Já a robot

• USA Almost Human
USA, (2013–2014), 9 h 20 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

J.H. Wyman

Karl Urban, Michael Ealy, Minka Kelly, Mackenzie Crook, Michael Irby, Lili Taylor, Anthony Konechny, Darren E. Scott, Garfield Wilson, Hiro Kanagawa (více)

Epizody(13)

V roce 2048 se kvůli vývoji technologií zvýšila kriminalita o 400 procent. V rámci nové strategie dostane každý policista přiděleného androida bojového typu. Detektiv Kennex se svého androida MX zbaví, a tak je mu přidělen zastaralý typ schopný cítit emoce. To je při řešení zločinů výhoda i překážka zároveň... (TV Prima)

Seti

Námětem velice potěšující záležitost, jež nanejvýš osvěžila kriminálkový žánr a dle mého názoru také prokázala do budoucna velký potenciál. Sci-fi fandům tak opět zůstaly jen oči pro pláč, a když si vezmu, jaké hovězí seriály se dočkají dalších sérií, tak je zrušení Almost Human dvojnásobná škoda. ()

iXtr3m3

Veľmi dobrý seriál, ktorý som nejako pozabudol hodnotiť. Blízka budúcnosť, niečo ako predvoj Deus Ex Humankind, I Robot či Blade Runnera. Karl Urban sympaťák, Ealy si to tiež dobre strihol, ostatné postavy viac do počtu. Škoda, že prvé časti boli viac epizódne a tak kým došlo k nejakému širšiemu deju, tak sa rozhodli tvorcovia seriál utnúť na konci prvej série. Technicky to bolo na danú dobu na úrovni. ()

ti88na

Slušná jednohubka, ktorú som si užívala s každou ďalšou epizódou. Seriál ťaží z výborného obsadenia, kvalitného scenára a zaujímavého prostredia. Technický pokrok, ako bol tu stvárnený sa mi zdal veľmi príťažlivý, krásne ho dokázali zapojiť do jednotlivých prípadov, jediné čo sa mi zdalo až príliš pritiahnuté za vlasy bola tá Dorianova umelá duša. To že je Michael Ealy robot som mu neuverila, nech mu na tvári vyblikovalo čo chcelo. Tiež som mala pocit že s Karlom Urbanom vytvorili nie moc súrodú dvojicu a pokope ich držali len dobre napísané dialógy. Karl bol však skvelý a rola drsného policajta mu sadla, okrem toho bol veľmi sexi. V seriály mi chýbal nejaký spojovací článok jednotlivých epizód, nejaký príbeh, aby to nebolo len od prípadu k prípadu. Za 13 častí bolo čo to naznačené, ale nič ďalej rozvinuté. Pritom stena, Dorianove spomienky alebo Anna by boli dobrým materiálom. 80 %. ()

Hadriel

Nebýt budoucnosti, je to opravdu průměrný kriminální seriál na tři hvězdičky. Ale provedení roku 2048 je zvládnuté skvěle. Inspirace několika sci-fi filmy je znát (namátkou horší strana města - Blade Runner, hudba - Tron: Legacy..). Ale ani to moc nevadí. Na seriál je CGI zvládnuto dobře. Některé epizody mají i dost zajímavé náměty. Urban hraje hlavního sympaťáka obstojně. Sidekick i místní kočka taky ujdou. Byl bych rád za druhou sérii, klidně i krátkou dva tři díly na dovysvětlení. + Zpracování budoucnosti. Nebýt toho, tak se na seriál nejspíš ani nepodívám. ()

filipvrbik

další (okopírovaný z kriminálek CSI) akční seriál, ale sci-fi věcičky se lepší díl od dílu....90% (líbí se mi to čímdál víc- u seriálu nevídané) ()

javaznenevim odpad!

Vykrádačka všech možných filmů a knih ve které jsou sci/fi prvky využity pouze k zakrytí logických blbostí, aby měli tvůrci volnější ruku. Jinak jen další naprosto nic nesdělující seriál. ()

Laku

Po čtyřech dílech hodnotím Almost Human jako slabší průměr. Nudná sci-fi kriminálka s béčkově hrající hlavní postavou, kde se nic ohledně androidích postav neřeší... slouží pouze jako křoví. Mezi episodami není žádný vývoj, směřování onoho vykresleného světa budoucnosti. ()

Illy

Vemte všechny dobré žánrové filmy o robotech a androidech, a přetavte to na televizní záležitost. Nebude to bavit každého, není to dokonalé ....ale rozhodně zábavné. ()

Illuminare

Spojení člověk a robot mě už kdysi chytlo díky knihám od J.P.Garena. Almost Human mi aspoň z poloviny splnilo to co co jsem vždy chtěl vidět v TV. Tahle dvojka mi k sobě sedí a baví mě to :-) ()

barteca

Po třech dílech vysoce držená laťka, vtip, napětí, dobrý scénář a herecké obsazení. Na umělou nohu použijte jen panenský olivový olej ! Agenti of Shield to mají spočítané. ()

joudas

Čekal jsem víc. Pilot sice vypadal hodně slušně, zajímavá zápletka i sci-fi vizuál, sympatická dvojice, poměrně akční, ale pak se z toho vyklubala obyčejná, ne moc chytrá, epizodní kriminálka. Nechci házet všechny díly do jednoho pytle, některé mají i své lepší chvilky, ale většinou nepřináší oproti nynějším kriminálkám nic nového. Místo peněz se používají bitcoiny, drogy se tisknou na 3d tiskárnách, někdy jsou středem pozornosti klony, někdy androidi.... Ale samotné vyšetřování se od nynějších seriálů příliš neliší (a stejně jako všude jinde ani tady nesmí chybět trapná mise v přestrojení). To je sice vcelku logické, ale čekal jsem víc. Navíc nevím, jak to dělají (nebo je chyba ve mně), ale spousta zápletek vyústí tak nějak do ztracena. Některé zase mají otevřené konce, ale v rámci první série už na ně nijak nenavážou. Taky mi chybí nějaká dlouhodobější dějová linka. Ta tam sice nějaká je už od prvního dílu, ale po celou dobu zůstává prakticky nedotknutá (což je možná konec konců dobře, vzhledem k tomu, že se u Foxu opět rozhodli zpřeházet pořadí jednotlivých epizod a například druhý díl, který přímo navazoval na první, byl odvysílán až jako osmý). Taky mě mrzí, že sci-fi vizuál se po prvním dílu scvrknul více méně jen na blikající obličej androidů, holografické displeje a podivné poklice kol u aut. Zase, je to sice vzhledem k televiznímu rozpočtu logické, ale je to škoda. Možná to všechno zní až moc negativně, ale i přesto, že jsem, obzvlášť po prvním dílu, čekal víc a že mě pár věci rozčilovalo, jsem se vcelku dobře bavil a doufám, že to dostane další sérii a že bude kvalitnější než tato. ()

Bozvav

Průměrná detektivka s oblidně atraktivním vizuálem z blízké budoucnosti. Jestli takto bude za pár let vypadat svět, tak snad raději beze mne. Jinak nutno říci, že herci nijak neoslnili, ale ani neiritovali. Scénář fádní, chybělo mi trochu více humoru, některé díly lepší, jiné horší. 1.řada 55%. ()

Ben Nevis

Pilot: Asi jsem moc náročná nebo zmlsaná, ale 10% scifi z průměrné akční detektivky zajímavý seriál neudělá, maximálně scénárista bude mít výmluvu na obhajobu nesmyslů, protože přece scifi. Jsou tam sice androidi, ale ten hlavní je "Almost human", takže jsem nepochopila, proč vlastně musí být android. (Z pilotu jsme se navíc dozvěděli, že androidi mají slabiny využitelné zločinci) Možná proto, aby mohli do mládeže hustit protirasistickou teologii. Navíc seriál přináší už stokrát převařené myšlenky o tom, že žádný robot nenahradí člověka a nejlepší robot je ten nejpodobnější člověku. ()

char_t

Po osmi dílech přestávám sledovat. Zápletky jsou dost průměrné krimi, které jsme viděli už tisíckrát, zachycení budoucnosti je vizuálně a technologicky přehnané (na to, že se odehrává už za 30 let), ale ve všem ostatním podobné současnosti a tedy nezajímavé. Jediná aspoň trochu originální premisa jsou policejní androidi a ti moc nedávají smysl - nejsou tak dobří, aby operovali sami, vlastně ani nejsou dost dobří, aby s nimi živí policisté chtěli sloužit. Takže jediná zajímavost a klad seriálu je až filmový rozpočet, který je fakt hodně vidět. Sečteno podtrženo, ač fanda sci-fi i krimi, tohle mě prostě ani trochu nebaví. ()

bundaboy

Po pěti epizodách to zatím vypadá na obyčejnou kriminálku, kterou z průměru zachraňuje jen to sci-fi prostředí. Čekal jsem rozhodně víc, protože potenciál to má obrovský... ()

Mii

Zatím dám tři hvězdy, možná to časem zvednu, uvidím. Je pravda, že Almost Human je kombinace snad všech možných sci-fi co existuje. Podobnost z Blade Runnerem, Minority Reportem a Ghost In The Shell je občast až do oka bijící. Ale líbí se mi, že seriálový svět momentálně nic podobného nenabízí a vlastně si ani nepamatuji, že by někdy nabízel. Cyberpunkovej krimi seriál. Jestli někdo někdy sledoval úžasné anime Ghost In The Shell, u tohohle bude slintat - vskutku jako kdyby ho někdo přetočil do hrané podoby. Hlavně žánr cyberpunku patří mezi moje nejmilovanější (pak tam ještě patří postapokalyptické věci a superhrdinové). Postava hlavního hrdiny je sice kombinací všech možných klišé co existují, ale to mi taky nevadí, Karl Urban je neokoukanej, po Star Treku a Dreddovy jasně dokázal, že hrát ve sci-fi mu prostě jde a hlavně neni žádnej mladoučkej hezounskej frajírek, což je hrozně fajn. Jediné co mě mrzí, je fakt, že příběh je šíleně "nemastej, neslanej". Doufám, že se časem zlepší a seriál si konečně pořádně užiju a nebudu ho mít jenom jako kulisu při cvičení. ()

HDeer

Zvyčajne hodnotím seriály aspoň po celom zhliadnutí prvej série. Pri Almost Human zrejme urobím výnimku, pretože už nikto ma to viac neprinúti sledovať. Väzby medzi postavami umelé a neopodstatnené, postavy chabé a neoriginálne, scenár pozliepaný plusmi iných seriálov, v podstate rovnako patetický a nejedinečný. Ach Karl, na čo si sa to dal nahovoriť? A Michael Ealy? Priznám sa, viac som si ho užil v Common Law. ()