Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

corpsy

No neviem, ale v tomto prípade bolo použitie štýlu ,,found footage,, nie veľmi šťastnou voľbou. Film sa drží pravidiel ako kliešť, ale snáď až príliš kŕčovito. Vizuálne však ide o naozaj podarené dielko ( povrch Mesiaca je naozaj dokonalý ). ()

Astaroth12

Tento film som veľmi dlho odkladal,lebo má nelákal fakt že sa tento film odohráva na mesiaci a k tomu to je ešte aj FF projekt.Strašne mi vadila roztrasená kamera,lebo dosť často sa stávalo že som nevidel ani hovno a ešte zábery boli aj rozmazané no proste nič pre mňa.Asi to bol zámer tvorcov ale mňa to vôbec neoslovilo.V pár scénach tu bolo aj napätie ale väčšinu času to bola nuda.Keď bol infikovaný ten kozmonaut od tej chvíle to malo aj atmosféru,len škoda že to bolo točené FF štýlom lebo ja si myslím že to tomuto filmu viac uškodilo ako pomohlo.A tie slovné sračky čo prišli od ministerstva obrany-prehlásime vás za hrdinu a hrdé ste slúžili svojej vlasti a hlavne celému ľudstvu,ja by som mu na to odpovedal že choď do p..e debil.Poslať ho tam to áno ale keď sa niečo poserie tak ho tam nechajú umrieť tak prst hore takej vláde.Po filme som dosť rozčarovaný,lebo tie veci čo útočili na astronautov nebolo skoro ani vidieť a to bola škoda mohlo to byť oveľa veľkolepejšie.Originalita tu je ale to je asi jediné čo môže tento film ponúknuť. ()

Kryton

Neskrývám svoje nadšení. Film je točen z natočeného materiálu Apolla 18, takže se připravte, že vše bude dělané formou reality show. To však buduje skvělou atmosféru posádky, která zjistila, že na Měsíci nejsou sami. Samotné záběry onoho zla jsou skvěle servírovány ve stylu "náznač a udeř". Tak dlouho jsem se u sci-fi nebál. Naposledy to bylo skvělé PANDORUM. ()

FFilipCZ

Háček bude nejspíše v tom, že se jedná o snímek nízkorozpočtový a ta rozklepaná kamera, která rozlišením připomíná video natočené z Nokie 3310 (ano z té která ještě ani nemá foťák/kameru)., je tam spíše na obtíž, než aby vytvářela nějakou atmosféru. Velice jedinečný nápad, ale bohužel špatně uchopený a nelze tak naplno využít potenciál. Jediné štěstí je, že film má pouze 1h26min, takže to budete mít celkem rychle za sebou. ()

schizmo

Tak měli jsme tu handycam s čarodějnicí v lese, s duchama na kvartýru, se zombíkama v činžáku, s vymítačama, s hledačema duchů, s kanalizačníma bestiema a s kdoví čím ještě. Apollo 18, jak název sám napovídá, dává další pohled na nízkorozpočtové radovánky. A funguje to tak napůl - zajímavý nápad, stísněné prostory raketoplánu, neprozkoumaná měsiční pustina a další atributy útočící na divákovy smysly. Na druhou stranu trochu zvláštní vyvrcholení a více než předvídatelný konec. Za podívání to ale určitě stojí! ()

ledzepfan

Oproti nedávno viděnému Last Days on Mars je to určitě aspoň o level výše, ale třeba na brillantní Europa Report se to absolutně nechytá. Sem tam to má slušnou atmosféru, je to lehce klaustrofóbní a pro mě velké plus, že tam nechodí nějácí dementní zombíci.. Na druhou stranu prvoplánové zasazení děje do roku 1970 je spíše kontraproduktivní, protože záznam kamer z takové doby musí být nutně nesmysl a křeč na kterou se blbě kouká i když vám jindy roztřesené foundfootage nevadí. Postav v centru dění je málo a tak se děj neodvíjí zrovna dynamicky.. A ve výsledku je to teda spíše sympatický kousek u kterého litujete, že to místo roztřeseného a zmatečného pohledu do minulosti není radši roztřesená ale soustředěná vize budoucnosti. Takže-palec nahoru, ale znova na to koukat teda nebudu. ()

maddy

Na Apollo 18 som sa tešil už od prvých zaujímavo zostrihaných „nič nehovoriacich“ trailerov. Zo sľubne vyzerajúceho klaustrofobického snímku sa nakoniec vykľul b-éčkový alien horor, čo by samo o sebe nebolo vôbec na škodu, keby zvolená „found-footage“ forma zbytočne nezhadzovala snímok o level nižšie. Rozumiem, že „f-f“ je po úspechu prvej Paranormálnej aktivity opäť v kurze (motto producentov: „lacný peniaz, veľké zisky“ teoreticky naplňuje veľmi sľubne), dokonca oceňujem skvelý nápad presunúť tento čoraz otravnejší „sub-žáner“ z domov, nemocníc, lesov priamo na Mesiac!, ale to čo zo začiatku vyzerá na atmosférický horor sa po krátkom čase zvrtne na typický klišéovitý monster horor. Dokonca mi zvolená forma vadila až do takej miery, že som si film predstavoval natočený „klasickým“ spôsobom (aj keď za lacný peniaz) a som presvedčený, že by bavil viac. Takto z toho vznikol dosť nesúrodý mix, pri ktorom som mal zmiešané pocity – na jednej strane absolútne nedôveryhodné info o tom čo sa „skutočne“ stalo, ktoré robí z diváka blbca (známejší herec Warren Christie napr. z nedávneho seriálu Alphas, ktorému máme veriť, že je „skutočný“ astronaut, nefungujúca fyzika (=gravitácia, kde astronauti dokážu na Mesiaci takmer aj behať), logika (ako sa natočený materiál s technickou 70. rokov dostal na web, keď v závere „pohorel“), navyše zábery kamier, ktoré v skutočnosti nie sú prítomné sa vydávajú za realistické zábery (!!!) atď. Aby som nebol len negativistický, tak musím oceniť v určitých momentoch zaujímavú atmosféru (v kráteri, záver v ruskom module), sci-fi prvky taktiež fungujú na výbornú, zvolené prostredie je vynikajúce a pôsobí pútavo (aj napriek tomu, že povrch Mesiaca ponúka stále tie isté zábery), samotný nápad s monštrami taktiež nie je na zahodenie, škoda, že sme si ich neužili častejšie. Suma sumárum: Vhodný a zaujímavý obsah v nevhodnej a nezaujímavej forme, súčasný trend „found-footage“ tentokrát nápady skôr ubíja ako by im vypomáhal. CELKOVO: 2,5* ()

MartinezZ

Jako sci-fi horror je nápad výborný, proč ne. Zpracování ála "Blair Witch" nebo "Paranormal Activity" to celé ale sráží do naprostého bahna, protože prostě není vidět nic, chvílemi nerozeznáte, jestli čumíte na podlahu, něčí ruku přes objektiv nebo je prostě kamera vypnutá. Ano, je to záměr, natáčí se naživo, takhle to tedy bylo. Spíše je to ale proto, že jde o snímek hodně levný a tak se natáčelo u někoho ve sklepě. OK, taky proč ne, ale tohle třesení kamerou a "nalezení tajných materiálů", už mě fakt začíná sr.. iritovat. Ani jako horor to nefungovalo. ~~~ PS: Sovětské systémy jsou stejné, jako ty americké, jistě. ()

Korbitch

Nuda. Ale fakt nuda až do prdele tenhle snímek. Ke gradaci děje, dá li se to tak nazvat, zde dochází až někdy kolem 50. minuty. To pardón, ale to je na mě přeci jen trochu moc. Koukat 50 minut na tralalající kosmíky na Měsíci, to fakt né, díky. To jsem si mohl pustit záznam Apolla 17 třeba. Když už se to začalo krápátek rozjíždět, brácha vedle mě na gauči udělal takovéto ospalé chrocht. Takovýto, jak sami sebe přistihnete, že usínáte. No, abych to moc nenatahoval, nechci být totiž nudnější než tento film, nedívejte se na to, pokud čekáte akčnější pojetí. Pokud se chcete 50 minut dívat na to, jak kosmíci poskakujou po Měsíci a pak naserou pár šutráků, tak směle do toho. ()

SaNcHeZ_cz

Apollo 17 nebylo poslední misí na Měsíc. Ta poslední mise byla utajena z dobrého důvodu. Apollo 18 je překvapivě slušné, napínavé, lehce hororové béčko, které přináší zábavnou hodinku a půl, která ačkoliv si neudrží své tempo po celou dobu, dokáže diváka zaujmout a odzbrojit svojí hutnou atmosférou. [60%] ()

movieband

"The man went to the moon explore piece remain on the moon to rest in piece." Od Apolla 18 sem nic moc nečekal. Spíš, než něco úspěšného sem čekal jeden z dalších FF průserů, který nebude mít hlavu a patu. Ale nakonec sem byl vcelku překvapený. Apollo 18 jako horor funguje vcelku obstojně a scénář, i přes očekávání slátané dějové linky a nelogických kroků hlavních postav, byl funkční a bez větších blbostí, které by v divákovi vyvolávaly klepání na čelo. Pravda, pár kopanců by se našlo, ale dá se to přehlédnout. Proč? Jak sem říkal Apollo 18 funguje vcelku obstojně na poli hororu. A i když si někteří stěžují, že ve filmu nejde nic vidět, postav jenom řvou a pobíhají z místa na místo, tak žánr horor bych tomuhle nechal přišitý. López-Gallego se totiž drží staré dobré myšlenky, že člověka nejvíc děsí to, co nevidí a nezná. A u tohoto filmu je to využito v plné míře. Měsíční potvory tu sice nejsou přerostlí xenomorphové, obří monstra, nebo nebezpeční predátoři s palebným arsenálem. Ale i přesto to jsou nebezpečné potvory, které se plazí ve tmě. Hlavní postavy byly vcelku sympatické a zasazení prakticky celého filmu do modulu lodi a sledování pouze dvou kosmonautů bylo taky dobrým tahem scénáristy. Člověk nesledoval děs a hrůzu z mimozemských tvorů, ale sledoval děs a hrůzu dvou kosmonautů, jejichž osud byl předurčen Amerikou. I sledování americké vlády je ve filmu pozoruhodné (Budete označen za hrdinu. Své vlasti jste sloužil se ctí a statečností.) Tyhle kecy mě ve filmech nikdy nepřestanou bavit. Podle mě vcelku dobře reflektují pravdivou stránku tamější vlády. Za mě vcelku spokojenost. 78% ()

stration

Ojojoj, málem jsem se ke konci posral. Velice povedený reprezentant "found footage". Atmosféra Měsíce je perfektní, neuvěřitelná klaustrofobie, mráz, polotma, málomluvný Huston a... Je vidět, že v této kategorii filmů může vzniknout ještě něco zajímavého. Být v NASA, tak tvůrce zažaluju, protože po tomto bych se do vesmírného programu nehlásil ani za zlatý prase! ()

Helo

Hodně jsem se těšil a dostla jsem přesně to, co jsem dostat chtěl. Nezvyklý sci-fi horor, točený "blairwitch/cloverfield/REC/TrollHunter" stylem. Ze začátku pěkné záběry na vesmír a hlavně měsíc ke konci vystřídá hutná a tísnivá atmosféra. I přestože naprostou špičkou tohoto stylu filmů pro mě zůstavá španělský REC2 a norský Troll Hunter, dávám i tak 5 hvězdiček i proto, že se to odehrává v -pro horor-nezvyklém prostředí. ()

Thomassi

Jo, tak toto byla labužnická dávka dobrého hororu. No, hororu, spíše se jedná o sci-fi, které mě celou dobu drželo v napětí a sem tam mě vyděsilo. On to je velmi povedený nápad. Já mám totiž strašně rád filmy točící se kolem programu Apollo a dobývání vesmíru. K tomuto tématu také patří konspirace. Zde je ukázána alternativa, proč Apollo dále nepokračovalo. A příběh natočený formou živé kamery, se spoustou dobrých záběrů, myšlenka Rusů na Měsíci a ty kamenné potvory, vše prostě hrálo tak jak mělo. Stopáž kratší, ale o to víc film uběhne a nenudí ani chvíli. Takhle si představuji měsíční sci-fi. ()

Murrro

Found footage + odvrátená strana Mesiaca + Studená vojna + tajomné zlo = slabšie tri hviezdičky? Niektoré z parametrov rovnice sa zjavne pohybujú v mínusových hodnotách a mňa nesmierne mrzí, že sú nimi práve posledné z menovaných. Populárna forma v zaujímavom prostredí by si nápaditejšieho "záporáka" zaslúžila a politický kontext márne volá po načrtávaní konšpiračných teórií... Takto ostáva Apollo 18 rovnicou so samými známymi. Škoda. Na druhú. ()

JohnMiller

Jeden z najneuveriteľnejších found footage filmov aké som za svoj život zatiaľ videl. Aj keď sa to hralo silou mocou na skutočnosť, ako 10 ročný by som tomu uveril, bolo to až príliš postavené na hlavu. Ale to nemení na fakte že forma spracovania mi prišla úžasná. Celé to bolo prešpikované reálne vyzerajúcimi 16MM filtrami zničenej pásky. Uveriteľné prostredie, raketoplán, kostýmy herecké výkony. Prvú pól hodinu som "čumel" takmer s otvorenými ústami ako to tvorcovia náramne zohrali, neskoršie to kleslo to nelogického domiešaného braku kde miesto ufónov zabíjali kamene. Pri tom to vyzeralo na slušnú zmes filmov Last Days on Mars a Červená planéta . Pseudoheroický koniec takisto "ne"prekvapil. PRIEMER ()

Hamaradža

Super znepokojivý námet. A to je asi tak všetko. Neatmosferický a gýčový found footage kde napätie je budované lacnými lakačkami. Potenciál tu bol. A navyše mi to niečo pripomína. ()

Colonist

Ačkoliv se jedná o jeden z těch filmů, u kterých mám pocit, že mi každou sekundou sledování odumírá jedna mozková buňka, není to zase až takový průser. Zápletka sice není kdovíjak originální, ale její situování na samotný Měsíc a stylizace do žánru found-footage poměrně ano. I když je to naprostá blbost, díky té kameře to vypadá věrohodně. Jenže (nebo právě proto) se mi nějak nepodařilo si k hlavním postavám vybudovat nějaký vztah a vcítit se do děje. U daného žánru je to těžké, ale třeba u Blair Witch jsem si připadal, jako když v tom lese chodím i já. Tady jsem celou hodinu a třináct minut (posledních deset minut filmu tvoří závěrečné titulky) věděl, že je pátek večer, já koukám na film, který se tváří jako dokument, popíjím u toho Dr. Peppera a přemýšlím o tom, jak pak nejrychleji napíšu tenhle komentář, abych mohl jít spát. Zkrátka tak nějak mi bylo jedno, co se s těma dvěma astronautama stane, tak jako mi je jedno, když v přírodopisném dokumentu lev sežere antilopu. Nijak jsem se do děje nevcítil, ani jsem neměl důvod hlavním postavám fandit. Kromě toho jsem pořád čekal, kdy už se dostaví ten klaustrofobický pocit, a ono pořád nic. Atmosféru film má, napínavé to taky je, ale nebylo tam nic, co by mi vyloženě rozproudilo krev v žilách. Nemůžu ovšem říct, že bych se nebavil. Prostě jeden z těch filmů, které spadají do škatulky "S vypnutým mozkem na jedno zhlédnutí dobré, ale zítra si už ani nevzpomenete, že jste na to koukali." ()

Bonaparte.

Smyšlená pohádka a nebo fakt ? Byla by to debata na delší dobu, při které by vzniklo mnoho konspiračních teorií. Bohužel však film veškerý potenciál, který mu mohl zajistit TOP 2011, postupem času ztrácel. Musím podotknout, že jsem film přece jen sledoval s jedním okem zakrytým v neustálém očekávání lekačky, kterých tam bylo v mém údivu poskromnu. Ke kladům uvedu pokus o autentičnost. Celkově když to shrnu, tak vychazí o chlup lepší průměr. 60% ()

d-fens

všetko napätie filmu tvorí iba kamera, ale klamal by som, ak by som tvrdil, že som po filme nebol nepríjemne rozrušený. Divák aj chvíľami zabudne, že ten film je iba klasická fikcia. ()