Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

george82

Nuda stejná jako u předchozích dílů s tím, že konec jsem čekal víc akční a to se nestalo. Všichni se rozešli v míru jako trapáci. Cullenovi se rozhodnou žít v symbióze s vlky...no prostě...WTF. ()

Chinese Ashio

Tomu kto rozhodol, že bude posledný diel rozdelený na 2 časti by som odrhla nohy, ruky aj hlavu a potom rituálne spálila. Ked som videla prvý diel hovorila som si: "Jasné, ved to nešlo dať do jedného a v tom druhom toho bude viac, tak bud rada" lenže teraz... všetko bolo až moc zrýchlené. Len vstala z lôžka smrti, už sa oblizovala so svojím upírikom a bežala na lov. Neviem prečo, ale zdá sa mi, že ten diel nebol celkom jasný a vynechali určité dôležité veci. Každopádne, nebolo to zlé a od odpadu to má trochu daleko. Nové postavy boli perfektné. Veľmi sa mi páčili a Benjamina obsadili dokonale. Dokonca aj to iskrenie medzi Kate a... Garetom? (už si nespomínam na meno :D) bolo milé a to som si myslela, že od toho upustia. K starým postavám sa asi ani vyjadrovať nebudem - naša drahá hl. hrdinka sa síce snažila a hádzala na všetkých ten svoj nevraživý výraz a sem-tam sa usmiala, ale bolo to skôr odpudivé. Ked už hovoríme o tom, čo bolo odpudivé - fajn, chápem, že niektorí sa mohli z toho ich "sexu" rozplývať, ale mňa to akurát odpudzovalo... Každopádne, ten boj - to bol pekný od*b. Ano, keď som videla ako Carlislovi odtrhli hlavu, tiež som zízala s otvorenými ústami, ale... bol to proste od*b. (niežeby som si celý čas cez ten boj nehovorila: "Tak toto bude len Alicina vízia - v patetickom romance "horore" sa toto stať nemôže"). A ten koniec... koľkokrát tam povedali "navždy"? Mne to už vážne liezlo na nervy... Nuž, priemerné 3* a to som štedrá. ()

Petule3

Ať si říká kdo chce, co chce...tahle sága je krásná! Přijde mi, že čistá a vášnivá láska, o kterou jde v tomto filmu především se nikomu nelíbí, protože v ní už málokdo věří! Nepatřím k hysterickým teen a přesto mě příběh dostal...co nadělám! Na tuhle ságu si nenechám sáhnout! ()

Slunik

2 hvězdy jen za výborný nápad na závěr - filmové vysvětlení, proč Volturiovi nezaútočí na Cullenovi dalekosáhle předčí knižní vysvětlení a to mě opravdu potěšilo. Zbytek filmu spíše nuda, nejvíc mi vadí absence propojení jednotlivých scén, film na mě nepůsobil dojmem filmu, ale spíše sledu jednotlivých obrazů, které spolu v podstatě nesouvisí, jen jsou na nich stejní lidé, kteří ani nic nehrají, většinou jen stojí nebo sedí a zírají na sebe. Celé se to zdá tak nějak nemotorné. ()

petite fille

celkom ma bavilo pozorovať, ako sa istá partia ľudí snaží vdýchnuť život predlohe, ktorá je nemŕtva i z psychologického a estetického hľadiska. priznám sa, dala som si tú námahu, zalovila v mútnych vodách internetu a stiahla som si pirátske pé-dé-ef v masochistickej snahe zhodnotiť to podľa oridžinal ingliš zdroja. čitateľský zážitok jednoznačne potvrdil moje tušenie: Meyerka písať nevie. s ohľadom na film je však podstatné to, že investovaná suma a pracovitý štáb zabezpečia, že sa predsa len zamyslíte, či to náhodou nie je dobrý príbeh (počula som už aj absurdné prirovnanie k Anne Karenine!!). ale na filmovom plátne to predsa len vyzerá efektne. premena na vampíra Belle zabezpečí toľko potrebné očné tiene, vďaka ktorým konečne vyzerá ako žena a v kolektíve už nepôsobí nedôstojne. všadeprítomný luxus je oveľa opulentnejší obzvlášť teraz, keď sa rozširujú upírske rezidencie a oni nám to ešte neskrývane vyhadzujú na oči. mať tak šestnásť, určite prežijem pubertálne obdobie v sladkých driemotách o podobnom fantasy živote. takto totiž vyzerá mentálna masturbácia znudených dievčat. a presne preto je dejová zložka celej tej ságy taká slabá. záverečný mindfuck s bitkou na snežných poliach je očividne z núdze cnosť - knižný klimax proste nie je na film dosť silný a tým pádom je najlepšia časť filmu paradoxne fabuláciou tvorcov. čo dodať? radujme sa! nastal mier a všetci sa spolu štastne trblietali na veky vekov. ()

ikilledjenny

Tak jo. Musím přiznat, že se mi to celkem líbilo. Ubylo rádoby sladkých keců. Přibylo trochu akce. I když závěrečný boj vlastně ani není boj, tak byl docela zajímavý. Předlohu přímo nesnáším, považuji ji za nejtupější ze všech knih, ale Bill Condon udělal druhou část snesitelnou i pro pánské publikum. ()

janovrom

Přestože nejsem fanouškem moderní éry hodných a nagelovaných upírů, tento díl mě překvapil. Poprvé v celé serii se dočkáme jakési akce a nedočkavě čekáme, co přijde dál. Hudba navozuje správnou atmosféru - napětí jde cítit, i kdybychom se nedívali. Bohužel celý film shazuje klasická momentka serie: Kristen Stewart stojí s otevřenou pusou a nic se neděje nebo je příšerně dlouhý záběr na třpytícího se Roberta Pattinsona, který se tváří jako na mučidlech. Kdyby se Rozbřesk neprotahoval na dvě části, rozhodně by přilákal i odpůrce Twilight. 55% ()

MrMir

Velmi zajímavý mix poměrně solidních scén (ledová pláň, závěrečné titulky :o), naprosto kýčovitých scén (vše ostatní, zejména striptýz vlkodlaka) a poměrně špatných digitálních efektů (malé dítě, vyžehlení culleňáci). Hodnotím zcela stejně, jako všechny ostatní díly - koukatelná, oku lahodící (až na efekty v posledním díle) ptákovina, která dokázala využít svůj komerční potenciál na aboslutní maximum. Pro pánské publikum byl poslední díl doplněn o dvě pozitivní záležitosti - čím dál půvabnější Kristen a ala X-men schopnosti některých upírů (zde je ovšem velké mínus za jejich téměř nulové využití ve finální bitvě - btw nechali byste se sežrat vlkodlakem, kdybyste uměli vyvolat jakýsi podivný vše ničící kouř, který v konečném důsledku ani nepoužijte na svou obranu? :o) Doufám, že nikoho v nejbližší době nenapadne remake nebo spin-off... ()

mark9th

Zazvonil zvonec a rozpravky je koniec. A, ze to bola rozpravka! Poviem to takto, najmenej som si vytrpel pri jednicke, lebo vtedy som to bral ako nevydareny pokus o dalsiu nerealnu teenegersku romancu. Ale ten pokus bol stale v hraniciach priemeru a ak by to zostalo naozaj len pri jednej, maximalne dvoch castiach, tak by to bolo ok. No, nestalo sa, tak ako sa ani z tejto serie v mojich ociach nestal nijaky trhak, ale iba uplne zbytocne precenovana zalezitost. Konkretne, tato posledna cast bola len skomolenina vsetkych predoslych dielov a uboha vykradacka sfi-fi filmov. 1 * za finalnu ''bitku'' a 2 za to, ze to konecne skoncilo :). ()

Nessos

Na konec to nejlepší. Stejně stupidní jako předchozí díly, ale Rozbřesk part 2 je vylepšen o závěrečnou "bitvu", která vypadá celkem slušně. Takže tak. ()

Veniss

No páni, ono se tam i něco dělo! Tak to byla moje první myšlenka, když jsem šla z kina. Když pominu úsměvný příběh, který by se dal shrnout do několika slov - Bella upírem. Hrozba, smrt dítěte. Proti všem a chlupatý Jakob se motá kolem. A nakonec spolu všichni žijí šťastně až.... Setkání Cullenových s Volturiovými byla docela zábava, takže vysloveně průšvih to nebyl. Další plus - konečně se tam objevil upír, který má nějaké charisma a není jen nasládlý chlapeček, Lee Pace (Řekni kdo tě zabil). Poslední (konečně!) díl se s Twilight ságou vypořádal se ctí, sláva :). ()

Izi-Peťan

Je to stejné jako předchozí díly. První polovina, která mě v knize bavila, byla neskutečně nudná. V jedné chvíli mi přišlo, že už jsem viděl všechno, ale najednou zjistím, že mě čeká ještě hodina. Naštěstí to všechno zachraňuje druhá půle. Celkově se to rozjede a závěrečné setkání je výborné (bitva, která není v knize, mě potěšila a filmu dodala svižnost). Rozhodně je to o chlup lepší než předchozí díly. 65% ()

Mara12

Moje hodnocení zachránila závěrečná akce, která byla rozhodně víc jak ucházející. Dokázala dokonce přebít pachuť nestravitelného úvodu, kdy se mi z dialogů dělalo skutečně až fyzicky nevolno. 55% ()

minima

Tak tohle je smutné. Já se celou dobu na Twilight dívala s tím, že se u toho budu smát těm pitomostem, a oni mi udělali až moc dobrý film na to, abych si z něj tropila srandu. Rozumějte, není to až tak dobrý film, ale v porovnání se zbytkem je tohle tak na výši, že mě to i skoro bavilo. Prvních dvacet minut určitě, tam bylo pěkně vidět, jak si tvůrci tropí srandu sami ze sebe. Následovala unylá hodinka, kde se nic moc nedělo, závěrečná bitva se mi svou pointou líbila. Ne tolik zpracováním, je faktem, že snaha o závěrečnou bitvu působí směšně, když je jich tam všeho všudy 20, ale ten závěr je dobrý. Pro mě tedy určitě nejlepší díl Twilightu, co se kvalit týče. Nejhorší, co se mých původních úmyslů s ním týče. ()

Lenii

Takže, co k tomu napsat? ... Celkově bych řekla, že se mi tahle druhá část líbila asi víc, než část první. I když se mi v první části hodně líbily herecké výkony, především Bella, kterou jsem v komentáři vyzdvihla, tak zde byly herecké výkony průměrné. Je tu strašně moc postav a málo prostoru pro ně. Z hlediska délky filmu by to asi ani nešlo, aby si tam alespoň každý zahrál a štěknul. Ale prostě něco tomu chybělo. Kdo zná knihu, tak dle mého čekal prostě víc. Já určitě. Od všeho, co se mi v knize moc líbilo je tam vždy jen kousek, je to nakousnuté a dál nic a nebo strohé, useknuté. To k nabytému ději a postavám. Co se týče zpracování, tak je pěkné. Ovšem, našla bych řadu věcí, co nebylo ono. Viz pan Jenkins a pasy, Bellyna nervozita před nadcházejícím střetnutím či její výcvik. Z filmu mám pocit, že toho bylo strašně moc v krátkém sledu za sebou moc rychle naházené. Ale konec filmu se mi opravdu moc líbil. Tam bylo z knihy vše, co tam dle mého mělo být. A ten souboj (který tedy v knize nebyl), tak ten byl fakt super. Tvůrci něčím překvapili a to jsem ani nečekala, že se jim povede. Prostě fakt super. Když na film pohlížím celkově jako fanda Twilight ságy, tak si dle mého 4 hvězdičky zaslouží. Když bych na film pohlížela už s oním odstupem času a se vším okolo filmu, tak bych byla rozhodně kritičtější, ale ukončeme ságu s nadšením. 90% ()

LaMadame

Dokáže vás přenést do světa fantazie, do prostředí nádherné přírody a za pomoci podmanivé hudby z vás vyždíme růzdnorodé emoce...boj za nadpozemsky krásné dítě není daleko od vrcholných scén z matrixu... jednoduše i prvoplánovaně odepsané filmy, peskované za puberťácké publikum, si zaslouží vaši pozornost, protože né pokaždé máte chuť se zabývat složitými postavami, scénáři, dějem, prostě se jednou nechte unést na chvíli někam jinam.. ()

bodula

Jedna hvězdička za to, že je konečně konec a druhá za to, že to nebylo tak k uzoufání nudné jako první díl. Mimochodem, poslední díl jsem viděla, bohužel, s dabingem, neskutečný zážitek!!! ()