Reklama

Reklama

Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (61)

 • Celosvětová premiéra proběhla 7. května 2013 v Londýně. (Varan)
 • Hobbs (Dwayne Johnson) stejně jako v předchozím díle používá Smith & Wesson Model 629 známý také jako Colt Python. (Axarus)
 • Ve scéně v závěru, kdy přichází agent Hobbs (Dwayne Johnson) a Roman (Tyrese Gibson) pronese: "Mio, schovej raději dětský olej", je Johnsonova odpověď improvizací. Následná reakce Teje (Ludacris) je tak a nehraná. (glumka)
 • Na hudbě tentokrát nespolupracoval Brian Tyler, který skládal hudbu v předchozích třech dílech. V tomto pokračování na hudbě pracoval Lucas Vidal, který některé klasické hudební motivy z předchozích dílů převzal a upravil podle Tylera a jiné vytvořil sám. (mzss1)
 • Na začátku filmu jede vedle sebe Dominic Toretto (Vin Diesel) v Dodge Challenger SRT-8 a Brian O'Conner (Paul Walker) v Nissan GT-R. Leticia "Letty" Ortiz (Michelle Rodriguez) jezdí v Britském Jensen Interceptoru. Luke Hobbs (Dwayne "The Rock" Johnson) používá International MXT-MVA. Na dálnici jede Dom v Dodge Charger Daytona z roku 1969, Brian ve Fordu Escort RS 2000 MkI z roku 1974 a Roman Pearce (Tyrese Gibson) ve Fordu Mustang z roku 1969. Dále se ve filmu objeví i BMW M5 z roku 2005, Chevrolet Camaro z roku 1967, Ferrari 360 Modena, Ferrari F430 Scuderia, Ferrari FXX Replica, Koenigsegg CCX, Lucra LC470, Subaru Impreza WRX STi, Alfa Romeo Giulietta z roku 2010 Land-Rover Range Rover Series III z roku 2002, Renault Magnum, Lamborghini Aventador LP700, vyrábený od roku 2011 a Lamborghini Gallardo Superleggera, vyrábený od roku 2007. (Steewe)
 • Píseň "Bandoleros 1071", která zazněla v závěru filmu, se objevila již v kráktometrážním filmu Los Bandoleros (2009). (mzss1)
 • V prvním víkendu snímek utžil 97 milionů amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejúspěšnějším startem série. (Dyas)
 • Brian O'Conner (Paul Walker) nosí ve filmu hodinky Jaeger-LeCoultre Deep Sea Chronograph Q2068570. (Roland Sands)
 • Obří nákladní letoun v závěrečné scéně je Antonov An-124 Ruslan. Některé zdroje uvádí An-225 Mrija, což je ale lehce ověřitelná chyba, ten má totiž 6 motorů. (Tony-Z)
 • Owen Shaw (Luke Evans) je první "záporák" filmové série, který není buďto drogový magnát nebo zkorumpovaný policita. (S.W.A.T)
 • Režisér Justin Lin v rozhovoru přiznal, že potitulková scéna má být takový "malý dáreček pro dalšího tvůrce". (SidneyP)
 • Jedná se již o druhou filmovou sérii kde byla postava Michelle Rodriguez zabita a následně oživena. Stejný osud její postavu potkal už v sérii Resident Evil a dokonce se spekulovalo, že by se její postava mohla přes její smrt vrátit i v pokračování hitu Avatar (2009). (Chipsonator)
 • Poté, co se O'Connor (Paul Walker) vrátí do USA, jde v utajení do vězení v doprovodu agenta Stasiaka (Shea Whigham), a aby se dostal k vězni Bragovi (John Ortiz), tak jako záminku využije rvačku, při které Stasiakovi zlomí mu nos, na což Stasiak zareaguje: "Už zase?" čímž odkazuje na scénu z Rychlí a zběsilí (2009), ve které jejich šarkátka skončila podobně. (Shadowspark)
 • Ve filmu se mezi všemi druhy aut ve scéně na mostě mihne i policejní vůz značky Škoda Fabia Combi. (virus10)
 • Během natáčení na Tenerife bylo využito přibližně 150 aut, 4 tanky a 400 komparzistů. (virus10)

Reklama

Reklama