Největší korejská kriminální organizace 'Goldmoon' získává na moci. Velitel policejního oddělení Kang (Min-sik Choi) nařídí policistovi v utajení Ja-Seoungovi (Lee Jeong-jae), aby se zapojil do operace 'New World' a pomohl zničit 'Goldmoon'. Během plnění úkolu Ja-Seoung stojí před rozhodnutím, jestli se řídit rozkazy jako policista, nebo přeběhnout a zůstat loajální Jeong Cheongovi (Jeong-min Hwang), šefovi 'Goldmoonu'. (Redi)

Pedross800

Taková poklidně se linoucí gangsterka v které zas tak moc akce na Korejce není, ale která člověku svým zpracováním a hudbou pomalu vleze pod kůži až si na konci řekne, že to byl "좋은 빌어 먹을" výborný film!!! ()

toffy

Konecne korejsky film, kde som (aspon som sa snazil) do konca vedel, kto je kto a kto po kom striela. Slusne. ()

coscarelli

Na korejsky pocin potrebujem cas . Vidim ho asi 2x za rok .Zatial nikdy nesklamal. Korejsky film je najlepsi vo vsetkych smeroch. Pecka Novy svet dlhometrazne nenudi, plynie ako vikend a je sa na co pozerat. Cez zauzleniny, surovost scen, herecky koncert az po fantasticke finale / vygradovanie. Popravde kym som prisiel na miesto cinu, pomotal som sa po tom vire intrig a premyslam ze si dam na dalsikrat k tomu aj titulky. ()

Maynard.

Jestli máš rád kmotra a rákosky, tak je tohle tou pravou nefalšovanou volbou právě pro tebe :). Já teda rákosníky uplně nesleduju, ale podle různejch filtrů zde, sem si našel tenhle labůžák. Jo, tohle se fakt povedlo, i když sem čekal krapet víc akce, tak stejně mě film dokázal udržet při životě a nenechat vytuhnout, což je mým velkým problémem :o). Důkladně propletená honba za trůnem korejskýho podsvětí. Tajný cajti, mafiánský bosové, který spolupracujou s fízlama, jeden zkušenej detektiv a žádný velký přestřelky, ale regulerní fajty s nožema a bejsbolkama, no fakt že jo. Asi se film krapet inspiroval skutečným příběhem, takže o to víc peckový. No, písnička Dvojí život se sem přesně hodí. Jo, tohle se korejcům povedlo, tak snad mi z pár dalších filmů nezešikměj voči pičo! :o) ()

Chipsonator

Nepochybně kvalitní krimi film, ale mě to prostě nesedlo. Bylo to na mě moc dlouhé, navíc ve filmu byl pro mě až moc velký nepoměr zajímavých a nudných scén. A ani postavy si mě moc nezískali snad až na Jeonga, no vlastně ke konci ještě Ja-seong získal nějaké body sympatie. Co se týče scénáře, tak ten je dobrej, nápad je dobrej, ale zpracování mi bohužel moc dvakrát nesedlo. Aspoň že ten konec dobře graduje navíc ta jedna pořádná bojová sekvence je skvělá a taky zaplať pánbůh za to že Jeong byl takovej frajer, jinak bych šel s hodnocením ještě níž. 65%. ()

Lukoboss

Korejci už několikrát ukázali, že není správný je v rámci filmu přehlížet, protože umí točit nad míru dobrý filmy. Nejinak je tomu i u Sinsegye, kterej diváka vrhne do boje o post mafiánskýho bosse, o kterej se uchází všechny možný strany. Ze začátku to má trochu pomalejší rozjezd, ale jen co se člověk rozkouká, už je snímek v plným proudu. A protože se jedná o asijskej film, nejsme ušetření slušné dávky reality až naturalismu, takže když se strhne nějaká ta bitka, je potřeba si utřít krvavý čelo. Stinným vroubkem může být stopáž přesahující dvě hodiny, zhubnutí cca o 20 minut by tomu slušelo, ale není to zase nic tak zásadního. V The New World se dočkáme nečekaných i čekaných zvratů a zápletek i pořádné řežby, nátlaku na psychiku a vyústění, který možná bude dost lidí očekávat, ale je to podaný tak nějak elegantně, že to vlastně vůbec nevadí. ()

klukluka

Původně jsem to na 5 neviděl, poslední- ta úplně poslední scéna mě ale přesvědčila. Třešínka na dortu. V tak krystalicky čisté podobě jsem ji ochutnal snad poprvé. Vynikající, zkuste ji taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

purekritik

Na tu asijskou, resp. jihokorejskou patetičnost už sem si celkem zvykl, ale tady je fakt hárd. Akce taky za nic moc nestojí a film tedy spadá do šedivé kategorie průměru. 55% ()

Hanys_

Slovní spojení Korejský thriller už budí celkem respekt a tahle Volavka skřížená s Kmotrem mu ostudu rozhodně nedělá. A i tady se najde pár scének, které možná časem snesou označení kultovní. Ono taky když tvůrcem je scénarista fantastického I saw the devil...Jsem zvědav, kdy můžeme čekat remake. 7/10 ()

XdanteX

Mafiánská extratřída podobající se koncertu klasické hudby. Precizní do posledního tónů a každou vteřinu. Nic není navíc a nic nechybí. ()

Corpsegrinder

Tak tady asi půjdu proti proudu protože osobně mi to moc nesedlo, přestože mám korejce rád. Je to takový nezáživný plácání se v klasickým schéma fízla v utajení který ozvláštnili tim způsobem že fízlové jsou zde vlastně ty špatný a zlý a tim pádem to spěje k celkem předvídatelnýmu a né moc smysluplnýmu konci kterej by možná fungoval kdyby hlavní hrdina nebyl takový nevýrazný nudný a nesympatický hovno. Je tam pár úsměvnejch momentů co na mě fungovaly ale jako celek to je prostě roztříštěná nuda kde mi bylo jedno kdo jak dopadne. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "What a twist."     Ukážkový príklad akčného krimi thrilleru, pri ktorom treba úplne vypnúť mozog, aby si ho divák dokázal aspoň trochu užiť. Nad nejakou logikou sa tu proste netreba príliš zamýšľať, pretože to, čo sa tu deje, veľký zmysel nedáva (skupinka gangstrov iba čumí, keď sa na nich rúti auto, viaceré postavy akoby ani nemali záujem sa zachrániť, keď im ide o život (agentka, detektív), nezmyselný útok v garáži bez strelných zbraní, nesmrteľný Číňan a mnohé ďalšie). Keď si ale človek odmyslí všetku tú kórejskú šialenosť, film je občas aj celkom pôsobivý. A hra na efekt je zrejme asi to jediné, na čo tvorcovia vsádzajú. Hrdinovia z kriminálneho prostredia sa snažia pôsobiť strašne husto, ale sú totálne prázdni, nevyvolávajú prakticky žiadne emócie. Na efekt sa snaží hrať i scenár, a to až tak okato, že je neskutočne prekombinovaný, s množstvom akože prekvapivých zvratov, ktoré väčšinou vyznievajú dosť prihlúplo. ()

Atheas

Tak na tuto nádheru jsem se chtěl podívat roky. No a po dokoukání mám z toho hodně smíšené pocity. Je to poctivá gangster film ze vším všude, jen jsem asi tak nějak ale úplně nepronikl do té korejské mentality v gangsterském způsobu myšlení. Bylo mi to cizí, a dost často jsem nepobral proč postavy jednají tak jak jednají. ()

warrenur

Cistokrvna zanrovka, vynikajuco rezijne zvladnuta. Kedze tento zaner mozem, tak poznam z inych podobnych kuskov rovnake ci podobne dejove linie. Preto mi toto stvarnenie neprislo ako moc originalne. Preto "len" stvorhviezdie. Dlhsiu stopaz som si zacal uvedomovat az v samotnom zavere, ktory som, podobne ako Adrian, vnimal ako nadbytocny. S ostatnom tiez viac-menej suhlasim. ()

Helldo

Naprosto precizní gangsterské krimi, á la Skrytá identita, obohacena typickým jihokorejským vkusem pro prezentaci násilí. Narozdíl od nového Zátahu však tato stránka věci, sice opětovně šokuje a udržuje napětí, v žádném případě však nezastiňuje děj jako takový, který přes svoji spletitost perfektně štimuje. Ještě musím pochválit jako vždy Min-sik Choie a zařadit Sinsegye do pětihvězdičkové přihrádky. ()