Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Sammy.Boy

Temný vizuál této klasické pohádkové látky obsahuje vše, co dnes diváci vnímají jako moderní a atraktivní. Hurá do boje proti proudu! :-P ()

DadysGirl

Jojojo! Já chci dvojku!!! Prej princ Charming... Huntsman, to je ten pravej... Takže se chci dočkat tý svatby a všeho... Jinak perfektně zvládnutej film, kterej má dobře našlápnuto... Ani chvilku nenudí, ani chvilku nemá hluché místo. Triky parádní, Kristen a Charlize a Chris naprosto perfektní... Punkový trpaslíci, slizkej bratr... Nemám prostě co bych vytkla... Čekání stálo za to... :) jinak nevím teda jak pro děti, protože to bylo hodně drsný, hodně temný a to se mi právě líbilo... No už se těším na DVD, protože tohle rozhodně do svojí videotéky přidám... ()

Tatianistka

Keď sa človek dokáže odpútať od reálneho sveta a pustiť sa do sveta fantázie, je to úplne super film. Základné prvky rozprávky Snehulienka boli zachované a zároveň trochu poupravené pre dospelejších divákov. Perfektný výber hercov, myslím hlavnú trojicu, (aj keď Kirsten trochu herecky zaostávala) vizuálne efekty a tá atmosféra boli nezameniteľné, hlavne keď mala hlavné slovo Charlize. Jediné, s čím som nebola spokojná bol strašný český dabing. ()

Zombiepod

Nádherný príklad jedného z prípadov, kedy audiovizuálne spracovanie niečoho vykryje všetky dejové nedostatky a vôbec to nevadí. Skvelá atmosféra (konečne) po dlhej dobe "true" fantasy bomby a neustále prítomné napätie ma odrádzalo od toho, aby som začal akokoľvek premýšľať ako sa to celé skončí a čo bude nasledovať. A skončilo to presne tak ako by sa dalo predpokladať. Charlize absolútne dokonalá, Kirsten má síce ešte čo doháňať ale nepozeralo sa na ňu zle. Spočiatku ma film tak silno vtiahol do seba, že som uvažoval o plnom hodnotení, no po polhodine ma to celé akosi prestávalo baviť najmä vďaka hromady klišé a menej toho fantasy "wow!". Záver bol napokon viac než uspokojujúci, preto dávam silnejšie 3* a pol, aj to vďaka vizuálu a očarenia z kino projekcie, na ktorú je takýto film priam stavaný. Bojím sa, že keď si to pozriem neskôr v kľude doma na gauči, poslednú hviezdu bez rozmýšľania strhnem. ()

Maniik88

Tak trailer opäť raz predčil samotný film, ale nebolo to také zlé. Herci boli vybratí slušne, najmä stále krásna Charlize bola vo forme, ťažko uveriť, že má už 37. Snehulienka bola ako vravíme na škole "cute", no a Thor sa na tú postavu ozaj hodil. Krásne prostredie, kamera, kostými. Čosi ale chýbalo tomu, aby som po východe z kina povedal vau. Príliš dlhé na tak chabý dej, niekedy nudné, niekedy nelogické...prečo by na nich napr. zlá kráľovná neposlala rovno umelú armádu atď. Vtipov tiež nebolo moc a bolo to dosť predvídateľné. Rozmýšľam medzi 3 a 4 hviezdičkami. No za pozretie to stálo. ()

rottik-cb

„Každý je na svůj smutek sám.“ Zábavná a temná pohádka, na kterou bych ale svoji sedmiletou sestřenici nevzala :) Jak už bylo řečeno, technicky je film perfektní. Nádherné exteriéry, působivé kostýmy, skvělá kamera i střih. Akční scény stojí za to. Jakmile se ale začne mluvit, ukáže se, že ve scénáři jsou pekelně velké díry. Dialogy působí krkolomně a nepřesvědčivě. Při (johankovském) předbitevním proslovu Sněhurky mi bylo trapně za ní. Ani režie není z nejlepších. Nelogičností a nedotažeností je na můj vkus i na pohádku až moc, při scénách jako bylo náhodné nalezení bílého koně Sněhurkou nebo zjevení jelena v jezeře se smálo celé kino. Film je poněkud nekonzistentní, některé postavy jsou tam navíc, jiné dostávají málo prostoru. Velmi dlouho se kráčí Temným lesem, ale závěrečná bitva skončí za pár minut. Tak důležitý artefakt, jako je otrávené jablko, se ve Sněhurce a lovci mihne asi na 2 vteřiny a úplně bez vysvětlení. Film čerpá inspiraci z tolika jiných, že ztrácí vlastní tvář, a to je velká škoda. I efektní záběr, kdy kamera odletí od člověka na zemi a vznese se do vzduchu, je ve filmu zopakován tolikrát, že naprosto pozbývá své originality. Naštěstí toto vše zachraňují (kromě již zmíněných řemeslných aspektů) herci. Na prvním místě je samozřejmě démonická čarodějnice v podání Charlize Theron, jejíž charisma doslova kape z plátna. Jak ona to dělá, že vypadá tak mladě ;) Moc se mi líbil i dlouhovlasý Chris Hemsworth a potěšil Vincent Regan ve vedlejší roli. S omladinou už to bylo horší. Omlouvám se, ale Kristen fakt neumí hrát. Navíc mi přijde, že jí ani kamera nemá moc v lásce. Z hereckých výrazů ovládá dva: a) dělám, že nevidím, že se na mě někdo kouká, b) jsem strašně moc naštvaná. I když uznávám, že za její nejblbější momenty ve filmu může scénář. Ani výkon prince Williama v podání Sama Claflina není nic extra, ale ani jednomu z nich se nedá upřít snaha. Celkově je pro mě Sněhurka další důkaz, že starší chlapi jsou prostě lepší :) Při rozhodování mezi 3 a 4 hvězdičkami jsem vzala v úvahu skutečnost, že jsem se při filmu nenudila, což bohužel u některých současných výtvorů není samozřejmost. Ale pozor, pohádka to opravdu není. PS: Podepisuji se pod chytrý komentář uživatele Mattyho. ()

Terka_127

Klasická disneyovská pohádka, že bude thriller? Ne, jen se to stalo temnou hranou pohádkou. A však... Celý film, jsem si říkala, co mi to jen připomíná. Nevím, zda je to zklamání, nebo nadšení, ale Sněhurka a lovec je krásnou fantasy temnou pohádkou, kdy dobro zvítězí nad zlem, tak jak to má být. Bohužel tam je až nápadně hodně podobných scén z kultovních filmů, naštěstí to není moc, aby to působilo jako klišé, ale přesto působí opravdově a zaryjí až do srdce a chce nás udolat a donutit si myslet, že je to přesně takový film, který nás má dojmout a uvíznout v hlavě. U mě se to povedlo. Zkrátka Sněhurka a lovec je kombinací Johanky z Arku, Nekonečného příběhu a Legendy. Kdo film zhlédne, pochopí. Dokonce se objeví i Vetřelec. ()

BUBO26

Čakal som klišoidnú somarinu. Dostal som klišoidnú somarinu. Snehulienka pobehujúca v minisukni, sedem lúpežníkov, och pardon, trpaslíkov a otčenáš! Spomeňte si na nejaké HolýÚdske klišé - ručím Vám za to, že v tomto filme to nájdete! Každú polminútu detailný záber na Kristeninu tvár (nech vidíme aspoň nejaké pozitívum), kúzelné zrkadlo je medená platňa a niečo zabalené v plachte. Soundtrack mi prišiel dosť nevýrazný ale do príbehu pasoval. Skvelé bolo obsadenie - Kristen ako bojová Snehulienka bola krásna a to myslím že bolo jej úlohou. Ale hrala dosť dobre. Charlize Theron bola SKVELÁ! Ľadovo chladný výraz hneď na to vystriedaný tvárou plnej hnevu. Bola najväčším plusom tohto filmu. Ale prečo doriti moderné filmy nemajú žiadnu logiku??? ()

BarMaja

Vizuální stránka je bezchybná a to, že je tam závan z Pána prstenů pro mě - "Prstenového fanatika"- bylo příjemné. Vizuální stránka skvělá, sympatičtí herci. Ale druhá polovina filmu mohla být trošičku dynamičtější. Konec mohl být pro mě trochu víc "šťastný" a to nejsem velký zastánce epických happyendů. ()

martasekk

Tak tohle byla pecka! Vůbec jsem nečekala, že se z jednoduché Sněhurky nakonec vyloupne velkofilm, v některých scénách ne nepodobný velkému Pánu prstenů; oni taky trpaslíci, jako by Gimlimu z oka vypadli a zdejší víly měly určitě za předlohu Gluma. Mrkající houbičky a motýlí jelen mi uchvátili stejně jako ta nejkrasnější příroda – příroda z Avatara. Svojí krásou mě dostaly obě hlavní herečky. Bella mě překvapila tím, že umí hrát – stejně jako mě nedávno dostal Edward. (Tihle dva se stoprocentně dostali z „upířího“ stínu a za to jsem velmi ráda. Možná bych se už mohla naučit jejich jména.) Královninu korunu nasadila celému filmu perfektní Theron jako ta mrazivě nejkrásnější a nejzlejší královna ever. Kam se hrabe Roberts! Nyní jsem ve stádiu, kdy si klip písně, který zní při závěrečných titulkých a který nás na film dostal, pouštím pětkrát denně :) Na celém filmu mi však něco chybělo. Až doma jsem přišla na to, co to bylo. Proto hvězdičku dolů dávám za absenci lovestory (a tajně doufám v pokračování). Na druhou stranu je to možná dobře a mnohé muže to jistě potěší stejně, jako toho mého. ()

boo-boo

Zázrak sa nekoná...navyše keď tam nabehol Myazakiho Duch Lesa, tuším som to celé zatratil. Napriek tomu ale stále funkčnejší a pozerateľnejší film než väčšina fantasy "špičky" dnes. Atmosféru má, herecky je tiež skvelý, ale nejak mi chýba snaha kohokoľvek o napísanie pútavejšej story. No a podivný milostný trojuholník, ten som proste len nepochopil. ()

TommyDiamond

Stalo se trendem přetočit pohádku pro děti na celovečerní film pro dospělé. V minulém roce to byla Červená karkulka a v roce 2010 Alenka v říši divů. V tomto roce jsme měli možnost vidět sněhurku a teď tu je film Sněhurka a lovec. Sice tak nějak nevím proč, ale ze zmíněných filmu u mě vítězí Červená karkulka. Sněhurka a lovec byla zbytečně moc dlouhá. Některé úseky byly trochu zbytečné a měli být kratší nebo tak neměli být vůbec. Pro mě nejlepší scéna byla ta s trolem.....to vážně zvedalo ze sedeček. Dobře zde ovšem bylo zvýrazněno zlo. Ze zlé královny (Ch.Theron) doslova čišilo zlo a to filmu dost pomohlo. Někde jsem četl, že v tomto filmu konečně Kristin Stewart dokáže, že umí hrát. Podle mě splnila úlohu na jedničku a doufám, že všem remcalům svým výkonem zacpala ústa. Chris Hemsworth byl dobrý a jeho úloha ve filmu se mi líbila. V souboji s trolem jsem od něho doslova čekal, že vytáhne thorovo kladivo.........Mám trochu rozporuplné pocity ale na více než tři hvězdy to bohužel nebude. Celkově 70% ()

