Extant

• USA Extant
USA, (2014–2015), 17 h 59 min (Minutáž: 39–44 min)

Tvůrci:

Mickey Fisher

Halle Berry, Pierce Gagnon, Grace Gummer, Tyler Hilton, Goran Višnjič, Camryn Manheim, Hirojuki Sanada, Carl Ciarfalio, Tessa Ferrer, Kathryn Zenna (více)

Série(2) / Epizody(26)

Astronautka Molly se po třinácti měsících, které strávila sama ve vesmírném prostoru, vrací na Zem k rodině a pokouší se znovu zapojit do normálního života. Čeká ji ale velké překvapení... (TV Prima)

Disease

Dobrý námět, jen ta velkohubá spielbergovská produkce to sráží, poslední tři díly dalo celkem dost práce dokoukat. A robospratek tomu taky nepřidal... ()

Jayem

1. séria - seriál začínal trocha nezáživne ale po pár častiach sa to veľmi slušne rozbehlo a taktiež bola prvá séria kvalitne ukončená. 80% 2. séria už aspoň pre mňa nedosahovala kvalitu prvej a viac menej kopírovali dej Terminátora. Napriak tomu je to ešte pozeratelne. 60% ()

filipvrbik

Krásně udělaná budoucnost a patrně bude i nějaký mysteriozní prvek zatím 4****, tak pilot za 80%, ale pak to jde jaksi kvalitativně dolů...50% //// druhá série mnohem lepší....70% ()

bobstock

Skromně pojaté scifi se stále krásnou padesátnicí Halle Berry. Seriál si vystačí s pár exteriéry, interiéry a skutečně pár herci na to, že je Země v globálním nebezpečí. Apocalypsa se zdá přiblížila z dalekého vesmíru a onu si ji vlastně lidstvo zavinilo samo. Sestrojit takto sofistikovaného robota + celou jeho armádu bez norem a zákonů je pro mě i pro scénáristy dost složitá věc. Vše to nějak řídí jakási ministryně něčeho a směle se řítí někam o čem nemáme páru. Druhá série se zvláštně vleče nudným rodinným dramatem. Vše se vyřeší jak mávnutím kouzelného producentského proutku v posledních dvou dílech. Asi už někdo tlačil, že do toho víc peněz nedá ´´seňore Spilbergo.´´ Navíc jednu velkou pro mě podstatnou věc ve scifi. Už mám plný zuby robotů a ufonů, kteří se chovají a vypadají jako lidi! 60% ()

Illy

Uvidíme, třeba to nebude takový guláš, jak se zatím zdá..... Po třech dílech mě Halle Berry stále víc irituje. Zdá se jenom mě, že hraje strašně mizerně?? ()

warrenur

Po pozitivnych ohlasoch, ktore som cital najma na zahranicnych forach som siahol i po tomto kusku. Pilot a prve dva diely mali celkom dobru, tajomnu atmosferu pomerne zaujimaveho A.I. sci-fi. Tema umelej inteligencie ma vzdy zaujimala. Paradoxne, kazdym dalsim dielom mi to prislo menej a menej zaujimave a zabavne. Berry-ova a tiez Sanada, ktoreho som poznal v podobnej role z ineho serialu, mi zacali liezt na nervy. A hoci som skukol i 11ty diel, povodna linka sa akosi zmenila na nahanackovy akcak B-ckovej kategorie. Myslim, ze uz nema vyznam dalej cakat na to, co nevedia tolke diely divakovi predostriet. A sice, mimozemsku inteligenciu v celej svojej parade. Napatie sa nekona, divak sa nudi coraz viacej. Slabota, co odradi aj fanusikov sci-fi. ()

joudas

Taková ztráta času… Skutečně. Pilot ještě ušel, nabídnul poměrně zajímavou zápletku, ukázal lehce futuristický svět, blýsknul se pár CGI momenty, ale pak už to šlo od desíti k pěti. Nezajímavé a nesympatické postavy (všechny!), šnečí tempo, stupidní děj, hloupé chování všech lidí i jiných entit, akční scény na úrovni akčních scén z Ordinace v růžové zahradě (kdyby se o to pokoušeli), logické díry a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Zkrátka to na mě působilo jako nějaký céčkový seriál a ne jako něco, pod čím je mimo jiné podepsán také Steven Spielberg (viděl to vůbec?). A já vůl to sledoval úplně celé, protože jsem nejprve čekal zlepšení a pak už jsem to nějak ze setrvačnosti proklikal do konce (poslední díl kupodivu zas taková hrůza nebyla). Dokonce to vypadá na druhou řadu, tu už já ale rozhodně neuvidím. ()

xargos

Po posledním dílu první série mi naskočily dvě asiciace. Jedna je antologie sci-fi povídek "Lidštější než lidé", kde již sám název dává tušit, oč tam jde. Stejné je to s Ethanem, který se rozhodne přinést nejvyšší oběť ve prospěch ostatních. Druhá asociace je na hony vzdálená seriálovým postavám a tou je myšlenka, že nás mimozemské bytosti svými různými projevy připravují na svou existenci. Jako by i tento seriál (jako mnohé jiné příběhy) zapadal to této představy... Extant je podle mne povedený seriál, ale ne na plný počet bodů. Chvílemi se jednotlivé postavy chovají trochu jinak, než bych očekával, ale vizuální efekty, hudba a děj jsou na jedničku. V závěru posledního dílu první série se nejracionálněji zachoval elektronický Ben, když bránil Molly odletět. Navíc v té technologicky vyspělejší budoucnosti bych očekával, že bude na oběžné dráze něco jako karanténa, která všemi prostředky zabrání možné kontaminaci celé planety. Ale seriál tohoto druhu nemůže tak brzy přijít o jednu z hlavních postav (že to jde a i s většími ztrátami, dokazuje jiný seriál - Game of Thrones;) ()

