Nepopieram, že tento tradičný rozprávkový príbeh potreboval facelift aj pre súčasné konzumné publikum. Spočiatku som bol voči tomuto dravému spracovaniu skeptický, ale ako sa ukázalo, nemal som byť prečo. Ak si potrpíte na tradičnom príbehu, pozrite si toto telenovelácke spracovanie. Tu však ide o plnokrvné fantasy s množstvom akcie a veľmi nápaditým audio-vizuálnym spracovaním (ohromujúce krajinné zábery, burácajúci hudobný doprovod) prípomínajúcim motívy LoTR-a. Popri základnej zápletke vernej originálu sa rozohráva zaujímavá partička a tvorcovia sa veľmi lišiacky pohrali s postavami, medzi ktorými dominuje démonická Charlize. Určite by potešil väčší priestor pre trpaslíkov. Ich obsadenie (Hoskins, McShane, Jones) si o to priam žiadalo. Pripájam sa aj k bojkotovaniu obsadenia Kristen Stewart, rola Snehulienka mala byť výzvou a cťou, ale v tomto hereckom (ne)nasadení by som jej neuveril ani nos medzi očami. Je to škoda, pretože práve ona mala byť tým, k čomu si divák vytvorí vzťah. Klasika teda ostáva neprekonaná, ale pokiaľ to neberiete ako priameho konkurenta (ako rozprávku pre deti určite neodporúčam), tak sa určite zabavíte. 75%.(27.1.2014)

Skvělá fantasy, která tu už nebyla roky! Byť Sanders značně čerpá z Pána prstenů (epická hudba, kamerové jízdy), spektrem barev a mizanscénou (dekorace, kostýmy, interiéry) zase z Tima Burtona, dokáže do nekonvenčního světa zlodějských násilnických trpaslíků, křesťanky Sněhurky s mečem, lovce-notorika a traumatizované čarodejnice (s naznačenými incestními tendencemi) dokonale vtáhnout. A nechte si ty neutuchající chvály na fyzickou krásu Theronové. Taky nepíšu, že bych chtěla, aby mě Hemsworth... :p. [Kino, originální znění, titulky](27.5.2012)

Rozpočet $170miliónovTržby USA $155,136,755Tržby Celosvetovo $400,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,598,354 //počet predaných kusov 1,209,257Tržby za predaj DVD v USA $19,745,077 //počet predaných kusov 1,101,297║ Celkom zaujímavé, akcia, vizuál a triky na veľmi dobrej úrovni, však tam bol aj pekný rozpočet minutý, ďalej herci, sympaťák Chris Hemsworth potvrdzuje že momentálne má slušnú formu a utiahne aj poslabšie miesta, dokáže slušne zabávať odľahčiť strnulosť Kristen Stewart, ktorá proste nemá na herecký prejav, statická ako hrom aj keď toto sa s ňou dalo vydržať, démonická mládnuco stárnuca Charlize Theron poteší a vypadá to že chytá novú iskru. Režijne slušne zvládnuté, potešia nájazdy na cválajúcich rytierov, samozrejme pomôže aj hudba, za obdobie 2003-2012 jeden z tých lepších fantasy, aj keď spadajúcich skôr k tomu priemeru. /videl v kine: 70%/(7.6.2012)

Oproti preplácanému a nejasnému Mirror, Mirror oceňujem jasný smer tvorcov natočiť veľkolepú temnú fantasy (konečne bez detí v hl. úlohách). Po všetkých tých detských dobrodružstvách je to ako balzam na dušu. Veď okrem trilógie Pána prsteňov tu takmer nič dospelejšie ani nebolo (čo je na počudovanie). Charlize Theron filmu jasne vládne, efekty, výprava, vizuál dobré a k tomu ponurá atmosféra. Celé to však malo byť podstatne dynamickejšie a kratšie. Takto to v niektorých momentoch nepekne nudilo.(30.7.2012)

Když se dolar sejde s dostatečným množstvím svých bratrů, tak se z obyčejné pohádky může stát velkolepá podívaná s opancéřovanou Sněhurkou, militantními trpaslíky a několika obživlými nesmysly. Na mne to tedy nijak zvlášť nefungovalo - zejména kvůli obsazení hlavních figur. Kristen Stewart totiž v sobě má cosi, co by chlapa mohlo zajímat, ale Sněhurčina nevinnost to rozhodně není. Lovec ani William také nenabízejí nic zajímavého, tedy kromě svých bojovných leč křehkých duší a tak v záplavě různobarevné šedi jednoznačně vítězí vynikající macecha, kvůli níž tento snímek nebude z mé strany proklet, ale pouze shovívavě uložen do temnot zapomnění.(26.3.2013)

• - Postavy sedmi trpaslíku jsou pojmenovány podle římských císařů: Ceasar, Tiberius, Konstantine, Claudius, Hadrianus, Traianus a Nero. (Tendo)

• - Charlize Theron kvůli tomuto filmu odmítla roli ve filmu J. Edgar (2011). (Verunka1995)

• - Film pomáhali vytvárať aj akademický konzultanti z University of Chichester a University of Oxford, ktorí sa zaoberali výskumom rozprávok a stredovekých bitiek. (Greenpeacak)