Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Zombiepod

Narozdiel od výbornej päťky je toto napojenie viac - menej len sériový marketingový ťah, ktorý príbehovo len melie zbytky, podobne ako to robili režiséri v sérii Saw. Lin si však stále drží laťku na úrovni akčných kinohitov, v ktorých patrí Fast and Furious medzi tie najlepšie. Film je plný svalov, rýchlych áut, hlučnej a prehľadnej akcie a výbornej hudby, dokonca aj hlášky čiastočne fungujú. Herci sú však nútení púšťať z úst kŕčovité kraviny, a po fyzikálnej stránke, aj keď to treba brať s nadhľadom, je to až prehnane neuveriteľné. Film však stále slušne šliape, rozhodne sa nedá hovoriť o slabom dieli série, o takých desať rokov to možno bude hotová akčná kultovka. ()

Oudee33

Co se týká jednotlivých scén, kdy "nejde o život" tak má film dobrý naděje stát se komedií roku. Humor tomu ve více pasážích rozhodně nechybí... Bohužel jsem se takhle pousmíval i nad většinovými nelogickými akčními scénami a zvraty, kde se hraje především na efekt, bohužel ale ani ten nemá kvůli své přeplácanosti a nepřehlednosti co nabídnout. Ale jak říkám, docela jsem se nasmál a posílám téhle jednoduchoučké jednohubce 60%. ()

TommyDiamond

Já to říkám pořád, první a druhý díl neměl chybu. Tokijská jízda vše zkazila a to co se stalo poté je pouze vykonstruované tak, aby se mohlo natáčet a vydělávat…. O čem je teda šestý díl???? Parta pouličních závodníků (těch nejlepších) v čele Vinem Dieselem a Paulem Walkerem se pouští (i když vlastně nemusí) do boje s nejnebezpečnějšími zločinci světa. Za což si mají vysloužit čistý trestní rejstřík. Hold obyčejný podprůměrný, bezdějový akčňák, který do svých scén zapomíná připočíst gravitační konstantu a logiku. Dám dvě hvězdy. ()

VvV14

Tak 6. dílem si zase trochu svou reputaci napravili. I když se tenhle svět motorů už ubírá dost jiným směrem, než to kdysi začalo, není to úplně marný. Předchozí díly, konkrétně 2. - 5. se mi vážně moc nelíbily a tak sem rád, že jediný co tady vytknu je tanková jízda smrti, záchrana superman stylem Letty a Domova antigravitační technologie ve chvíli dopadu letadla. Kupodivu mě to překvapilo. 4* stejně jako u prvního dílu. ()

LukH

Nene. Zatímco předchozí díl mě bavil z celé série nejvíc a akceptoval jsem trezor létající po ulicích a podobné záležitosti, tady už nejsem schopen překousnout zejména nejrůznější skoky hlavních hrdinů do neznáma a podobné avengers kousky. Zároveň duo Rock Diesel na jedné straně...no...trochu přetestosterováno...víc mi seděli jako soupeři. Slabý scénář bych asi měl uvést na začátku, ale v Rychle a zběsile ne vždy hraje to nejdůležitější roli, nicméně tady nijak extra nefunguje ani akce :-( ()

SKreyn

Bohužiaľ bude aj "sedmička", tým by som začal, aj keď väčšinou patrí takýto úsudok až na koniec. Vedel som, že to bude úlet a veru že aj bol! Superman by sa mohol strčiť niekam pri tých akciách! :D Z toho množstva absurdností by som vybral len tak na ukážku - veľmi dlhú vzletovú/pristávaciu dráhu, lebo to, čo sa na nej stihlo udiať a ešte stále sa nedostali na koniec, tak to bol "gól". A ešte jednu vec by som spomenul - keď vystrelili ten čip na bmw, ktorý sa prichytil na predný nárazník z predu, tak pánko ho dal dole tak, že ľavou stranou auta sa priblížil k stene a tak ho odrazil z ľavej strany auta, len škoda, že predtým bol tento čip vpredu na aute, takže neviem akou záhadou sa dostal na bok. :D Bohužiaľ ani výber "pipiek" sa mi nepáčil, to tam nemajú krajšie? Americká blbosť nepozná hraníc a ako som začal, tak aj ukončím tento komentár - bohužiaľ bude "sedmička" a je už dopredu jasné, z čoho budú ťažiť. U tínedžerov bude úspech zaručený, nech nakrútia hocičo. ()

create

Akcí a rychlostí narvanej film! Ano super podívaná, ale nepřijde vám to na 6. díl už trochu jako stereotyp? Akce mi nevadí, rychlost taky ne, jenže když se tyto dvě vlastnosti spojí, je také potřeba, držet se trochu té reality, když si polda seskočí z mostu na projíždějící auto, které jede rychlostí něco kolem 150 km/h, tak by se to ještě u Fast and Furious dalo přehlédnout, za ty léta co sledujeme tuto sérii už jsme si na lecos zvykli. Ovšem závěrečná scéna byla velmi komická. Ohromné nákladní letadlo, které kormidluje Brian za pomocí lana, v jedoucím autě. A to není všechno, ony na tom letounu visí další 3 auta na křídlech! A aby toho nebylo dost, když se nad tím zamyslíme, jak scéna se vzlétajícím letadlem byla dlouhá... Jak asi potom bylo dlouhé to letiště? :) A to jsem tu ještě nezmínil scénu s tankem na dálnici :D Ano, celkem jsem si oblíbil tuto sérii, která nám nabízí spoustu akce a rychlých aut, ale u mě stále vítězí první dva díly, kterým se tento absolutně, co se kvality týče nevyrovná... ()

jadran90

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Když vidím starou partu, div se nerozbrečím. Už z úvodních titulků dýchá nostalgie. Pětka byla ještě lepší, ale i tak jsem s Linovou prací spokojený. Obdivuji způsob, jak ve finále zaměstnal každou postavu. Úvod je klidnější, druhá parta si získává respekt a rozhodně se jí to daří. Akce je výborná, pestrá, i když trochu přehnaná, ale kde dnes není. Nikdo se nesnaží vést zdlouhavé dialogy. Prostě se hláškuje, bije, závodí a tak to mám rád. ()

baltik

Je to opravdu už moc přehnané, nadával jsem na to... ALE i přes to nemůžu dát třeba jen 3 hvězdy. Důvodem je také to jak je vám ta akce servírována, ona prostě sama o sobě ví, že rámec reality je už v nedohlednu. Na základě toho faktu se vám v jedné scéně nesnaží tvrdit "ty ses mohl zabít." a druhé scéně jde do další nebezpečné akce. Prostě má to svůj přepálený stupeň a toho se to drží. Párkrát jsem si tedy myslel že koukám na Ridicka ale to je věc druhá. Určitě to neni 4 hvězdy čisté, spíš ty 3 si to nezaslouží... ()

Marty7CZ

Dal jsem to na novo, a ok, super akčák jenž mě oslovil na podruhý po x dlouhý odmlce, scéna s tankem byla fakt noblesa, ale není to můj šálek whisky, 70% ()

Bezda22

Pátý Rychle a zběsile byla špička, nejlepší ze všech mnou dosud viděnejch šesti dílů. Šestka byla rychlá a zběsilá, dostála svýmu názvu. Jenže už je toho moc. Taková nastavovaná kaše. Ale akce byla nabitá, to tady prostě uměj. Závěr byl docela hratelnej, to bylo celkem napínavý. Dalo by se říct, že mě to i vtáhlo do sebe. Dám 4 hvězdy. Ale myslím, že je to poslední takhle vysoký hodnocení u týhle série. Ale rád se nechám překvapit. 70% ()

Jacccob

Kouzlo pětky je sice pryč, kvalitu si ale stále drží. Můj oblíbenec ještě navíc jako záporák byl jen třešničkou na dortu. ()

Mkartaylas56

Tak tohle mě úplně nepotěšilo. Zatímco první polovina za mě splňuje všechno, co od Rychle a zběsile po předchozích filmech očekávám, tak v polovině druhé se z toho až na pár světlých momentů stává ze řetězu utržený a dost nelogický nesmysl. Ano, už v pátém díle jsme mohli být svědky přemrštěné akce a místy rozporuplných scén, avšak tehdy se tvůrcům podařilo udržet ten správný a fungující poměr mezi přemrštěností a zábavností a proto ten film funguje. Zatímco tady jsem si klepal na čelo asi dvakrát tolik a v moment, kdy *spoiler* Vin Diesel nejprve znenadání vyletí z již naprosto zdevastovaného letadla a následně, i přestože se nachází pár metrů od stále se hroutícího a hořícího letadla, projde skrz plameny úplně na pohodu a ještě stačí hodit ten svůj rádoby drsný výraz... no panebože. *konec spoileru* Jako jo, po pátém díle, který nastavil velmi vysokou laťku, to měla šestka bezesporu těžké. A i přes mé rozhořčení musím uznat, že stále jde o lehce nadprůměrný akčňák, který má své nesporné kvality a skutečně nebýt toho návalu absurdních a nelogických momentů, tak by se mé hodnocení od předchozího dílu zas až tak nelišilo. Škoda. 60% ()

Najt

Tohle je pokračování páteho dílu. Rodinu pronásledují hříchy z ria. Tým zůstává víceméně stejný, jen se objeví další záporáci. Nechápu to malý hodnocení, ptž tohle byla brutální jízda, která už není jen o kriminalitě a závodech, ale všem jde takřka o život a společnej cíl jde mnohem více do hloubky než kdy jindy. Navíc se dočkáme spinoffu, o kterém jsme věděli z minulosti, jen jsme nevěděli jak a proč. Tohle už má naprosto všechno včetně neskutečný loajality a věrnosti mezi členy rodiny. ()

hrumsrt

Ve stylu pátého pokračování si to jede i tentokrát.. Jen je to trošičku šílenější a navíc zase budující vstupenku Letty do F&F. Pořád si to drží koncept té týmovky, který funguje zdaleka nejlépe. Ačkoli oproti předchozímu filmu nepřináší žádný posun, ba naopak zase je ta akce už místy mimo, tak jsem se bavil. Třešničkou zůstává propojení s Tokijskou jízdou. 75% ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson