Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

fraktal

Emotivně silný "propolicajtský" snímek snažící se o skloubení patosu "služby" s americkým snem o "obyčejném člověku", kupodivu to dohromady poměrně funguje (zejm. díky výborným hercům a spoustě inprovizací, včetně odvážného závěru) - vytýkám snad jen přílišnou idealističnost a černobílost - tady je něco na vyrovnání vah: https://www.youtube.com/watch?v=IlY9C6pzxKc ()

tomik99

Film má neskutečnou atmosféru, v úvodu jsem si říkal, že mi bude vadit amatérský způsob natáčení, v průběhu filmu se to ale stalo jeho nejsilnější stránkou. „Patrola“ obsahuje chytlavý příběh, který vás dokáže dostat. Při většině scén jsem byl napjatý, ta atmosféra byla naprosto báječná, skutečná a u většiny jsem jen napjatě zíral s otevřenou pusou. Casting herců dopadl na jedničku a postavám jsem věřil vše, co řekli, jejich emoce byly skutečně dobře zahrané. Tento film prostému divákovi ukazuje, jak to skutečně chodí v gangech a na amerických ulicích. V podstatě nemám „Patrole“ co vytknout. ()

tranquill

"Chráníme dobré před zlými. My jsme policie!" Tak nevím, nezní to jako nábor do jejich řad? Mám z toho rozporuplný pocit. Jakoby to bylo natočeno dle počítačové hry. Nebo si aspoň hlavní hrdinové počínají, jakoby v ní vystupovali nebo si jen jako děti hrají na policajty a zloděje, hrdiny a padouchy... bez přemýšlení o následcích. Takže nevím, jestli byl film myšlen jako oslava jejich hrdinství nebo satira na jejich chování... ()

Critic

Nejvíc se mi na tomhle filmu nelíbily originální akční scény nebo autenticita toho všeho, ale jak se skvělí Peňa a Gyllenhaal krásně bavili o svých ženách :) 95% ()

Ozzy2

Dokoukal jsem to napodruhé.Ta kamera mě děsně vadila, těch zbytečných scén a dialogů tam bylo také příliš.Slovo podělaný tam zaznělo snad pětitisíckrát.ještě beru to, že takhle mluvěj negři dýlující drogy,ale proč takhle mluvili úplně všichni, to mi nějak uniklo.Slabé tři hvězdy a už to nikdy vidět nemusím. ()

anitae

Naprosto mě to míjelo, a místy mi už moc správní poldové lezli krkem. Hispánci, zbraně, bordel, zachraňování dětí z hořícího domu. Divná kamera, dabing. ()

Razzor_82

Ayer natočil strhující a adrenalinovou policejní jízdu s dojemným koncem. Patrola brázdí špinavé ulice L.A., které je třeba bránit až na krev před gangy, drogami, vraždami a násilím. Gyllenhaal a Peňa podali bravurní výkony. Hlavně Jake se do filmu opět totálně zažral a podal maximum. Dokumentární kamera vtáhne do děje a pohledy z první osoby film dokonale obohatí. Takhle vypadá každodenní policejní rutina v Americe. 8/10 ()

Mik_e

Solidní jednohubka.Dynamická akce, žánru a prostředí adekvátní hudba, místy trochu otravná třesavá kamera (díky které jsou některé scény dosti nepřehledné ), vcelku luxusní autentičnost, především pak mluva (trochu úsměvně působily situace, ve kterých má postava dvouminutový monolog a titulky to vystihnou ve třech slovech, zbytek pak je něco ve smyslu "fuck".Zajímalo by mě, kolikrát bylo ve filmu použito ).Jinak klasická americká oslava americké policie, ovšem okořeněná několika silnými momenty a kvalitním, nepateticky působícím závěrem.Jake Gyllenhaal vcelku dobrý, žádnou horu zde nekrotí, i když na to vypadá, můj oblíbenec Michael Peña výborný. ()

Lumberjack

Ze začátku mi hodně vadila kamera a i děj neměl takový náboj jak jsem od Ayera očekával... Ale ten konec je hodně silný a tak dávám za 4*… EDIT: Po dalším shlédnutí dávám plný počet ! ()

Oonika

Když jsem viděla vyholené Jakea a tu šílenou kameru, dost mě to vyděsilo. Ale nakonec to dopadlo nad moje očekávání. Konec mě trochu zklamal, proto jednu hvězdu ubírám, ale jinak skvělé! ()

Onas

Sled scenek ze zivota dvou policajtu v LA jako celek nefunguje. Skoda, cekal jsem vic, Shield je holt jen jeden. Pena o tridu lepsi Gyllenhaala. 71%. ()

Franc1s

David Ayer opět natočil drsnej film z policajtského prostředí. Jak ukázal v předešlých filmech (Training Day, Drsný časy a Street Kings). Ale tenhle, je i tak jinej...lepší! Jednak, že se většina záběru je točená z kamer upevněných v autě, na zbrani, košily nebo nebo co maji herci v ruce. A zaroven by to mohlo nekomu pripadat jako dokument o životu poldu a jejich každodenních potyčkách s gangama. Díky pojetí, atmosféře, stylu natáčení, dvoum hlavním hercum, špičkovýmu finále a luxusnímu soundtracku to je nářez film a muzu jen doporučit! Na tohle se chodí do kina ;) Pro mě jeden z filmu roku.9,5/10 ()

Ryšty

Je málo filmů kteří mě dokázali rozbrečet. End of Watch se to skoro povedlo a slzy byly na konci v očích. Nenucená podívaná, s excelující hlavní dvojicí. Film dokáže nabídnou akci, komedii, ale i napětí. David Ayer natočil znovu skvělý snímek, který mě apsolutně vtáhl do děje. ()

alienemo

Výborne natočené a zahrané. Vysoká úroveň réžie a hereckých výkonov, perfektne zvolená kamera na spôsob first person view. Bežný život policajnej hliadky, premávajúcej sa po meste, riešiacej bežné problémy bežných ľudí je dopĺňaný udalosťami, ktoré sa bežným ľuďom nestávaju, Po emocionálnej stránke veľmi silný film. ()

slidealama

Jsem opravdu rad, ze jsem na tento film narazil. I kdyz se snazi vyzdvihovat hodne "americke" hodnoty, (napr. hned uvodni proslov J. Gyllenhaala o poslani policisty mi prisel trochu klise) nakonec mi to ani nevadilo. Cely film ma uzasny spad a hlavni hrdinove mi prisli velice sympaticti. Prace s kamerou by mohla nekomu vadit, sem tam jsem nepochopil proc ma kameru uplne kazdy, vcetne gangsteru. Nicmene si myslim, ze to funguje, obzvlast prvni scena natacena pouze kamerou z auta vas paradne naladi na tento film. ()

jda23

Policajna drama s run-cam, ktoru reziser svizne neskryva, alebo akoby mohli vizerat pracovne hodiny in LAPD. Dalsi pribeh z radu, ale dooost opraseny. David Ayer you have my curiosity ! ()

E lan

Ale ano, originální svým ztvárněním tento film rozhodně je, herecké výkony jsou také velmi dobré a i scénář si tak nějak na nic nehraje. Jen je to prostředí a problematika, která není pro našince až tak zajímavá. Mě nevyjímaje... ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)