Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

SpaceOdyseus

Cely film je tak roztomile "over the top", ze se to proste musi brat jako akcni komedie. Hlavne je nutne nepremyslet nad dejem, jinak se budete stydet, ze na to vubec koukate. Akcni sceny jsou opravdu vymazlene, kamera je prijemne fyzicka, choreografie epicka a fyzika pro jistotu chybi uplne. Jen ta delka... Kdyby to bylo o tri ctvrte hodiny kratsi, byla by to skvela akcni jizda. Takle to je od treti, ctvrte akcni sceny az umorne a vycerpavajici. Finale se pod predchozim naporem neda snad ani vnimat a z desateho kazani na tema rodina jsem mel uz koprivku. ()

ti88na

Ak si myslíte, že nám v predošlých dieloch bolo ponúknuté maximum nereálnych automobilových scén, tak nebolo. Rýchlo a zbesilo sa totiž vydalo cestou "akcie bez hraníc", ktorá popiera tak zákony logiky ako aj fyzicky a všetkým je to zjavne úplne uprdele. Problém je, že v tomto poslednom filme mi niektoré tieto momenty už prišli viac smiešne ako zábavné a nepomohlo tomu ani špičkové audio-vizuálne stvárnenie. Veľmi ma sklamal záporák v podaní Jasona Stathama, na ktorého som sa tešila a mala asi príliš veľké očakávania. Zahral chlapíka čo sa mstí a pritom okolo seba rád rozhadzuje granáty, no má iba málo charizmy a nevzbudzuje skoro žiaden rešpekt. Žalostne málo priestoru dostala aj moja obľúbená postava v podaní Dwayna Johnsona, ale tých pár scénok v ktorých sa objavil som si vcelku užila. Výborné boli aj pästné súboje, až na ten posledný a podstatný medzi Torettom a Shawom. Neviem, ale mala som pocit, že Diesel potreboval výdatnú pomoc, aby si so Stathamom poradil a nepôsobilo to presvedčivo. Záverečná rozlúčka s Paulom Walkerom bola veľmi pekná, nie prvoplánovo dojemná, ale skôr symbolická. A asi by som chcela moc, keby sa aj kvôli jeho tragickej smrti už na ďalšie pokračovanie vykašľali. ()

dopita

Tahle série je čím dál víc pitomá. Teda, né že by film byl řemeslně špatně natočenej, ale je prošpikován děsnýma kravinama (auta toho moc nenajezděj, zato každou chvíli lítaj vzduchem...), což nejenže nebaštím, ale ani mě to nijak nebaví. Ale jinak jsou akční scény v pořádku a i neakční docela ujdou. Nicméně 140 minut je hodně a prostříhání by filmu jenom prospělo. Závěrečná zběsilá akce v ulicích Los Angeles trochu připomíná řemeslnou nemohoucnost Michaela Baye, z čehož vyplývá, že je příliš dlouhá a že je to dost nuda. Příště by to chtělo více Dwayna Johnsona a více Kurta Russella, ... když už nebude žádnej Paul Walker. ()

HArna

Asi nejsem největší fanda Fast & Furious, poslední díl jsem viděl Tokijsku jízdu a stejně jako tu je tento díl průměrný. Jedníčku z pomyslného "vrcholu" (za mě tak 60-70%) tento díl nepředčil. Jsem ale docela rád, že bez 4, 5 a 6 které jsem neviděl a vidět v dohledné době určitě nebudu je film poměrně přehledný a měl jsem dojem že mě nic neuteklo. Největší problém mám (mimo Rocka a Stathama, který měli dostat mnohem víc prostoru!) s herci, kteří mi nikdy nepřirostly k srdci, ale docela mě baví to přeskakování z mrakodrapu na mrakodrap. 50% ()

khue

James Wan musel být zcela určitě sjetej jako gumy starý škodovky když do Rychle a zběsile nacpal takovouhle sentimentalitu a spoustu dalších blbostí, které ani nemá cenu vypisovat. ()

Ripley

U této série obzvláště od pátého dílu kašlu na logiku,klišé a přepálenost akčních scén.Pokud bych měl někomu doporučit současný áčkový nadupaný akčňák s nadhledem a vtipem-zkrátka zábavu bez přemýšlení,doporučil bych tuhle pecku.Trochu mi to v dobrém evokovalo Expendables.***RIP Paul Walker*** ()

Pavkan

Žůžo dobrodrůžo! Že to nedává smysl? Nevadí! Zvlášť když jsou všechny ostatní smysly pohlceny vizuální lavinou, ve které plavete, ani nevíte jak. Ano, včetně olefaktorní a taktilní složky vašeho Já. Už představení hlavního záporáka a jeho neomezených schopností je na jedničku s hvězdičkou. A podobných lahůdek nabízí film požehnaně. Už to dávno není jen o rychlosti a zběsilosti, ale také o schopnosti dělat si ze sebe a z celé ságy srandu, což se tvůrcům daří mistrně, stejně jako se jim podařilo důstojné rozloučení s Paulem Walkerem. Ať máte sebevytuněnější káru, konec uvidíte přes vodu v očích hodně rozmazaně. ()

Lefty86

Výborný film, já se pobavil, ze série FaF se stala akční nálož a moc o auta tam už nejde. Z "rodiny" Doma Torretta se stali moderní Postradatelní. Torretto se proměnil z pouličního sígra v Supermana kříženého s Vitem Corleonem který o světě ví úplně všechno. Přiznám se že Vin Diesel mi přišel asi nejméně přirozený a přišlo mi že hrozně přehrával a snažil se být v každé scéně až moc cool až to bylo spíš k smíchu. Nejvíc jsem se těšil na Stathama, kterej měl na můj vkus moc málo prostoru ale nebyl to film o něm tak to beru. The Rocka poslali na párek a vrátil se až na konci aby po Arnoldovsku s těžkým kulometem rozstřílel vrtulník. Ale oba když se objevili ukradli si scénu pro sebe. Úvodní scéna s Jasonem je skvělá a nebere se až tak vážně. A konec kde se rozloučili s Walkerem je hodně dojemný a povedený. 85% ()

Strandmon

Pecka!!!!!!! Přeřvané věci mám rád. Akčích scén je tu tolik, že jsem je nestíhal počítat. Film má ovšem i něco jiného než jenom nastartované motory a tím je tradice, kterou má film opravdu dlouho. Skvělé je , že snímek se do rozlučky s Paulem, snažil tak vložit, že se mu to povedlo a závěrečné poděkování k němu bylo opravdu pěkné. Když se kouknete na kolonku hrají tak vám musí být jasné, že se nemůže jednat o špatný film, protože i kdyby byl špatný tak mi to herci vynahradí svými výkony. Nejlepší sice maximálně pětiminutový výkon patří komu jinému než skále. Ono je jedno, že ve filmu téměř není, protože on střílí a to je hlavní.Když to počítám tak měl film vše herce, sexy holky, Rocka, akci, tradici a dokonce i rozlučku se kterou jsem nepočítal. ()

Foxhound#1

Poprvé za celou FaF sérii jsem vyrazil do kina a to s mírnými obavami, že to tentokrát přepálili až moc. Samozřejmě pocity vznikly díky pročítání zdejších komentářů, naštěstí se mi většinou vždy potvrdí, že na co tady zdejší inteligence nedává a posílá kvůli tomu film do průměru nebo hloub, tak s tím já problém nemám a není to taková síla. U mexické večeře jsem přemýšlel nad tím, jak obhájit hodnocení. Proč jsem dal opět čtyři a ne plný počet a proč jsem si původně připravoval komentář na téma "proč dávám čtyři a ne tři hvězdy". Vezměme to od nejvíc proklínaného - ignorace fyzikálních zákonů a nesmrtelnost hlavních postav. Ale no tak, vždyť v akčním žánru to přece není nic nového, šílené kousky naprosto popírající základní zemské zákony jsou na denním pořádku stejně tak jako neprůstřelní hrdinové, případně hrdinové s nekonečným zásobníkem a hrdinové "deux ex machina". Tím narážím na pro mě největší WTF filmu a paradoxně to není ta kaskadérská jízda skrz tři mrakodrapy. Terminátoři v tomhle filmu byli dva, hypermoderní T-X badass Statham, který je takový ultrabadass, že by bylo hodně blbý ho zlikvidovat, tak ho jen zabásli. Druhým, starším ale odolnějším modelem je samouzdravovací a v pravou chvíli zasahující The Rock. Ano, Rockovo závěrečné působení je největším WTF celého filmu, ale bral jsem to s humorem a upřímně se tomu zasmál. Ano celý film ze slušné akce vygraduje do monstrózního akčního výplachu, kde se ničí, střílí, bojuje a vůbec blbne na plné otáčky a i když v mysli kroutíte nevěřícně hlavou, sedíte jak přikovaní se zvednutym adrenalinem a blaženym úsměvem. Ke staré partě není nic moc co dodávat. Vtipálek Roman házel povedené hlášky anižby to bylo příliš trapné, Diesel se tváří stále stejně a "nováček" v podobě Nathalie je zatraceně fajnový zboží. Rozloučení s Paulem/Brianem nemá smysl víc rozebírat, díky za všechno. Kdyby série tímto dílem skončila, bylo by to dobré zakončení, protože jak už bylo řečeno v závěrečném monologu - "Nic už nebude stejné jako dřív." ()

