Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

Naninkaa

1* za prvú sériu a za hlášky babky, ktorá je asi jediná správne normálne strelená. No tieto ďalšie trapné a umelé "pokračovania"sú riadny odpad. Pokiaľ sa človek nechce permanentne vytáčať, nech to radšej nesleduje, lebo by sa asi dogrckal :) ()

belinko odpad!

Seriál na zblbnutie národa, pozerá to bratova snúbenica, moja mama, nemôžu zažiť večer bez toho. Ja sa priznám, že som videl pár ukážok častí, ale je to asi TOP z tých slovenských hračiek. ()

lihurko odpad!

Búrlivý odpad. Strom z Horehronia by mal radšej orálne uspokojovať nemenovaného choreografa, lebo mu to ide isto lepšie ako herecké umenie. Amen :) ()

Etrox49

Spletité osudy dvoch nezmieriteľných vinárskych rodov na Slovensku?! To je asi rovnako „hodnotný“ námet ako príbeh homosexuálnej lásky na kaukazskej farme, ktorú decimuje bubonický mor. Darmo, slovenský seriálový kreténizmus prežíva svoju najsilnejšiu epochu. Tentokrát zavítame do prostredia malebných viníc, kde vášeň, city, staré krivdy a temperamentné osadenstvo nikdy nespí! 99% exteriérov aj interiérov je vykradnutých pravdepodobne zo všetkých juhoamerických telenoviel, ktoré uzreli svetlo sveta, čo len umocňuje celkový dojem, že ste všade len nie na Slovensku. Skutočne, už po pár dieloch nemám obavy o náš vinársky priemysel, všetko je čisté, obhospodárené a decentné. Kam sa podeli chátrajúce búdy, plesnivé miestnosti, rozpadnutá vlečka, hrdzavý preš, eventuálne zapáchajúci, na slnku hnijúci rmut? Aspoň, že sa kde tu sporadicky mihne nejaký ten ožratý zamestnanec lebo inak už neviem... V personálne bohato živenom projekte sa vyskytujú len 3 stráviteľné postavy, ktoré sú kvalitne zahraté a ničím neurazia (E. Horváth ml., Ľ. Kostelný a V. Černý ako Doktor Zvrhlík), zbytok predstavuje štandardne debilné, seriálové charaktery alebo komické figúrky. Jednou z nich je Marián Slovák aka Stanislav Rozner aka agent „vinár“. Obstarožný, soláriom opečený bonviván, ktorý, pokiaľ si práve nedáva podstrojovať všakovaké chuťovky svojou príšernou manželkou, prežíva predporážkové stavy pri citovaní svojej dokumentácie z Cibulkových zoznamov. Nanešťastie, podobne zábavných postáv je minimum. Absolútna katastrofa je ústredná persóna - Nina Dolinská, ktorú si ako svoju životnú rolu strihla herecky beznádejná Nela Pocisková. Miestna výstupná kontrola (zatím) s odporným, mužatkovským barytónom a preafektovaným prejavom (pozn.: skúste si jej výstupy niekedy pustiť bez zvuku), plní z hľadiska príbehu 3 rozhodujúce úlohy: čuchanie k vínu, zarážanie sa vinicami, rezistencia voči alfasamcom v danom sektore. Väčšie či menšie epizódky, spracované smrteľne nudnou formou, servírujú asi všetko, čo sa dá: zakázaná láska, transgeneračná nenávisť, intrigy, machinácie, domáce násilie, násilie na pracovisku, ŠTB, syndróm vyhorenia, gerontofília, rasizmus, alkoholizmus, voyeurizmus, striedavá starostlivosť a tak podobne... Záver: ďalší slovenský, raz už strávený seriálový guláš vyvrhnutý späť na svetlo sveta. Hviezda za trojicu zmienených hercov. ()

prezyvkos

z filmárskeho hľadiska, septik. z hľadiska diváka, ktorý očakáva telenovelu, prijateľné. každá telenovela má, na rozdiel od iných "popredných" slovenských pôvodných tv seriálov, svoj koniec, milí diváci. preto, ak máte chuť na telenovelu, šup do toho, pokojne sa vyrovná aj tým exotickejším ()

diablo26 odpad!

Slováci proste nevedia točiť seriály, všetky sú takpovediac o tom istom (o hovne). Nezmyselné debilné a hlúpe dialógy, vydel som cca 15 minút a aj to bolo namňa vela. Neviem prečo ale všetky tieto slovenské "sitcomy" sú neskutočne trápne a neviem ako niekto môže niečo také dobrovolne pozerať. ()

raskovnik

Tragédia tohto seriálu začína pri scenári, pokračuje hereckými výkonmi (Lorenzovič úplne najväčší tragéd) a uvidíme, kde to až skončí... ()

Pharao20 odpad!

Dalsi serial pre dochodcov a inych ludi s odumierajucimi mozgovymi bunkami - teda beznych divakov markizy...nikto normalny toto s oblubou pozerat nemoze...herecke vykony su amaterske (vacsina) dialogy umelo dramatizovane a maximalne trapne a nezaujimave..posobi to maximalne neprirodzene...videl som sice len asi 30 minut z jednej casti pocas vecere v praci ale stacilo mi to ... ()

Nemesis odpad!

Kedysi, ešte ako malý zasran som sa smial nad tým, že my Slováci nemáme žiadne seriály. Teraz sa už len ticho hanbím. ()

111a111 odpad!

Trápnejšie, umelejšie a horšie zahrané dialógy som nevidel snáď ani v šeherezáde. A to sa týka aj Horvátha!! ()

migl odpad!

Táto žumpa a všetky tomu podobné telenovely natočené za posledné roky sú určené pre slabomyselného diváka,evidentne je ich u nás dosť, keď žnú taký divácky "úspech". Už to tu niekto spomenul,už XY rokov sa na Slovensku nenatočil žiadny film ktorý by za niečo stál(stále rovnaká pesnička,nie sú financie),ale na tieto fekálie sa ich vždy nájde dosť ! :-( ()

annetta13

Keby ostali len pri prvej sérii, tak by to na slovenské pomery ešte celkom ušlo. No čím ďalej, tým horšie a viac zbytočne zamotané, a pri tom každý vie, ako to celé skončí. 1.séria - 2,5/5, 2.séria - 1/5, 3.séria - odpad! ()

J.J.1972 odpad!

tesil som sa vdaka reklame na konecne dobry serial, no to som este netusil ze bude mat takisto milion casti.... najprv som si pozrel prvych tusim 5 casti, potom tusim kazdu piatu az som pochopil, ze jednoducho mariu nahradila jednoducha nela.......najviac sa divim e.horvathovi ze su mu peniaze blizsie ako herecka hrdost......no co uz..... ()