Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

marshmallow1

Možná by se mi je ten to film nelíbil tolik, kdyby tam nehrála v hlavní roli Julia Roberts, i přesto tohle zpracování verze pohádky mě bavilo a nenudila jsem se. Lily Collins byla velmi vhodně vybrána na roli Sněhurky, takže další plus a palec nahoru :). ()

pepco

Netradicne podanie klasickej rozpravky sa da odpustit, ale to cudne prostredie do ktoreho to bolo zasadene kazi celkovy dojem, ktore nezachranili ani perfektne kostymy (jedna hviezdicka). Slusne herecke vykony (druha hviezdicka). ()

mpet

Lily Collins se mě začíná opravdu líbit a s každým filmem, ve kterém hraje, ji mám radši. Roli Sněhurky podle mě nemohla dostat lepší herečka, jelikož Lily to zahrála skvěle. Ale to není jediné pozitivum na této pohádce. Svůj tradičně vysoký standard také předvedla Julia Roberts, která bohužel nedokázala využít plný potenciál své postavy, neboť nedostala dostatek prostoru (velká škoda). Film je výborný po vizuální stránce, je vtipný a je zde spousta bizardních situací. Rozhodně to stojí za shlédnutí. ()

frannyberry odpad!

Co tak napsat: kulisy - interiérové i "exteriérové" - odpovídají pohádkovým inscenacím České televize, příběh kvalit těch opravdu povedených však zdaleka nedosahuje. Královně bohužel (i kvůli účesu) neuvěříte to "v zemi zdejší...". Naštěstí se postará o pár vtipných momentů s princem, který je k uzoufání nudný a měl by zůstat štěnětem. Nicméně aplikaci nechutností na obličej bych čekala v nějaké teen komedii, zasmál by se možná můj bratranec (kdyby mu znova byly čtyři roky, kdy se smál u slova "prdět").Pak navíc dorazila Sněhurka, která v zimě běhá v harémovém úboru poté, co se naučila zacházet se sekyrou, a všechno je v kelu. A pak ještě příšera. PS: Pokud myslíte, že nelze s moderními prvky adaptovat klasiku, doporučuju Věčný příběh - má emancipovanou hrdinku i historické lokace a kostýmy. ()

Conriocht odpad!

Američania, ako národ duchovných eunuchov jednoducho nevedia točiť hodnotné rozprávky. Opäť ďalšie americké splznenie európskej kultúry. ()

Morrigen

Ani nenadchlo, ani neurazilo. Klasický pohádkový námět zpracovaný možná až moc pompézně s prvky "naší doby". Rozhodně netradiční, zajímavé a stojí za to na to kouknout, ale jednou asi stačí. A pořád se nemůžu zbavit dojmu, že nebýt Julie Roberts, sklouzne tenhle snímek k podprůměru, který nikdo nebude znát. ()

+sfinx+

Ani tuna make-upu a zámožní sponzoři nedokážou proměnit ošklivé káčátko v překrásnou labuť. Když filmaři nevěří pohádkám a místo poselství vidí rozpočet, pak i divák dostane neosobní, vykalkulovaný, formalistický paskvil. Vidím tu třeba zmínku o nominaci kostýmů - i ty se ale mohou chlubit jen náročností, velikostí a zřejmě i cenou. Ničím jiným! (Snad jen tomu kusu labutě na hlavě nelze upřít originalitu.) A tak je to se vším - nacpěte do titulků Robertsovou, dejte tomu kolik chcete ocenění, skutečná pohádka to stejně nikdy nebude! ()

MrJoda

Mně se to moc líbilo! Je to vtipné, krásná nápaditá výprava, výborní herci... Až na strašnou písničku na konci prima oddech. ()

lavahorsecz

Tak tohle teda ne, jednu hvězdičku dávám za ultra husté obočí, které se jen tak nevidí a za Julii Roberts. Jinak je tento film opravdu strašný, vydržel jsem se koukat asi půl hodiny, ale musel jsem to vzdát, něco mě na tom filmu vadí... ()

Krapet1

Ale jo, docela mě film bavil....Lily je jako vždy perfektní a Armie si prince taky střihnul v pohodě. Hodně komentářů chválí kostýmy..jak by taky ne, až nějaké výjimky moc pěkné.....Nicméně závěrem se přiznám, že to bylo takové nějaké DIA nebo co............jedno shlédnutí a šmytec.....Co si neodpustím, tak ta písnička na závěr ve stylu bollywoodu mi asi celý dojem dost pokazila......přišla mi naprosto mimo mísu. ()

chytsis

Ale ano, proč ne. Ikdyž to opravdu bylo trochu strašidelné počínaje Sněhurčiným obočím, přes trpaslíky na pérových chůdách až po stvůru v lese. Řelkla bych vhodné od 12ti let :D Ubrala bych násilí, chvílemi dost zbytečné. ()

pantokrator

Tohle nebylo špatný. Královna naprosto věrohodně zlá. Protože skutečné lidské zlo bývá právě takhle lekomyslně pitomé a nemá nejmenší tušení o tom, co vlastně páchá. Sněhurka tu není pasivně trpící husa. Protože za své právo je skutečně nutno bojovat. Její trestající verdikt vynesený bez mrknutí oka je naprosto férový a mnohem přijatelnější než nějaká humanistická shovívavost. Trpaslíci jako postižení lapkové vyvržení společností jsou mi rozhodně o mnoho levelů bližší než ty odporné disneyovské pitvořící se stvůry. A ani ten bollywoodský konec mě neuráží. V nebollywoodském filmu působí jako příjemná přísada. Celkově velmi příjemné překvapení. Takhle by měly vypadat pohádky. ()

