Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Mik_e

Po velmi dlouhé době opět na předpremiéře...a trefa do černého. Film jednoznačně vyždímal z knižní předlohy maximum, až na pár slabších a zbytečných scén to asi líp ani nešlo. Film je dospělejší, drsnější, s některými scénami na hranici přístupnosti, a je to jedině dobře. Herci v čele s Jennifer Lawrencovou (ta holka prostě umí) hrají skvěle, Stanley Tucci a Woody Harrelson si své výstřední podivíny dokonale užívají a na výsledku je to znát. Výrazně se navíc zvýšil rozpočet, jednička vedle toho působila jako televizní inscenace. Celkový dojem není rozhodně dokonalý, některé akční scény byly zbytečně přehnané a nezvládnuté. Navíc byl poněkud pochybný přerod Katniss z lovkyně na akční hrdinku. Za mě lepší 4, ale jedná se o mou slabost, tedy plný počet..:) ()

j.linhi

Jelikož jsem četl knihu a poznal kdy se film chýlí ke konci, v tu chvíli mě zamrzelo, že to není ještě minimálně o hodinu delší, díky Jennifer bych se na to vydržel koukat navěky. ()

Withree

Hunger Games mají jedno obrovské, ale obrovské štěstí. Katniss jim hraje Jennifer Lawrence. Protože v podání jiné herečky bych si musel z jejího neustálého vřeštění ustřelit hlavu. Pokračování je mnohem kompaktnější a údernější, první půlka je jedna velká paráda (příjezd do jedenáctého kraje nebo neustále větší a barevnější kostýmy Cetkie). Část v aréně zaostává v tempu a vyvrcholí to pro nečtenáře (ale já jsem jím taky) v docela těžké WTF. Na finální showdown se ale těším jako malej. ()

PedroPo

Na konci recenze na Jedničku jsem si kladl otázku, jak tohle bude pokračovat. A po roce můžu konstatovat, že to pokračuje lépe než tehdy. Je to o něco (málo) svižnější, přibylo tam akčních scén a i ty zákulisní čachry machry jsou srozumitelněji prezentované. Ani romantickou strunu to moc neždímá. A díky pánům Sutherlandovi, Harrelsonovi a Hoffmanovi se dá dívat i na nějaké to herectví. Před rokem bych to určitě neřekl, ale fakt jsem zvědavý, jak to bude pokračovat :) ()

Psycho.R

Když jsem poprvé slyšel o tom, že USA natočí film, který mi námětově připomínal Battle royale, měl jsem pocit, že se na tom nic zkazit nedá a těšil jsem se. Po shlídnutí prvního filmu jsem tyhle ambice vzdal, ale říkal jsem si, že je to alespoň průměr. A co se týče pokračování? Film nemá žádnej smysl. Kromě posledních deseti minut jde pouze o "remake" jedničky, samozřejmě - vymazlenější, opticky koukatelnější, ale to mi je absolutně jedno. Proč se mám, sakra, dívat na něco, co už jsem viděl v prvním díle. Příběh rozvíjí až těch posledních deset minut, ale mě nebaví se koukat na něco, u čeho vim, co příjde. Film mě musí udržet v kině tím, že mě baví a neni šablonovitej. Samozřejmě s Battle royale se to srovnávat nedá, chybí tu ta surovost a chtíč přežít za každou cenu. Chybí tu důležitá věc z running mana a to, že by soutěž měli milovat masy lidí, sázet a vůbec by jim nemělo přijít divný to, že milujou vraždění, přesně ukázka toho, jak velmoc dokáže zblbnout dav, aby si s ním dělal co chce. Je to spíš holčičí verze těchto filmů. Stále věřím, že to ještě nabere na atraktivitě, ale netěšim se, tentokrát počkám až na dvd. ()

eMatt

Musím přiznat, že jsem si první díl velice oblíbil a že druhý díl mě vůbec nezklamal. V příběhu se dostáváme dále a při tom několik věcí se nemění. Zvraty jsou stále velmi překvapující a postavy poznáváme čím dál více. Nemohu ovšem dobře porovnat tento díl se svým předchůdcem - každý mi přišel v něčem jedinečný a poutající. Osobně mi ale úplně nesedla změna režiséra a jeho vkusu kamery. Ze stylových a zajímavých záběrů se dostáváme k přehršeli detailů, a to i v akčních scénách, kde se divák poté celkem ztrácí. Je také poznat, že snímek byl zejméná točen na klasický páskový film - trochu kvalitou obrazu, která má ale zase něco do sebe. Nezbývá tedy než vyčkávat na další díl a doufat, že bude ještě lepší. ()

Kofolacik

Prva polovica je absolutne dokonala. Lawrence sa tu snazi drzat predlohy ako sa len da, a Arndt naozaj uzastne napisal dialogy ktore v knihe neboli, ale pribehu davaju dalsi rozmer (presnejsie rozhovory Plutarch vs. Snow). Paradoxne je ze Hunger Games su dokonale az dokym nezacnu samotne Hunger Games - teda vlastne Quarter Quell. Druha polovica, alebo teda daco za polovicou, lebo naozaj vsetko predtym nez vojdu do areny je stale absolutne perfektne zvladnute (Svadobne saty -> Mockingjay je jeden z top momentov filmu). Este aj samotny prechod do areny: ktory je v IMAXe fakt brutane namakany, je super. Ale potom prichadzaju chyby... ktore asi ale museli byt pretoze z 420 stranovej knihy sa neda len tak spravit film bez toho aby sa daco muselo vystrihnut. Skoda, lebo kebyze mal Lawrence aspon dalsich extra 10 minut, mohlo to byt naozaj zaujimavejsie, ci uz s pochopenim Tick-Tock, alebo s postavami ktore mohli dostat viac priestoru (Haymitch a jeho story). Som ale rad ze radsej ubrali z areny namiesto prvej polky ktora je este raz absolutne genialna...Vedel som ze Michael Arndt na scenar bude dobra volba :) Kazdopadne o ligu vyzsie nez jednotka...ten budget tu je tentokrat naozaj citit, NO MORE SHAKY CAM! Hunger Games vo mne aj na druhy krat vyvolali pocity nadsenia ktorych sa nemozem zbavit, a tak si hodlam tuto jiiizdu vychutnat kym nato este mam vek :)) Videne 2x, v IMAXe... 8.5/10 !! P.S. Tak ako v Twilighte nejakym zazrakom vzdy Vlkodlaci nachadzaju extra rifle v lese, tak tu nachadza Katniss extra sipy... ten jej pouch sa jej stale nejak zazracne doplna ;) ()

Henry Morgan

Tohle se hodně povedlo. Mělo to šmrnc, dostatek testosteronu a zároveň skromnou, ale dostatečně sexy hrdinku. Začátek připomínal doutnající dynamit, který na samém konci vybuchl v plné kráse. Všechno klapalo, byly i momenty překvapení a já se ani chvilku nenudil. Z počátku to sice připomínalo první díl, ale dokonale z toho vycouvali a podbarvili to spletitou intrikánskou sítí. Paradoxem Katniss je fakt, že se nenechala vmanipulovat do žádných intrik, ale přitom se stala nevědomky středobodem revoluce. Velmi se těším na pokračování a doufám, že nebudou pokračovat v oblíbeném trendu rozdělit poslední díl do dvou filmů s dlouhou epickou bitvou. ()

