Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

katululum

Ten zvrácený střihový manévr na konci to zachránil (buď si nepamatuju dobře knihu, anebo si tvůrci dovolili vyrazit čtenářům dech), jinak bych asi byla z adaptace - z celé série nejakčnější knihy - dost zklamaná. ()

Brinkley

Kromě ekonomických důvodů nevidím jediný důvod, proč byl Rozbřesk rozdělen na dva filmy. Takhle se oba díly táááááhnou jak smrad (vlkodlaka?)., dvojka je naštěstí o něco svižnější. Čekala jsem, že mě dostatečně zabaví alespoň avizovaná závěrečná bitka, nicméně ani ona nepřekonala vymakanost kratičkého tréninku upírů s vlky během Zatmění. Vše ostatní zůstává přirozeně při starém; nemá cenu filmu vytýkat úsměvné dialogy (vždyť sama předloha asi taky nebude žádný Dostojevskij), limitované herecké výkony (snad s výjimkou roztomile teatrálního M.Sheena)... ovšem s tím jsem do všech filmů této "emoságy" dobrovolně šla, takže co nadělám. ()

Jan.Mlynar

Jak už tu bylo psáno, nejsnesitelnější díl série, ale furt to teda neni žádná hitparáda, jak tomu někdo může dát 5 hvězd, to mi hlava nebere.. ()

loveless

Poslední díl patří k tomu nejlepšímu co tahle série nabídla. Efekty a dialogy, co k tomu říct... Herecké výkony nejsou úžasné, ale herci jsou mi všichni dost sympatičtí, takže nemám chuť je hanit - navíc si za celou tu hrůzu určitě pěkně vydělali (good for them). Po první části posledního dílu jsem byla opravdu znechucená, ale tohle bylo dobré. Když jsem před několika lety (tehdy ještě v angličtině skoro horký výtisk v rekordním čase) dočetla, byla jsem trochu zklamaná... ()

aLCaP0Ne

Fenomén menom Twilight definitívne končí a v poslednom snímku sa tak uzatvára lovestory medzi Bellou a Edwardom. Niekto sa raduje, niekto smúti, no záverečný snímok nie je až taký prepadák ako niektoré z predošlých častí aj preto zaslúženych 65% si koniec tejto rozprávky zaslúži.. ()

Melvej

Uff, tak už to máme za sebou! Co se mi líbilo? Ta poslední rádoby bitva, přeci jenom trocha akce byla. Zbytek byl podprůměrný. Nicméně, dovedu si představit, že by to mohlo bejt ještě horší. Takže, doufam, že už nikdy v životě Twilight neuvidim a že nikdy nikoho nenapadne udělat na tohle remake! Pokud ano, budu se modlit, aby se to zavedlo jako zločin proti lidskosti. ()

bono22vox

Jediné dva díly Twighlight ságy, které "stoji" za podivani je první díl Stmívání a tato druhá část závěrečneho dílu... Ale nic mě nepresvedcilo o tom, ze se jedna o zajímavou, uzasnou, velkolepou sagu. Je to jedna z nejhorších natocenych sag v historii filmu. (a ty efekty, v době Avatara, Planety opic, Pirátů z Karibiku, Harryho Pottera, ty jsou šílené, ostudné. Jako z filmů před 20 lety...) ()

salinka

Pro mě asi nejslabší díl celé série... Zbytečně roztahané a vlastně totálně o ničem. U "triků" jsem se musela smát. Jsem ráda, že jsem na tohle nešla do kina, byla bych totiž pěkně zklamaná. ()

Lasombra

Protože jsem vážně velký upírofil, zvědavost mi nedala, abych se nepodívala i na tento "fénomen" twilight. Můžu říci, že kdyby tvůrci spojili všechny ságy do jednoho nebo dvou dílů, byla by to mnohem zajímavější podívaná. Nejspíš by se tím vytratily ty hluché místa, obvykle v první části každého dílu, kdy jsem si nudnou málem okousala všechny nehty. Ale chápu, že si Twilight našla své příznivce a tak to má být. ()

lol xD

Když je to poslední díl, čekala bych pecku, bombu, ňákej trhák, ale toto ? Jako vážně ? Hnusné počítačově upravené ksichty mě trápily po celý film, o vlcích ani nemluvě. Bitva, která vlastně nebyla bitva, mi přišla absurdní. Ty malé přípravy, které byly, stačily na povraždění celé rodiny Volturiových + velké převaha,která jim vůbec nevadila žejo :D Celá Twilight sága mě nijak nenadchla, možná nápad v prvním díle se dal ocenit, ovšem pěkně mi to zkazilo okolí, které se zamilovalo do Edwarda a Jackoba a všechno mi to znechutilo. Tím pádem podtrženo sečteno, jen jedna hvězda, která se tam drží jen tak tak aby nespadla na odpad. ()

waska

Konečně to máme za sebou !!! HURÁÁÁÁÁ. Už nikdy víc! Snad.. Doufám, že se zase nenajde pitomec, který vyplodí takovouhle bezduchou, naprosto nic neříkající hovadinu. I když tentokrát se to dalo přetrpět, celkově zůstává na jazyku zeleno fialový patos. Jak je vidět, najdou se lidi, kteří na to jdou do kina, jsou z toho celý hotový, na zdi v dětském pokoji si lepí plakáty. O čem to svědčí?...... ()

HonzaMag

Hvězdička navíc za pár létajících kebulí ... Jinak je to podobná tragédie jako ostatní díly této pro mne spíše otravné ságy. ()

sarfian

Tak som sa dočkal. Všetci tu kydajú, ale nieje to až tak zlé. Príbeh je celkom plynulý, bez nejakých extra nudných výpadkov. Bitva na konci celkom dobre zvládnutá, až na to že koniec vyzeral trošku inak... Asi najlepší diel série. K tomu kydaniu...frflete tu na mizerné efekty, ale taký Braindead ich teda mal fakt úžasné a je v top 30 hororov na CSFD. K príbehu, ktorý celkom dobre frčí tie detaily sa dajú prehliadnuť, veď preto ten film nehodnotím na maximum, ale dať tomuto odpad a Faustovi z roku 1922 dať 5* je pekné svinstvo.VIDENÉ 1x ()

Stařena

Tento film, potažmo celá "SÁGA" je jen festival debilních tragicky se tvářících ksichtů, bez jakéhokoliv náznaku hereckého umění !!! Lituji lidi, kteří toto doslova hltají !!! PEACE ()

Wyrdas

Tak je tu konečně konec. Prázdné výrazy neskutečně špatných herců a hereček se s námi loučí a já se jen divím, že jim to vydrželo tak dlouho. Poslední díl měl náznak děje se zápletkou, což je určitě zase krok vpřed. Nicméně averze, kterou si každý zdravý člověk musí během předešlých dílů vypěstovat k emo blbečkovi, jehož největší úspěch zpočíval ve zfanatizování a zmanipulování naivní Belly to celé stejně (možná už i automaticky) zase strhne zpět do odpadních stok filmového pekla. Zkusím být naprosto objektivní. Takže dialogy opět stály za nic, herecké výkony na tom byly ještě hůř, absence krve v upírech (i když dle šílené předlohy) tomu taky nepřidala a závěrečná bitva... odmyslím-li, jak nereálné by bylo vítězství Cullenových s jejich příbuznými (které pokousal radioaktivní pavouk, ve sklepě mají kryptonit a chodili na doučování obrany proti černé magii k samotnému Harrymu Potratovi) nad nespočítatelně početnější a mocnějším klanem Volturiových, pořád by tu bylo to samé zklamání jako v NEXTu. Pro výjimečně dobrý herecký výkon Ara Volturiho a z vděčnosti, že se jedná už o skutečně poslední díl tomu jednu hvězdu dát musím. Kdyby se celá sága sestříhala na dva díly (při nejhorším na trilogii), asi by to slavilo větší úspěch. Jedná se celkově jen o neskutečně zbytečně roztahanou milostně-erotickou povídku pro nedospělé dívky a jelikož nepatřím ani zdaleka do této cílené skupiny, je jedna hvězda ještě úspěch. (Chci touto hvězdou taky film trošku odlišit od předchozích, které byli podstatně horší - kromě třetího dílu). ()

Xenon

Člověk si řekne, jo alespoň nějaká "akce".... a ono se to stejně nestalo. A tak si ještě víc přiloží pod kotlem anti-fanklubu. ()

Durgas odpad!

Poslednú dvojčasť ma (opäť) až príliš často oblieval pocit totálnej trápnosti a hanby, ktorý som prežíval ako za tvorcov filmu, tak aj za kreátorku predlohy. Ani tých pár povedzme dobrých scén prípadne polo-podarených vtipov nemôže zachrániť haldu priblblých a nezmyselných konverzácii, prvoplánového ocucmávania a nelogickostí v príbehu. Škoda hovoriť, obdivovať tento "skvost" môžu iba ľudia, ktorý zatiaľ nepričuchli ku kvalitnej fantasy a sci-fi, či už v knižnej alebo filmovej forme. Škoda hovoriť. Uf ale zvládol som to až dokonca! ()

Likan7

Sláva hurá, máme to za sebou. Fantastické a epické zakončí jedné z největších ság v historii kinematografie! Frodo a jeho přáte.....moment, to je kousek vedle. Teď vážně. Stejně jako u 1. části se jedná v rámci série o relativně podařený film. Prostě krásný případ jednookého, jenž je mezi slepými králem. A že tenhle jednooký má ještě šedý zákal a vidí jen obrysy. Stále to má hrozný scénář, naprosto příšerné herce v čele s Kristen Stewart, která jen saje a saje a saje...krev. Co mě ale fakt rozčílilo, a donutilo přemýšlet mezi 3* a 2* je závěrečná bitva. Možná to je jen moje chyba, ale takhle si přijdu prostě podvedený. :-) ()

ZnalecH

Dlouho jsem přemýšlel, jak je možné, že jsem tomu dal 5 hvězdiček a dneska jsem na to konečně přišel. Twilight je taková kombinace romantiky a boje s prvky fantasy. No a to je přesně můj žánr. Takže například tento díl je i přes občasné slabší pasáže přesně tím, co si od filmu slibuju. 90% ()