EDEN13

Přesně takhle vypadá film s promarněným potenciálem a mě je to vážně vůči tomuto filmu líto, jelikož tento film by mohl skvěle fungovat... ale ... no prostě ale Ze začátku film baví, je vtipný, dokáže si utahovat z filmových, pohádkových klišé... ta modernizace vám jako ortodoxnímu fanouškovi ani vlastně nevadí... na herce se dobře dívá, což ostatně platí po celou dobu filmu... obsazení je podle mě prostě skvostné a herci si to dávají a viditelně si to užívají a z filmu jsou ty emoce znát. Zlá královna má charisma jako nikdy, princ je svlečený přesně tolikrát kolik potřebujeme a navíc není jen do počtu, a Sněhurka je jedním slovem prostě rozkošná... jak říkám, jakmile je na scéně aspon jeden z těchto herců tak to jede jako na drátkách a skvěle jim to funguje i pospolu. Ovšem je pravda, že na větší hloubku postav než na to, že Sněhule bude milá, hodná a dobrosrdečná... no prostě to nečekejte, tady se žádná velká inovace nekoná, i přesto, že díky Sněhurce co je zavřená celý svůj život doma, nebo Sněhurka jako vůdkyně zlodějů...no znělo to slibně, ale nakonec jsme začali ve stereotypech...snad až na zlou královnu. Ale ted přejdeme na mínusy CGI tam, kde by nemuselo být - místy to působí opravdu hodně uměle... chtělo to vybrat usedlejší lokace a film by určitě působil přirozeněji, mě tam ten nadbytek CGI jenom rušil. Promarněný potenciál postav - ano mohli více vyjít ze svého stereotypu...  nějaké scény jsou zbytečně urychlené . výcvik Sněhurky, Sněhurka a princ...chtělo by to úderněji zpracovat Bordel ve scénáři - chvílemi to působí, že se film jaksi ztratil a úplně neví čím má vlastně býtm- scéna s loutkami Obživování postav, přidávání postav na poslední chvíli - podkopává to zbytek filmu, já osobně ač to zní drsně, bych nechala Sněhurčina otce mrtvého... ten konec se mi nelíbil... byl prostě překombinovaný, drak tam byl opravdu jenom do počtu, přestalo mě to bavit,... Závěr filmu - ne, nemyslím tu svatbu... ale tu indickou písničku... docela by mě zajímalo jakýho virtuoza tahle kravina na konci filmu napadla - PŘÍŠERNÝ Vztah s trpaslíky - zbytečně zrychlený, velmi malé budování ALE jinak je film fajn, jen si myslím, že díky tim kostýmům, zajímavým nápadům a hláškám a hlavně tomu hereckému obsazení.... no prostě mohl být mnohem lepší... jinak se mi líbí ta potyčka mezi S a princem v lese... ta je cool i choreografie... ale i tak jedna slzička za promarněný film, který na to měl. ()

marvin1 odpad!

Tak to je movie mazec. Horda liliputů, představujících trpasliky s vytahovacíma nohama v kovbojském klobouku, armádním baretu, konkistadorské helmě, ba i kožešinové čapce lovců mamutů s vypreparovanou čelistí jakési šelmy, řeší, jestli jim Sněhurka "čmajzla prachy" a podmínkou jejího soužití s touhle bandou mentálních atletů s trotlovským syndromem je, že Sněhuka začne krást. Snad z důvodu rasové vyváženosti nechybí ani trpaslík Číňan v cylindru. Nedílnou součástí je její nácvik džuda a karate, kdy do princeznovských bílých šatů bývá Sněhurka po pádu na žíněnku na sněhu trestána mečem po zadku za svá bojová pochybení, což nakonec samozřejmě v souboji se sličným princem, jenž ji měl původně políbit, využije a dá mu pěstí. Přičemž jeden z trpaslíků, když ji vidí na zádech, neopomene podotknout, že je k sežrání. Královna nutí kouzlem prince, aby se ji snažil stále olizovat. Žádný Prófa, Rejpal, Šmudla nebo Kejchal, ale Žrout, Napoleon, destruktivní Boural, Humusák, Půlprst či Vlk ... někteří chodí pravidleně chlastat do krčmy a vracejí se notně pod parou. Pitomče, blbečku patří k jejich běžnému slovníku. Nakonec ale jako v každé pohádce vše dopadne dobře. Princ se to naučil a už líbá docela slušně a královna (Julia Roberts - proč proboha) zestárne... Ale co byste chtěli za 85 milionů dolarů. ()

hel_ko

Naprosto úžasná verze Sněhurky, u které absolutně nechápu to nízké hodnocení. Velmi vtipné zpracování, krásné kostýmy, příjemná hudba. Jediné, co by se dalo vytknout, je upozadnění fantastické Julie Roberts, která má tak vtipnou roli, že by si rozhodně více prostoru zasloužila. ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012