Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

ac1976 odpad!

Chápem, že herci potrebujú € , ale prečo si to má odtrpieť divák?! Tuma ako hlavný zloduch, Pocisková ako osudová žena, nazvať dej stupídnym by bola urážka slova stupídny. Za toto by mal niekto ísť do basy!!! ()

mrclTV odpad!

Mňe stačí ako počujem cez chodbu tento úžas, ktorý mama občas po večeroch pozerá. V tých momentoch si radšej púštam hudbu z PCčka o niečo hlasnejšie. (Tu krásne vidno, ako je to pomalé a prázdne keď to mame stačí pozrieť asi raz za dva týždne a vôbec sa nestratí, kedže sa tam nič medzitým nestalo). Ale aby som nekydal len tak do vetra, párkrát som sa snažil vydržať pri tom dlhšie ako patnásť minút, ale zatiaľ sa to nepodarilo. A nemienim sa trýzniť ďalej, čiže tieto sebadeštrukčné pokusy nebudú pokračovať. ()

Scarsyan odpad!

Nela Pocisková vo svojej životnej role, kde je pred kamerami asi každú sekundu. Čo na tom, že do väčšiny tých scén je tlačená nasilu, len aby tam bola :D A tá dynamika deja, kde z jednej situácie sa stane po prejdení pár krokov druhá, kde sa asi tri minúty hovorí o "cikaní a kakaní" ich štvornohého miláčika,ktorá následne sa strhne v inú situáciu v pivničke, kde sa stretávame s úchvatným dialógom typu "A čo také chýba tomu vínu? - Chuť lásky"...presne na toto sa čakalo :D ()

pali87

Prečo sa tie slovenské seriáli berú tak vážne, divák si počas sledovania nemá kedy oddychnúť. Tvorcovia úplne odmietajú realitu a ostáva len herecká šeď opakujúca patetické dialógy, odohravajúca sa v sterilnom prostredí kulís, bez života a bez nápadu. A hlavne je cítiť že po vyriešení základných problémov postáv v prvej sérii, tvorcovia nebudú vedieť kam sa s vývojom príbehov pohnúť a seriál skončí a nahradí ho iný, podobný a tak dookola a dookola.. ()

rasto87 odpad!

Musel som zmeniť hodnotenie a taktiež aj komentár, nakoľko v začiatkoch to malo naozaj ako taký šmrnc a pointu, ale teraz je to horšie ako reklama na T com. ()

megajalec

Neuveriteľne mi to pripomína juhoamerické telenovely. Len so slovenskými reáliami a hercami. Vymeňte kávu za víno, pridajte nejaké miestne špeciality (Štb) a výsledný produkt je na svete. Len dúfam, že sa to nebude vliecť celý rok. V porovnaní s latinskými telenovelami máme jednu výhodu: krajšie baby :) ()

mata77 odpad!

Vskutku negativistické dielo, plné nezmyslov a chýb. Po pár dieloch sucho konštatujem, že je to len kópia horkokrvnej telenovely, ktorá nerieši nič iné, ako konflikty vycucané z prsta a neviem odkiaľ ešte... ()

Viny95501 odpad!

Takže, rozhodol som sa napísať koment k tomuto"ODPADU, len kvôli tomu že som si tu na fóre prečítal jeden príspevok..."Rada by som vedela,či všetci tí ,,experti",ktorí udelili tomuto seriálu hodnotenie ,,odpad" videli aspoň jednu jeho časť... keď je u nás pustené Tv, a akurát to hrá v bedni- sa sem tam na pc stoličke otočím aby som si tak znovu potvrdil že, Slovaci sú bez-pochýb ty naj-horší herci bez charizmi na svete...scenar a herecké výkony sú ešte menej ako odpad...to je ešte"pocta. Nikdy sme vo svete neprerazili ani neprerazíme..(To skôr opica založí oheň)..takže, ak má uživateľ ktorý tuto sračku hodnoti 4 hviazdami - 70 rokov, pardón...ak je v mladšiam veku" a je normálny- Kámo: s tebou by som na pivo nešiel.... ()

maestrotatum odpad!

od prvej serie sa rieši úplne rovnaká téma len sa vymenia herci.... je to slovenská sračka vydaná za hit a napodobňuje dejstvo z Dallasu. Jednoduchšie je nájsť jednorožca v Tatrách ako nájsť miligram originality v Búrlivom Burčiaku. Svoje IQ zistíte tak ,že od čísla 120 odpočítate diely búrlivého vína, ktoré ste videli. Toť vsjo! ()

