V letadle se objeví první člověk s podezřením na nakažení nebezpečným virem. Letadlo tedy nouzově přistává a na celý terminál je uvalena karanténa. Podaří se tentokrát někomu přežít? ... Jenny a Paula pracují jako letušky. Tentokrát mají na starost let jen s několika málo cestujícími. Jeden z pilotů vypadá nemocně, ale prý je to jen rýma. Mezi cestujícími je sympatický Henry, který si s sebou veze křečky – ti ale musejí do zavazadlového prostoru. Křečci však před svým přestěhováním jednoho z cestujících pokousali a on začne brzy vypadat velmi nemocně. Nakonec zaútočí na Jenny. Ostatní cestující muže spoutají, kapitán vše ohlásí a dostane rozkaz okamžitě přistát. Během přistání nakažený muž pokouše Paulu... Letiště odmítne dát letadlu bránu, tak si ji kapitán najde sám. Ven z letadla pomůže cestujícím Ed, který je jediný, kdo momentálně na kapitánem vybraném terminálu pracuje. Letiště odmítne pustit cestující dál, takže musejí jít do prostorů pro zaměstnance. Piloti zůstanou s nakaženým mužem. Ed se snaží všechny vyvést ven, ale všechny dveře jsou zamčené, což je nezvyklé... Brzy všem dojde, že jsou v karanténě, a potvrdí to i informace od záchranných složek. Medička Shilah se snaží ošetřit Paulu, k tomu ale potřebuje svoji lékárničku, kterou má v zavazadle. Jenny jde tedy s několika muži zpět do letadla mezi zavazadla. Oba piloti jsou již nakažení a nákaza se samozřejmě šíří dál. Ed a Jenny si myslí, že jde o nákazu vzteklinou. Pokousaní jsou izolováni od ostatních. Brzy skupinu navštíví hygienici a něčím je naočkují. Pak ale dojde k útoku a zmatku, při kterém jsou nakaženi další lidé... (TV Prima)

korbitch22

Jedničku sem rezolutně odmítl akceptovat, i když mě nevadí remaky a jsem jeden z těch lidí, kteří občas i ten americký remake vyloženě uvítají (13 hra smrti, Kruh, Old Boy atd. atd.) Ale původní španělský Rec je naprosto perfektní a nedotknutelný film, jehož předělání opravdu hodně bolelo.Dvojka naštestí už neměla tu drzost, příběh se točí úplně jiným směrem a vlastně absolutně nemá nic společného se španělskou verzí a to je dobře.Jinak ale bohužel pořád hrozně obsazené a lokacemi zabité béčko, které se může pochlubit jenom perfektními maskami a poměrně vydařenou brutalitou.Zapomenutí hodná blbost amerických producentů.45%. ()

heyda

Pánové a dámy, překvapení jako prase. Dobře vybraní herci, spousta inovativních nápadů, uvěřitelný scénář, napětí by se dalo krájet. Karanténa jednička jen trapně kopíruje Španěle téměř ve všech záběrech, za což si obdiv nezaslouží a vyšší pozornost už vůbec ne! To John Pogue a jeho terminál si pozornost rozhodně zaslouží, velmi mile mě překvapil i vzhledem k tomu, že je to jeho prvotina a za pár kaček vytřel mnohým letošním hororům zrak. 70% ()

jonyyy

Na první pohled působí karanténa dvojka poněkud lacině, minimálně co se vzhledu týče. Ale ten výsledný efekt napětí, klaustrofobie, chvílema i strachu! u mě působil podobně, jak u předlohy. Možná to bylo tím, že jsem to měl puštěné (vyjímečně) hlasitě na kvalitní sluchátka, ale několikrát jsem se i lekl. 75% ()

SOLOM.

