Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Xpat

No a mám to za sebou, ale že to bylo utrpení. Musím uznat, že podlední díl měl teprve alespoň známky moderního filmu, na který lidi chodí rádi a režisér se už tolik (až na poslední trapnou scénu) nevěnoval mimořádné perverzní lásce dvou postav alá kráska a zvíře. Dementní, leč v mezích. Dvě hvězdy za KONEČNĚ ucházející akci, ačkoliv vidinu, což mě potom zklamalo ještě víc. No jo, puberťačky by to nerozchodili a brečeli by, tak nechali umřít hloupoučkou blondýnu. Zaplatbůh konec a až uvidíte Meyerovou psát podobný příběh, vrazte ji pero do prdele a ať si píše hlouposti rovnou v prdeli. ()

hanazu odpad!

Dakota řekla za celý film asi tak jedno slovo (většinu času jsem nedávala pozor) a to nejlépe vystihovalo můj dojem z celého dílka. Tohle se prostě nedá. To je tak neuvěřitelně stupidní, že se z toho nedá dělat ani sranda. ()

Digmen

Twilight je fenomén. Celosvětový blockbuster, který dokáže z minima vytěžit maximum. Je přitom zcela irelevantní, jaká je výsledná kvalita. Nyní již pětidílná série filmů o Belle a upíru Edwardovi, slibuje vyvrcholení a uzavření celého příběhu točící se kolem rodin Cullenových a Volturiových. Snímek nese název "TWILIGHT SÁGA : ROZBŘESK - ČÁST 2". Vždy se mi obtížně hodnotí snímek, který nemám rád. O sérii Twilight to platí dvojnásob. Předchozí díly jsem viděl jen kvůli tomu, abych pochopil, proč lidé tolik na tyto filmy chodí. Pokud ale člověk vidí, z čeho se obecenstvo v kině skládá, je mu jasné, na jakou cílovou skupinu jsou tyto snímky zaměřeny. Nikomu to nemám za zlé, jen prostě asi nedokážu správně docenit podprůměrnou lovestory doplněnou chabýmy efekty a pseudosrdceryvnými výlevy hlavních protagonistů. Přesto přezevšechno však musím uznat, že poslední díl je zřejmě nejlepší v sérii a důstojně uzavírá děj, který je nastíněm v předchozích snímcích. Rozepisovat se zde o celkovém vyznění příběhu je holý nesmysl, protože všichni ho již jistě znají a nechci jim kazit překvapení. Nicméně zdůrazňuji, že pokud jste neviděli všchny části, nemá smysl na poslední chodit - je to jako s oblíbeným seriálem. Takže podtrženo a sečteno - Kristen Stewart a Rob Pattinson jako obvykle přehrávají, efekty jsou mizerné a dialogy místy opravdu přehnaně absurdní. Hudba nevýrazná, ale přesto funguje ve filmu dobře. Film tedy doporučuji všem, kteří viděli dřívější části, jinak se jedná o naprostý průměr. Hodnocení : 50% ()

pcarogers

Já to mám prostě rád:-). -Vím, že je to dusně ženská záležitost a kolikrát musím oči převracet, ale pro mě je to hlavně zajímavě zpracovaná úpíří tématika, která mě baví. ()

MiniRecenze

Od zhlédnutí trailerové kampaně jsem začal "tajně" doufat,že by se mohlo jednat o zajímavou podívanou.Byla slibovaná akce a epičnost. Bohužel... ne,že by film byl nějak moc špatný,ale to "grandiozní" finále tam zapomněli natočit-patrně.Od začátku budete koukat a snažit se všechno "pochytat" .Je zde hodně mluvení,sem-tam se škodolibě ušklíbnete a doufáte v nějakou tu slíbenou akci.Chválím kameru,střih,efekty .Dokonce i hercům se někdy něco podaří zahrát.S čistým svědomím můžu potvrdit,že teď skutečně jedná o nejlepší díl celé ( doufám ) série.Fanoušci budou unešení a běžného náročného diváka čeká lepší průměrně podívaná. KONEC?!?! Pozn.Věděli jste,že autorka Twilight ságy zvažuje pokračování knižní předlohy?! WTF? ()

SuzieS

zdá se mi, jakoby herci byli s každým dílem čím dál tím horší... k tomu ještě příšerná hudba a dost ubohé zvraty...po prvních 10 minutach jsem to hodnotila odpadem a rikala jsem si, ze nevím, jak dlouho tohle vydržím... ale pak se to trochu zlepsilo... konec preslazeny, ale to bych jeste odpustila - je to pro teenegery, tak at jim to doda trochu naivity :) ()

