Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Brousitch

"Práce na filmu Davida Ayera je spíš o té zkušenosti, než o filmu samotném. Hlavně ale jde o to ultimátní přátelství, partnerství a spolupráci, kdy můžete vzít tyhle dva chlápky, dát je do jiného kontextu a stejně to bude dobrý film." - Jake Gyllenhaal ()

Wolvie

Trapas a zklamání.Ayer se až příliš zhlédnul ve formě,kterou se svou novou kriminálku rozhodl natáčet,a místo ultimátního žánrového požitku nám předkládá syrovou,ale zoufale postrádá efektivní propojení děje,který se mu tak bortí pod rukama.Výsledek je nuda.Což jsem po nadupaných ukázkách a s takovým tvůrčím týmem fakt nečekal. ()

Matthew01

Dobře vymyšlený film, který zprvu velmi překvapí svym zpracovánim a autenticitou v práci policie. Postupně jak film jde, začneme se vžívat do rolí hlavních postav a začneme žít příběh s nima. Bohužel konec jako by snad ani nepatřil do filmového konceptu a tak nějak to zabije. Zase chyběly koule, i když kdo ví jestli nebude existovat alternativní konec, moc bych se tomu nedivil. 75% ()

FilmWave

Filmova verze reality show "Cops". Ayer rezignuje na nejaky pribeh a serviruje jednotlive epizody z drsne sluzby dvou partaku. Ayer v podstate toci porad totez a tentokrat to zkusil skrytou ("Blair Witch") a pseudo-skrytou kamerou (je tam i normalni kameraman, abychom z toho neco meli). Vysledek je pusobivy, i kdyz do lepsiho prumeru to tahnou hlavne Gyllenhaal a Pena a jejich az tarantinovske rozhovory z auta pri ceste na akci. ()

Filec

Skvelé!!! Išiel do tohto filmu tak 50 na 50 aaale film išiel stále na 100%.Toto som nečakal fakt skvelý film! Top 10 za rok 2012 pre mňa. ()

rekkky

This is pure quality even though it has only few main characters, but script and excellent camera is making this movie extraordinary. In the different kind of cases with different kind of crimes, we can see behavior of police mans in action. Everything is spontanious and you can literally feel the tension from the screen on yourself. Relationship of Brian and Mike is on top not only in personal way, but also in professional way. Perfect directing and editing makes End of Watch one of the best movies, which I saw this year. It has a sence also in consideration of social question and in a realistic point of view, director couldn't do better. After few minutes it gets under your skin, what is going on screen. ()

Tom44zKA

Kvalitní režie, do děje vtahující kamera a střih, trošku slabší příběh a předvídatelný závěr... každopádně má to něco do sebe... ()

croxika

Hlavná dvojica veľmi príjemná, sympatická, nerušiaca....film sa pre mňa začal dosť sľubne, až na tú kameru, na POV zábery nie som pri filmoch vôbec zvyknutá...no zrazu to začala byť proste.....nuda....dvaja policajti v aute, čakajúci na prípad, občasne celkom milé aj vtipné dialógy, menšie vsuvky z ich osobného ľúbostného života, kde-tu nejaké vzrúšo v podobe záchrany detí z horiaceho domu...no priznám sa, v istej chvíli som si aj myslela, že to nedopozerám....a to by som urobila chybu! záver doslova dramatický...musím priznať, že sa mi tlačili slzy do očí, ako vždy, keď vidím predelené nejaké puto nezvratnou smrťou...a ešte tie úsmevné spokojné ksichty toho gangu **********cenzúra********....škrípala som zubami...."našťastie" dostali oplatené rovnakou mincou a v tom momente sa zlomyseľná hrdinka v mojom vnútri tešila...Hm, hlavne kvôli tomu záveru a hlavným hrdinom 3* ......dala by som aj viac možno, ale to by ma musela skutočne baviť viac ako polovica filmu.... ()

GOREGASM

David Ayer oživuje stereotypní šablonu policejních dramat a zároveň natáčí svůj nejlepší film, který je opravdu jedním z nejsilnějších policejních zážitků, které jsem viděl (a že mám nakoukáno). Stačí půl hoďky sledovat parťáky, Jakea Gyllehaala (ten kluk je špička své generace) a Michaela Peñy, při jejich denních pokecech v hlídkovém voze a najednou se přistihnete, že vám na nich opravdu záleží. Právě ta každodenní parťácká rutina, která je sice "narušována" časově nespecifikovanými skoky kupředu (vše ku prospěchu nestandartně pojaté hlavní dějové linky), vám dostane oba kluky pod kůži a samotný konec potom díky tomu opravdu bolí. Za originální a navíc plně funkční přístup skládám Ayerovi poklonu a nezbývá než dodat, že David Ayer je nejen invenčním scénáristou, ale zároveň kvalitním režisérem. Btw zpracovat touto formou seriál v produkci HBO by určitě stálo za hřích. 100% ()

Wargoo

Vynikajúci nápad pozrieť sa na LA policajtov z trošku bližšieho (ozaj blízkeho!) detailu. Príbeh dvoch "bratov", s ktorými si prezrieme kus ich kariéry. Konečne film, pre ktorý si Peñu zapamätám ! Dramatické momentky striedajú vtipné; hrdinské činy nasledujú po urážkach kolegov a vtipných rasistických poznámkach... Napätie pri prehliadkach domu, pri prenasledovaní, pri prestrelkách okorenené burácajúcim soundtrackom, ktorý rezonoval v ušiach pri rozličných scénach + plus záverečná hudba počas titulkov ! Veľmi kvalitné vyvrcholenie finále. Nečakané, o to väčšie prekvapenie !!! Silné 4**** za silnú atmosféru a výborne zmáknuté dávky akcie, drámy a humorných vsuviek ! 80,911 ! Po zhodnotení, a s odstupom času zdvíham na 5***** , milé prekvapenie roka. Scenár za 6 dní ??? Nenormálne ! ()

agassi68

75 minút je to taký lepší priemer, dvojica policajtov rieši prečiny, potom si rozprávajú o svojich rodinách, postupne ich zážitky zbližujú. Jasné, čakáte nejaké dramatické rozuzlenie a to príde. Atmosféra a napätie sa dramaticky zvýšia a tým aj moje doposiaľ priemerné hodnotenie musí ísť nahor. Keby v tendencii záverečnej polhodiny šiel celý film bez váhania dám 5.. ()

