V letadle se objeví první člověk s podezřením na nakažení nebezpečným virem. Letadlo tedy nouzově přistává a na celý terminál je uvalena karanténa. Podaří se tentokrát někomu přežít? ... Jenny a Paula pracují jako letušky. Tentokrát mají na starost let jen s několika málo cestujícími. Jeden z pilotů vypadá nemocně, ale prý je to jen rýma. Mezi cestujícími je sympatický Henry, který si s sebou veze křečky – ti ale musejí do zavazadlového prostoru. Křečci však před svým přestěhováním jednoho z cestujících pokousali a on začne brzy vypadat velmi nemocně. Nakonec zaútočí na Jenny. Ostatní cestující muže spoutají, kapitán vše ohlásí a dostane rozkaz okamžitě přistát. Během přistání nakažený muž pokouše Paulu... Letiště odmítne dát letadlu bránu, tak si ji kapitán najde sám. Ven z letadla pomůže cestujícím Ed, který je jediný, kdo momentálně na kapitánem vybraném terminálu pracuje. Letiště odmítne pustit cestující dál, takže musejí jít do prostorů pro zaměstnance. Piloti zůstanou s nakaženým mužem. Ed se snaží všechny vyvést ven, ale všechny dveře jsou zamčené, což je nezvyklé... Brzy všem dojde, že jsou v karanténě, a potvrdí to i informace od záchranných složek. Medička Shilah se snaží ošetřit Paulu, k tomu ale potřebuje svoji lékárničku, kterou má v zavazadle. Jenny jde tedy s několika muži zpět do letadla mezi zavazadla. Oba piloti jsou již nakažení a nákaza se samozřejmě šíří dál. Ed a Jenny si myslí, že jde o nákazu vzteklinou. Pokousaní jsou izolováni od ostatních. Brzy skupinu navštíví hygienici a něčím je naočkují. Pak ale dojde k útoku a zmatku, při kterém jsou nakaženi další lidé... (TV Prima)

sedm.1

Karanténa byl fantastický nářez! Karanténa 2: Terminál je pravý opak! Jak smutné. Hollywoodský remake prvního dílu RECu byl sice možná totální kopií, ale mistrovsky natočenou kopií. Druhý díl už ovšem remakem druhého RECu rozhodně není, jde si naprosto odlišnou cestou, a dopadlo to upřímně dost špatně. Jistá dějová propojenost s první Karanténou tu sice tedy je, ale to je asi tak vše. Jinak se tvůrcům nepodařilo navázat ničím jiným, především mě tedy zcela rozhodilo nahrazení found footage zpracování za klasické nasnímání, to byla podpásovka, kterou moc nechápu, neboť tím film zároveň ztratil i na atmosféře, napětí a celkové působivosti, což vše v jedničce fungovalo právě jen díky FF stylu, tady ale tvůrci neměli ani prostředky a ani talent, aby oné kvality působivosti dosáhli tedy jinými prostředky, čímž pokračování Karantény sklouzlo do nejnevýraznějších béčkových hororových vod a i veškerá zábavnost tak zmizela jak pára nad hrncem. Jinak samotná zápletka celkově příliš nezaujme, má poměrně silné výkyvy, a to jak ve spádu, tak celkové působivosti a efektnosti, a ani o nějaký masakr se bohužel také zrovna nejedná, nehledě na to, že lacinost celé té podívané tu je patrná z každého druhého záběru, a na výsledném dojmu pak nezměnila nic ani parta též nezaměnitelně béčkově působících herců, kteří film nedokázali nikterak neoživit. Karanténa 2: Terminál prostě nestojí za nějakou zvláštní pozornost, béčkový horůrek jak vyšitý, ovšem k posrání nudný a otravný to zas ale až tak není, ovšem opakuji, oproti první Karanténě je to neuvěřitelný kvalitativní sešup. ()

iXtr3m3

Slušné pokračovanie amerického remaku jednotku REC. Našťastie tu sa Amíci rozhodli ísť svojim vlastným smerom, čo kvitujem, lebo nemusím hodnotiť to isté len v inom jazyku, ako to bolo pri jednotke, ktorá bola dokonalá kopírka. ()

MareT.

Jsou to velice silné tři hvězdičky. Musím totiž vzít v potaz, že od remaku se upustilo a šlo se vlastní cestou. Příběh je určitá pararela k událostem v prním dílu (události z jedničky se vysílají ve zprávách) a čeká nás ještě jedno překvapení a spojení s předešlým dílem. Celý film je dobře zvládnutý jako žánrová jednohubka. ()

Teabag

Oceňuju, že se autoři vydali úplně jiným směrem než španělské pokračování [REC], jehož je první díl Quarantine přesnou kopií. Jinak ale jde o vcelku průměrný zombie horor, který nezanechá žádný hlubší dojem. Na jedno zhlédnutí ovšem dobré, takže závěr slibující možné pokračování vcelku vítám. ()

Disease

Začátek super, ale od přistání tak nějak klasická zombárna s ukecanými/nudnými, ale také velmi dobrými momenty. ()

mosnak

Konečně se amíci po přesně okopírované jedničce (REC) rozhodli vydat se cestou vlastní. Bohužel nízký rozpočet udělal svoje. Tak tu máme nesympatické herce s nakaženou krysou, kočkou a bůh ví čím ještě. Zbytečný snímek na jednou podívání a rychlé zapomění. Případnou Karanténu 3 už asi vynechám :-( 18% ()

