Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

jarkametelka

Trochu zklamani oproti prvnimu dilu.Hry zacnou az temer po hodine a pul filmu.A nez zacnou,v podstate se nic zajimaveho nedeje.A kdyz uz hry zacnou,taky se toho v podstate moc nedeje a ani se uz do konce filmu toho moc neudeje.Slabsi dej(dej se neposune moc dopredu,takze ochutname jen neco malo ze situace,proc se to vsechno deje,ale to "vsechno" urcite prijde v dalsich dilech) a slaba rezie dava snimku rozvleklost,nezaujatost a nakonec horke zklamani...Akorat pozitivum snimku zustava Jennifer Lawrence,ktere verim vse,co hraje.Nemusi ani brebentit a verim ji,ze v sobe ma tu jiskru hrdinstvi,ze je to typ,ktery dokaze strhnout lid k revoluci...Dokazeme se s ni ztotoznit a fandit ji.Z jejiho postoje je citit,ze nesouhlasi s nicim,co ji osud prichystal,ale vse snasi,nechce nikomu schvalne ublizit,bojuje jen o to,aby prezila.Ona snimek tahne a tahne ho podle me velmi dobre. ()

Isfio

Príde mi to veľmi povrchné a aj hlúpe. Kapitol je po vizuálnej stránke na úrovni, ale čo z toho, ak sa o politickom pozadí nedozvieme nič. Je tam zlý cisár, kolónie sú utláčané, viac nič. Film sa uberá twillightovským smerom, hlavná hrdinka, 2 frajeri medzi ktorými sa nevie rozhodnúť, utrápený výraz. Hodinu a pol sa pripravujú na arénu v ktorej sa stretnú najlepší bojovníci, boj však nevidno, Vrcholom dramatičnosti sú scény kde hrdinka behá po lese a kričí: Peeeta, peeta, kde si. Ďalší z filmov, ktorí robí z divákov hlupákov, Film je však určený pre adolescentov, je to asi následovník ságy Twillight. ()

stuj

Nic moc. Nevím jak přesně to nazvat. Celková atmosféra spíše taková komiksovsky dětská. Bez hloubky. První díl byl možná lepší. Ale asi jen tím, že uvedl do nového prostředí a představil nový svět. ()

GaryRoach

Upřímně, nevím, co by na tom mělo být tak dobrý, tu jednu hvězdu jsem dal asi za efekty, nebo nevím. Když jsem po tom víc jak 2hodinovým ničem zjistil, že jsem se mohl dívat na operace druhé světové války, blesklo mi hlavou, že producenty zažaluju za to co mi udělali a budu chtít svých 140minut života zpět... ()

zimi

V každém případě je to podobné jedničce jen o dost větší nuda. Hlavní hrdinka sama neví co chce a hraní na city diváka se zde míjí ůčinkem, ale asi né ůplně, když to má tolik příznivců, pro mě mimo pár provedených triků a krásně vytvořených měst, nuda a sem tam krátké napětí, spíš přípravný film na trojku. Něco jako relikvie smrti 1. ()

CitySP

Co k tomuto filmu říci? Snad jen to, že horší herečku do role hlavní hrdinky obsadit nemohli. Nudná, fádní, ošklivá, nepřitažlivá slečna s minimem hereckého umu. Ale od jedničky se to alespoň lišilo lepším dějem, propracovaností a celkově lepším propracováním samotných her. Naopak jsem si užíval úžasného hereckého výkonu, který podal Stanley Tucci. Jako moderátor her tam opravdu bodoval a skvěle se vžil do role, na další díly čekám s mírným nepokojem kvůli nesympatické hlavní roli. ()

robert.poch

Ten pohled očí na konci filmu je prostě skvělou tečkou za výborně ztvárněným příběhem o lidském snu a touze, a já věřím na mládí a věřím lidem, kteří navenek vypadají omšele, všedně, unaveně, ale když přijde na věc, zvednou se a pokorně se dají do tvrdé práce. Takové filmy chci a musím vidět. Nabíjí mne kladnou a pozitivní energií. ()

marcelita

Cože? tohleto,že mám být lepší jak jednička?? A jako v čem??? Mě přišlo,že ten film byl spuštěn znovu,jen se pár scén přetočilo,zase jsem se hodinu a půl nudila u blbých keců,ustaraných pohledů a ta čůza taky neví ským má zůstat........doma jednoho borca má a pořád se sere do toho svojeho Píta. Núúúda,núúúda,núúúda...........,pak se teda opět ocitli v boji hahahaha boji!! no no!! v trapárně v lese,kde se skoro nic nedělo.a to ještě jako bude trojka?? Radši se nechám sestřelit šípem,než aby mě to zas ukradlo dvě a půl hodiny času. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /některé citové/milostné scény bez komentáře, vývoj děje a osudy postav podle klasického vzoru, ale není to chyba filmu, ten jenom víceméně kopíruje knihu/, + /děj se nám trochu rozvinul konečně, méně násilnější než 1. díl - nevím, jestli je to jenom dojem, ale zdá se mi, celkově povedenější a víc to jede/, hodnocení - konečně se nám trochu rozjel děj a celkově je film dospělejší a jako celek zdařilejší, určitě posun správným směrem od 1. dílu, spokojenost - hlavně, aby to vydrželo ()

Marwin3D

Lara Croft Reborn.. Jenny je s lukem mnohem rychlejší a nebezpečnější než v prvním dílu.. I když v civilu dost padá na zem.. asi nemá ráda ty vysoký podpadky.. :o) Lítání po džungli jí evidentně baví.. a i při tom stačí dobře vypadat.. Takže dobrá oddychovka.. plná citů.. a Jenny prostě umí hrát.. ať si kdo chce co chce říká.. :o) Lenny Kravitz se mi taky moc líbil.. Dal bych i 5* ale nelíbilo se mi špatný a nelogický potlačování vzpoury prezidentem.. Rovný 4*.. ()

floppy4

Keby som vedel, ze to je na pokracovanie, tak si to ani nepozriem. Vcelku o dost lepsie ako jednotka, ale furt je to detské a dalo by sa z toho vytazit ovela ovela viac, proste spracovanie pre pubertakov, ktore ma nijak extra neuchvacuje. Vyzdvihol by som afektovaneho moderatora, ktory je tak perfetkny, ze spomedzi toho hereckeho šumu vycnieva najviac. Co mi vsak neskonale lezie na nervy je hlavna predstavitelka. Viac menej stale ten isty otraveny xicht prerusovany obcasnymi hysterickymi vykrikmi nevytvara ziadne vacsie napatie, ale viac sa chytam za hlavu. A vec, ktoru asi nikdy nepochopim je ze raz sa olizuje s jednym, raz s druhym a uz ako fakt neviem, ci realne chce toho tmavovlaseho zbicovaneho alebo Peetu. Proste Katniss ako postava uplne zle a Jenifer Lawrence takisto tragedia. ()

r3musko

vôbec ma to nebavilo. možno som si mal pozrieť ako prvú jedničku, ale po tomto už viem že si ju nepozriem. film sa snaží tváriť extra cool a vo výsledku je to len extra cool vata. pár pekných efektov to nezachráni. ()

Laslo

Uf to bol ale film je tam veľa akcie a nebudete môcť dýchať lebo Vás to veľmi nadchne ale podľa mňa táto časť hier bola lepšia ako jednotka.Dá sa to pozerať aj dvakrát.Celkom pekný výkon a adrenalín.Niet čo dodať pozrite si to a uvidíte sami. ()

Kalantana

Druhý díl této série pro mě byl překvapením. Pravidlem bývá, že další díly jsou slabší, než ten první a jedná se spíše o umělé nastavení děje, než o pokračování. Zde tomu bylo naopak. První díl byl jakýmsi pilotem pro ten následující, který je dynamický, napínavý a neskutečně realistický příběh (za což vděčíme knize) jen potvrzuje kvalitu. Herecké výkony byly opět velice vydařené a slečny si přijdou na své při obsazení herců, které zde je. Máme tedy nové miláčky dámské populace? Možná. Rozhodně se však nejedná o romantickou frašku, která by byla zasazena do sci-fi prostředí. Jakýkoli vztah je tu spíše pro dokreslení. Škoda, že zde není více hvězd, určitě by k tomuto filmu patřily. ()

zuza1999

Vážně skvělý film , moc se mi líbil i 1.díl ,ale tenhle je ještě mnohem lepší,úplně jsem si ho zamilovala,mohla bych se na něj koukat pořád dokola.Josh Hutcherson v podobě Peeta fakt válí, přesně tak jsem si Peetu představovala,a i Jennifer Lawrence v podobě Kattnis je skvělá, vážně okouzlující film.Vřele doporučuji!!!! :) ()

MrOgilwy

Vata. Cukrová vata. Někdy skelná vata. A někdy ta skládaná. Člověk má během tohoto filmu dostatek času na to, aby rozmýšlel nad rozličnými záležitostmi... Absence informací typu "proč a jak" by nevadila, pokud by měl film aspoň trochu něčeho, co by vás do toho děje vtáhlo... ()

PORTER44

Jedničku jsem neviděl a ani už nechci,nějak jsem tomuto filmu nepřišel na chuť,pustil jsem si to dvakrát a pokaždé usínal,ze začátku filmu jsem v tom trochu tápal než jsem pochopil o co jde,po třičtvrtě filmu přišlo pár akčních scén,ale bohužel žádný zázrak. ()

Milsa

Opäť bolo jasné ako to bude pokračovať. V podstate sa v celom filme nič nedeje a je zbytočne dlhý. Koniec samozrejme nie je žiadny, takže aj preto také hodnotenie aké som dal. Či si pozriem ďalšie diely neviem, po tomto na to veľkú chuť už nemám. ()

Y2ORSI

obrovský skok mezi prvním a druhým dílem v kvalitě. Někde mezi 3 a 4 hvězdami, ale vzhledem k tomu, jak mě první díl nudil, druhý mě o to víc bavil, i když jsem čekal stejně špatný film, jako jsem dostal posledně, i proto je to o fous vyšší hodnocení. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky