Mortal Kombat 2: Vyhlazení

• Česko Mortal Kombat 2 (více)

Mortal Kombat 2 je novým dobrodružstvím, které začíná tam, kde předchozí film skončil. Odvážní bojovníci musejí opět čelit protivníkům ve službách nelidského Shao Khana, vládce Vnějšího světa, který prorazil vesmírný tunel mezi Vnějším světem a Zemí, aby ji ovládl. Jeho Armádu temnoty vedou nemilosrdní bojovníci s nadpřirozenými schopnostmi - Sindel, kdysi krásná královna, nyní hrozné ztělesnění smrti, obrovský kentaur Motaro a ninja Ermac, mistr telekinetických sil. (oficiální text distributora)

Divočák

Leonetti je looser první třídy, ale co taky chtít po týpkovi, který sbírá zbytky po Paulu Andersonovi. Takhle zkonit pokračování filmu, na kterém jsem byl jednu dobu závislý a který doteď leží zaprášený na VHSce u mě doma na poličce, to by se mělo trestat pomalým řezáním všech (měkkých) končetin. Mortal Kombat dvojka se pohybuje někde na hranici mezi filmovým béčkem a céčkem. Všichni lepší herci radši rovnou zdrhli, triky se pohybují na stupnici "špatné" až "vesmír už dlouho neviděl něco tak blbého", scénář s dějem se snad minuly obloukem a na režisérské křeslo si nejspíš sedl vždycky ten, kdo šel zrovna okolo. Pár soubojů je sice obstojných, ale legenda jako Mortal Kombat se zkrátka musí dělat s láskou a ne jen pro peníze, které nejspíš ani nestály za to. ()

adamo_znk

Film výhradně pro fanoušky hry! Celkem slušně se drží herní předlohy co se týče charakterů a jejich bojových stylů, kde vidíme u jednotlivých postav během bojů přesně jejich konkrétní speciální údery a fatality jako ve hře. Jinak je to ale neskutečná slátanina, kterou při sledování provází fyzická a psychická bolest! Nechápu proč Johny Cage umře uplně nesmyslně po 3 minutách filmu, nechápu proč si za celej film Sheeva nezabojuje a nakonec na ní jenom spadne náký haraburdí a hlavně nepochopim, proč se nakonec Liu Kang a Shao Khan proměněj v ty zhovadilý dinosaury. Na druhou stranu musim uznat, že vymačkat příběh podle hry která příběh skoro nemá je nelehký úkol! ()

ywo666

Jednotke som dal z protekcie 4* a dvojka bola o hviezdu horšia. Dej je hlúpy, ale nie viac ako som čakal. Nevadil my ani často kritizovaný Rayden. Najväčší problém bol, že som postavám neveril ich bojové umenie. Viem, že Robin Shou je celkom zbehlý vo wushu. Ale či už to bola Sonya, alebo Kitana alebo iní tak tam bolo vidiet, že v podstate nič nevedia. Herecky to bolo slabé. Tak mohli aspoň vylepšiť bojové scény a obsadzovať profíkov v bojových umeniach: Lebo neznášam, (doslova nenávidím) keď nejakého majstra bojových umení hrá niekto, kto s nimi nemá moc spoločného a je to vidieť. Stále dúfam v kvalitný Mortal Kombat. A či už to bude rebirth alebo niečo iné je mi to jedno. Ale chcem kvalitný (naozaj kvalitný) Mortal Kombat, kde dám 4* bez protekcie a ešte budem aspoň sekundu rozmýšľať na piatou. ()

MM_Ramone

Prvý film, natočený v roku 1995, čo bol inšpirovaný bojovou, počítačovu hrou "Mortal Kombat" som prijal s veľkou radosťou. Ako skúsený, pokročilý player som si rád pozrel svojich obľúbených hrdinov vo filmovom prevedení. S toleranciou verného hráča som prehliadol aj niekoľko filmárských kixov. No toto voľné pokračovanie ma doslova znechutilo. Stratilo to všetku atmosféru, tú zvláštnu poetiku, úvodného filmu. Prepadlo sa to takmer do odpadu. Nechce sa mi ani analizovať, prečo sa mi to zdalo až také slabé. Jednoducho napíšem, že sa mi to vôbec nepáčilo. * ()

novoten

Ne, nedokážu to a ten odpad tomu nehodím. Vyhlazení je strašlivý film a už ho nikdy nechci vidět, ale vzpomínám si, jak jsem ho kdysi sehnal ve videopůjčovně a měl jsem radost z toho, že existuje pokračování mého tehdy veleoblíbeného kousku. Doma jsem pak se zklamáním konstatoval, že už to není ono, ale dokud na obrazovce kope protivníky Liu Kang, není to úplný konec. A pak mi bylo nějakých patnáct a já s definitivní platností musel uznat, že pokračování nikdy vzniknout nemělo, protože horší to být nemohlo. Vedlejší postavy, ve hře tak perfektně ztvárněné, jako Barakka, Jaxx nebo Mileena jsou zde jen pro to, aby hráč předlohy horko těžko zaregistroval svého oblíbence. Škoda, že ani postavy hlavní na tom nejsou o moc lépe a taková Kitana je vysloveně pro hlasitý smích. Jedna hvězdička ze žalu nad promarněnou šancí a honem pryč nebo tam nedám ani ji. ()

• Kvůli nedostatku času a peněz museli herci a kaskadéři zahrát více rolí. Například Ray Park si zahrál Raptora, Tarkatana a kaskadéra, J.J. Perry pak Scopriona, Cyraxe a taktéž kaskadéra. (HellFire)

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (více)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (více)