Petus

Tak nevím, už dlouho se mi nestalo, abych se v kině trapně červenala, ale při některých scénách jsem si nemohla pomoct. Myslím, že kdyby to radikálně zkrátili, oprostili od přiblblých proslovů a mesiáškých sklonů hlavní hrdinky, rozhodně by líp udělali. Možná by z toho vylezlo něco, na co by se dalo dívat a dokonce si to i užít. No každopádně zaplať pánbuh za Charlize (která umí hrát) a za Chrise (který dobře vypadá). Jo a boom okolo Kristen Stewart opravdu nechápu, zatím mě stále nepřesvědčila o tom, že bych ji měla považovat za herečku. ()

Milda003

Hm.... Není divu že Kristen Stewartová spí s Rupertem Sandersem, jinak by totiž roli Sněhurky nikdy nedostala a byla by ráda za obsazení vedlejší role - konkrétně jedna z těch mladých dívek co ke konci leží vysáté u zrcadla, aby půvabná Ravenna omládla. Její herecký výkon je na jedno brdo s Twilight ságou a ten její šepot mi doslova leze krkem, na konci zase byla až moc drsná když si hrála na Williama Wallace ze Statečného srdce. Podtrženo sečteno dávám tři hvězdičky za zajímavé podání pohádkového příběhu, za to že rejža pochopil že trpaslíky nemají hrát lilïputi a za všechno ostatní co se prostě netýká Kristen... ()

Strider

Nevyužitý potenciál. Bohužel, film má problém s žánrem, režisér asi nevěděl co pořádně chce. Pohádku? Scény v lese / s trpaslíky tomu odpovídají-scény s královnou/opilec Hemsworth ne. Pak tu máme milostný trojúhelník ... PROČ? Stejně všechny fanynky šly na Chrise a ne na to princátko. Přihodímě trošku dramatu a trochu akce a vznikne nám Sněhurka a lovec: 127 minut kdy se náhodně střídá scéna za scénou (ačkoliv většina z nich je sama o sobě dobrá) bez nějakého systému. Co je na tom nejhorší? Lidé z marketingu očividně věděli, co lidé chtějí - viz trailery/plakáty. To jest temnější fantasy s výbornými akčními scénami a občas prošpikované nějakým tím hrubším vtipem - obstaraným Hemsworthem. Ale to by to chtělo vyškrtnout vyloženě odporné víly (hůře zpracované... cokoliv ... jsem snad ještě neviděl), zbytečné scény v lese s hopkajícími králíčky, jezevcem, liškou... Trpaslíky přesměrovat z vyloženě komediální roviny do trošku temnější a akčnější. Mno a hlavně, PROBOHA, nějaký napínavější + epičtější + dramatičtější konec. Poslední část filmu, kdy se na hrad královny řítí asi 20 rytířů + ze stoky útočí 5 trpaslíků je pro mě prostě filmová debilita, čiré zoufalství a vyloženě jsem se za film v tu chvíli styděl. Film se mi ale jinak celkem líbil - i přes plamennou kritiku v předcházejícím textu - jen mě prostě hodně mrzí ten nevyužitý potencíál. Spousta okamžiků je super - temný les, scény s královnou (Charlize bez debat válcuje Kristen na všech frontách), Chris si to taky slušně "dává". Všeho všudy tak 3,5 hvězdy. ()

štófy

Při první polovině filmu jsem měl pocit, jako kdybych sledoval velice oblíbený seriál Hra o trůny. Ve druhé polovině mi na mysli vytanul Pán prstenů. Tvůrci Sněhurky se velice inspirovali jinde, ale co, to se děje pořád. Všichni víme, že tato vizuální stránka nezklame a nezklamala ani zde. Líbila se mystérie lesa a velice se mi líbila i vesnice na vodě nebo hrad. Co se týče příběhu, ten všichni známe. Po celou dobu jde hlavně o to, kde se skrývá ve filmu původní Sněhurka, a co je naopak úplně nové. Zato herecké výkony mě překvapily velice mile. Chris Hemsworth se se svým drsně hlubokým hlasem pro tuto roli výborně hodil, i když herecky kralovala Charlize Theron a samozřejmě výteční trpaslíci. Dokonce ani Kristen Stewart nebyl zas takový provar, jak jsem se zprvu obával. Podtrženo, sečteno mě nový pohled na Sněhurku překvapil velice příjemně, akorát se bojím, aby nepřišlo pokračování. ()

snek888

Nevím, co je to v dnešní době za blbou módu natahovat filmy do tak dlouhých stopáží. Filmu s jednoduchou zápletkou a v tomto případě i zápletkou dopředu známou to může akorát uškodit - stalo se. Ocenit musím vizuál - zvířata, les, kulisy a prostředí. To vše je zvládnuté na jedničku. Sněhurka ani lovec nepřišli s ničím novým a tak se dá hodnotit jen herecký výkon zúčastněných - snažili se ... a snaha se cení. Tak nějak jsem při tom zavzpomínal na film Kletba Bratří Grimmů, asi kvůli dílčím podobnostem. Dávám 3 hvězdičky - * za vizuál, * za herce (no, .... spíše herečky) a * za skvělý soundtrack, který jsem, zřejmě kvůli dějové nezáživnosti, vnímal více než obvykle. Současné hodnocení - 70 % je adekvátní. ()

Axiris

Dvě hodiny naprosté nudy s neuvěřitelně nevyváženým hudebním doprovodem. Jediný, kdo se tady ze všech zúčastněných snažil je Hemsworth, dokonce i McShane byl stejně znuděný jak já při sledování tohoto paskvilu. Korunu tomu všemu nasadila Stewart, jak o té někdo může říct, že tady slušně hrála uniká zdravému rozumu. ()

Euchrid

Tak nevím jestli šibe mi nebo všem ostatním..Začátek je fajn, koherentně pohádkový, tak nějak odpovídá očekáváním a přebušená produkce se občas blýskne, kostýmy, výpravou a především obsazením. Je fakt, že Charlize je (hlavně na začátku) skvélá, ale tak nějak mi poslední dobou stejně připadá skoro dokonalá všude. Ale někdy v třetině už začne nesmyslný eintopf, který je namíchaný ze všeho co se dalo a ani neví jaký má vlastně být. Jde to až do takových extrému, že si nikdo ve výpravě nedá práci vymyslet ducha lesa, tak ho zrovna obšlehnou z mononoke. A vykrádat pána prstenů bych chápal, ale vykrádat i trailer na hobita mi připadá dost silné kafe-i když třeba ke sněhurce trpaslíci patří a jsou výborně obsazení. Ale to by se ještě dalo zkousnout, neoriginalita není nic na co se umírá. Co mi ale vadilo mnohem víc, byla neschopnost udržet ladění filmu a tak zběsile přeskakuje z ultrapohádky, na brutální a rádoby naturalistický showcase produkce plný bitev, drsných pindů a postavy jsou tam asi jenom proto, abysme se dvě hodiny nemuseli dívat jenom na novozélandské exteriéry. A tak nějak mě druhá polovina filmu jenom otravovala, s občasnými momenty znechucení (sněhurčin motivační proslov mě namotivoval tak k tomu, jít na cigo). Shrnul bych to tak že hvězdu za snahu a druhou za Chrise s Charlize. Prostě když dva dělají to samé, tak ten který není Jackson má smůlu.. BTW-To jsem nevěděl že se dal Matty k Shadwellovi do učení :D ()

alldo.raine

Skvělá Charlize Theron, až mi z ní šel mráz po zádech. Mám rád, když jsou určité věci pojaty moderněji, jinak oproti originálu, což je zde pořád, vlastně tam je ze Sněhurky snad jen ten název a to jablko:), Ale já se stále nemůžu zbavit dojmu, že se koukám na Stmívání, když vidím Kristen Stewart a tudíž i samotný film vidím tak trochu skrze prsty. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)