AndrewNewman

Majú peniaze, majú hercov, majú všetko čo je potrebné na natočenie kvalitného materiálu, vlastne nie ...nemajú talent. A možno aj majú, len im to šéfici nedovolia naplno rozbaliť. Každopádne takýto shit tu nebol od ustanovenia "neskutočne prepracovanej a extrémne skvele napísanej" Ordinácie. ()

patrik1177

Budem hodnotiť len to, čo som videl... čiže prvé 3 série. Potom ma to prestalo baviť. Keďže aktuálne vysielaná séria je posledná, trochu si zaspomínam, hoci naposledy som pozeral Búrlivé víno v roku 2014 a odvtedy som oveľa neprišiel. Pravdupovediac, vtedy som bol dosť naivný divák a to, čo nám ponúkli tvorcovia mi stačilo, dnes by som si Búrlivé víno už nepustil ani keby mi za to zaplatili. Dej sérií, ktoré som nevidel som si prečítal na internete a to mi dokonale stačilo. Spočiatku mal seriál veľkú sledovanosť aj veľký potenciál, škoda, že sa z toho vykľula nekonečná telenovela (ale vďaka Bohu sa už končí). Markíza ide so svojou tvorbou dolu vodou, mali by jej zakázať vytvárať vlastné seriály a ďalšie stupídnosti typu Farma. Keby od začiatku nekoncipovali Búrlivé víno ako denný seriál, ale povedzme 1 diel za týždeň s menej postavami a dejovými linkami, tak celý seriál mohol vyzerať a dopadnúť úplne inak. Hodnotenie prvých 3 sérií, ktoré som videl: 50%. P.S.: Keby som mal ohodnotiť aj zvyšné série, ktoré som nevidel, iba si prečítal dej a videl pár upútaviek v TV, tak hodnotenie by bolo ešte nižšie. ()

brasek

Seriál nedráždi, ale dej a zápletka nezaujme. Pôvodne som hodnotil za dve hviezdičky, hodnotenie však musím znížiť na jednu... pretože niektoré zápletky a udalosti v seriály smrdia blbosťou. ()

klapqua

Budem vulgárna a použijem obľúbený výraz môjho tatu: ,,Pičovina jak voda v koši!" a sem sa to perfektne hodí. Dala by som rovno odpad, ale že je to po technickej stránke celkom ok, nech mi bok nevyduje, tú jednu star im dám. Trápnosť slovenských seriálov naberá na prudkých obrátkach, roztrhlo sa vrece s bezduchými, nudnými, beznápaditými, strašnými telenovelami. Keď vidím toto, srdce mi plače za tou krásnou slepou, zelenou žubrienkou Esmeraldou, kde aspoň tie herecké výkony a aj samotná zápletka boli neporovnateľne lepšie. Apropo, podľa koho je Nela herečka? Nič proti tejto osobe nemám, ale keď ju vidím tu, čo stvára... to už ozaj môže ísť hrať hocikto... ()

zitush

Dajte tu Nelu odtial prec...dovtedy sa vobec necudujem, ze maju ludia taketo nazory....slovenska serialova scena sa nikdy nebude moct porovnavat so zahranicnou....s tym sa musia vsetci zmierit. ()

FilmFaktor odpad!

Preklínam túto stupiditu, že robí ľudí ešte viac stupídnymi. Ľutujem všetkých pánov hercov staršej generácie, že prijali niečo tak hlboko pod (ich) úroveň. Tým mladším sa nečudujem. Ďalšia vizitka a nekonečná (umelecká) prázdnota. ()

zodiak217

Na slovenske pomery celkom príjemné spracovanie romantického seriálu odohravajuceho sa vo vinárskom prostredí. Pekná kombinácia a hlavne herecké obsadenie vďaka ktorému sa dá na tento seriál aj pozrieť i ked nie som jeho fanúšik. Je zaujaimave vidieť prerod Mely Pociskovej pd dievčatka k žene a úloha jej celkom sedí. Seriál nie je nič prevratné, kde by sme mohli hovoriť o nejakej kvalite, ale mainstremovy prúd komerčných televízii diktuje v.sucasnosti takýto trend, ktorý záujme masy, ktoré si kazdy deň sadnú pred televízor, vylozia si nohy a pekne zrelaxuju. Určite aj to treba a v konečnom.dôsledku je to lepšie ako ny mali v telke bežať nejaké osuchane mexické telenovely alebo turecké.seriály. Aspoň majú diváci možnosť vidieť slovenskych hercov. V porovnaní s Panelakom, ktorý je už nudný určite vyšší level, len netreba prepisknut dobu vysielania lebo po istom.čase sa aj to zunuje. ()

janulin123

Krutě jsem se zmýlila. Vždy jsem si myslela, že Češi jsou nejkritičtějším národem, ale zdá se, že Slováci nás hravě trumfnou. O Búrlivé víno jsem zavadila náhodou a musím říct, že to nebylo zas tak špatné. Fajn: podobá se to na venezuelskou telenovelu, hudba je jak z německého romantického filmu...dobře, Nela Pocisková neumí hrát. Ale i přes tyto neduhy a ještě některé další (například snaha o naprosto šílené zvraty, které občas klepou na rozum) se na tento seriál dívat dá. Protože mě skutečně asi tak dalších 30 sekund po té, co seriál skončil zajímalo, co bude dál. ()