P.J.2

Nebojím se dát plný počet, protože takhle intenzivní zážitek jsem nezažil až do Hobita, kamera je problém než si člověk zvykne takže asi tak 3 minuty a zbytek už je jen akční jízda. Celý film jsem měl pocit že se něco hrozného stane a nepříjemně mě mrazilo v zádech. Konec filmu jsem prozíral s otevřenou pusou. Příběh dvou policistů je u mě intenzivní i proto že znám podobná místa i u nás, ne že by se tam sice takhle často střílelo ale i prostředí je podobné více než je zdrávo. U filmu by mohlo být ještě doplněno, že je věnován všem sloužícím policistům, ale stejně jsem nadšen. ()

mala_kea

Konečně policejní film, ve kterém se pořád něco děje. Scénář je velmi jednoduchý, ale během "hluchých" míst máte alespon zdání, o čem se mluví a není třeba vycpávkových situací, které by jen zbytečně natahovaly pasáž. Přepínání mezi úhly snímání není konečně nudné, ale svižně sestříhané a ve výsledku je i vizuální stránka perfektní. Oba hlavní aktéři se do role vžili a spolu s Ayerem vytvořili strhující kriminálně-akční podívanou. Víc takových filmů. ()

owwidius

Uz dlho ma nevytacal daky film ako tento :) Cele zle od zaciatku az do konca. Ani neviem kde zacat. Styl 'found footage' mi nevadi, tu sa na zaciatku kladie doraz na to ze to tak bude natocene, lenze v niektorych scenach sa kamera zrazu ocita sama za dverami... Hrooozne drsnacki policajti, ktori ale mimo sluzbu ziju kazdodenny zivot... Zbytocne fuck-ovanie v kazdej druhej scene... Pribeh prakticky neexistuje, ide len o to zobrazit akcnu scenu, potom rodinnu, vystupnovat akcnu, vystupnovat rodinnu, este raz to iste a koniec. Klise nad klise, no a 'sokujuci' zaver to zabija. Este jedna smutna scena, do toho 100x pocuty podmaz na vydojenie emocii, teraz akoze este jedna spomienkova scena na pousmiatie sa a titulky. Tadaaa, chce sa mi blejt. Toto ma teda uplne minulo, pride mi to ako totalne pubertacka 'cool' sracka. 3/10 [#2/2013] ()

Rokle

Tééda... těšil jsem se nemálo. A výsledek je dosti tristní. Zpočátku mě ta kamera vyloženě štvala. To neustále žvatlání jakbysmet. Naplno se to začalo rozjíždět po příjezdu k těm dvěma (nůž v oku, zbitá policajtka). Street Kings a Training Day kopaly jinou ligu. ()

strikeman

Bez patosu, bez příkras, real life. Tenhle snímek mě opravdu rozsekal. A výjimečně mi nevadila ani "Blair Witch camera"... 90% ()

WillyMarks

Po čertech výborný film. Skvělá kamera, perfektně sestříhaná hudba, brilantní akce a trocha odlehčeného humoru. Nepředvídatelné, originalní a bez nějaké pevné dějové linky, což může na jednu stranu býti špatně, nicméně silná režie a skvělé herecké výkony z tohoto díla učinily v mých očích opravdovou slast. POV kamera perfektně vtahuje do situace, krásné pohledy jako např.:kamera v autě, či různě naúhlované scény jsou super. Snímek je ve středu špíny LA, kde ochránci zákona každý den bojují o lepší zítřky, nasazují životy a nikdy neví, která Patrola může být jejich poslední. Snímek dle mého gusta 89% ()

fr3ak

No nebylo to špatné pokoukání. Film ve kterém vidíte že práce v jisté části LA rozhodně není žádný med. Zdejší policisté se zde pohybují ve válečné zóně, akorát s tím rozdílem že zde nepřítele nepoznáte podle uniformy. Za pochvalu hlavně stojí výborná kamera, která svojí autentičností dodává pocit že opravdu sledujeme nějaký policejní záznam, který mapuje několik dnů v práci jedné hlídky. To je zároveň jediná, ale bohužel dost zásadní chyba. Dvojice kterou sledujeme jsou obrovští klikaři a tak jen čekáte na chvíli, kdy je to štěstí, které se nad nimi vznáší opustí. U některých filmů by mi to nevadilo, ale v tomto případě to dost podkopává celkový dojem. ()

Hapretor

Tak jako film bez děje. Takový dokument. Takový Los Angeles PoliceGraphic. A i když se pořád něco děje, absence děje, který chci v dobrém akčním filmu za každou cenu, se neomlouvá. Ano, policajti to maj velmi těžké, zvláště v Los Angeles, kde je 50 krvelačných zmrdů na metr čtvereční, takže nejde než koukat s otevřevnou hubou, ale bohužel i s jedním zavřeným okem, protože jinak tady nejde o nic. Proč to město nepojmenovali třeba Los Bastardos ?! Nejspíš bych dal víc *, kdyby tam hrál pro mě někdo více sympatický. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)