky nikdy neslyšel, přitom je na západě velmi oblíbená a ceněná. A soudě dle kvality této minisérie i podařená, takže v budoucnu si na ni snad najdu čas. Casting se povedl, kde nad všemi ční zlotřilý záporák Ian McShane a jako protipól klidní Matthew MacFayden a Rufus Sewell. Kulisy nevypadají papundeklově a soundtrack si taky přidám do sbírky, takže jsem ochoten odpustit někdy trochu méně povedené triky a někdy téměř žádné stárnutí charakterů, když se děj táhne přes desetiletí. 9/10 ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Dobrý seriál s výbornou výpravou, neurazí, nenudí a pokud stejně jako já neznáte předlohu, užijete si ho nejspíš i tak. Po první epizodě jsem hodnotil 4 * , po shlédnutí celého seriálu jsme musel jednu * ubrat - těch osudových zvratů a náhod (a také vyložených logických lapsů a za vlasy přitažených scén - viz bleskový a zcela hladký porod pod zřícenou klenbou) bylo na mne už přece jen trochu moc. V tom se zcela shoduji s kolegou flankerem, stejně jako v tom, že - přitom jak svévolně se tu zachází s některými historickými fakty a dobro vítězí nad zlem až příliš hladce - "Pilíře země" jsou spíš než historickým příběhem pohádkou - ovšem takovou, na jakou se vždycky rád podívám. ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Předlohu jsem nečetl. A přesto, (po shlédnutí prvního dílu budu pokračovat.) Z prvu velice pomalý rozjezd, hlavní postavy mě vůbec nevzaly... Z mého pohledu nemastné neslané. Ale čím se blížil konec, tím více jsem se dostával do příběhu a začínala mě přepadat zvědavost co bude dál. V tuhle chvíli dávám cca 80% uvidíme co přinesou další díly. Tak jsem shlédl první 4 díly. a už víc nedám. Nejenže mi nesedí snad všechny hlavní postavy, ale ani jim nevěřím. celý příběh je v podstatě o tom kdo je králem a kdo bude vydělávat z tržiště. Z prvotních 80% dávám 45% Dle mého seriál který nemusel být vůbec natočený.! ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Dobrý scenár. Ten Follet má niečo do seba. mimochodom kniha je ešte pútavejšia, (kto na ňu nemá, dá sa vygoogliť a stiahnuť v podobe word docu :) ) Pekný príbeh chrámu, ľudí okolo jeho stavby so zaujímavým tajomstvom, skoro rozprávka pre dospelých osadená do dejinných udalostí. Mal som dojem ze aj anglickí herci si to pri natáčaní užili aj preto je ten film u mňa lepší ako na tri body. ()

Galerie (215)

Zajímavosti (24)

  • Po filme Ucho ihly (1981) ide o druhú adaptáciu diela autora Kena Folleta, v ktorej sa predstavil Donald Sutherland (Bartolomej). (misterz)
  • Pro natočení finálových leteckých záběrů posloužila katedrála v anglickém městě Salisbury. (GeusX)
  • Kingsbridge, ako je známy z románu a seriálu, je len fiktívny. Mnoho neinformovaných turistov však napriek tomu navštevuje Kingsbridge v anglickom grófstve Devon, aby navštívili jeho svetoznámu katedrálu. Nakoniec odchádzajú sklamaní, keď zistia, že cestovali, aby videli katedrálu, ktorá nikdy neexistovala. (Arsenal83)

Související novinky

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (více)

Bratři Scottové zboří Pompeje

Bratři Scottové zboří Pompeje

05.04.2011

Historické a fantasy eposy se definitivně stěhují do televize. HBO včera vyvolalo nadšení prezentací první čtvrthodiny z Game of Thrones, dnes tu máme další velkolepý televizní projekt. Pompeii bude… (více)

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

11.10.2010

Zatímco probíhá boj o dvoudílný prolog k Vetřelci (studio 20th Century Fox chce přístupnost PG-13 a rozumný rozpočet, Scott trvá na tvrdém R-ku a rozpočtu 250 miliónů pro oba filmy... a chce si… (více)

Reklama

Reklama