Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Janega

Stále nechápem univerzu tejto ságy. Neviem či je to chyba filmu alebo proste predloha je taká blbá. V našom svete plnom násilia predkladáme dnešným deťom ešte aj takéto surovosti. V každom príbehu je boj dobra a zla, no ak sa jedná o literatúru pre mládež, mala by mať podoba zla aj svoje medze. 1 hviezdu zato, že sa tam už nemordujú deti. ()

Stružák

Dost nečekaně mě Hunger Games docela bavěj. Týhle sérii jsem vůbec nevěřil, ale začínám ji přicházet na chuť. Jasně, je to všechno přitažený za vlasy a jasně, dějou se tam často nesmysly. Ale jak už název napovídá, celý to je vlastně jedna velká hra, která je natočená tak, že děj má spád a všechno pěkně rychle odsejpá. ()

FARGO

Obrovský skok kupředu. Lawrence dokáže z herců vytěžit maximum a skvěle rozvíjí i vedlejší postavy. Napěti v aréně se dá krájet a souboje jsou syrové. Nicméně psychologie Katniss (noční můry, deprese, ...) mi přišly až moc přitažené za vlasy. PS: Ten konec je nečekaný a skvělý, díky! ()

Elyonka

Jako velký fanda knižní předlohy a obou Lawrencových (Jennifer a Francise), jsem z kina odcházela naprosto spokojená a nadšená. Přesně takhle jsem doufala, že to bude vypadat. Děj krásně utíkal. Bylo tam to nejpodstatnější a dokonce i pár mých oblíbených mini scének z knihy. Jako Johana ve výtahu.^^ To jak Francis točí filmy se mi hrozně líbí, takže nemám vůbec nic, co bych mu vytkla a Jennifer je skvělá herečka, které role Katniss sedí jako ulitá. Pořád mám trochu problém s postavou Peety, ale to je můj osobní problém. Za mě je to zkrátka skvělý film, který rozhodně stojí za to vidět. ()

Randyz

Zfilmovaná dvojka HG je mnohem lepší než jednička! Poměrně se drží knižní předlohy a oproti jedničce vynechává jen ty nepříliš podstatné momenty. Filmové zpracování a efekty jsou parádní a občas i dechberoucí Opravdu jsem oproti jedničce nečekal takový posun. 4/5* ()

Harapes

Tak první díl byl pro mě takový nemastný,neslaný.No a druhý díl je o trošku lepší,ale ten konec...Prostě pořád průměr a to mají ještě vzniknout dva díly...ach jo. ()

Prochy38

První díl jsem chválil s vidinou kvalitního pokračování. Dovětek titulku "Vražedná pomsta" mě tak nějak nažhavil na drsnější a bojovnější verzi prvního dílu a ....? No, to je ono.... Nic. Nedostal jsem nic z toho, co jsem čekal. Akce minimum. Ke hrám jako takovým jsme se dostali až koncem filmu a krom konfrontace s ostrovem samotným jsem nedostali žádný boj, žádné hry. Do té doby to byly jen kecy a kecy. Ano, fandům knižní předlohy se to určitě líbilo a v každé scéně cítili hloubku všeho, co do sebe famózně zapadá, ale já to nečetl a film byl tedy pro mě o ničem... J. Lawrence není můj typ, ale sluší jí to hraje výborně. J. Hutcherson dostal ještě méně prostoru než předtím, což jsem asi spíše rád. L. Hemsworth, který je zde psaný jako druhý opět nulově využit. + měla vynikající J. Melone. Aspoň někdo tu totální nudu nějak oživil. Škoda... času, peněz, ... všeho. Těším se na další díl, ale díky tomuto už to nerisknu v kině. Řekl bych, že co jsme zažili zde, by se vešlo do 40 minut nějaké přípravy pro velké dvoudílné finále... Ale... Bůh ví... ()

peetriss

Výměna režiséra prospěla. Zručná a vyspělá práce Francise Lawrence je kardinálním důvodem růstu úrovně ve srovnání s prvním Hunger Games, jehož sledování bylo pro mě opravdu bolestným zážitkem. Lawrence dal sbohem protivné roztřesené kameře, otřesnému "cimbálovému" soundtracku i sterilitě a dokázal vdechnout svému filmu vyšší úroveň atmosféry a napětí, jako celek dvojka působí soudržněji, i když mnoho neduhů nechybí ani zde. Konkrétně se jedná svým způsobem příběhově o recyklaci dílu prvního, stále je to příliš natahované, ale když už se nejedná film, který mě oslní, alespoň přímo nenudí a neubíjí. Herecké obsazení je kvalitní, Jennifer Lawrence nepropadla ani v prvním díle, ale zde se jeví v roli Katniss více svá, dvojka navíc stojí především na jejich bedrech, naopak Josh Hutcherson je více upozaděn v jejím stínu. Stále spíše průměrný zástupce svého žánru, který však již kvalitou alespoň neuráží ()

lucijelucije

Nebýt toho konce, myslela bych si, že jde pouze o nějaký remake prvního dílu, až teda na nějaké určité, ale nepatrné změny. Autorka mohla do příběhu dát mnohem víc strhující a napínavější dění. Přesto velké plus F. Lawrencovi, který si myslím s filmem mnohem víc pohrál, než právě Ross. Zdálo se mi, že The Hunger Games: Catching Fire, byl mnohem více propracovanější. Takže, když se to všechno vezme kolem a kolem, dá se říct, že se to krásně vyrovnalo a já tak stále zůstávám na čtverce. =) ()

Warle

Na druhý díl Hunger Games jsem se nehorázně těšil. Když jsem viděl trailer, byl jsem natěšený snad ještě víc, protože tak našlapaný trailer jsem už dlouho neviděl. Ale říkám si, jestli to očekávání nebylo zbytečně přehnané.. Film je dobrý, ba co dobrý, parádní, ale i přes to mi něco málo chybělo. Nemělo to spád. 146 minut je prostě podle mě zbytečně dlouhá doba. Kdyby to byly čisté 2 hodiny, tak budiž. Francis Lawrence do série přinesl dost velký nadhled a klidnou kameru, což jsou největší změny oproti prvnímu dílu. Ani mi tolik nevadila ta romance všude okolo, pěkně to zapadalo to scénáře a do celkového napětí. Dost se těším na další díly. "Remember who the real enemy is", 80% ()

iampatrik

75% Jsem překvapen, jelikož jednička nebyla úplně podle mých představ, možná za to taky může doba, kdy jsem měl poměrně čerstvě dočtenou celou trilogii. Každopádně knihy každým dílem nabíraly na kvalitě a stejný postup následují filmy. Také je to způsobené tím, že osud a příběh se s nikým nepáře. Děj rychle odsypá, akce baví, herci odehrají, co mají. Jo, není to průlomový snímek, jen další vývoj v příběhu, ale za mě určitě spokojenost a teď už jen čekat na zlý nešvar filmařů a to, že poslední díl, bude rozdělen na dva filmy. ()

Luff

Jop, překvapilo mě to, čekala jsem že už mi to nebude moct mít co nabídnout. A celou dobu jsem čekala na chování jako měla "Joanna" ! Už v jedničce bych začala všechno rozbíjet a hrnout můj přepychový slovník sprostých slov. Nechápu, že mají všichni takovou trpělivost. ()

Dyas

Série Hunger Games je mnohem lepší než Twillight sága, to zcela určitě, ale tohle prostě není nic pro mě. Film se hrozně vleče, až počátkem her teprve začíná skvělá jízda, která mě bavila. Z herců jsou nejlepší Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman a dle mě i Liam Hemsworth. Jak mám Jennifer rád ve filmu Terapie láskou, tak zde je mi naopak velmi nesympatická. Závěr filmu je také výborný, zvládnutý na jedničku. Jinak lepší než první díl, co se kvality týče. ()

Piri

Jednotka bola napínavejšia. Dobrodružný román sa ťažko adaptuje, knihu som síce nečítal, ale znateľné filmové klišé tu evidentne je. Keď film začal mať konečne grády a dostával sa do vyššej fázy, zrazu bol koniec. Keby možno ukázali aj osud ostatných hráčov, nebolo by to také nemastné-neslané, ale dramatické to určite bolo. Pokračovanie by malo byť lepšie, keďže tú zaujímavejšiu fázu presunuli do ďalšej časti. U nás TV JOJ film odvysielala iba v pomere 2.35:1, asi si mysleli, že je to chyba BD, keď sa tam mení pomer obrazu :) ()

Kuzzie

Líbí se mi, jak je Katniss pořád nasraná. Taky pořád jsem a tak ji dokážu docela dobře pochopit :D..ono to mělo dvě a půl hodiny? A mně tam přitom tolik věcí chybělo( ale vim, že do filmu všechno narvat prostě nejde)..v aréně byli strašně krátce.To gesto reprodrozda, co vypadá jak skautskej slib, bylo ve všech scénách hodně působivý, dokonce i mý velice neoblíbený Jeně Malone jsem fandila..jen mě štvalo, že jsem díky znalosti předlohy přišla o překvapení..ale na ty zbylý díly určitě vyrazim do kina, takovou depresi, co mě jistě čeká, líp vydržim mezi lidma. ()

Holubicqa

Být na tom v kině, tak asi na konci začnu řvát nespokojeností, že to utli tak nečekaně. :D Takhle jsem doma jen zírala s otevřenou pusou a nechápala. Čekala jsem nějaké finále, to se nekonalo. Ale film výborný. Jednička se mi líbila, ale tohle mělo mnohem větší spád, vážnost a herecké výkony, především Jennifer, jsou výborné. Jsem zvědavá na další díly, doufám, že si to podrží kvalitu a bude se na co koukat. :) ()

Darik

Jo, tak tohle bylo tak stokrát lepší než jednička. Pokud bude i poslední dvojdíl takto dobrý, mohla by z toho nakonec být vcelku solidní serie. 80% ()

vander19

Jednička bola absolútna krávovina, tak som dlho odkladal a vlastne sa ani moc nesnažil vidieť pokračovanie. No nakoniec po úniku súkromných foto :-) Jenny Lawrence :-)) som sa rozhodol zhliadnuť jej ženskosť aj s lukom v ruke. Však keď už všetko ostatné mi ukázala. Zase ma hneď na začiatku nasrali tie príšerné kostými. Ja chápem, že svet resp. Amerika je po vojne tak sú ťažké časy, ale obliekať sa ako hybridné hovado??? To tí tvorcovia čo majú za vkus?? Okrem Lenny Kravitza - ten pripravil pre našu Katniss fakt brutál šaty. Inak príbeh ako ho poznáme, zase žiadna zmene. Dokola obohraná platňa, ale našťastie aspoň tí čo to tvorili pristúpili ku zmene a do arény vbehli konečne dospelé osoby a nie detičky. To trošku pridáva na atmosfére, inak slaboda. Prvý film, kde ma totálne sere Donald Sutherland a tiež Lawrence - je mi tu strašne nesympatická a ani Harrelson nedokáže zdvihnúť moje hodnotenie. Musím sa priznať, že som už už bol nachystaný tam šupnúť 4*, ale ten ibecilno dementný koniec ma presvedčil o tom, že Hunger Games sú proste pič*vina. A nič na tom nemení ani zvýšená akcia a prirodzenejší priebeh deja. ()

TAMEHEMP

Hunger games z roku 2012, nevim proč bych se měl dívat na reboot už v roce 2013. Vylepšili třeba výcvikový středisko a arénu. Chápu, že se dneska nápady už moc nenosí, je to nedostatkový zboží, ale vyrobit horší kopii s odstupem jednoho roku je už na mě trochu moc. Podívat se na to optikou, jakej progres se ve dvojce udál, tak mi vyjde zbytečnej film až na posledních 10 minut. Naštěstí jsem tak trochu zvrácenej a i když jsem si každej moment řikal: "tohle už jsem viděl", tak mě to vlastně nenudilo. ()

Zemřel Donald Sutherland

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)