Když před třemi roky John Dowdle natočil remake ani ne rok starého úspěšného španělského hororu REC, rozdělil diváky na dvě poloviny. Některým se Karanténa líbila, ti jiní jí zase označili za nejzbytečnější remake. Pogue se rozhodl nejít ve šlépějích svého předchůdce a místo aby nesmyslně okopíroval děj dvojky, rozhodl se napsat vlastní scénář. Což byla prvotní věc, kvůli které jsem dal tomuto filmu vůbec šanci. Jednička se mi totiž moc nelíbila. No, nebudu vám lhát, ani dvojka není žádný zázrak, ale rozhodně jsem v některých momentech našel přece jenom zalíbení. Nový scénář sebou přinesl i „originální“ myšlenku, jakže vlastně onen smrtící virus vznikl. Byl to dobrý nápad, nebo totální blbost? To nechám na vás, každopádně po nutném seznámení s většinou postav při nástupu do letadla, se konečně začalo dít něco zajímavého. Nesympatický agresivní pasažér nás pomalu vtáhne do děje, při kterém se postupně začala budovat atmosféra. No tedy alespoň její náznaky, protože ničeho extra děsivého, přičemž by se vám ježili chloupky na těle tu na nás nečeká. Otázkou zůstává, zda by nebylo lepší, kdyby se děj odehrával čistě v letadle, nebo bylo nezbytně nutné jej přesunout do letištního terminálu. Zvláště když bylo citelně znát, že moc velký rozpočet už zřejmě na kulisy nezbyl. Takže ve finále jsem byl určitě s dvojkou více spokojený, nežli tomu bylo u první Karantény. Hlavně jsem rád, že zas nešlo jen o další prachobyčejnou „kopírku“. Zahrála si tu v hlavní roli pěkná herečka, našlo se tu několik slibných momentů a ani mi moc nevadilo vlastní pojetí příběhu o původu zákeřného viru. 50% ()

ARI50

Podle mně o celkem dost slabší jak předchůdce jednička co se týče REC vzaly to jinou cestou a to je možná to co se na tom tak líbilo. ()

JASON_X

Televizně působící ale příjemná jednohubka. Slabomyslnost ba nesmyslnost scénáře velká, ale zábavnost, respektive relaxačně sedativní účinky na psýchu taktéž. Nebýt zhovadilé ruční kamery a otravného nezletilého retarda který to celé přežije, dám klidně čtvrtou. Film bych určitě doporučil ke zhlédnutí každému, kdo se chystá na nějakou cestu letadlem. To aby si třeba náhodou dotyčný bláhově nemyslel, že život je snad nějaká zábava a pohodička. Kdepak. Stačí kousnutí infikovaným hlodavcem a část cestujících i posádky letadla se rychle mění v běsnící zuřivce. A že naprostá většina cestujících jsou navíc banda nesympatických a hysterických dementů, je snad každému aspoň průměrnému znalci žánru jasné. A znalci žánru samozřejmě ocení i návaznost na první díl z r.2008, která vyplyne v průběhu. ()

Morholt

Oproti jedničce se změnilo prostředí a styl. Asi největší rozdíl je to, že se netočilo "autenticky", protože jinak je jedno, jestli zdrháte v činžáku, nebo po letištních skladech a terminálech. Vzetklináři jsou parádní, prchající skupinka správně na pěst a vysvětlení, proč se to všechno děje (vztahuje se i na jedničku), je značně kostrbaté. Je to prostě béčko jak sviňa, ale béčko, které má tempo a po celou dobu baví. A to je víc, než jsem jsem čekal. 60% ()

Tommassi3

"Svět je nebezpečný místo, amigo !! Nikdy nevycházím z domu beze zbraně !! A po tom, co jsem dneska viděl, by měly bejt v letadlech povinně jako bezpečnosti pásy.." ;) ()

Terva

Téže noci, kdy americká vláda nechala izolovat činžovní dům, kde se rozšířila infekce, je na losangeleském letišti připraveno ke vzletu letadlo...... Celkem slušný příběh, který je ve své podstatě lepší než jednička. ()

Folpa

To jsem si zase jednou udělal málem do kalhot... Pouštět si to ve tmě asi nebyl nejlepší nápad, občas jsem se lekl, občas jsem se opravdu bál co se stane, scéna v letadle také skvělá a celkové pojetí důvodu infekce se mi líbila víc než u originálního Rec. Já jsem spokojený. ()

JohnCZ

Slušné survival béčko, které přímo navazuje na první Quarantine, ale přesto není remakem a jde si svou cestou. A dost výrazně se odchyluje i ve vysvětlovačkách ohledně původu viru. Jediné, co se moc nepovedlo, je konec. Posledních 10 minut film už ztrácí tempo a nenápaditě i končí. I tak škoda, že nevzniklo pokračování, protože naznačené širší universum by nemuselo být vůbec špatné. ()

corpsy

Je príjemné sledovať, že nie všetky video béčka stoja za starú belu. Toto dielko má naozaj spád a švih, zopár zimomriavkových scén a hercov, ktorý vedia čo to hrať. Je to naozaj kvalitné pokračovanie a v ničom za svojim predchodcom nezaostáva. ()

Marsik

Byl jsem docela překvapen. Určitě se dvojka povedla lépe než jednička. Nebylo zde mnoho nějakých nelogických věcí či WTF scén a otevřený konec potěšil. Uvidíme, jestli se Amíci pustí do dalších dílů - jako Španělé u REC. Myslím si, že filmu prospěla profesionální kamera a střih. U REC a Karantény mi ta ruční kamera vadila. Navíc divák hlavní hrdince Mercedes Masöhn i trochu fandil, protože to byla celkem pěkná dcérka. Suma sumárum - poměrně spokojenost. 60% ()

