Reklama

Reklama

Neporazitelní

(festivalový název)
  • Hongkong Ji zhan (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Ching Fai, prezývaný "vychudnutý Fai", je dlžný 200 000 dolárov nesprávnym ľudom. Nakoľko má obavy o svoj život, rozhodne sa opustiť rodný Hong Kong a skúsiť šťastie v Macau. Za pomoci starého priateľa si nájde ubytovanie i prácu. Žije v spoločnej domácnosti so slobodnou matkou a jej dcérou. Ich spolunažívanie spočiatku nie je najideálnejšie, no odstupom času si vypestujú špecifický, priateľský vzťah. Zamestná sa ako asistent trénera v menšom kick-boxeristickom klube, kde precvičuje ženám v strednom veku. Jedného dňa ho požiada o pomoc mladík menom Qi. Nakoľko je Fai bývalým úspešným boxerom, Qi od neho chce, aby ho pripravil na zápasy v klietke bez pravidiel - MMA. Ako ďaleko sa Qi v turnaji prebojuje? A podarí sa Fai-mu utiecť pred minulosťou? (*CARNIFEX*)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CO MŮŽU ZTRATIT? JESTLI VYHRAJU NEBO PROHRAJU, STEJNĚ TO MINULOST NEVRÁTÍ.…“ /// Víc než film o zápasech MMA je to drama, na jehož pozadí bude, pak je a pak zase bude turnaj. Ten dlouhej úvod je hodně asijskej, ale postupně se ,,do toho“ dostávám a beru i ten humor. Taky začínám mít dojem, že v tom dramatu vo něco jde. Dvě dramatický linky a v obou má svý místo Hubeňour Fai. Nejdřív přichází na řadu zápas v tý první lince: škoda, necejtím v něm žádný emoce. S Warriorem nesrovnatelný. Ale jak říkám, o zápas tady jde až v druhý řadě, takže když Fai rozjíždí trénink za pomstou svýho žáka (neberte to doslovně, spíš teda bych tam viděl jiný, dramatický pohnutky…), hraje k tomu The Sound of Silence, Fai připomíná Rockyho a já čekám, že teprv teď začne mít ten zápas správnou příchuť. Nechám vás těšit, ale dovoluju si i lehce napovědět – pro tenhle film není MMA to nejdůležitější. Jen mu má pomoct. Mám to mezi 3*- 4*, ale z lidskýho hlediska by ty 3* byly málo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, že blokovat kop břichem je kravina. 2.) Baví mě, když 50tiletej kokot natrhne prdel mlaďasům (uklidni se, tak jsem to nemyslel…). 3.) Thx za titule ,,LAnGi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Dante Lam posledních pět let přinášel stále spektakulárnější a pompéznější akční filmy, ale tentokrát všechny grandiózní a sofistikovaně inscenované přestřelky, honičky či exploze opustil a namísto nich ve svém (prozatím) vrcholném snímku divákům přináší veskrze komorní sportovní melodramata z prostředí MMA. Jak zde říká trenér svému žákovi, "musíš vědět, proč v ringu stojíš", a přesně na tom také postavil Lam svou svěží variaci na klasické rockyovské téma. Ačkoli i dříve se snažil dodat spektakulárním atrakcím dramatické podloží, spíše se nakonec vyprávění utápělo v třeskuté kýčovitosti (The Viral Factor) či přepjatě rádoby ponurosti (Fire of Conscience). V "Neporazitelných" se naopak žánrová schémata dobře vyvažují s nenucenou sentimentalitou a spolu s velkým charismatem obou hlavních představitelů i famózně nasnímanými souboji utváří vzájemně se podpírající koherentní a maximálně uhrančivý celek. Ve všech uvedených rovinách navíc Lam divákům předkládá vždy něco víc než jen standard. Vyprávění se sice věrně drží ikonických elementů žánru ustanovených v "Rockym", ale současně přichází i s vlastními obohacujícími prvky a zvraty. Postavy jsou sympatické už jenom tím, že nad zámec pouhé motivace vyhrát a něco dokázat světu si s sebou nesou pragmatičtější a osobnější důvody, proč do ringu vstupují. Už to samotné by stačilo, aby souboje měly velký dramatický náboj, ale díky Lamově režii navíc představují vrcholně intenzivní podívanou, která dokáže vtáhnout natolik, až se člověku napětím stahují svaly v těle. Souboje a tréninkové pasáže ostatně skvěle fungují díky vynikajícím představitelům, kteří jednak dokážou unést všechny dramatické polohy rolí, ale navíc byli ochotní se během devítiměsíční průpravy fyzicky proměnit na atlety. Nejen v tomto ohledu je je hlavním esem snímku Nick Cheung, který se v pětačtyřiceti letech zcela fyzicky proměnil a navíc dosáhl zcela nové úrovně dramatického herectví. Poté, co se zdálo, že se Dante Lam stane jen odosobněným specialistou na stále ambicióznější, ale v základu prázdné atrakce, se v "Neporazitelných" vzepjal k strhujícímu výkonu. Stejně jako v případě "The Beast Stalker" se na něj opět zaslouženě snášejí nominace na výroční ceny i vysoké tržby z kin a zase lze s velkými očekáváními vyhlížet, s čím přijde příště. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Warrior má svojí asijskou verzi a nutno dodat, že hodně povedenou. Film sice zachovává klišé o zápasníkovi, který se z nikoho vypracuje na bojovníka, který drtí jednoho favorita za druhým, ale ta omáčka okolo je ne snad výrazně novátorská, ale v rámci asijských akčňáren neokoukaná. Osobní dramata obou hrdinů mě zkrátka chytla za srdce a přinutila mě držet oboum palce, aby jim to dobře dopadlo. A i když to nakonec vše neproběhlo úplně dle mých původních představ, byl jsem na konci víc než spokojen. A vysokou úroveň měla i choreografie jednotlivých MMA zápasů a v jistých momentech předčila i již zmíněný O'Connorův trhák. Trefou byla i ústřední melodie provařeného hitu Sound of Silence, který ale v asijském podání nabyl odlišných a příjemných kontur. Prostě se to celé povedlo. 90% ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Po příběhové stránce nejsou Neporazitelní ničím oslnivým, servírují nám něco, co jsme již v různých derivátech viděli, ovšem to není na škodu. Prvky silnějšího dramatu vždy dodávají sportovním filmům šmrnc a není tomu jinak ani v tomto případě. Co však potěší nejvíce, je ztvárnění zápasů a tréninkové sekvence, na které se velmi dobře kouká a to, že k nim hraje krásná Simonova a Garfunkelova píseň The Sound of Silence (i v instrumentální podobě), to už je jen ta pomyslná třešnička na dortu. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Dante Lam si nepokratě střihl a mírně vykradl americkýho Warriora (2011), kterej JE lepší rozhodně. Řekl si asi, co fungovalo v USA, bude fungovat i v Asii. A na mne to tedy fungovalo. Čekal sem od filmu akční hardcore MMA mlatu, dostal sem však něco trochu jinýho ... Ono je to hlavně drama, nikoliv akční film. Sociální drama o tom, jak každý má svoje dostvelké problémy a když to vztáhneme na Warriora, ono je to všude vlastně stejné ... Zde mladík opět řeší osobní střet s otcem, a aby mu dokázal, že přece jen za něco stojí, rozhodne se pro tréning a účast v souboji v kleci za nemalé prašule. Shodou okolností si najde k tréningu průseráře, ale bývalého šampiona v boxu, který má zase dluhy u mafie. A tak slovo dá slovo a týpci se dají do díla. Průserář se navíc dostane do silně osobního vztahu se sociálně slabou rodinou, které začne postupem času pomáhat. Zde a v celém filmu hraje herecky prim malá holčička, která nejdříve funguje jako jeho druhá máma, postupně se však stane jeho miláčkem. Vývoj vztahu průseráře/trenéra a této malé holky je skvěle podaný a vhání nejednu slzu do oka... Zhruba po necelé hodině začne turnaj ... PARÁDA!!! Choreografie soubojů úžasná, hodně realisticky podaná, sice sestříhaná, ale velice vhodně, napínavá. Mladík dostává drsně do těla,ale postupuje. Než se utká s opravdu tvrdým soupeřem, který ho těžce zraní a málem zabije ... Přesto ale otci dokáže, že za něco stojí a za cenu strašlivé dřiny, bolesti a zranění k sobě najdou opět cestu. V tu chvíli napumpován adrenalinem se mi film "usekl" a já si říkal .."No parádní to bylo, ale závěr až moc "drama" než akční..." Mírně zklamán jsem kouknul na stopáž. Zbývalo ještě asi 30 minut!!! Co jsem nečekal, 48letý trenér se vrhne sám do vlastního tréningu, aby obnovil síly, splatil dluhy, dal si život do pořádku a pomstil porážku svého žáka ... A pak už jsem jenom čuměl!!! ... To asi tak k ději filmu. Co musím vyzdvihnout ... pro mne osobně vše. Špičkové herecké výkony, úžasný vizual, perfektní tréning, oba týpci jsou v neuvěřitelné fyzické kondici. Teda takovou postavu mít, tak mě ženský asi roztrhaj na cucky ... :-)) A to nemyslím nejen toho mladšího žáka, ale především jeho trenéra, který svoji vyrýsovanost a napumpovanost předvede až v úplném finále ... Úžasná hudba!! Úplně jiná hudba hraje při dramatických scénách ze života hlavních postav a úplně jiná při tréningu a naprosto nakopávací masakr hraje při soubojích. Atmosféra super!! Občas humor ... Prostě nádhernej film, brečel sem jak malý děcko v návalu několika emocionálních vln ... Naprosto, naprosto suprovej snímek!! ()

Galerie (153)

Reklama

Reklama