Reklama

Reklama

Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (61)

 • Tržby ze severoamerických kin činily 238,7 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 788,7 mil. (NIRO)
 • Celosvětová premiéra proběhla 7. května 2013 v Londýně. (Varan)
 • Hobbs (Dwayne Johnson) stejně jako v předchozím díle používá Smith & Wesson Model 629, známý také jako Colt Python. (Axarus)
 • Když v závěru přichází agent Hobbs (Dwayne Johnson) a Roman (Tyrese Gibson) pronese: "Mio, schovej raději dětský olej", tak Hobbs odpoví: "Radši schovej to velké čelo." Šlo o improvizovanou hlášku Dwaynea Johnsona. Následná reakce Ludacrise (Tej) je díky tomu zcela spontánní a autentická. (glumka)
 • Na hudbě tentokrát nespolupracoval Brian Tyler, který skládal hudbu k předchozím třem dílům, ale Lucas Vidal, který převzal a upravil některé hudební motivy z předchozích filmů. (mzss1)
 • Na začátku filmu vedle sebe jdou Dominic Toretto (Vin Diesel) v Dodge Challengeru SRT-8 a Brian O'Conner (Paul Walker) v Nissanu GT-R. Leticia "Letty" Ortiz (Michelle Rodriguez) jezdí v britském Jensen Interceptoru. Luke Hobbs (Dwayne Johnson) používá International MXT-MVA. Na dálnici jede Dom v Dodge Chargeru Daytona z roku 1969, Brian ve Fordu Escort RS 2000 MkI z roku 1974 a Roman Pearce (Tyrese Gibson) ve Fordu Mustang z roku 1969. Dále se ve filmu objeví i BMW M5 z roku 2005, Chevrolet Camaro z roku 1967, Ferrari 360 Modena, Ferrari F430 Scuderia, Ferrari FXX Replica, Koenigsegg CCX, Lucra LC470, Subaru Impreza WRX STi, Alfa Romeo Giulietta z roku 2010, Land-Rover Range Rover Series III z roku 2002, Renault Magnum, Lamborghini Aventador LP700, vyráběné od roku 2011, a Lamborghini Gallardo Superleggera, vyráběné od roku 2007. (Steewe)
 • Píseň "Bandoleros 1071", která zazněla v závěru filmu, zazněla již v krátkometrážním filmu Los Bandoleros (2009). (mzss1)
 • V prvním víkendu snímek utržil 97 milionů amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejúspěšnějším startem série. (Dyas)
 • Brian O'Conner (Paul Walker) nosí ve filmu hodinky Jaeger-LeCoultre Deep Sea Chronograph Q2068570. (Roland Sands)
 • Obří nákladní letoun v závěrečné scéně je Antonov An-124 Ruslan. Některé zdroje uvádějí An-225 Mrija, což je ale lehce ověřitelná chyba (má totiž 6 motorů). (Tony-Z)
 • Owen Shaw (Luke Evans) je první "záporák" filmové série, který není ani drogový magnát, ani zkorumpovaný policista. (S.W.A.T)
 • Režisér Justin Lin v rozhovoru přiznal, že potitulková scéna má být takový "malý dáreček pro dalšího tvůrce". (SidneyP)
 • Poté, co se O'Conner (Paul Walker) vrátí do USA, jde v utajení do vězení v doprovodu agenta Stasiaka (Shea Whigham). Aby se dostal k vězni Bragovi (John Ortiz), tak jako záminku využije rvačku, při níž Stasiakovi zlomí mu nos, na což Stasiak zareaguje: "Už zase?" Jde o odkaz na scénu z filmu Rychlí a zběsilí (2009), kde jejich šarvátka skončila podobně. (Shadowspark)
 • Ve filmu se mezi všemi druhy aut ve scéně na mostě mihne i policejní vůz značky Škoda Fabia Combi. (virus10)
 • Během natáčení na Tenerife bylo využito přibližně 150 aut, 4 tanky a 400 komparzistů. (virus10)
 • Při natáčení na Tenerife měli filmaři k dispozici úplně novou dálnici. (virus10)

Související novinky

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (více)

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (více)

Reklama

Reklama