Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu? (Forum Film CZ)

Chorch3e

Tak jo, tak jo! My můžeme udělat jen něco, ostatní je na tobě, holka! - Když to zdravotní sestra řekne pacientce už po páté, je to dost trapné. Pak se připojí děda s větou: jestli nás chceš opustit, pochopím to... Jako by všichni věděli, že existuje nějaký mezisvět, kde se holka ve formě ducha rozhoduje, zda se vrátit, nebo ne. :) ()

Polik_

Kdyby If I Stay bylo jídlem, byl by to dort pečený s premisou toho, že když po vytažení z trouby bude nějak chutnat, kuchaři ve svém snažení uspěli. A tak se tým patlalských kuchtíků rozhodl nedat do dortu podle receptu předepsaných 100g cukru, ale rovnou celé kilo, protože právě to podle jejich přesvědčení udělá pokrm výrazně chutnějším. Pro milovníka sladké a ploché chuti tedy perfektní volba. Zatímco pro další, očekávající výrazně pestřejší paletu chutí při dopadu dortu na jazyk, sousto hodné vyplivnutí. ()