RomeroIsGod

Jsem nadšenej. Za těch pár peněz a s vědomím, že dvojku už dělaj americanos po svým, jsem měl docela strach co z toho bude. A nakonec to není vůbec špatný. Ruční kamery nahradila kamera normální, "ďábelskej" virus obyčejnej ekoterorista a máme tu libový béčko s hodně rychlejma a agresivníma nakaženejma. Na zabijačku se dostavil dostatek lidí, takže o úmrtí není nouze, napínavý scény( - vydatná atmo) a pěkná letuška taky obsaženy. 75% ()

cskomando

Na jedničku sem se raději nekoukal. Stupidní američtí kopíranti dokážou jakýkoliv film zhnusit. Originální film REC 1 se ani trošku nemůže a nikdy nebude rovnat tejhle zkopírovanej vypatlanině prvního dílu. Určitě se tu najdou tací co tohle také nemaj rádi, když se natočí film (REC1) a v zápětí do roka odpověď (Quarantine) nějakým škvárem. Hvězdička za to, že tento film nebyl kopírací jiného a za nápaditost v letadle. ()

wampire23

To sa mi už viac páčila jednotka. Toto miesto hororu pripomínalo skôr detskú podobu konšpiračného thrilleru. Všetko ide očakávane pekne krok po krôčku až nakoniec dôjde k nudnému vyvrcholeniu. Ale o niečo lepšie než som očakával. ()

Illy

Američani udělali úkrok od REC a druhý díl Karantény jde vlastní cestou....z mého pohledu špatnou. Jedná se o tuctový filmeček bez napětí, který pouze dýchavičně žije ze svého předchůdce a je pro mne vysloveně zklamáním. ()

Silviaxx

Na moje prekvapenie sa celkom podarila aj táto dvojka. Síce som tu nepociťovala také napätie, či úzkosť, keďže prevažne sme sa pohybovali vo väčšom priestore. Každopádne zmena prostredia je fajn - hlavne tá časť, keď sme sa nachádzali ešte v lietadle, v tej chvíli som bola najviac na ihlách. Priebeh filmu je úplne totožný s jednotkou, čo však vôbec nevidím ako výrazné mínus. Akurát negatívnejší pocit som mala z nakazených - nemôžem si pomôcť, ale v jednotke sa mi "páčili" o niečo viac. Jednotka je teda v mojich očiach o niečo viac atraktívnejšia ako Terminál, každopádne ako celkom je to sympatický počin, ktorý stojí určite za kuknutie. ()

warrenur

Celkom prijemne prekvapenie. Spanielska jednotka celkom usla, kazdopadne priniesla nieco nove. Americka 'dvojka' vsak pre mna mala svoj prvok autenticity. A to hlavne z toho dovodu, ze leteckym pasazierom som nedavno castejsie a tak zvlast cast odohravajuca sa v lietadle mi prisla vyborna a dostala sa mi viacej pod kozu. Nasledujuci dej je prakticky dany, ale film ako celok je nadpriemer a tak som ho rad ocenil vyssie. Sice slabsimi styrma, ale v poslednych dnoch som videl uz niekolko kuskov horroroveho zanru a tento spolu so Stake Land patria k tomu najlepsiemu. ()

Teardown

Plagiátorství šlo tentokráte stranou, což ale považuji za jediné pozitivum tohoto mutačně infekčního bijáku. Nemůžu si pomoct, ale od začátku do konce se to tváří jako fresh, cool a co já vím co ještě a přitom je to zábavný asi jako pondělní cesta do práce. Nejsem zaujatý, to v žádném případě, ale tady je to prostě na morek prolezlé sterilitou a nezáživností. ()

johnymdoe

Tolik štěstí a stačilo tak málo. Mí milovaní zombíci a hned je o švandu postaráno. Kousací svaly fungují na 100 procent a krve by se v hlavních hrdinech dořezal(dokousal).:)) To má každý fanda tohoto žánru rád a tak i když jednání lidí není z nejlogičtějších a zombulové nejsou tak hezky namaskovaní jak v jiných filmech, tak i přes to nadstandart pro mě a dokonce jsem se 2x lekl což se rovná malému zázraku! :) ()

fisus

Na rozdíl od prvního dílu,tenhle nekopíruje REC,ale jde si svou vlastní cestou,což je určitě dobře.Nejde o bůhvíjak originální snímek,ale mě ke spokojenosti stačí pár zombíků,trocha napětí a nějaký ten občasný nečekaný dějový zvrat a tohle všechno Quarantine 2:Terminal určitě má.A navíc opuštěný a izolovaný letištní terminál je ideální hororové prostředí! ()

molcan2

Druhá polovica stratila klaustrofobicku atmosféru, Pogue a Irving používaju menej svetla aby docielili zobrazenie toho ako sú protagonisti uzavretý od zvyšku sveta, ako sa začnu postavy obávať, že sa nikdy nevyslobodia z karantény. ()

DHDV

Žánrová klasika, které svým scénářem či kamerou nepřekvapí ale na rozdíl od jiných filmů má hutnou atmosféru. ()