Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

JUK_JANA

Poněkud bizarní dílko, několik scén jsem opravdu nepochopila. Celkový dojem je dílo s velkou dávkou lechtivého humoru. Většina humoru je totiž založena na snaze zlé královny (Julia Roberts) svést o generaci mladšího prince Armie Hammer (daboval ho Vojtěch Dyk). Když k tomu přidáte to, že v království existují loupeživí trpaslíci, kteří rádi pocestným kradou oblečení a zvláště se zaměřují na princovy košile, tak už jen přemýšlíte, jak rodiče vysvětlují svým dětem královninu hlášku "přineste mu košili, nemůžu se soustředit" ;-) Ne, že bych si film neužívala, když jsem tedy zrovna nelitovala tu starší paní, co byla v kině s vnučkou a toho pána, co sebou měl dvě menší holčičky. Dabing se poslouchal pěkně. P.S. Jaro roku 2012 je ukázka toho, jak je ten český rybníček opravdu malý - a role dabérů hrdinů ve filmech o Sněhurkách si v něm zabrali členové kapely Nightwork - v adaptaci "Sněhurka a lovec" daboval hlavní postavu lovce Jan Maxián. ()

eyculka

V jednom roce dvě ztvárnění sněhurky, pro mě jednoznačně vítězí ta druhá - Sněhurka a Lovec. Toto pohádkové ztvárnění má jen málo scén, u kterých jsme se bavila. Byly to ty s Julii Roberts. Například krášlení královny - vosy které jí píchnout do rtu, takový původní botox :D Jinak zbytečně zdlouhavé a velká nuda. Ale musím uznat že výprava filmu, byla zajímavá a krásně pohádková. ()

matilda33

Musím priznať, že môj zážitok z filmu značne ovplyvnila skutočnosť, že kreslenú verziu Snehulienku, tú pôvodnú od Disneyho, mám veľmi, veľmi rada. Takže tento príbeh o tom, ako to celé mohlo/malo/nemuselo byť ma nejako obchádzal a miestami privádzal do rozpakov (čo dočerta mala znamenať tá scéna v kráľovninej spálni?!). 2,5/5* za Juliu ako kráľovnú. A tých trpaslíkov preč!. PS: Mojej dcére sa ten film zapáčil. Preklínam všetky dátové nosiče, ktoré umožňujú opätovné prehrávanie audiovizuálnych diel dvakrát týždenne! ()

nemkatuli

Méně triků a násilí to by ale nebyla americká "pohádka". Musím říct, že kostýmy a scénka s omlazující královnou byla vážně pastva pro oči. Od počáteční skepse co z toho zase vypadne jsem nakonec zůstala až do konce a občas se i pobavila. ()

partyzanka odpad!

Viděno současně s novým Soubojem Titánů. A stejně mizerné. Vůbec mi tyhle dva filmy přišly tak nějak stejné. Ale teď k pohádce samotné. Strakatý kýč, kde mi dech vyrazil žlutý šikmooký trpaslík a závěrečné kabaretní vystoupení ala Bollywood mě donutilo sestřelit Sněhuli do odpadu. Bollywood jako takový mi nevadí. Bollywood v klasické evropské pohádce mi vadí! A jeden pěkný princ to nezachrání...V kombinaci s již zmíněným Soubojem Titánů 2010, který běžel na jiném kanále, to byl bohužel jeden z těch večerů, kdy si řeknete: bože, kdybych místo toho radši vytřela tu podlahu v kuchyni, udělala bych pro lidstvo víc. ()

Jiesaj

Tato Sněhurka na první pohled nevypadala vůbec špatně, ale realita nakonec není tak růžová. Za pozitivní zmínku jistě stojí vizuální zpracování, které působí velmi zajímavě a pohádkově. Dále také krásná Julia Roberts, která ale byla poněkud "upozaděná", i když se to dalo čekat, když film je především o Sněhurce. Jinak vše ostatní pro mě bylo poměrně kýčovité a některé scénky skoro až hloupé. Kdyby byla Sněhurka zpracována po této vizuální stránce, ale tvůrci se přeci jenom více drželi knižní předlohy, myslím, že by snímek dopadl mnohem lépe, i když tento příběh každý z nás dobře zná. ()

len.tilka

Ne nejlepší, ale dost zdařilá miliontá přeměna tradiční Sněhurky. Perfektní kostýmy, kromě Sněhurčiných svatebních šatů alá jsem velký dárek, rozbal mě, proto mam přes celý záda monstrózní šílenou mašli, ovšem krk je už předrozbalen. Vlastně i nekostýmy "ježiši, dejte mu někdo košili, ať se můžu soustředit" v podobě stále-ztrácejícího-šaty prince. Právě na to určitě utahl Sněhuru, že se uvolila posléze věnovat mu svůj úplně první polibek, za kontroly svých sedmi spolubydlících. Nejvíc suprová Julia, její zestárnutí je provedené do nejmenších detailů a fakt se povedlo, je to poznat hlavně na rukou, s těmi si dali dost práce (teda doufám, že to nejsou její původní a ty krásný nemuseli modelovat). Kulisy jsou taky dívatelný, až na ten šílenej sníh. Nekřupe pod nohama ani nezůstává přilepen natož aby postavy skuhraly, že studí. Naopak odlétává příjemně jako papír, všude je ho stejně, vyrovaně podle pravítka, mam pocit, že o něm celou dobu ani neví. Tak jako si do něj stále lehají nejlépe bez trika nebo jen v nějakym přehozu. Taky bych chtěla. Vzhledem k tomu, že jde o ohraný děj, nečeká vás žádné překvápko, až na upgrade s jablkem. Sněhura už zřejmě za ta dlouhá léta domácího vězení svou vlastní pohádku taky viděla, tak se tim zrádnym kusem ovoce nenechá oblafnout a mrskne ho Julče zpět tak efektně, že se milá babča stane doslova součástí královského koberečku. Samozřejmě trpajzlíci sou perfekt, zastanou holce obranu, přísun potravin, peníze, ale i kosmetický salón (ovšem s jejím příšernym obočím nic neudělali) a doprovodné tanečníky při závěrečnym popíku. ()

wooloong

Jedna hvězdička za paní herečku Julii Roberts a její skvělý herecký výkon, příjemně pohádkově zlá a nepohádkově ironická královna. Druhá hvězdička za kostýmy, triky a kameru. Třetí hvězdička za milou Sněhurku s hezkýma tmavýma očima a tak tmavým a hustým obočím, že jsem si mimoděk kladla otázku, jak asi vypadá její podpáždí a lýtka. Čtvrtá hvězdička za Seana Beana, který se sice před kamerou moc neohřál, ale pro něhož mám od Pána prstenů prostě slabost, no a ještě k němu přidáme partu loupeživých trpaslíků, aby to zase nebyla taková hvězdičková devalvace. Proč vypadá Sněhurčin zámek jako kousek Tádž Mahál a proč ten specifický taneční rej na konci, to jsem pochopila až podle příjmení režiséra. A ona multi-kulti korektnost (všimněte si nejen mnohonárodnostní směsky trpaslíků, ale třeba i lidí v městečku) je prostě ryze americká. ()

ElzikChan

Já ty americké kýče prostě nesnáším, ale tenhle film měl vážně šmrnc. Jen bych nechala původní jména trpaslíků, ale královna a její narážky a trochu přiteplený princ. Vážně mě to bavilo. ()

Akatinka

Nevím ani co přesně se mi na tom nelíbilo. Prostě mi tam chybělo takovéto NĚCO. Nemělo to šmrnc. Nápad dobrý, ale špatně prodaný. A upřímně, vtipy nic moc. Ocenitelné jsou kostýmy, které byly mimochodem nádherné, a potom obsazení. Celkově vzato to není film, který by člověk měl vidět. ()

polko

Netuším čo si scenáristi a režisér "šľahli", ale evidentne to bol kvalitný matroš. Ten film bol tak uletený, že sa mi až páčil. A ten bollywoodsky/jakubiskovský záver, geniálne :) ()

ericeq

jedna hviedicka za krasnu hlavnu hrdinku a jej obocie. zvysok filmu sa ani za film povazovat neda, je to len uboha blbost americkeho rozpravkovskeho typu ()

margotka1911

Šílené!!!!! Jak je možné pokazit klasickou pohádku během necelých 2 hodin ? Ani vlastně nevím proč tu jednu hvězdičku dávám. Aha vlastně....Julie Roberts. ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012