Astaroth12

Ako to začalo prituhovať v tom lietadle tak to malo silnú dispozíciu strachu a napetia. Logicky zmyšlajúce osoby tú chýbali , ale nevadilo mi to , lebo to bolo parádne nahradené atmosférou. Hudba tu nebola ale tento film celkom vystačil s nepríjemnými zvukmi a tu by sa hudba hádam ani nehodila. A keď mala to nočné videnie to ma zaujalo. Je pravda, že veľmi ľahko dostal laboratórne krysy do lietadla, tym pádom o posobivom príbehu sa ani baviť nemusím, ale neprekážalo mi to. Nedával som tomuto filmu veľkú šancu, ale mňa osobne príjemné prekvapil. Dal by som 4*, ale za tých, ktorí tomuto filmu uškodili, dávam plný počet. ()

ledzepfan

První cca půlka byla ještě docela snesitelná a svým způsobem zajímavá ale to co se děje potom to je prostě čistá demence. ()

TomX2

Pokračovanie americkej verzie Rec dopadlo o niečo horšie než prvý diel a nenapomáha tomu ani skutočnosť, že už sa tak nesnaží vykrádať spomínaný film a necháva si len základný dejový kameň. Infekcia sa z bytového domu presúva do lietadla, kde sa stretne niekoľko ľudí, medzi ktorými sa nachádza nakazenie a napokon sú zabarikádovaní. Možno to znie ako fajn nápad a divák bude unesený skvelými scénami so zombie, nuž, nestane sa tak. Film totiž postráda logiku a scenár je čím ďalej, tým viac iracionálnejší (Jedna vec je chovanie postáv, ale zaujíma ma, ako mohla vláda detailne vedieť, v ktorom lietadle je infekcia, kto je infikovaný a kde pasažieri vystúpia. My, ktorí rozmýšľame hlavou a nie nohou, sa zhodneme na tom, že jediná možnosť je taká, že špeciálne jednotky kryjú a chránia každý kút sveta - no nie je ani 1%. šanca, že pravda by bola taká. Veď to by na svete už dávno vypukla vojna a chaos. Nerealistické a hlúpe, no inak sa to vysvetliť nedá). Akcie tam trošku je (bod za tučného infikovaného), no krvi tam (ak nepočítame ústa jednej z postáv) nie je takmer vôbec, film je nudný a nezáživný a chýba tomu atmosféra. ()

Freemind

Souhlasím s každým písmenem, které k tomuhle filmu napsal J*A*S*M. Původně jsem chtěl nasolit jednu hvězdu, ale když vezmu v potaz, že jde o straight-to-DVD release a uvědomím si, s jak směšným rozpočtem museli tvůrci pracovat (a zároveň rezignovat na low-costový blairwitchovský přístup), tak musím přece jen smeknout. V kinech to nemá co dělat, ale jinak je to jeden z nejzručněji natočených béčkových DVD horrorů, jaké jsem viděl. ()

StrYke

Po ničím zajímavé jedničce, která je pouhou nesmyslnou předělávkou španělského REC, jsem se nechal zlákat dobře vypadajícím pokračováním, Quarantine 2: Terminal. Vzdorovat zombie nákaze v letadlu? Z toho mohla být kurevská zábava, a ze začátku to tak taky vypadalo. Bohužel se však podělalo ve chvíli, kdy piloti bezpečně přistáli na zemi a děj se přesunul do ničím zajímavého terminálu letiště, kde celý příběh padl do nudy, neustálého řevu, sebemenšího napětí a trapného faktu, že do zombie stačí vystřelit tři náboje do hrudi a vše je ok. Horší než první díl, ale tohle alespoň nic nevykrádá. ()

M.i.k.e

překvapivě velmi solidní pokračování,kterému nakonec vůbec nevadí,že tvůrci nepoužitím autentické/ruční kamery snímek poměrně ztuctovatěli.Ani nevadí,že myšlenka se prakticky nezměnila a nic objevného nás tudíž nečeká,jelikož tvůrcům cekem vyšlo propojení s prvním dílem a děj toho druhého se tak odehrává prakticky zároveň.V porovnání s jinými pokračováními úspěšných snímků (30 Days of night,...) je druhá Karanténa opravdu vyvedená a moje nízké očekávání tentokrát bylo liché...60% ()

Chen

Působí to vcelku lacině, triky žádná sláva, ale některé z postav mají slušný potenciál (ne vždy využitý) a napětí se tu také nějaké najde. ()