Na palubě letadla Concorde roste napětí a nejistota! Nachází se tu totiž televizní reportérka Maggie Whelan (Susan Blakely), která má v rukou kompromitující materiály a právě se stala terčem pomsty bývalého milence, zrádného pašeráka Harrisona (Robert Wagner)... Ona i všichni cestující - ve hvězdném obsazení Alain Delon, Sylvia Kristel, Bibi Andersson a další - jsou ve smrtelném nebezpečí, kterému se budou snažit uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

curunir

Film, ktorý pribil posledný klinec do rakvy rýchlosti Concordu upadajúcej letiskovej sérii. Z celej tetralógie je film najslabším, väčšinu času pôsobí veľmi nudným a zmäteným dojmom a neustále atakovanie lietadlo začína byť v závere až smiešne. Navyše, ako už bolo povedané všetko vyzerá tak, akoby z toho chceli spraviť komédiu, pričom však scény okolo záchodu, nahulený černoško (príšerne predabovaný do slovenčiny) a ďalšie samoúčelné ,,vtipné" hlášky (,,...vitajte v Paríži.") pôsobia naopak veľmi trápne. Aj s pomerne dobrého obsadenia vzišli skôr nesympatické postavy, len drobnou útechou je, že George Kennedy tu konečne dostal viac priestoru. Dolietali frajeri. ()

Pierre

Katastrofické filmy zrovna nevyhledávám a to ani ty dobře přijímané, natožpak tohle. Pustil jsem si to pouze kvůli soutěži spočívající v nalezení ve tří filmů, ve kterých Alain Delon pilotuje, protože zde hraje přímo pilota. I když nevím jestli se dá vůbec vzhledem k jeho solidní zbylé kariéře 60-70.let říct, že hraje. Protože tady vážne neměl co předvést, byl tam jako pěst na oko a celou dobu mi přišlo jakoby šel jen náhodou kolem a nakonec do toho byl omylem zapletem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si pak přečetl, že ve skutečnosti byl na roli letce dost hrdý a terprve výsledek ho zklamal. Ať či tak, jediný kdo to tady trochu táhne je jeho poměrně příjemný kolega George Kennedy. I film zpočátku sice již ukazoval, že nepůjde o žádnou přelomovou bombu ale nějákou dobu byl alespoň sledovatelný. Zápletka s komprimitujícími materiály o tajném nákupu zbraní mi ze začátku připadala celkem zajímavá. Bohužel byla naprosto nerozvinuta a když už, tak zcela povrchně. Tak to vlastně bylo i s členy letadla, kdy možná byla snaha zobrazit u každého pestrý charakter a problémy ale zpracování bylo opravdu velmi chabé. A to provedení katastrof opravdu hóoodně hloupé a naivní s hromadným využitím zadním projekce a různými za vlasy přetaženými motivy, které jsem bohužel moc nepobíral. Vyvrcholení s rozpadajícím letadlem a přístáním na sjezdovce tomu nasadilo korunu. No, ono prostě celkově, když chcete míchat osobní drama, politiku a letecké katastrofy, tak musíme být moc šikovní. A to určitě tvůrci tohoto počinu nebyli. Vznikla tak slátanina ale naštěstí obtížně pohoršující a naopak snadno k zapomnění. ()

blackrain

Asi se budu bát létat, po tomhle filmu určitě. Manévrovat s Concordem jako se stíhačkou? Zvednout ho metr nad mořem? To přece není možné. Nebo je? Šarmantní Alain Delon jeden takový pilotuje a přežil všechno. Dokonce přistál na sjezdovce. ()

Rosalinda

Tak toto bylo úsměvné. Velice úsměvné. Toto někdo myslel vážně? Čekala jsem kravinu a kravina to opravdu byla, takže žádné překvapení, ani zklámání se nekonalo. To, co se děje ve vzduchu, je hodně legrační a hodně směšné. To vymyslelo pětileté dítě a spolu s desetilým kamarádem to pak doma natočili? Teď myslím záběry letadla. To, co se děje na jeho palubě také stojí za to. Totálně bezemoční piloti dělají, že řídí letadlo. Nic víc. Kdyby se před nimi objevil obří letící velbloud s fialovýma tečkama a řítil se přímo na ně, nehnuli by brvou a mistrně se v poslední vteřině nějakým bravurním manévrem vyhnuli. Cestující by si zakřičeli, popadali na sebe, všechno by popadalo a za chviličku by bylo všechno OK. Slečna letuška asi také měla nervy ze železa. Tohle ani jediný hrající člověk ve filmu (na saxofon) nezachrání. Nicméně, pane zhulený muzikante, máte ode mne hvězdičku. Pozemní scény jsou dobré a nedá se jim nic vytknou, takže zvedají film z naprostého bahna ke slabšímu průměru. Děkuji. PS: A Delon spadl do toho filmu z Marsu, nebo odkud? ()

FilmFan24

Špičkové obsazení, přepísklá zápletka a směšné vizuální efekty to jsou hlavní devizy "Concorde - Letiště 1979" těžící ze syžetu původního filmu. ()

Martin741

Este Letiste 77 bol film na urovni, a aspon slo o potopene lietadlo a zjavil sa tam /aj ked iba na chvilu/ aj samotny James Stewart. Tento film vsak uz bola hroza vsetkych hroz : priserny scenar, dementna rezia, otrasne herecke vykony. 5 % ledva. ()

Rodriguez odpad!

Bože odkud tahle "sra*ka" přiletěla?! Sestřelovat, či jinak se snažit zníčit letadlo s ženskou na palubě co má na mě kompromitující dokumenty je už opravdu filmařská hovadina! ()

vesper001

Poté, co jsem viděla Concorde, bych do tohoto typu letadla v žádném případě nesedla. Ve vzduchu je třikrát a třikrát má potíže. A to je celé. Film je zamořený hromadou epizodních postav, které když neleží na jedné hromadě v letadle, hromadně předstírají hraní. Kromě zhuleného černocha jsou ale všichni nesympatičtí a otravní. Pak jsou tu dva piloti, jeden hezký a jeden nechutný, a nějaká letuška. Ti také nehrají, jen občas dělají, jako že řídí letadlo (to se dá přežít), vyznávají se ze svých citů (čas dojít si pro kafe) nebo páchají humor (čas na WC). Prostě úlet. ()

JohnSmith

Tohle už je opravdu moc. Souboj Concordu nejprve s bezpilotním letounem a pak se stíhačkou je víc, než dokážu skousnout. Nesmí samozřejmě chybět George Kennedy a k tomu zápletka, která je opravdu špatná. ()

klúčik

Letisko s B.Lancastrom je klasika, no vznikali aj ďalšie filmy. Tento je jeden z nich. Herecké obsadenie nesklamalo, no film sklamal......55%. ()

Han22

Velké SPOILERY! Poslední díl Letiště jsem si na rozdíl od předchozích dal poprvé a žasnu nad tím jak to šlo dolů. On to místo katastrofáku je dementní thriller - reportérka odhalí, že její milý šéf výzkumu zbraní pašuje zbraně do ciziny. A ten se ji pokusí zabít. A protože to nevyjde, vyšle na letadlo experimentální střelu z tajného centra. OK, to by ještě šlo, ale záporák má ještě další dva pokusy. Z toho jeden je stíhačka s raketama a kulometem. A dopravní letadlo kličkuje, uhýbá raketám! pilot otevře okno!! střílí z kabiny světlice jako klamné cíle!!! To vše s příšernými efekty. Reportérce to ovšem nedojde a v mezipřistání mu ještě brečí na rameni, že ho pořád miluje a jak ji zklamal. K tomu blbé vedl. postavy, nefungující romance, skoro žádní herci a z Joe Patroniho se po mechanikovi, šéfovi provozu a konzultantovi stal pilot! George Kennedy to naštěstí hodně táhne, Delon svým charismatem také dělá co umí (ale nedivím se že Hollywood vzdal). A závěr s rozpadajícím se letadlem nad Alpami má konečně napětí a grády. Díky tomu nakonec těsně 2*. ()

Roman Albach

Tři hvězdičky a to přivírám oči nad přitloublýma "bojovýma" scénama. Chvílemi mi to přišlo jako placená reklama na Concorde. ()

Paity

Jako Concorde, který se střetle se stíhačkami a vyjde z toho vítězně? Chápete tu absurdní stupiditu tohoto sníku? ()

MadChick

Tohle byla teda ukrutnost, pomalu jsem nevěřil vlastním očím co všechno je možné si vymyslet a přitom zřejmě doufat, že většina diváků bude po lobotomii. Neboť tolik logických bot pohromadě se kolikrát nevidí ani v pěti filmech, natož v jednom jediném. No ale nakonec byla docela sranda sledovat s jakou kravinou se scénárista vytáhne v každé další scéně :D 20% ()

aLPaC

Na rok vzniku neskutečně, ale neskutečně špatné triky, idiotská zápletka, nemožné chování hlavních postav (hlavně té naivní novinářky, která to měla ve svých rukou), herecké hvězdy Kennedy a Delon jsou zde za trest a hlavně na Delonovi je vidět, že ho to absolutně nebaví. Jo, americké filmy, ty si zkrátka vybírat neuměl a je to jeho jediná skvrnka na jinak vynikající kariéře. ()