Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

kpt.Marťas

Skláním se před těmihle starými, klasickými horory. Vymítač je výtečně napsané psychologické drama s hororovou zápletkou s vinou a vykoupením. Skvěle zahraná, nasvícená, natočená tísnivá podívaná. Vymítačské téma mě ale samo o sobě tolik nebaví, proto se s hodnocením držím při zdi. ()

FAxPR

je to klasika, lepší, než rosemary má děťátko aj., ale zas tolik mě to nedostalo. zvukový doprovod je extrémně znepokojující. jak to u starých hororů bývá efekty jsou teď (v avatar době) jen úsměvné. dialogy pro tu holku se omezují jen na "fuck me! fuck me!" a "your mother sucks cocks in hell", takže nic moc. Max von Sydow celým filmem tak nějak prokulhá. Ale věřím, že v 73 z toho museli mít lidi oči navrch hlavy, takže aspoň ty 3. ()

live evil

tak tento horor som prvykrat videl este kedysi na zakladnej skole, v ramci nabozenskej vychovy, doteraz som moc nepochopil preco, ale vtedy na mna ako maleho pankharta neuveritelne zaposobil a velmi rad si ho pozriem hocikedy ()

lavache

Krásně děsivý film. Vhodný ke sledování v pokoji naplněném černočernou tmou, aby mohly vyniknout jeho přednosti. Můj subjektivní názor: nejlepší horor všech dob. ()

Flopps

Vynikající film! Doporučení tak směřuji k remasterované edici na Blu-ray. Přepis vyšel na výbornou, teprve nyní vyniknout všechny scény ve skutečně realistických barvách a jejích odstínech. ()

rodneycz

Film spíše zklamání. Děj je nezajímavý, a velice pomalu se táhne. Hororových prvků je zde minimum, když pominu samotné vymítaní, které mě zaujalo na celém tomto snímku nejvíce. ()

Alister

Působivě stísněná úvodní scéna, která bohužel jakoby s filmem v pozdějším kontextu nesouvisela. Naprosto odporná přeměna nevinnosti v chrčící oplzlou bestii musela jistě být před téměř čtyřiceti lety šokující a nedivím se proto historkám o údajně poblitých kinosálech. Dnešní divák je vychován jinak a většina scén nešokuje, nikoliv však do té míry abych u projekce posvačil. Zajímavá duchovní atmosféra v celém snímku a Nitzscheho soundtrack. ()

LadyAjva

Jako první jsem viděla Scary Movie 2, kde byla parodie na Vymítače. Musela jsem si pustit originál a nelituji. Ta malá byla tak ošklivá, že jsem z toho dlouho nemohla spát. Po přečtení knížky můžu říct, že jde o nejlepší zpracování tématu vymítání. ()

Skunkiee

Upřímně nevím jak to ohodnotit. Film je to vpravdě ďábelský.Kdyby jsem chtěl film převyprávět, znělo by to jako laciná historka pošmourného podzimního večera, možná směšná, možná přitažená za vlasy... A tak ač jsem se nechtěl poddat, jeho negativní vibrace kdesi mezi obrazovkou a mojí hlavou způsobily, že jsem u filmu pociťoval zvláštní pocity, které mi jiný snímek nikdy neumožnil. Ne strach, ale oslabení, zvláštní stav znepokojení procházející celým tělem, který způsobil, že jsem se cítil úplně slabý, jakoby ze mě film vysával jakoukoliv energii. Bylo to pro mě něco nového. Několikrát jsem musel vstát a jít se přitulit k přítelkyni, která seděla v posteli a vyšívala.Musel jsem jsem zkrátka doplnit pozitivní energii, v kuse by mě ten film úplně vysál..Po chvíli u ní se pocit zeslábnutí, marnosti a přítomnosti zla vytratil. Při následnémsledování se však vrátil. Nejsem žádný strašpytel, na horory koukám běžně ani se nebojím jít na dušičky o půlnoci na hřbitov, ale tohle je něco jiného. Ano, teď už věřím, že mohou být tak negativně nabité filmy (ale třeba i obrazy, hudba = díla opravdu jen lidská (?)...), které člověka mohou vnitřně oslabit, něco v něm zlomit a že může u nich cítit ne strach, ale zvláštní vnitřní beznaděj, která vezme veškerou energii jedince, který cítí z filmu sálající čisté zlo! Zvláštní, nikdy jsem nečekal, že něco takového možno zažít, a ani teď se mi to lehko nepopisuje ani nepřiznává, ale je to tak. Věřím že takhle to tvůrci nezamýšleli, takovéhle pocity při sledování nepochází z lidských rukou. To se prostě nedá natočit! Je to už zahrávání s čistým zlem, které nepochází z tohoto světa. Řeklbych že se tvůrci filmu doktli něčeho, co mělo zůstat skryto. Tohle prostě není horor. tohle je ZLÝ film. A ty podprahové záběry....FUUUUJ....Otázka je jak se to dá hodnotit? 5 hvězdiček za tyto pocity, které vyvolává nejznepokujejší horor všech dob? Odpad za naprostou negativitu a hnus těchto pocitů? Nic mezi tím neexistuje. Sám nevím, ale co je jisté, už to asi nikdy nechci vidět!!!! ()

Baroque

že komentár? pcha... takto vyzerá zlo na filmovom plátne. poznám ľudí, čo stále nemôžu zaspať, len čo im pripomenieš tú tváričku, zjavujúcu sa sem-tam... no, claudia schiffer to rozhodne nie je... kto toto nevidel, nech sa nenazýva fanúšik horroru. moc kecám. keď už mal aj tvorca námetu z tohto filmu nočné mory a psychickú traumu a bol zdesený aj z toho čo sa dialo pri natáčaní... niet o čom. jeden z najväčších a najdôležitejších filmov vôbec. p.s. nech posadne diabol toho, kto sa bude snažiť o remake. tento film to nepotrebuje. ()

marien1039

Inu, Vymítač ďábla patří ke kultu, který by měl každý vidět a já se na něj podívala hlavně z tohoto důvodu. Poslední dobou se točí horory, které vůbec nejsou strašidelné, postrádají drama, kvalitní herecké výkony a tak nějak tu temnou atmosféru. Nic z toho Vymítačovi ďábla nechybí. Film místy děsivě působí, ne tak aby se u toho člověk vyloženě bál, jen to vzbuzuje takový ten pocit, co kdyby náhodou se stalo něco podobného, což k hororu patří, mimo ty děsivé scény je film i velmi křehký a dramatický, myslím tím pasáže se silnou a pomalu se hroutící matkou Regan, co se týče hereckých výkonů - paráda. Jak Ellen Burstyn v roli matky, tak i skvělá pouze čtrnáctiletá Linda Blair nebo Jason Miller jako otec Karras. Celý film nepostrádá temnou a krutou atmostféru pomalu se bortící situace. Člověku z toho jde trochu mráz po zádech. Teď trochu kritiky: Vymítač ďábla je neuvěřitelně roztahaný, začátek celou první hodinu absolutně negraduje a téměř nic se v ní neděje. Dlouze zdůrazňovaný a vysvětlovaný vztah brzo stejně mrtvé Karrasovy matky a Karrase je podle mě zbytečný, a kdyby se mu věnovalo 2 minuty, bylo by to až až. Prvních 10 minut, kdy se divák má možnost pokochat krásou zpocených iráckých kopáčů při práci také není zrovna ideálně strávený čas. Dále scéna, kdy postel sama skáče od země, zatímco na ní vyděšeně sedí Regan s matkou, nebyla ani trochu strašidelná, spíše jsem si málem nadělala do kalhot, jak jsem se smála. A konec, kdy celé vymítání nepomáhalo, ale evidentňě stačilo "dábla" jen trochu přiškrtit, aby Regan opustil, celý silný a dlouhodobě gradující film zabilo. Každopádně hodnotím i přes to všechno velmi pozitivně, na tu dobu to musela být paráda a i na dnešní dobu je na co se koukat a rozhodně by Vymítače ďábla měl každý shlédnout už jen proto, že je to prostě kvalitní kultovní film. ()

Saprofag

Je to hororové téma. Jsou tam hororové výjevy (výlevy :D), ale nebál jsem se ani chvilku. Přesto, že ten film vlastně není ani moc strašidelnej, tak je výbornej po všech stránkách. Rozhodně tady nebudu s pětkou otálet ani chvilku. Kdo neviděl, musí! ()

Pythonator

Film je trochu zdlouhavý, ze začátku se nudně vleče a chvíli mu trvá než opravdu začne. V podstatě film začíná až jak se to děvče počůrá na podlahu před šokovanou návštěvou. Nebýt tak pomalého rozjezdu, dal bych pět hvězdiček. Pořád je to jeden z nejděsivějších hororů a v podstatě se dá říct, že vůbec nejlepší. Tohle a ještě "Satan přichází" ve mě zanechalo v dětství trvalou stopu strachu. Jak může někdo tvrdit, že film není strašidelný? ()

lapatata

Více méně směšné. To asi nebyl původní záměr. Pokud se chci opravdu bát, pustím si buď Pianistu nebo něco od Kubricka či Hitchcocka. Ale tohle mi nenavodí ani hrůzu, ani strach, ani napětí. Je to prostě neskutečně prázdné, zbytečné a až nekřesťansky nadhodnocené. Chápu, že někdo rád utíká od reality, ale co je moc, to je moc. Na druhou stranu je asi potřeba vzít v úvahu rok výroby, na který jsou ony filmařské efekty docela slušné. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)