Velkolepá věc a kupodivu poměrně zábavná. Vizuálně velice atraktivní a podmanivé. Kristen Stewart se konečně vymanila z její role ve Twilight a předvádí sebevědomý herecký výkon. Dějově je Snow White solidně zamotaná, tempo je akorát a divák nemá moc prostoru se nudit. Klasikou se to asi nestane, nadčasová věc to taky není, ale druhý díl by určitě neurazil a po formální stránce mne překvapila preciznost, se kterou se do toho tvůrci pustili. Vizuálně protřelejší než například poslední Jacksonův Hobit.(23.5.2013)

Na Sněhurku s lovcem jsem se těšil. Když je na scéně jakákoliv fantasy, tak se těším. O to sympatičtější je, když vidím, že je tohle režisérův první pořádný film. Klobouk dolů za tu fantazii toho Sněhurčina světa. To se mně moc líbilo. Příběh už byl ale těžký standard, i když kvalitně odvyprávěný. Vlastně je to od začátku do konce těžce průhledný film, kde pokud znáte původní příběh a dokážete si ho představit v podobě výpravného fantasy příběhu jakým je například Pán prstenů, tak výsledek bude právě tenhle film. Kirsten Stewart už by možná mohla přestat s otevřenou držkou civět na všecky kolem sebe, ale to by byla asi jediná věc, co bych samotným hercům vytknul. I ti se totiž maximálně předvedli, což je dobře. Snad jenom do příště míň digitálu. Ty dva hrady se určitě mohli udělat méně monumentální a více opravdoví, aby vše bylo maximálně dokonáno a fantasy film tak dostal skutečný punc realističnosti, jaký si zaslouží. Teda alespoň v tomhle ohledu.(25.4.2013)

• Faidra

Pokud by měla Kristen v roli Sněhurky podat přesvědčivý herecký výkon, musela by strávit v kómatu po požití otrávené malvice celý film. Pokud chtěli tvůrci milostný trojúhelník, neměli geometrickým pravidlům navzdory udělat všechny úhly tupé. A pokud bych to chtěla já prohlásit za filmovou loupež století, neměl by se psát teprve rok 2012, ale pokud se Mayové nesekli, se vzpomínkou na políčko po políčku vykradené scény z Nekonečného příběhu, Legendy a Princezny Mononoke to slavnostně prohlašuji.(29.6.2012)

Výborná pohádka, přesně šmrncnutá temnou fantasy atmosférou, v níž Rupert Sanders překvapuje jako aktuálně výrazně zručnější režisér než Peter Jackson. Prachy jsou vidět do posledního centu, herci oživují poutavé postavy a vše je to tak akorát epické, aby člověk zapomněl na Rumplcimprcampr i Sedmero krkavců. Navzdory přepálené stopáži chci další nášup - pokud možno se stejnou sestavou.(12.2.2013)

Johanka z Arku docela fajnově dobyla hrad pana Disneyho a hraběnky Báthory. Bavilo mě, že trpaslíci zpívali falešně a neuměli hrát na nástroje. Bavilo mě objevovat obrazy a motivy z kreslené předlohy, umě zasazené do nového, temně potrhlého kabátu. Motivace se vydařilo sestavit tak, aby se ztrátou pohádkové naivity zůstal námět funkční. Za to dík. Od půlky to začíná být nuda. Za to nedík. Proč je většina fantasy ve stylu road movie mi ale zůstává záhadou. Asi napíšu vlastní knihu, kde se hlavní hrdinové nehnou z města. Nebo uličky. Sklepa. Taky bych do budoucna ocenil kladného hrdinu, který rozdrtí temného a šíleně geniálního nepřítele svou vlastní genialitou a vůbec tím, že je lepším. Ta síla náhody květinově naivních sil dobra mě trápí. Ještě že ji lovec dal z ničeho nic v lese rychlokurz práce s dýkou, no. Už jsem říkal, že napíšu vlastní fantasy knihu, kde takový hrdina bude..?(6.10.2012)

• - Jedná se o jednu z mála filmových verzí pohádky, kde nebyli do rolí trpaslíků obsazeni herci malého vzrůstu, nýbrž bylo využito speciální trikové techniky, díky níž se zdají herci mnohem menší než ve skutečnosti. Film si kvůli tomuto vysloužil vlnu kritiky ze strany malých lidí, jako je i herec Warwick Davis, který se nechal veřejně slyšet, že to je stejné, jako kdyby do rolí postav tmavé pleti přebarvovali bílé herce načerno. (Ajka1)

• - Výroba filmu byla v říjnu 2011 dočasně pozastavena poté, co si Kristen Stewart přetrhla vaz v palci během útoku ve scéně s trpaslíky. Dalším zraněním, ke kterému během natáčení došlo, byl monokl na tváři Chrise Hemswortha, o který se omylem postarala Kristen Stewart. (Verunka1995)

• - Kandidáty na roli myslivce byli i Viggo Mortenson, Hugh Jackman, Tom Hardy, Johnny Depp a Michael Fassbender. (lekr)