vodafone

-mirný spiler :Pro mě to nebylo o autech ale už jen o několika James Bondech.. scifi smichané s pohádkou, romantickým filmem. Opravdu Avengers by se meli stydět protože tihle koumáci jim nakopali zadky. Tohle vše bych ješte skousnul, že vyznávají rodinu a že vše je nad ní. Sice během honičky ve městě zabili desítky lidí a spoustu rodin umřelo nebo jejich členové, ale jejich žije.. ok vše beru. Skáčete z padajícího autobusu, vždy je vše propracovane na milimetry, skacete autem z domu na dum autem ok ok. Jenže když už si hrajete na supermany kde všichni jsou elitní zabijáci z ulice (to byla opravdu tvrdá ulice) točíte volanty když padáte z ve vzduchu pri skoku atd. to ne to nezkousnu.. porušování zakony fyziky a všeho dalšího ok, ale když uz jste takovy spicky NETOCTE VOLANTEM xD .. pro me je ten film brak .. jedina hvezda je za občasné klišé co se mi tam libilo a nějaký ten humor. ()

Honzeek95

Nalejme si čistého vína. Je to hovadina.. Ale ne jen tak ledajaká. Je to hovadina s výbornými hereckými výkony, dobrou režií a cool hudbou... Díky velkému počtu akčních scén se během filmu prakticky nemáte kdy nudit a i když je jejich reálnost na bodu mrazu a máte během nich někdy pocit, že sledujete Terminátora, Matrix nebo Spidermana, po poslední scéně ve vás zůstanou celkem příjemné pocity. ()

Harapes

Nejakčnější film za poslední rok,dva,pět,deset co jsem viděl?!!Film je absurditou a přehnaností více jak celý tým Avengers...ten jim má co závidět.Sbohem Paule. ()

Warle

Pokud Legolas ve třetím Hobbitovi definoval základy fyziky, tak hoši od FF se rozhodli naprosto reálnost a fyziku ignorovat, ale já si nemůžu pomoci, ta série je prostě s ignorováním fyziky čím dál lepší. FF7 je sice možná mírně overrated kvůli PW, ale mně je to buřt. Já jsem se parádně bavil a konec mě hodně dojal. Za mě série ukončena parádně. (pokud se tedy nezačně rejžovat ještě víc na značce) ()

xmatysekx

Bylo to strašně našlapaný. Místy přehnaný, že sem se neudržel a smál se na celé kolo. Jindy mě to zase dojímaly scény k slzám. Bylo to jako na horské dráze. A přibližně stejně rychle mi ten film utekl. Kvalitní podívaná. Bohužel nemůžu soudit, jestli to bylo lepší nebo horší než předchozích šest dílů. Snad někdy později... Jo a ještě na závěr pro Spiker01: Řadový divák nemá co vypínat. ()

Paldiny

Veruže riadny rachot, ktorý v kine vydal za tri. Pri akcii v horách by moju pozornosť neupútal ani epileptik na sedadle odvedľa, akrobacia na mrakodrapoch z Abú Dhabí je číre šialenstvo a záverečný boj z viacerých frontov vymačká aj poslednú dužinu testosterónu. To len v kocke akčné peklo, ktoré pôsobí v medziach až realisticky. Ako bonus rovný tucet tučných mien kričiacich "haló všimnite si ma!" a vo vzduchu visiaca tragédia dodávajúca inak odľahčenému priebehu zvláštnu auru melanchólie. Všetko šľape ako má, teda až na dej, aký som si za prítomnosti ohlušujúcej akcie ani nevšimol. Rovnako nemilo prekvapil zbesilý strih, aký nie je Wanovi podobný. Režisér ale odviedol kusisko práce a ukočíroval nebezpečný náklad do fungujúceho celku. A ten v závere exploduje hneď dvakrát. Ako prvá sa o slovo prihlásila Letty a jej vyznanie, ako druhá prichádza na rad dlho očakávaná rozlúčka. Tá je nefalšovaná a úprimná. Séria týmto dielom dobehla svoju štvrťmílu a uzatvorila celú jednu kapitolu. Teraz by to chcelo na chvíľu zastaviť a zamyslieť sa akým smerom sa uberať. Možností je veľa, tou najhoršou by bolo v jazde nepokračovať. ()

oRi11

Fast and furious 7 je naprosto perfektní pohádkou pro dospělé, kde se akčním scénám nekladou hranice, což k téhle sérii už prostě patří. Sedmý díl je navíc akcemi přímo našlapaný. Po celou dobu napínavý, zábavný s perfektním hereckým obsazením a nejlepším záporákem celé série. Vše je navíc zakončeno opravdu vydařenou a důstojnou rozlučkou s Paulem Walkerem, takže prostě neřešte reálnost akcí, vypněte a užívejte si tuhle našlapanou akční jízdu. (Kino) ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Pro mě vcelku příjemné překvapení. Ano, gravitace a celkově fyzika je ve filmu na nulové úrovni. Ovšem díky tomu je to ta pravá zábava. K tomuto snímku je již od začátku potřeba přistupovat s tím, že je to nereálná pohádka. Což je v dnešní době skoro každý film, takže já osobně v tomto nevidím velký problém. Skvělé herecké obsazení dodá filmu šmrnc. Honičky, střelba a bitky jsou plné energie a akčnosti. Místy ta klasická spjatost party, romance a přátelství mezi postavami okoření F&F7 špetkou lidskosti. Závěr filmu, který je věnován Paulovi je pro mě nejlepším rozloučením s hercem, jenž jsem za svůj život viděl. Velmi osobité a dojemné. Tohle od Wana opravdu cením. Třešničkou na dortu je skvělý soundtrack s finální hymnou. Já se bavil. 90%; slabších 5*****, ale přeci jen si je tento snímek dle mého názoru zaslouží! ()

Hadriel

Už když na začátku sedá Statham do do F-Type Coupe R a zvuk 550 koňového osmiválce je totálně přehlušen nějakou debilní muzikou, je jasné že další díl (bohužel stále ne poslední, vydělává to prostě strašně moc) bude ještě míň o autech a ještě víc o nesmrtelnejch akčních super hrdinách, než jakýkoliv díl předtím. Justin Lin sice svoje díly také pěchoval nesmyslnejma píčovinama, ale to co předvádí nastoupivší Wan je extrém. Dřív to prostě byli mechanici z ulice, který bavilo jezdit rychle a uměli i celkem slušně řídit. Teď umí každej všechno, od všech stylů bojového umění, přes jakýkoli dopravní prostředek až k hackování všeho na světě a klasickému popírání jakýchkoliv fyzických zákonů. James Bond, Jason Bourne, Bryan Mills, John Wick no vlastně skoro i všichni Avengers si můžou zahrabat, proti dream teamu okolo bývalého trestance bez základky Torreta jsou úplný břídilové. Všechny ty přehnané akční scény a všeumělové film zbytečně sráží. Cíle se neustále zvyšují, na začátku šli po zlodějích elektroniky, teď zachraňují svět. V příštím díle se bude děj odehrávat ve vesmíru a sázce bude přinejmenším osud několika soustav. Záběry na potetovaný šlapky v plavkách a vymytý bodybuildery mě netáhnou. Takový filmy už mě moc neberou. Je to zábava pro plebs. Z prvních 3 povedených dílu se série dostala úplně do prdele. Věděl jsem, že se mi tenhle díl nebude líbit, ale nečekal jsem, že až tak moc. Stejně jsem na to ale musel jít, abych o tom mohl bitchovat na těch internetech. Bezvýznamný plus za F-Type, GT-Rko, Astona, Lambo a vlastně i za tu kýčovitou Supru na podivně vyumělkovanym konci. Už prosím ne. Stejně se Walker zabil schválně, když uprostřed natáčení viděl jaká sračka z toho bude. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)