Claude Speed

Půjdou-li Hladové hry kvalitativně tak rychle vzhůru, vyklube se z toho opravdu kvalitní série. Od prvního dílu je na HG vidět, že si tvůrci dali opravdu záležet. Hudba je osobitější, scénář je vyspělejší (kupodivu to má i myšlenku skrytou "mezi řádky"), herecké výkony jsou daleko přesvědčivější, vizuálně je to krásné a na místo kameramana byl díky bohu dosazen někdo, kdo nemá tremor. 80%. ()

duffi

Za mne velke zklamani, natahovani pribehu podobne jako u Pana Prstenu v druhem dilu, mozna nutne, ale pro mne nezazivne a pomale. ()

liberator

Každopádne to nebol "masterpiece", ale rozhodne prekonal jednotku. Chápem "užívateľov", ktorí nečítali predlohu a dávajú nižšie hodnotenia, lebo im uniká celkový obraz a paralely s reálnou sociálno-spoločenskou situáciou. Na druhú stranu sa teším (spolu s tými, ktorí prešli celou trilógiou) na záverečný dvojfilm, na ktorý dvojka bezpečne zarobila už po prvom víkende v kinách - a som si istý, že to bude pekný nárez (jednotka bola v kinách 16 týždňov a od dvojky sa očakáva to isté, akurát s väcšími tržbami). Tí, čo majú prečítané, určite vedia, čo tým myslím... Let the odds be ever in our favor :))) Jediné mínus: recyklovaná hudba od Jamesa Newtona Howarda :( ()

Brinkley

Tak na to, že jsem jsem neměla sebemenší ponětí, na co vlastně do kina jdu (jednalo se z mé strany vlastně jen o prubnutí 4D) a první díl jsem neviděla ani z rychlíku, podařil se Hunger Games 2 husarský kousek. V podstatě vše mě na tomto filmu nezávazně bavilo: tak především na poli fantasy nečekaně tíživě vykreslená atmosféra totality, hudba J.N. Howarda, akce, kostýmy, Jennifer, Hoffman, samozřejmě Sutherland, Harrelson... i k nepoznání nalíčený Tucci. Nakonec jediné, co mi opravdu vadilo, bylo ono 4D, když mi sedačka vibrovala třeba v momentě, kdy se jen otvíraly dveře a já nechápala smysl ... k sakru proč?? Pročež v rámci tohoto odpočinkového žánru nemám námitek, za mě spokojenost. ()

Veseldaa.!

Stejně jako v jedničce je samotná Hra tou nejslabší částí. Co na plat, že Lawrence se drží v Rossových kolejích, sice přidává pár artových záběrů, ale bohužel tady je chyba v předloze Suzanne Collinsové. Z tohohle prostě víc vytřískat nejde. Počkám si na poslední díl, zda názor změním. ()

Kenty

Oproti prvnímu dílu obrovský posun, jak herecký, tak evidentně finanční (samozřejmě do plusu). Konečně ten děj člověk začíná brát vážně. Moc dobré ()

TomasRichtr

Výjimečný případ toho, kdy je druhý díl lepší než první. Velké plus především za ztvárnění totalitního režimu, které v jedničce tak zoufale chybělo, a propracovanější postavy (byť furt čekám, kdy Peeta všechny podrazí :D). Bohužel jsem musel strhnout hvězdičku za přespříliš otevřený konec (respektive to konec ani nebyl), který bych čekal tak maximálně u seriálu, ale ne u filmu takového kalibru. O to víc se ale nemůžu dočkat dalšího dílu :) ()

ISAJ

Výrazne lepšie než prvý diel, hlavne čo sa týka zručnosti réžie. Lawrence je výrazné plus pre sériu, ktorá ale jednoducho nemá moc čo to ponúknuť. Dvojka síce má svoje momenty, lenže často sa vlečie a tým pádom aj občas dosť nudí. Nabudúce to poprosím skrátiť, aspoň tak o tú trištvrte hodinku. 4.8/10 ()

vincchuppo

O dost povedenější než jednička. Herci lépe hrají, kamera mi byla také příjemnější. Sice Hunger Games moc nemusím, ale dívalo se na to hezky. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky