Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Drover

Horší než jednička. V podstatě v ničem to nepřekvapí a samotné Hry byly lepší v jedničce. Uvidíme, jak dopadne 3. díl. 50%. ()

maty40

Lepší jak jednička, která mě vůbec nebrala. Tohle jsem docela příjemně skousl. Uvidíme, co na to další díl. Herecké výkony se taky posunuly. ()

esmoke

"boží, drsný, cool, lajkuju"......Nedá se upřít , že se nesnaží zapadnout jako napodobenina Twilightu, ale zcela úplně to nevychází. Nejvíc mě vadí, že postavám někdo sebral půlku mozku (možná v předloze to vyznívá jinak). ........Pozor! Nový BRAVO SPECIÁL! :-O ()

Desmi

O poznání povedenější druhý díl mi nic nekazilo. Přímočeřejší styl, avšak stále tak krásně sebestředný, filmu opravdu sluší. Scénáristé nezapomněli ani na lehce překvapivý konec (i když by bylo velmi těžké natočit třetí díl, kdyby byl konec jiný). Několikrát jsem si v průběhu říkal, jak to pokračování asi natočí, když pohřbívají postupně všechny stavební kameny... No, odpověď jsem dostal, jen nevím, jestli se je ještě na co těšit.. ()

Oggy007

Nezklamal, ale ani nepotesil. Cekal jsem podstatne vic nez jsem jako divak dostal a finale byl snad jen hloupy vtip ne? ()

tyzmrde

Prvních 80 minut ještě za 3*. Po slabší hodince v aréně musím snížit na 2*. Jednička mi přijde o třídu lepší. ()

moriero

4 hvězdy bez pardonu. O dost vyšší level než jednička. Dekadentní smetánka barvy lila z prvního filmu se tady změnila v respekt budící fašistické svině v dlouhých kožených kabátech. Jennifer vyzrála stejně jako Katniss, příběh vygradoval do maxima a pár věcí z jedničky bylo konečně vysvětleno. Knihu jsem nečetl, a přesto (nebo právě proto!) se těším na závěr trilogie. Mám prostě slabost pro sexy holky s lukem. P.S. Málem bych zapomněl pochválit shořelé svatební šaty, které se jako u bájného Fénixe teprve popelem přeměnily na šaty s křídly. Fakt mazec. ()

Kassandra

Tak tohle byla totální pecka! Perfektní zpracování... Peeta mi dokonce nelezl na nervy tak moc, jako v knize, kde byl jednoduše na zabití :D Ve filmu se jeho naivita dala zkousnout a pár jeho scén s Katniss mě docela i dostalo. Strašně moc se mi líbilo ztvárnění trýznivé mlhy, či jak to nazvat. Navíc mě potěšil výběr herečky, která ztvárnila Mags, byla totiž ještě roztomilejší, než jsem si ji představovala. No a teď nezbývá, než počkat si na pokračování. ()

Scaevola

(obsahuje spoiler) Jako by se tu zračil věčný problém druhých dílů série - diváci už všechno vědí, takže je potřeba postupovat jinak a přitom stejně. Rozvržení filmu odpovídá nastíněnému fikčnímu světu, ale právě oproti jedničce mi tu chybělo ono skvěle vykreslené ovládání davů - vím, že se celý systém pana Snowa bortí, ale proč tu nejsou záběry, kterak počiny hlavních hrdinů téměř on-line ovlivňují veřejné mínění - záběry, které právě jedničku vynášely nad běžnou úroveň podobných sérií? No a zastavovat se nad finálním cliffhangerem už asi ani nemá cenu. ()

Ruadek

Epičtější a především filmovější druhý díl, často doslovně přepsaný na filmové plátno. Lawrence do toho vložil svůj talent a já jsem jenom rád, že zfilmování připadlo konečně většímu jménu. Lépe zfilmovat druhý díl z mého pohledu už nejde, kniha bude stále kniha a zákonitosti filmové řeči budou vždy odlišné od řeči předlohy. Bavil jsem tak akorát, vcelku slušně dotažená věc, která i tak nezapře svůj hlavní záměr: vytěžit ze slávy knižní série co nejvíce peněz. *** ()

Tomik00

Tak dvojka se povedla. Jednička byla taková utahaná, nic neříkající. Obsahově byl druhý díl povedenější. ()