Klarkys

Po předchozí části, kterou hodnotím jako nejlepší ze všech, jsem hodně znechucená. Ta roztahaná přehlídka upířích svědků úplně zkazila celý film. Role Renesmee podle mě neměla být tak zanedbatelná, holčina se tam celou dobu tvářila dost nezúčastněně a unyle, Bella se jako matka taky zrovna neblýskla a jediným důvodem, proč jsem nehodnotila ještě níž bylo .....to nemůžu vykecat! :-D (kdo viděl a četl jistě ví co myslím) Ostatním nebudu kazit překvapení... ()

kverula

Takhle odbytý efekty snad dokážu udělat i já. Jediný co jakžtakž stojí za to jsou konečný titulky anžto pocta celé ságy. Edward někde mezi 3. volume ztratil svou smyslnost, kterou sebejistě převzal Jacob. Hm, smůla. Očekávám, že si puberťáci začnou kousat do krku a budou toužit po super-skvostným životě upíra, který nespí, nejí, vypadá pořád skvěle, se všemi si rozumí a je věčně zamilovaný. Ach jo. ()

rigby

Rozhodně lepší než první poločas závěrečného filmu a než většina dílů této ságy. Nicméně stále se jedná o pro mne nepochopitelný film, u kterého nedokážu prožívat nic jiného, než nekonečnou nudu a utrpení. Čím mě zraňuje? Závěrečná megabitva nebyla nic zázračného, ale byla to jediná chvíle, kdy se na to trochu dalo dívat. Tím to ale mělo skončit, protože to, co následovalo (neuvěřitelně kýčovitá scéna na louce se vzpomínkami), mě dostalo totálně do kolen. Nakonec po zralé úvaze a s přihlédnutím k ostatním dílům této ságy dávám dvě hvězdičky, ale velké minus. 2- ()

tyzmrde

Rejža Bill Kondom z páteho dílu udělal nechtěnou komedii hlavně kvůli urvaným plastickým hlavám bez jediné kapky krve a triků vypadající jak z dětského filmu např Renesmee jezdí na Jacobovi. Doufám že se NIKDY neobjeví šestka !!! V X-Men tvůrci ukázali že film o lidech se zvláštními schopnostmi nemusí být jen přímočará akční jízda pro děti ale dospělá záležitost a Twilight je spíš pro holky emocionálně narušené. PS: Teď mě asi Twilight fanynky budou chtít vysát krev. ()

M.a.t.y.y

Komentář obsahuje spoiler: Zřejme budu jeden z mála co nejde s proudem plivající na kult vytvořený kolem Twilight anebo film samotný a to nejsem fanda knižního bestselleru(nečetl jsem a nebudu), ani platonicky nemiluju Kristen Stewart a ani nejsem gay. Fantasy romantika došla ke svému konci a mohu říct, že úspěšně. Šablona je stejná jako u Harryho Pottera, takže na začátku nějaké to trapné vtipné tlachání, pak delší fight a nakonec pohled do budoucnosti. Film na to, že má skoro dvě hodiny, uběhnul neskutečně rychle, finální bitka byla ucházející (zamrzela absence Jaspera a málo záběrů na Emmeta), velké a potěšující, bylo překvapení, že to byla jenom vize a nikdo tedy neumřel, Stewart konečně vypadala "sexy" a svlékací scény Jacoba a jiných byli omezene na jednu jedinou. Hudba a scénář Twilight standart, kamera v bitce doznala změn k lepšímu. TSBD II je nejlepší díl z celé ságy a ja jsem s výsledkem nadmíru spokojen. ()

Eldrazi

Ano, máme tu opět další díl kokotiny pro nadržené třináctileté holčičky. Teplý upíři? Bože proberte se a buď začněte točit něco pořádného nebo se jděte zahrabat. A myslete také na normální lidi pro který, je utrpený na takový sračky koukat. ()

lacerta odpad!

Teda fakt jsem to chtěla zkusit, podívat se na to, brát to aspoň trochu vážně... ale to mě pustilo asi v okamžiku, kdy hlavní hrdinka řvala cosi o Lochnesce (v cca prvních 15 minutách?). Nemá to logiku, nemá to děj nemá to ani zajímavý hlavní postavy... pro mě nelze hodnotit jinak... ()

Kybela

Poctivá limonáda. Namalovaná Bella, tatínek Edward, trochu pedofilní Jake a nepochopitelně digitální Renesmee - kdo by to bral vážně? Ale to se chcete všichni dívat jenom na filmy, ze kterých neusnete? Filmy s myšlenkou jsou báječný, ale proboha! ...je potřeba občas ten mozek něčím uchlácholit. Je to pěkně udělaný (to dítko vynechám, to se fakt nepovedlo), fandíte jim, bojíte se o ně a ono to pak dobře dopadne, takže můžete jít v klidu spát. Existuje tolik o moc horších filmů, že nemám potřebu tohle nějak shazovat, já to prostě beru. ()

VLADEK odpad!

Nemám za co dát hvězdičku a to jsem to poctivě vydržel, když film sledovala ženská část rodiny. Čiré výdělečné zlo. ()

Scaevola

"Konečně," shrnuje odevzdané konstatování Ch. Heyerdahla úplně vše. - A po letech je hodnocení obdobné: Příběhová linka slouží pouze k zábavnému, byť samoúčelnému představování různorodých pijavic a ač má vzdor své neoriginálnosti finální bitva jisté napětí a styl, vlastně se nestala, takže také nic. Kam se pak poděla romantická linka, je mi záhadou, ale fanoušci snad mohou být spokojeni. ()