Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Jajar

Epický pohádkový příběh hodně čerpající ze Scottovy Legendy a určený především pro dospělého diváka. Sanders natočil na debut opravdu obdivuhodný počin, který vzhledem k neustálé záplavě dětských fantasy (Letopisy Narnie, Zlatý Kompas) celkem potěší. Fakt dobře ale Sněhurka a lovec funguje pouze v úvodní a závěrečné části, prostřední pasáž (toulky v lese s trpaslíky) působí vzhledem k celkovému ději poněkud bezpředmětně. Osobně bych uvítal i trošku víc nadsázky (třeba na způsob Hvězdného Prachu), ta neustálá hra na vážno mě štvala. Nakonec docela koukatelná záležitost, ale na srovnání se špičkou žánru Pánem Prstenů (co do komplexnosti mytologie i propracovanosti postav) okamžitě zapomeňte. ()

kersten

To si fakt robili srandu?? chce mi niekto nahovoriť že Snehulienka je krajšia ako macocha??? ani náhodou. Charlie Theron schová tu nesympatickú s veľkým predkusom do vačku a Kristen jej nesiaha ani po členky. Nie len po fyzickej stránke ale aj hereckej. Dačo podobné ako v Snehulienke s Juliou Roberts. To ma fakt naštvalo. Obsadiť inú herečku, ktorá by tak nekazila image celého filmu. Tá sa fakt hodí len do trápneho pubertálneho Twilightu ()

towstit

Prva polhodina 5 hviezdickovy fantasy masaker. Zvysok filmu zial zanrovy priemer. Nebyt Charlize Theron a jej demonickej kralovny tak dam 3 hviezdy. Takto mi to neda, lebo taku zlu postavu a tak super zahranu som nevidel ani nepamatam. A ze som jej chuderke drzal palce. A Kristen by skutocne nemala nosit vlasy v cope. ()

Haide

Ne, že bych čekala víc, ale myslela jsem, že to bude takové temnější, akčnější... Prostě bude tam něco navíc a ono není. Navíc už mě pomalu začínají rozčilovat veškeré filmy, kde je někdo předurčen k něčemu něčím. Opakovaný vtip není vtipem. A navíc opisovali, kde mohli (Mononoke hime!!!)... Ale budiž, ono to je vlastně i celkem pěkné chvilkama. ()

PEZ

Nudna blbost. Pribeh nula, postavy o nicom, jedine co stalo za to bola vyprava, krasne exteriery, pekne farby. Trosku malo na taky blockbuster. V druhom slede pekna alegoria na Hollywood, kde starsia (a skaredsia) herecka musi ustupit mladej (a peknej). I ked Charlize Theron vyzera stale dobre. :) Kazdopadne sklamanie, pri ktorom som skoro zaspal. ()

Othellko

Od tohoto snímku som čakal trochu viac. Ako nebolo to zlé, celkom sa to dalo, no nebolo to nič moc. Trochu iný pohľad na všetkým známy príbeh o snehulienke, zavedený do trochu temnejšej atmosféry. Vizuálne to bolo zvládnutné na úrovni, to treba uznať. Slabšie miesta zachránil Chris Hemsworth. Mal som pocit, že to bolo až moc dlhé. 45-50% ()

bolf!k

Bojím se, že mi Kristen bude vadit už vždy a ve všem. Naštěstí to zachraňuje Chris, Charlize a hlavně vtipní a sympatičtí trpaslíci, kteří by těm Jacksonovým natrhli s přehledem řiť. 70% ()

JBMAVERICK

Jednu hvězdu za trpaslíky a jednu za hudbu, víc si tenhle film nezaslouží. Mimochodem ta ušatá upírka nikdy nebude hezčí než Charlize Theron, ať si zrcadlo říká co chce.... ()

Hartigan

Stále lepší než ten kýč pro děcka s Julií Roberts, co byl dokonce vytvořen v téže roce a ještě k tomu nese stejný název.Tučný rozpočet byl dobrou volbou a na výsledku (hlavně na blůčku) je skutečně poznat. Theron jako zlá vládkyně zastínila i samotnou Stewart (brnění jí seklo), Hemsworth mi je prostě nesympatický v každém filmu, naštěstí tady nebyl kvůli hraní ale lovení. Sanders měl očividně všechny pod kontrolou, a navíc se mu i podařilo navštívit gaťky o dvacet let mladší Sněhurky. ()

Mayers

Zajímavé pojetí sněhurky. Upírka Stewart se mi tu docela zalíbila, už trošku chápu Ruperta, proč neuhlídal v poklopci trpaslíka. Čárlíz Theronová je tu taková sexy mature, Chris Hemsworth působí vidlácky. Musím pochválit tu začáteční bitvu, ta byla parádní. Plus další pěkně efekty (rozpočet jde vidět) - například ten mega král jelenů. Jinak ale žádná velká sláva, ze sněhurky se stane na konci pěkná tvrďačka a než zazvoní zvonec, užijeme si jí dosytosti. Taková silnější trojka. ()

sarkareifova

Sice opravu nemám ráda Kristen Stewart a nemyslím si, že je nejkrásnější v celé zemi. Ještěže to zachránil Chris Hemsworth pro kterého mám slabost :D Příběh se mi opravdu líbil a akce rozhodně nechyběla. Romantika by se taky našla a ani trpaslíci nechyběli. Už od začátku bylo jasně, že s předlohou bude mít film pramálo společného, ale i tak se celkem obstojně vyhnul nudným pasážím a nestala se z toho blbost. Myslím, že konec mohl být trochu lepší a Kristen neměli oblékat do brnění, ale i přes toto všechno se mi film líbil. ()

Pekisan

Neni som nijak zaujaty, ale film by bol o dost lepsi bez usateho, zubateho twilight ocka. Theronova ako zla carodejnica je zaujmavejsia nez 90percent hereckeho osadenstva, dokonca som jej obcas drzal palce. Alebo teda som nadsene cakal, kedy sa znova objavi na obrazovke. Bohuzial jej priestor bol zabraty pozitivne laskou prepchatou slecnickou(hlavne k zenatym reziserom), za ktoru by drevorubac a jeho 7 krpcov aj zivot dalo. Ok, priznavam. Som zaujaty. Ale naozaj prvych 15-20min o tom ako sa kralovna stala este vacsiou kralovnou a prevzala, znicila kralovstvo bolo lepsich nez zbytok filmu. A potom sa tam objavila Kristen a clovek sa nestaci cudovat ako toto videl v Neverending story, hned na to naskocila uputavka na Pana Prstenov a tak dalej a tak dalej.....a najvacsie sklamanie pride so zaverecnym subojom nasledujucim zaberom na slzy stastia, dojatia a ...ano, opat lasky. Ale pocul som, ze zenske to miluju. Takze vsetko je elegancke. ()

Ihuj

Všechno dobrý, ale ta Sněhurka je hrozná a sráží film o hvězdičku dolů. Zejména ta její motivační spíč je snad nejhorší, co jsem kdy měl tu smůlu slyšet. Originální a imho i docela vhodné pojetí pohádky, nadprůměrná hudba i vizuál. ()

tomik99

Film má poněkud tuctový příběh, ale co si nalhávat – vždyť jde přece jen o pohádku, kterou všichni známe. Co je mnohem důležitější u tohoto filmu, je zpracování. Rupert Sanders vymačkává z pohádkové předlohy, co se dá, a přikládá k tomu modernější a vážnější pojetí. Film tak působí, jako bychom si pustili třeba Pána Prstenů či jiný fantasy film z posledních let. A to u pohádek není příliš obvyklé, proto to u Sněhurky a lovce velice oceňuji. Někdy Sanders tlačí příliš na pilu a chce se svými scénami (zvlášť u proslovů před bitvou) vyrovnat právě Pánovi Prstenů, ne vždy mu to ale jde. Sandersovi ovšem nelze upřít odvahu, kterou vložil do filmu. Natočil pohádku ve velice moderním pojetí, která je nejen pro děti, ale i pro dospělé. Sanders si vzal z pohádky to nejlepší a přidal pár vlastních nápadů. Vznikl tak nadprůměrný film, který sice divák nepotřebuje vidět každý rok jako u většiny pohádek, ale rozhodně snímek nemůže nikoho urazit. ()

HenryIvan

Dalo sa to pozrieť. Neviem či to bolo tým, že už bolo veľa hodín alebo tým, že bol nudný film, ale vôbec sa mi to nechcelo dopozerať. Boli tam isté nezrovnalosti s „dvojkou” ale mám dojem, že to nebolo úplne presné pokračovanie. 60 %. ()

ludva10

Za mne to není ale vůbec špatný. Čekal jsem propadák, ale opak je pravdou. Slušné herecké výkony, trošku změněný zajímavý děj. Takže co, 4 * si zaslouží. ()

tranquill

"Smrt nešetří nikoho!" Ne, tohle nebyla pohádka, ale docela temná fantasy. Nebylo jich moc, ale vizuální efekty byly výborné, avšak scénáristicky i herecky jen průměr. ()

Antrey

Největší problém celého filmu je to, že se nám snaží vnutit myšlenku, že Kristen Stewart je hezčí než Charlize Theron. A taky by tomu slušel tak o 20 až 30 minut kratší formát. Jinak docela ujdoucí směs pohádky a fantasy, jen tomu prostě "něco" chybí. ()

feryk

Strašná blbost, která začne jako pohádka, přejde do Merlina a Hobita jak od Andersena a končí neohroženou Johankou z Arku, která zachrání svět s větvičkou v ruce... wtf..? ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)