Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

LudkovaLevaRuka

Pohádkově alegorický děj se zatvrzele brání jakékoliv logičnosti. Nu, proč ne... Ale tak samoúčelné a nešikovné použití digitálních triků se jen tak nevidí. Každá počítačem generovaná bytost si tvoří vlastní miniepizodu uvnitř filmu (trol, jelen, močál), která má mizivý význam vůči hlavnímu příběhu. Příběh sám vykrádá, co se dá ( Mononoke, Johanka z Arku). Zlá královna mohla být příjemně tragickou postavou nebýt nepřesvědčivého přehrávání, které může mít původ u herečky stejně jako u režiséra. ()

DavidWebb

Tak to mám za sebou. Dlho som sa nevedel odhodlať pozrieť si tento film a stále som to odkladal. Ani poriadne neviem prečo. Charlize je moja obľúbená herečka a Kristen mi zatiaľ nevadí pretože som ju ešte nikde nevidel (even no Twatlight). Keďže som od toho nič nečakal nie som ani sklamaný ani uveličený. Vizuálne je to spravené naozaj pekne - ale ktorý film v dnešnej dobe (so slušným rozpočtom) nie je? Charlize ma už tradične nesklamala dokonca to bolo na jedničku, Kristen má charizmu a asi aj slušnú kariéru pred sebou. Chris Hemsworth - iba vizáž hercovi nestačí, bolo to na pol biedy. Na celom filme je najslabší príbeh. To je fakt napísané dobre: "Dobrodružný/Fantasy/Akční/Drama/Mišmaš" Budiš, ak to chce mať široký záber. Ale nemá. Celý film mohol byť skôr o Ravene, Snehurka mi tam príde veľakrát ako stratená. Ako princezná mala byť skôr zachránená aj so svojim kráľovstvom a nie zachraňovať ho ako Johanka z Arcu spolu s lovcom a ostatnými. A kto ju teda vlastne miluje: Lovec alebo ten chlapec z detstva? A koho miluje ona? Ani nemala šancu to zistiť. Akoby to bolo narýchlo naškrabané... , no čo už keď sa všetko robí pre prachy a nie pre divákov. Bojím sa že mi tento film rýchlo vyšumí z hlavy (iba spomienka na Ravenu a vizuálne efekty). Slabšie 3 hviezdy. ()

slavokvasic

Podla názvu som čakal, že C.Hemsworth ako lovcovi bude venované viac pozornosti. Aj kvôli tomuto to nie je plných 5* Ale to prevedenie príbehu o snehulienke, trošku inak ako ho všetci poznáme, musím len pochváliť. Ako aj herecké výkony krásnej kráľovny Ch.Teron ale aj K.Stewart (aj keď nie som zrovna jej fanúšik ) Malinko sklamaný som bol aj z trpaslíkov, no celkový dojem s filmu nepokazili a ten je veľmi pozitívny. ()

UlrikDecado

Absurdně nafouknuté nic. Exhibice neschopnost zvládnout alespoň základní fantasy klišé. Sanders zoufale nadhazuje další a další "magické momenty", aby se k nim už nikdy nevrátil. Ve výsledku divákovi nesejde na ničem a nikom, protože plochost postav se rovná jen plochosti představitelky titulní role (v obou smyslech). Potenciál Hemsworthova lovce je totálně zabitý a ve finále hraje třetí housle. Závěrečná bitva je výsměchem a křečí ve snaze o nějakou epiku. Upřímně mi bylo fuk, kdo pojde a kdo ne... A korunu všemu nasadila nejidiočtější záporačka roku, v kterou režisér proměnil jinak suverénní královnu Charlize Theron. Trpaslíci? Banda skvělých herců, kteří se jen musí pitvořit. Překvapuje mne ale, že tolik lidí žere vyprázdněný, scenáristický děravý výtvor, který se pyšní pěkným vizuálem. To už jsou snad lepší i ta laciná a úsměvná TV béčka od SyFy... 30% (a s druhým dílem si polibte mechovou želvu) ()

DogtownCZ

Nedokážu pochopit, proč nezkusí scenáristé vymyslet zase něco nového a předělávají klasické pohádky do něčeho takového! 1 hvězdička za efekty a píseň Breath of life od Florence and The Machine, jinak je to jenom trapná akční překopávka klasické pohádky. ()

DK.Lukas

Na začátku filmu jsem byl úplně mimo... Vůbec jsem nechápal. Ale od poloviny mě děj slušně pohltil a přestal jsem na to koukat jako na "pohádku" možná právě proto jsem zprvu na to nahlížel s nechápavostí ale jinak docela zdařilý film, skvělá hudba a pokoukání na dvě krásné slečny :-) ()

speedy7929

Z rozprávky do fantasy filmu, áno prečo nie? Príbeh Snehulienky a 7mich príjemných trpaslíkov pozná asi každý. Toto je však o niečom inom. Trolovia, víly, strašidelný les, hady, korytnačký a všetky ostatné perfektné efekty v tomto filme, ktoré sa mi veľmi páčili a ma oslovili. Snehulienka síce mohla byť aj trochu krajšia herečka za to lovec spĺňal všetky moje podmienky, tvrdý samotár, ktorý sa neusmeje a vždy si vie poradiť. Kľudne a bez váhania dávam 4 hviezdičky. ()

PetiRe

Dokonalá Charlize Theron, hezký kontrast pohádkového světa ala Letopisy Narnie s drsným světem tam venku ale Pán prstenů, postiženým neutuchající touhou královny po mládí. Jediné koho bych vyměnila ke Kristen Stewart, pač mi nepřijde zrovna jako vzor krásy a čistoty, která je Sněhurce blízká. ()

kyLuke

Filmová tvorba Ruperta Sanderse dle mého nepřitahuje moc lidí a na mě nová Sněhurka tak nezapůsobila ... :) Je sice možná dobře , že film vypráví klasickou pohádku jinak ...Ale má spokojenost tu prostě není nějak výrazná . Nebýt výborné Charlize Theron a na svoje poměry celkem dost dobrého Hemswortha šel bych možná ještě níž ... ale když to srovnám se Sněhurkou ze stejného roku s Juliou Roberts vyjde mi to tak nastejno . Stejně ale celkem dobrý film . ()

altaica

PRO MUŽE:Předělat skvostnou, notoricky známou pohádku na temné fantasy vůbec není špatný nápad. Výprava a triky jsou báječné, jen ten casting, ten casting, tam někdo těžce chlastal. Královna má být krásná a čišet z ní zlo, (uměl bych si představit Kathleen Turner, Salmu Hayek, Catherine Zeta-Jones i Anjelicu Huston) tady i jako vražedkyně vypadá pořád jako plyšový Pejsvídek, kterého by si člověk posadil na kolena a šeptal do ouška “..bude to chotná holcicta svlítne si ty satycty. Zkrátka baba, která by nemusela dlouho klečet za dveřma a klepat prsíkem, pardon, prstíkem. Naopak Sněhurka, která by měla být krásná a zářit dobrotou, snad splňuje v dětském věku nějaké ty parametry vlhkého snu vlídného pedofila, ale v dospělosti? Fuj tajxl. Kolo by o ní člověk neopřel. Pokud by chrála nějakou fetku ze zapadlého drogového doupěte s prackama rozpíchanejma vod jehel ok, tam se typově hodí. Ale Sněhurka??!! Vždyť by jí měl na konci políbit a ne poblít princ. Takhle, aby si jeden sežvejk nějakou tu krabku Kinedrylu než to zkusí. Aspoň, že na závěr ukázala, že se neflákala celou dobu zavřená ve věži, ale nejspíš si občas střihla na nádvoří s gladiátorama ragby. Lovec už byl dokonalý ochotník, (v originále achótnik), na jeho místě bych se taky držel raději čutory, než se pokoušet o tu smažku. Vůbec nestrašidelnější ze všech předvedených příšer včetně Trolla je jednoznačně vévodův synek, který by se jistě neztratil ani v Tvajlajtech, či jiném homo-upírském pornu. Trpasličí mordparta se rozjela dobře, ale totální absence humoru a následné sklouznutí do kašičkových klišé jim na lesku moc nepřidalo. Do psích kulek, přeobsadit, natočit znova a může to být super biják, šlapající na paty i Pánu prstenů. Takhle – velmi slabé 3*.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Nemá cenu, madame, se rozčilovat nad pitomostmi, jako jsou organizační schopnosti hejna strak, kůň zaparkovaný u útesu mezi skalami apod., protože od toho je to film a veksl z pohádky na fantasy taky musí něco stát. Natočené je to parádně, exteriéry skvostné, interiéry perfektní, oboje umocňuje atmosféru, scénárista také nebyl notorický narkoman a režie je snaživá. Zůstává problém obsazení hlavních postav, protože i na Hlavním nádraží v noci by se daly najít vhodnější typy pro tento film. Přes mé výhrady to mohu doporučit. ()

Alojs

Hezké obrázky, všechny ingredience regulérního fantasy filmu (obři, rytíři, trpaslíci, obrovské bitvy...), ale dohromady to příliš nedrží, protože... jedno slovo: chemie. Mnoho lokací, mnoho postav - to vše má za následek nedostatečnou prokreslenost a nepříliš kvalitní pojivo mezi jednotlivými scénami. Což je v podstatě s podivem, když je zápletka kolem Sněhurky tolik provařená... ()

iKosser

Překvapující po více stránkách. Nejdřív jsem čekal, kdy se film zesere a začne hrát na úplně jinou notu(čekal jsem to po útěku do lesa, pak na příchod trpajzlíků), ale duch vydrží až do konce. Druhé překvapení, není jasný boyfriend. Hubičku jí dá nakonec Chris, takže pozor na to Wildo!!. Skřítci zprvu vypadají jako strašně badass parta, ale pak teda selžou. Film je dost naturalistický...nebo spíše dostatečně, šlo tam dát víc krve..Ale co mě nejvíc otravovalo, bylo věčné přemýšlení od začátku filmu, jestli se Stewardka pro tuhle roli hodí. Což o to, pěkná je a hrát umí taky dobře(až na ty romanticky vyhrocený scény, který však kompenzuje krásnými sprinty), ale prostě na sněhobílou Sněhurečku, oslavu života, mi nesedí. S tím obhroublým hlasem, a...a čím vlastně? Proč mi to zrovna u takové pohádky vadí? Jinak je to celkem fajn, film stojí na obou holkách, ale Chris je dobře doprovází kladivem(sry, sekerou) a efekty jsou také super. Pořád mi ale leží v žaludku ta Sněhure. Asi jsem ji už po těch upířích hovnech odepsal... ()

Axela

Prečo musia stále vymýšľať také hovadiny? Prečo musia pokaziť aj pekné rozprávky? Jediný dôvod, prečo sa na to oplatí pozerať, je Chris Hemsworth. Tým pádom, mám pre vás chlapci dobrú radu. 127 minút, sa dá využiť tisíckrát lepšie. ()

TEKAS

Vizuálně překrásné, triky vymazlené, Theron božská. Bohužel to pospolu úplně nedrží, Kirsten netáhne. ()

mirak2

Film nie je zly, az na to, ze Snehulienku som uz videl na milion sposobov a tento mi uz pride len dalsi do radu (a naco este chcu robit dvojku?"). Do roly Snehulienky nasadit Kristen Stewart je taky kolosalny fail, ked nadherna Charlize Theron sa boji udajne najkrasnejsej Kristen Stewart, tak ja musim grcat. Snad aj v porno verzii Snehulienky bola predstavitelka Snehulienky krajsia. ()

jadran90

Zrcadlo by si mělo zajít k očnímu, protože nejkrásnější byla Charlize Theron. Proti Kristen Stewart nic nemám, ale tady mi její otevřená pusa fakt vadila a při jejím drsném výrazu v brnění jsem dostal chuť na jablko. Na úkor nudných trpaslíků se toho o lovci ani o jeho vztahu se Sněhurkou moc nedovíte. Ale za stylový černobílý vizuál, Thora se sekyrou a skvělé titulky o třetí hvězdě popřemýšlím. Temná Karkulka, Jeníček a Mařenka, Sněhurka...příště se dovíme, že Popelka byla dealerka. ()

syphoon

Dětská pohádka pro dospělé :) Pro mě docela příjemné překvapení, ale bohužel, scenář byl daný několik let předem a tak žádné veké drama. Každopádně slušných 65% ()

Uhura

Film balancuje na hraně mezi žánrem typického dobrodružného efektního blockbusteru a podivně zamyšleném přírodním fantasy. Ani jedno se nakonec tak úplně nezadaří, nehledě na to že ve snaze o druhou zmíněnou polohu totálně vykrade celou scénu z Miyazakiho Princezny Mononoke. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)