Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Ihuj

Je to takové přechodové, jednička mi připadala ucelenější. Co se týče představení totalitního světa, tak i zde mě víc bavil sugestivnější první díl. U filmu jsem se rozhodně nenudil, chyběla mi ale nějaké hlavní téma, nějaká přidaná hodnota oproti tomu, co jsem už viděl a co doufám vidět ve finále. ()

moviechecker

Dvojky často nebývajú lepšie ako jednotky, ale v tomto je rozdiel. Oveľa zaujímavejšia ako jednička vyzerá to, že sa tam začína aj niečo diať. Prišlo mi to viac akčnejšie a aj keď mal film viac ako 2 hodiny v knihe to ubehlo celkom rýchlo. Knihy som nečítal takže som už zvedavý na ďalšie pokračovanie. Viva la revolution. ()

Martinka21

„Přežije jen ten nejsilnější!“...Megafilm, který nesplnil svá očekávání. Dlouho před uvedením do českých kin putovaly na internetu trailery slibující velmi zajímavou a strhující podívanou s opravdu kouzelným příběh uprostřed..... „Ohnivý pták, který shořel při prvním letu, pokoušející se na druhý pokus, alespoň povstat z popela.“ ..... První půlka filmu řeší předešlý díl, neboli vítězství „zamilovaného“ páru v minulých hrách. Nejenže předstíraná love story je mezi hlavními aktéry opravdu předstíraná, tzn. pro pobavení publika vyžívajícího se v gladiátorských hrách, ale též nepřirozená a na takový film až moc sladká. Film ztrácí v určitých chvílích dynamiku, šmrnc a lesk. Vyzvednou ho až bojové a akční scény, které musely stát opravdu pořádný balík peněz. Příběh jakožto sám o sobě není tak poutavý ani strhující, nehledě na hluchá místa, která diváka mohou nudit. I když se střídá jedna akční scéna za druhou, napětí Vás rozhodně do kolen nedostane. Nebudete připoutáni do sedaček, ani si zakrývat oči, či křečovitě někomu mačkat ruku. Není to třeba. Film to nedokáže v divákovi nevyvolat. Chybí tomu gradace. Vše je od začátku až do konce laděno ve stejném duchu a udávající stejný rytmus. Délka filmu též mohla být podstatně kratší. Více zde: http://revue-please.webnode.cz/filmy/prosinec-2013/ ()

PEZ

O kus lepšie ako prvý diel, no stále pridlhé a nezáživné. Najmä ubíjajúca prvá polovica. Dva dni po filme neviem o čom bola. Samotný boj v aréne bol už zaujímavejší, no a záver bol najlepší. I keď značne seriálový, navnaďujúci na ďaľší diel. Ale treba povedaľ, že cliffhanger ma prekvapil. Tak či tak táto séria mi nešmakuje, príde mi to príliš teenagerské a málo dramatické. A pritom sa tu stretli slušný režisér a výborní herci. Inu, bez kvalitného scenára to nejde. 6/10 UPDATE 01.12.2015: Počas prípravy na posledný diel mi pomohlo pri opakovanom pozretí Catching Fire vidieť tesne predtým prvý diel. Je to potom oveľa kompaktnejší zážitok. Avšak je škoda, že aj táto časť sa primárne venovala Hladovým hrám a do tuhého začalo ísť až v treťom dieli. Pri všetkých HG filmoch by som ubral polhodinu, bolo by to oveľa svižnejšie. Čo sa ale podarilo, sú nosné hudobné single, poskladané špeciálne pre film. Pri prvých HG to bola na Grammy nominovaná pesnička "Abraham's Daughter" a pri Catching Fire pre zmenu singel od Coldplay s názvom "Atlas" - ten bol takisto nominovaná na Grammy a bol to vôbec prvý singel od Coldplay, ktorý bol špeciálne napísaný pre film. ()

pa3ce

Lepšia kniha, lepší film. Pre mňa osobne najlepšia časť z knižnej série, ktorá mala veľa momentov, ktoré sa správne natočené a s použitím vhodnej hudby dali krásne preniesť na plátno, čo sa tvorcom aj náramne podarilo a tieto momenty boli pre mňa veľmi silné. Avšak film sa nevyhol aj nudným pasážam a tak to nestačilo na 5*. Ale oproti jednotke jednoznačný pokrok a naplnenie knižného potenciálu. ()

joker30

Bolo to asi lepšie ako jednotka, asi ? Nemôžem o tých filmoch povedať že sú zlé , ale ani nemôžem povedať že sú výborné. Príde mi to niečo ako Twilight, je to o upíroch ale ani sa to nedá brať vážne. Toto je o smrtiacej aréne, kde pokapú takmer všetci do jedného,ale vy necítite žiadne napätie, či drámu. Je tam kopec mega cool postáv, ale v podstate vám žiadnej nie je ľúto, keď jej odpália salvu z dela. Jetam kopec dobrých hercov, ale žiaden z nich nenadobúda nejakú silnú auru- prekvapujuco ma najviac herecky oslovil menej znamy Hutcherson. V podstate sa ani nenazdate a zrazu je koniec , bez nejakých fajn rozuzleni , pointy. Je to take kvázi cool a moderne, ale je to aj strašne povrchné a plytké, ale predsa len asi trocha lepšie ako ten twilight to je. Neviem ani čo si o tom myslieť tak dám priemer 50% ()

Eilean Donan

Sam Clafin sa tu podľa mňa celkom dobre vyšvihol, Banksová taktiež, na Tuccim sa človek ide od smiechu zblázniť a netreba zabúdať na 'staříka'... Lawrence ma naopak nijak zvlášť neohúrila, len tak vlažne akosi :) Celkovo je dvojka však... pozerateľnejšia. Hádam, že je za tým aj zmena režiséra. ()

Petyas

Pořád román pro ženy, ale přeci jen o fous lepší než první část. Děj již začíná být napínavější a herecké výkony nejsou tak toporné. Docela se na to dalo dívat. 50% ()

TheMraca

Tak pokračování jedničky jsem nemohl vynechat, zvláště když má lepší hodnocení, ale ouha pro mě byla jednička lepší, na nic si nehrála, prostě jednoduchý scénář a survival, ok to můžu. Ale Vražedná pomsta si hraje na něco víc, na vzestup revoluce odpor k režimu, prostě o politický thriller, a nejde jí to. Taky mi vadí ta dnešní móda natočit film tak aby vyšel na tři filmy a budeme je hezky servírovat po roce. Když už tak ukončit celek a klidně další díl za dva tři roky, a ne uprostřed příběhu to střihnou a počkejte si za rok. A teď shrnutí, HUnger Games: Vražedná pomsta jsou lehce nadprůměrný film, kterému škodí pokus o rozšíření tématu. A vůbec já toho prezidenta naprosto chápu. No nic 60% ()

Deever

Zatímco první díl byl poněkud triviální a nikterak oslnivá teenagerovská vyvražďovačka s podprůměrnými triky, dvojka je totální katastrofa. Takže když v jedničce byla dystopická společnost jakýmsi doplňkem a více méně zástupným důvodem proč hodit ty nebohé děti do arény, tady se z ní pomalu stává hlavní téma. A ukazuje se, že ona zotročená společnost fungovala jen v případě, kdy byla jen namalovanými kulisami a sama jednoduše neobstojí. Nesmyslů je tam jako máku a atmosféra totalitní společnosti úplně chybí. Jako obvykle zdatně sekundují slabé triky, nepřesvědčivé herecké výkony a velmi slabé dialogy. Trojka bude masakr, držte se. ()

Charlie84

Solidní pětkový rozjezd se spoustou bizarních účesů a vychytávek zadupávají do země zcela impotentní hry. Celá akce se totiž smrskla na únik před nečekaným množstvím opic, vlnami a zlou mlhou. Srandovními trojzubci pak hráči loví akorát tuňáky, šípy Lawrencové zase najdou své nejúčelnější užití coby hromosvod. Nic moc. O postavách se nedovíme pranic, přidalo se sice cosi jako „závěrečné odhalení že je to všechno trochu jinak“, bohužel, právě tento prvek stojí za naprostým znehodnocením potenciálu her. Po slibné jedničce a protrpěné dvojce stále vkládám naděje do dílů následujících, pokud ubereme na zvířatech a přidáme na postavách. Místo tohodle běžte radši do ZOO. Pralesní fauny a flóry uvidíte zhruba stejně, a pokud půjdete v létě, možná si užijete i více estetiky než nabízí jedna Lawrencová, která to prostě nezachrání. I když těsně. ()

Kingjiri

Oproti jedničce žádná velká změna. Rozjezd byl opět hrozně dlouhej na to, že chtěl vlastně jenom sdělit potřebu eliminace Katniss Everdeen. Bohužel už teda nezbylo příliš času věnovat se akční "herní" pasáži, která měla dobrej nápad ("hodiny"), díky kterýmu poskytovala mnohem větší potenciál, než ve skutečnosti využila. Ale lepší něco, než nic. Nicméně se zdá, že mě fenomén Hunger Games nikdy nestrhne a zustane pro mě jen takovym "lepšim Twilightem". Nemastnej neslanej průměr, kerej si budu pamatovat snad jenom díky zajímavýmu hereckýmu obsazení. ()

darkreider

Neviem ako iný, ale prvú hodinu som len čakal na avizovaný boj a nebolo jednoduché sledovať tie natiahnuté emočné výlevy. Začala hra a kde nič tu nič, elita padala mimo záber a ani nie rukou hráčov, ale usporiadateľov. 146 minút nudy. ()

bararich8

A máme to tu zase. Oproti předchozímu o něco vážnější a temnější, takže o stupínek koukatelnější. Přepálená stopáž opět zůstává a nejsme tak ušetřeny "dojemného" příběhu jako ze Stmívání. Problém je, že nikdo z hlavním hrdinů neumí pořádně hrát a všichni jsou stále tak protivní a o nějakém budování vztahu s divákem tak nemůže být ani řeč. Konec naprosto otevřený a to si lidi stěžují na Hobita... Ve svém žánru průměr, 3* ()

michald99

Ano, dvojka je rozhodně lepší než jednička, která se svým mdlým nesympatických dojmem sice na čas okouzlila publikum, ale ne na dlouho. Zato Catching Fire je zábavné, mnohem srozumitelnější, i když k některým momentům je opravdu potřeba přečíst si knihu, a tvoří temnou atmosféru, která vás provází téměř celým filmem. Dobrý výběr postav pro ostatní Splátce a dobré herecké výkony vám tvoří nadprůměrný film, který je přesně tím, čím kniha určila, že má být. ()

FanKalEl

Po prvom zhliadnutí druhej časti ma hry o život prinútili aby som začal znova čítať knihy takže som začal čítať HG od prvej časti a čakal som dokým prečítam aj druhú knihu a znovu si pozriem film. Pri tom ako to tu píšem sa nemôžem dočkať tretieho pokračovania a môžem si už aspoň prečítať tretiu časť lebo táto časť bola zakončená tak aby navnadila na ďalší diel čo ma pri prvom zhliadnutí naštvalo tak preto som začal čítať predlohu. ( a teraz hlavne k filmu :D ) Druhé hry o život sú obrazovo prehľadnejšie než prvé s roztrasenou kamerou, navyše druhá polovica filmu je točená IMAX kamerou, čo si cením. Prvá polovica filmu je perfektná so super dialógmi, hudbou a s túžbou o veľkom povstaní proti kapitolu. Akonáhle sa majú obaja hrdinovia dostať späť do ešte tvrdšej arény nastane len beznádej. Druhá polovica filmu počas arény nestráca dych lebo je tam slušná akcia a napätie, ale hlavne ste z toho celý vypätý čo bude ďalej. V posledných 5 min. som mal dole sánku a len čumel a keď sa už len objavili záverečné titulky skoro som rozbil monitor. Teraz už len čakať na tretie pokračovanie, uff. Na to že som aj čítal predlohu nemám čo vytknúť. (100%) ()

dalziel

Trochu horšie ako prvý diel ,ale napriek tomu, že je to totálna blbosť, celé Hunger Games fungujú u mňa aj u ľudí ako tak sledujem perfektne.Bude to asi tým že sa nedívame ani tak na sci-fi,ale skôr na film ktorý " nemilosrdně nastavuje zrcadlo naší spelečnosti".Inak ak v ďalšom diely,už niekto niekoho nepretiahne tak ma asi porazí z toho zvyšovania sexy napätia :-D ()

Torgal

Po tunajších ohlasoch som čakal prudký nárast kvality, ale dočkal som sa opaku. Na začiatku je síce zopár zaujímavo temných scén, čo z toho ale keď celý prezentovaný svet pôsobí ako dedina so stovkou obyvateľov. Kým sa nedostanú do arény je film regulérna nuda, síce o kus lepšie natočená ako minule. V aréne je to zas ako cez kopirák minulý film, navyše v závere vyšperkovaný odhalením spiknutia, ktoré pri bližšom zamyslení bolo úplne nelogické. A úplný koniec? Brutálne utnutie na úrovni druhého Hobita. Vôbec nie som spokojný. 5/10 ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky