Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu? (Forum Film CZ)

inachisio

Kdyby ve filmu nebyl tak příšerný scénář, nebyla by to úplně špatná podívaná. Koukalo by se na to dobře, člověk by byl dojatý a originální příběh by nebyl zastíněn. Hodně dělal také velice špatný dabing, s nímž jsem byla nucena film zhlédnout, ale ten nebudu brát v potaz. Každopádně, ten Adam, ten byl tak moudrý (tak na 130%) a milý a pozorný... ()

Anduril

Tak teda. Vo svojom žánre to bol naozaj jeden z tých podarenejších filmov. Herci podali pekný výkon, ktorý som im uveril (zdá sa že Chloe naozaj dospieva na dobrú herečku...). Životné otázky a dilemy boli položené dosť nápadito a hodnotne. Taktiež sa mi páčila hudba v pozadí. Nuž tam moje plusy končia.Pretože tento film podporuje stále rastúci blud o láske. Až mi je z toho zle. Naozaj si tvorcovia scenára myslia že 17 ročné dievča, a asi rovnako starý chalana, sú schopný lásky na život a na smrť (až do smrti) ? A nielen nejakého romániku? Naozaj sú 17 ročný chalan a dievča pripravený mať po mesiaci vzťahu sex? Bolo vidieť že nie. Pretože mali problémy vo vzťahu kvôli tomu, že chceli urobiť šťastných seba a nie toho druhého. Uprednostňovali seba, svoje hobby, svoje sny a nie spoločné - veď tie ani nemali. Toto vnímajú naši mladí, hlavne dievčatá, a potom sa v skutočnom živote riadne popália a zničia. A potom máme takú rozvodovosť akú máme a také rozbité rodiny ako máme. Je treba pre túto generáciu točiť filmy s týmto bludom? Pustil by som ho mladým, ale len s debatou na túto tému ... ()

Gaia.M

Jak dokáže vteřina změnit člověku celý život, je to prosté. V podstatě dost krutý a zároveň krásný film. Ukáže vám jak je krásné mít rodinu, která vás miluje a podporuje, kamarády, partnera, prostě všechny ty úžasné věci, který každý chce. Krutý je, když vám valnou většinu pak ve vteřině sebere. V podstatě se jedná o hodně předvídatelný snímek, ale vtáhne vás, zapůsobí na srdce i mysl. ()

BOURQUE

Sám v sebe, obecne, samotný príbeh nie je pre nás ničím novým. Na druhej strane však musím povedať, že opäť som videl „novú verziu“ príbehu na téma „láska porazí všetko“. Veľmi sa mi páčilo, ako „spojili“ dve rozdielne Svety – svet klasickej hudby a svet hudby punk (miestami však alternatívny rock). Základom pre tento film bola dobrá chémia medzi Ch. G. Moretz a J. Blackley, ktorá podľa mňa fungovala takmer bezchybne. Príbeh obsahuje všetko, Bohužiaľ aj veľké tragédie, ale je tu aj čistá láska. Možno väčšina ľudí povie, že je to opäť jeden zo známych „znovu režírovaných“ príbehov, plných klišé. Ja však hovorím, že dajte tomu jednu šancu! Mňa to oslovilo a fakt som začal premýšľať o tom, že čo by som robil, keby som bol na mieste Mii – „stay or go“. ()

ještěžiju

Asi už jsem díky prožitým strastem nějaký jiný :-) , ale strašně rád bych chtěl vidět pokračování. Jak se s tím vyrovnala, dostala se z toho tak, aby ji ještě přijali na tu školu? Zůstal s ní ten klučina? Ono po těch všech operacích a tak ta fyzická schrána musela dostat neskutečně zabrat. No jen děda? Taky nebyl nejmladší. Třeba ještě Forman napíše pokračování a dočkáme se. Vzhledem k nízkým nákladům si film slušně vydělal, tak by tlačence volného pokračování nemělo nic stát v cestě. ()

hazaba

Podobných filmů bylo natočeno už několik, ale mi se líbil - byl takový civilní, nestačil příliš na pilu a v podstatě dobře dopadl, což se v reálném životě moc nestává :-) ()

Rathalos

Videne v kine a uplna spokojnost,velmi pekna romanticka fantasy drama s vybornou Chloe Grace Moretz,oplati sa to vidiet...:-) ()

MissSimm

Po nádherném a dojemném traileru jsem čekala, že v kině budu brečet a že na tenhle film jen tak nezapomenu. Že až budu vycházet z kina, budu mít takový ten naplňující, uvolňující pocit, který máte po shlédnutí takového filmu. Bohužel. Nic. Nudné, ohrané, neoriginální. Místo toho, abych brečela, jsem se smála a žasla nad americkou mentalitou. Kýče na každých pěti minutách. Možná by to dokázal zachránit nějaký pěkný soundtrack. A abych jenom nekritizovala, pochválím herce. S těmi jsem byla spokojená. Věřím že dospívajícím dívkám se film líbit bude. ()

Skleni

V prvom okamihu kedy si zacielite na tento film Vás určite napadne: "toto bude myšlienková opera". Od začiatku filmu čakáte kedy sa stane daný okamih a následne od toho okamihu už len tajíte dych a úpenlivo čakáte na prvú myšlienku, návrh, rozkol v citoch či úvahu nad osudom, budúcnosťou, láskou..... A v tom to príde. Príde koniec. A vy stále tajíte dych. Nič sa nestalo. Film a celkovo aj príbeh (verím, že aj kniha v tomto prípade) mal absolútnu absenciu rozumu a nejakej formy psychológie. Chloe je krásna a talentovaná. No nie pre takýto film. Pre film kde do nej vpáli guľku jej otec z 10 metrovej diaľky už viac. Dokonca jej rodičia či "osudová láska" podali väčší výkon. Nikdy nezabudnem na scénu v ktorej ju priateľ drží za chrbtom a ona pri ňom kráča akoby otrok. Celé to bolo také "umelé a nedomyslené". A tu sa dostávame k tomu čo mňa až priam vytáčalo. Nič vo filme nedáva zmysel z pohľadu faktu, že hlavná hrdinka je mŕtva. Nik ju nevidí (čo je jediné logické) no vytvára tieň a vydychuje paru. Jej interakcia s predmetmi vytvára zvuk. A samozrejme keď sa niekoho dotkne tak mu napríklad potiahne kožu na ruke. A chápem, že pre príbeh to nie je podstatné no možno aj je. Pretože na konci jej priateľ pustí hudbu do uší a tú zrazu počuje. To jej nik dovtedy nešepkal? Nik je neplakal pri uchu? No neviem. Ja po pozretí toho filmu som si povedal :" nebolo to až také zlé". Lenže ono to bolo. Tak prečo to má také hodnotenia a v podstate úspech u diváka? No pre chloe, uvoľnení začiatok a úsmevné momenty v prvej polovici filmu. A samozrejme stupidný záver. ()

katmandzoo

Neskutočne silný príbeh s veľmi zaujímavým a realistickým pohľadom na život a opäť skvelá Chloe Grace Moretz v hlavnej úlohe. Vrelo odporúčam. 4* ()

phoenixer

Ta třetí hvězda je za Chloë. Zbytek hodnotit nebudu, už samotný název vám bohužel řekne jak to celé dopadne, takže se nemusite ani dodívat... ()

fraktal

Strašně smutný film, který se mne vzal podobně jako třeba "My Life Without Me" - krásná Chloë, krásná hudba, krásná kamera, krásná oslava křehkosti a ceny života. Ihned po dokoukání jsem si na netu našel i pokračování v audiobook "Where She Went" od Gayle Forman (a nyní na youtube znovu poslouchám předlohu k If I Stay). ()

Hpatrik

Dlouho jsem nenarazil na film, který by mi takhle sednul, a to i přesto, že je to romance dvou mladých lidí. A měli mě už od začátku, a to především nebývale skvělým výběrem hudby, svedli mě svou opojnou "přátelskou" atmosférou, zajímavým příběhem a opravdu dobrým obsazením. A ačkoliv je to velice smutný příběh, pro mě je o tom, že at' už se nám v životě přihodí cokoliv, vždycky bysme se na to měli snažit dívat s optimismem. ()

Fishka

Takýto preexponovaný scenár som asi ešte nikdy nevidela. Bol to zážitok. Ak si človek odmysli tie zbytočne prehnané scény...a kameru ...a strih...och a nereálne dialógy a správanie postáv...tak vlastne zostane asi len soundtrack, ktorý je fajn... Kto chce za vlasy pritiahnutú emotívnu vydieračku alebo má schopnosť sa smiať na niečom takto zlom, odporúčam. Ale ak sú všetky slová postáv pospájané z textov pesničiek dávalo by mi to zmysel. ()

Primavera

Hviezdy za to, že na tínejdžersky film to bol dobrý námet vytrhujúci omladinu zo spárov sexuchtivých fešákov upírov, takisto dostať do filmu klasiku a rock je super, horšie je to s príbehom... Tak predvídateľný, až som mala chuť na lobotomiu, priveľa sentimentu (aj keď tínejdžerky majú potrebu plakať, najlepšie pri peknom chalanovi s nasladlým výrazom Justina Biebera za mlada). Čerešnička bol dedko pri posteli umierajúcej tínejdžerky, keď jej rozpráva o obetavosti otca, ktorý jej kúpil za svoje bicie violončelo. Rodiča by mali radosť z takej výchovnej scénky vo filme, tínejdžeri to majú v péčku, keďže je však film určený pre nich, škoda reči.....Ako konkurencia filmu Na vine sú hviezdy - tak tomu filmu ani po členky, vážení. ()

engman

Idea dobrá, no movie nič moc. Nezáživné, nudné. Občas sa zdá, že to človeka usadí do kresla, ale potom zasa veľa slabých momentov. ()

West

Rozhodně nadprůměrné dílo. Velice slušně zahrané a sympatické. Scenáristicky chytré a se zajímavými dialogy. Ovšem je to podané pro mladší generaci a tak trochu víc pro holky (přeslazené), protože je to vyprávěné právě o mladé dívce na střední a její lovestory s muzikantem. Příběh se odehrává v přítomným čase a prolíná s minulostí, která vlastně převládá po celou dobu.. Podobných filmů na toto téma neni málo. A ano, je to kýč, ale tak nějak vůbec né špatný a hudba byla příjemná. 65% ()

Sophia

(Komentář může obsahovat spoilery) Nerozumím hodnocení tohoto filmu, dle mě - byl báječný! Možná jsem sadistická masochistka, ale já mám tento způsob "sebetýrání" prostě ráda. Film ze života. Příběh, který by se mohl stát každému z nás (ne,že bych to někomu přála - to vůbec!). Velmi nadějní především mladí představitelé Mii a Adama, prolínání časů a okamžiků. Skvělé. Velmi dojímaný snímek, avšak krokodýlí slzy padaly až při scéně v nemocnici, kdy Mii dědeček říkal :" Chci aby jsi žila. Chci to víc, než cokoli na světě. Chci, aby jsi bojovala tak, jako by na ničem jiném nezáleželo. Vím, že to možná není, to co chceš... Možná je to na tebe moc, bojovat tak tvrdě... Jestli chceš odejít, chci aby jsi věděla, že je to v pořádku. Je to v pořádku. Chápu to..".... hotovo, brečím zase... Plnohodnotných 100% to není, ALE 90% určitě! ()

teddinka1

Možná si to 4* nezaslouží, ale zrovna mi to sedlo. není to unylé, hezky se prolíná současnost s minulostí, není to takový cajdák, poměrně neokoukané tváře (byť Chloe všichni známe). No a to čelo... to je prostě nádherný nástroj. ()