DjLibnei

Bomba. Málo vídané, že by dvojka překonala jedničku a ono se to zde rozhodně povedlo! Jednička, totální sračka vystřídala dvojka, která má úžasné efekty, zajímavý a svižný děj a akci a nezabíjí ten film láska, jako tomu bylo v jedničce. To jsem se chtěl na celé pokračování vykašlat, ale ještě že jsem to neudělal. Už se těším na další pokračování (2014,2015) a uděluji 75% ()

MiniRecenze

Při spuštění mě začala jímat hrůza,když časomíra ukázala skoro dvě a půl hodiny,ale nelituju toho... Jde vidět,že režisérské křeslo zaujal někdo jiný a tato změna této sérii jen prospěla.Někdo kdo ze srandy pro děcka udělal kvalitní snímek.Zatímco první díl byl s těží průměrný,tak druhý nasazuje laťku vysoko hned od začátku.Vše je živé,strhující,nápadité a napínavé.Na hlavní představitelku se dobře dívá a nebude to trvat dlouho a získá si Vaše sympatie.Hudební doprovod stojí také za zmíňku,poňevadž vystihuje každou situaci.Musím říct,že dvě a půl hodiny utekly jako voda a já litoval,že film končí.Tak jak jsem toto pokračování odkládal,tak teď se nemůžu dočkat pokračování. PŘEKVAPENÍ!!! ()

Loriana

Až nečekané mírné zlepšení oproti prvnímu dílu. Víc akce, méně hluchých scén. Bohužel ještě víc Twilight romantiky s Thorovým bráchou a fňukání kluka ze Zathury. Ale naštěstí to výrazně přebíjí hlubší provokativnější zápletka se zajímavými obraty. Zdání, že jde o další sérii pro holky, se zcela vytrácí. U druhého dílu jsem se dokonce začal těšit na pokračování. ()

Bruce_cz

Problém celých hladovek (jak tomu my, fanoušci, familiérně přezdíváme) je ten, že námět (děti v aréně) je tak leda vhodný na delší novelu, ale autorka z toho udělala třídílnou sérii, která balancuje mezi Twilight a 1984 od Orwella. Naneštěstí ve vztazích se tragicky motá a zápletka o povstání utlačovaných chudinek proti svrchované mocnosti je velmi neoriginální a velmi naivně zpracovaná. Výsledkem jsou tři nevyrovnané knihy, ze kterých někdo páčí čtyři filmy. Film se hrozně tváří, jak je emoční, ale v jádru je vám osud všech postav celkem ukradený, ostatně takový sympaťák jako Finnis je vám milejší než Cat i se svým "při každé příležitosti mám tendenci exnout" "boyfriendem".Johanně si stačí ve výtahu rozepnout šaty a hned je zajímavější než bezradná Cat, která netuší coby, ale do všeho se montuje. Prostě bída, tři hvězdičky z úcty k předloze, jež teda není kdovíjaký odvaz, ale je celkem slušná. ()

xkepi

Na vlně popularity prvního filmu vzešel naprosto zbytečný film dělaný nejspíše jen pro zisk. Vata, neoriginalita, nuda, roztahanost, pomalý rozjezd. ()

halberdier

První díl bylo celkem slušné dystopické drama říznuté Battle Royale. Pokračování je skoro ve všech směrech lepší . Je temnější, dospělejší, díky většímu rozpočtu i trikově rozmáchlejší. Příběh se více zaměřuje na popis postapokalyptické společnosti, vlastní hry jsou zde až na druhé koleji (což je logický krok k tomu, aby pokračování příliš nekopírovalo první díl). Jennifer Lawrence je opět skvělá, za zmínku stojí i Woody Harrelson či Philip Seymour Hoffman. Takhle si přestavuji kvalitní sci-fi pro teenagery. ()

belmonďák

Platí to samé jako u mého hodnocení předchozího dílu s tím že film dává tušit že to je jen "rozjezd" dalšího pokračování. Kvalita se nezhoršila, jak po herecké, tak i po technické stránce, což je více než slibné. Hlavní představitelka se do role Katniss ještě více vžila a to je další nezanedbatelné plus. Je docela možné že další účastníci - oběti v Hladových hrách se objeví obyvatelé 14 sektoru, alias Bradavic s Harry Potterem v čele a to teprve bude "maso". ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky