Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

VeliiQ

Já prostě nechápu, proč na to koukáte, když se vám předešlé díly vůbec nelíbily... Nepobírám to a jsem docela naštvaná, ale tak co. Tohle je prostě nejlepší díl série. Odpad si to nezaslouží. ()

PetkaW.

Sága se tímto dílem rozhodně posunula kupředu. Konečně si totiž přestala hrát na drsnou fantasy a začala na sebe pohlížet trošku s nadhledem. Rozhodně kladně hodnotím řešení konce filmu. Na své si díky kroku filmařů totiž přišli i ti, co knihu četli a báli se, že je už nic nepřekvapí. U Kristen jsme se dokonce dočkali více než dvou výrazů tváře, v což jsem upřímně už ani nedoufala. Co ale ale filmu neuvěřitelně uškodilo, bylo rychlé tempo. Nechápu, proč první část, kde dějová linka byla naprosto zanedbatelná, měla 2 hodiny a tahle byla tak zkrácená. Knihu jsem četla a musím říct, že bez ní bych kolikrát nevěděla, která bije. Dívali jsme se s přítelem a museli jsme film několikrát stopnout, abych mu dovysvětlila, kdo, co, proč, jak, protože nestíhal a byl občas dost zmatený. Je to hlavní důvod, proč jsem dala jen tři hvězdy. To, prkenné dialogy, které občas opravdu dost vázly a tahaly za uši a to šílené počítačovo-kyborgové dítě. Škoda, protože potenciál poslední díl rozhodně měl a mohl se dočkat i kladnějších reakcí. ()

jurasino

Tak tahle serie už opravdu postrádá jakékoliv nápady a už je to pořád dokola. Celá tahle věc s těmi vlkodlaky a upíry měla potenciál opravdu na max 3díly. Tohle už je prostě jen pro ty teenagerky které to dostatečně uspokojí, ale pro mě teda ne. Něco v tom ale bylo a zas tu sérii tak nezatratím. ()

Luff

Nejlepší díl z celé série. Kristen se nám tu konečně ukáže, už to není založeno jen nad jejím jedním výrazem. Ikdyž jsem četla knihu,tak mě konec mile překvapil. ()

Prochy38

Možná to ode mě bude znít divně.... Nemůžu si pomoct. 4*. Proč? Asi takto. Nejvíc se mi na snímku líbilo, že je to opravdu poslední díl série :). Ne, to... Ne, asi to myslím vážně! Jo, upřímná radost, že už žádná další Stmívání hodně nadneslo tento díl. Druhý velký důvod, proč vyšší hodnocení? Mám velkou slabost pro K. Stewart. Celou sérii je nijaká, trapná, slabá, nevýrazná. Asi taková být měla, ale kritika se s ní za to fakt nemazlila. Ale v tomto kusu je neskutečně sexy a podává moc dobrý výkon. Takovou ji mám rád! Další velký důvod? Ta závěrečná "bitva-nebitva". Parádní akce a skvělé efekty. Dokonce jsem tomu fakt věřil, a to, jak to celé probíhalo, na mě hodně působilo - byť celou sérii jsem vnímal s absolutně ledovým klidem. A asi poslední velké plus... R. Pattinson i T. Lautner (jako současní sex-symboly) mě zde fakt štvali o moc méně :D. Ne, ne vím, co na nich která holka vidí, krom asi Latnerovy postavy, ale oba mi přišli vždycky mimo mísu, zde ovšem tomu tak nebylo. Celkově se mi film líbil a jsem rád, že tato série u mě skončila tak, jak začal. Na spíše kladném hodnocení. To se ale bavím o jednotlivých dílech, celkově je u mě celá mini-série tak na 1-2*, víc určitě ne. Tak díky, že to nedopadlo až tak zle :). ()

Pablinho odpad!

To prostě nemá cenu, já se tomu celou dobu směju. Ať jsou to rozhovory nebo výrazy herců, rádoby napínavá atmosféra... Ale hlavní představitelka teda neni ošklivá a kdyby aspoň víc zapojili např. ty vlky, tak by se snad dalo uvažovat o vyšším hodnocení. ()

lucijelucije

Trochu z jiného hlediska, než z toho romantického =) Já Twilight celkem akceptuju, přece jenom, první díl byl pro mě docela milé překvapení. Ostatní díly už trochu pokulhávaly, ale ten poslední dal celé sérii zase náboj. Závěrečná bitva stála za to..Mohlo to tedy skončit poněkud jinak, ale když to S. Meyer takhle zamýšlela, nedá se s tím nic dělat. Slušné, průměrné, nepřekvapivé. 5/10 ()

Simbet

Probuzení Belly, coby krásné upírky, je trošku úsměvné, protože jediné co na ní vylepšili je maskara, vyčesané vlasy a úplé oblečení. Co dělat, Kristen už není ta půvabná dívenka z prvního natáčení, takže to asi lépe nešlo. Oproti tomu Edwardovi se tady vrací na tvář úsměv z prvního dílu, který někam v posledních třech dílech zmizel a to je určitě velké plus, za to dávám jednu hvězdičku. Druhou hvězdičku si určitě zaslouží Michael Sheen, opravdu dokonalý Aro. A třetí hvězdičku dávám za zajímavé vyvrcholení konfliktu. Docela fikaně vymyšleno. Nejlepší určitě zůstává, tak jako knižní předloha, první díl, ale závěrečná část je lepší než předchozí díly. Určitě se na to ale nedívejte v češtině. Původně jsem to tak udělala a bylo to děsné. Co si budeme podívat na Kristen je nejlepší její hlas a Robertův hlas hmmmm...... ()

Jespi

Vyvrcholení celé série mě docela mrzelo. Přeslazený happy end prostě stahuje hodnocení. Kdyby se finální bitva opravdu odehrála, zvedl bych hodnocení, ale takhle prostě ne. Ano bylo jasné, že takovýto film happy end dostane a nakonci filmu si jak pošuci na louce budeme vyznávat lásku už po sto padesáté, ale o to víc by bylo fajn, kdyby například jeden z dvojice forever and ever hrdinů umřel. I přesto na poli fantasy filmů, docela dobrá podívaná a finální bitva, i když se neodehrála, byla dobře udělaná. Každopádně vzato jako celek, super 1. část rozbřesku a obstojná druhá část, určitě nenahradí první tři díly totální debiloviny a pokud bych si Twillight měl pustit někdy znovu, tak určitě jen Rozbřesk. 55% ()

jasiska

Netrpela som tak strašne ako pri jednotke, ale stále to nebolo nič moc. Neviem presne identifikovať, čo bolo zlé, ale nemôžem ani povedať, že film bol neviemako dobrý. ()

Asmodin

Nebýt nehorázné reklamní kampaně, která nám Twilight ságu cpala až do prdele, tak musím uznat, že poslední film se opravdu povedl. Škoda, že si moc nepamatuji knihu, tak nemám co srovnávat, ale dnes je vůbec úspěch, že děti otevřou knihu a dokáží číst. Mě třeba první film motivoval k přečtení knih. Zda bylo vhodné obsazení nechám na povolané kritiky, ale mě kdyby někdo řekl, že se mám tvářit svůdně tak taky čumim jak tydýt. :o) ()

jarmik

Stále to má spousty nedostatků, které s takovým rozpočtem nejsem sto pochopit, ale rozhodně se jedná o nejlepší díl celé ságy. Například ta prasklina!!! No, radši to nebudu rozvádět... PS: Nejsem a nebudu fanouškem Twilight. (Bristol, UK, 17/11/2012) ()

Wienczaa

No konec dobrý všechno dobré. Nikdo neumřel, ani starej Kulen, i když to tak vypadalo, Džejkob si vzal společný výplod vášně Edvarda a Belly, asi cena útěchu. No tři dávám jen kvůli té konečné epické scéně, to mě Bill Condon v kině nachytal. Tak sbohem Twilight ságo. ()

fredisek

Pro určitou část světa (slečny třináct až sedmnáct) právě skončil svět, nás ostatní to čeká cca za měsíc, pokud Mayové nekecají. Neměl jsem tu možnost vidět předchozí část Rozbřesku, a ani mi to nechybí. Tvájlájt je prostě hloupost, o tom žádná, ale je to fenomén a tak se na něj musíme dívat. Můžeme říct, že je to kravina a jít od válu, ale to by bylo nefér. Je to špatně natočené, scénář je tristní (ve finále furt někdo přichází na tu velkou bílou planinu a jeho příchod je vždycky včas a vždycky přesně, kdyby to byla divadelní hra, tak prosím, ale...), výtvarné zpracování je děs, postavy jsou černobílé (co mě nejvíc dojímalo na tomhle díle byly ty amazonky), je to vtipné i ve chvílích, kdy by to mělo být vážné, milostné scény jsou lechtivé asi jako když vám někdo vlepí facku, kostýmy jsou jedno klišé vedle druhého. Ale pak mě napadá, že je to vlastně film, který cílí na dívky 10+, rozvedené dámy a milostdámy 50+, které si pamatují na harlekýnky. Tudíž tahle sága splňuje kritéria, která jí byla přiřknuta - dost romantiky, dost jednoduchosti a srozumitelnosti, namakaní herci a křehké herečky, trochu exotiky (z pohledu kancelářského okna). Bravo, Summit Entertainment, independent to sice není, ale plné kapsy jsou určitě. Soundtrack překvapil - minimálně Passion Pit, Feist (ne zrovna mainstream, v soundtracku k Twilightu bych spíš čekat Britney) a Ellie Goulding. Jak říkám, Stmívání je fenomén a jako takový si zaslouží úctu, nikoli uznání. P. S.: Mám několik kamarádek, které se do Twilightu zamilovaly, a rozhodně je nepovažuji za přihlouplé husičky. Tudíž moje hodnocení (a evidentně i hodnocení spousty dalších) je záležitostí genderu, nikoli vkusu. ()

Prehry

Všichni píšou, jak tento díl je stravitelný, ale já bohužel nemůžu souhlasit.. Jediný díl, kerý mě přišel jakžtakž koukatelný, byl první.. Jestli je to celé dělané pro 12ti leté děti, myslím, že to svůj účel asi splnilo. Na staršího diváka to ale nemůže zapůsobit. A nejvíc mě vytáčí tupý výraz K.Stewart. Nevím, že tu pusu občas nezavře! ()

sona123

Ale jo...závěrečná část - a stačilo, v nejlepším se má přestat. Četla jsem knížku, takže jsem věděla, o co půjde...četla jsem recenze, komentáře, takže jsem věděla, co mám čekat....a přesto mě rozuzlení překvapilo...vím, je to tak lepší, ale ta velkolepá bitva s takovým koncem!!!! Jak šel čas, dle mého názoru se měnili maskéři, jinak tomu nerozumím, proč ke konci všichni vypadají tak unyle a spíš jako zombíci než sexy upíři, jak tomu bylo v jedničce. Třeba taková Alice (Ashley Greene) - ta byla famózní, stejně jako Peter Facinelli (taťka Cullen). Škoda. Celkově to byl ale důstojný konec plný emocí a i když jsem tuto ságu jednu dobu milovala, jsem ráda, že je u konce - ale skutečně solidního. ()

zelvicka.

Plně se ztotožňuju s názorem Toma Hardyho. Poslední Stmívání (zapřísahám tě, Patizone! POSLEDNÍ!) je sice film prázdný jako upíří rakvička ve 2 ráno, ale aspoň nerozčílí, jako jeho předchůdci. Filmu dost prospělo, že Stewartová vyměnila své výrazy umírám - jsem zmatená, které jí vystačili na celý film, za trojici tichá nenávist - obavy - obavy s náznakem štěstí, tudíž ze zmatené chudinky se konečně stává také postava, ke které bych se já jako muž mohl také chovat s nějakou úctou. Dialogy - opět průšvih, někdy mi vůbec nedávaly logický smysl, Renesmee - no fuj to jsem se lekl. Na závěr filmu také vcelku příjemná akce, i když ta absence jakékoliv krve nechává iluzi souboje figurín a člověk nic neprožívá, nebojí se. Jinak nejvíc váleli Lautner (namakaná vlkodlačí superchůva), Dakota Fanning (blonďatá vládkyně bolesti... r-r-r) a Ashley Greene (ty krátký vlasy já prostě žeru). Celkově bych řekl, že za pár let by někdo měl udělat remake, Rodriguez nebo Tarantino, nebo někdo podobně vyšinutej, udělat z toho krvavou řežbu plnou sexu, nahejch koziček a tak. To by tomu prospělo jak sůl. ()

El_Rabbit

Konečně konec, čímž jsem se nakonec dostal na konec cesty nekonečného utrpení každého soudného milovníka filmů... nicméně se tomuhle paskvilu nedá odepřít hutná dávka kvalitního humoru... svlíkací scéna s hláškou "Tohle možná bude vypadat divně" byla scenáristicky tak propracovaná, že hodila od kapsy jakoukoliv komedii, kterou jsem v poslední době viděl :) ()