barteca

Celé vyznění ponižuje slabý casting a mdlé herecké výkony, které leckdy berou i Helču Berču tady spíš Brečnu. ()

papaguy

Podle mého názoru je tento sci-fi seriál, zde na ČSFD, hluboce podhodnocen. Je fakt, že Extant míchá různé nápady a koncepty odjinud (AI, Solaris aj.). To nutně nemusí být zápor, pokud vzniklý útvar vypadá opravdu dobře. Halle Berry vyrostla v ucházející herečku a celkově jsou zde podávány spíše dobré herecké výkony. Nižší hodnocení je možná dáno poněkud pozvolnějším rozjezdem a řekněme, ehm, rodinným balením. To se ale postupně mění a napětí každou epizodou roste. Za klad považuji minimum pseudovědeckých blábolů. Děj běží prakticky bez zaškobrtnutí. Což signalizuje, že scénáristé odvedli slušnou práci. Rovněž oceňuji, když se někdo pokusí ztvárnit mimozemské entity jinak, než jako mužíčky s velkou hlavou, hmyz, sliz a podobně a zkusí na to jít odjinud. __________ Po shlédnutí několika dílů 2. série jsem zvýšil na 5*, ale po dokoukání všech epizod zase vrátil zpátky na 4. Přece jenom nemusím nadržovat až tak okatě. A závěr 2 sezóny byl takový, ehm, opět rodinný. ()

TomasRichtr

Těžko zatím hodnotit, ale po dvou dílech to vypadá jako vcelku zajímavý počin, i když mi tedy místy nahání husí kůži :) Ovšem zajímalo by mě, jak se tvůrcům povedlo ukecat Halle Berry na roli v seriálu. Nicméně i kvůli ní se na seriál budu dál koukat. Edit: S přibývajícími díly se mi seriál líbí víc a víc, jen mě mrzí, že se v každé epizodě děj posouvá jen velice pomalu a někdy lze předvídat, co se stane. ()

BackPa

Na jednu stranu je to víceméně nudné, na druhou stranu mě hodně zajímá kdo, proč, jak? Posledních několik dílů se to začíná rozjíždět a být čím dál zajímavější. Není to na plné 4*, ale 78% je blízko. ()

Franc1s

Začátek bavil, ale čím více dílů mám za sebou, tím více nechci vidět druhou řadu(kdyby měla být). Vše se zatraceně natahuje a z chytré sci-fi je jen ukecaná a uřvaná Halle Berry co chce být maminkou mimozemskýho haranta a manžílek co chce mít děcko robota. Nadšení, které bohužel zmizelo. 5/10 Ten spešl kosmickej oblek na konci neskutečně komickej, ostatně to víc věcí v tomhle seriálu, akorát SkyNet překvapil... :) Nedívejte se na to ()

mirra66

Hodnotím čerstvě po zhlédnutí první série. Nevím, proč je zde seriál hodnocen tak nízko. Mně osobně to bavilo fakt hodně, je to moderní sci-fi (umělá inteligence, jiná životní forma, člověk a jeho slabosti i silné stránky). Osobně doporučuji k podívání, nenechte se odradit nízkým hodnocením. Těším se na druhou řadu a tu první hodnotím vysoko, dávám silných 80%. ()

Tipko odpad!

V seriáli sú dve veci zvlášť emotívne zdôraznené: láska k deťom – ale k robotickým, a celkovo k umelo vyrobeným ľudom a dôvera k tzv. mimozemšťanom. Človek je tam zobrazený ako ten „zlý“ a nespoľahlivý tvor, kým stroje a (podľa mňa) vymyslení ufóni sa pomocou tzv. „evolúcie“ vypracovali do polohy „spoľahlivých“ záchrancov a pomocníkov ľudstva. Niektoré úmysly neboli zlé, ako napr. dobre ukázaná hrozba robotov, ktorí nakoniec chcú zaujať miesto ľudí, no konštatujem, že i tak úplný záver dal najavo, kto stojí za takýmito seriálmi. Z kresťanského pohľadu sa nazýva otec lži a neprávosti, ten rožkatý. Ten ťahá ľudí za nos kadejakými výmyslami a odvádza ich od Boha, Jeho Slova - Biblie, a od pravdy. ()

Majzlík

Halle Berry jako kdyby tady zapoměla, že umí hrát. Moc hezky jí ale poskakujou prsa při běhu, čehož autoři hojně využívají a v každém díle vás oblaží alespoň jednou "kozohopsací" scénou. ;-) Jinak celkem ucházející sci-fi seriál (když pominem občasné zmatené a nelogické chování postav). ()

Lavinia

Celá idea s robotickými "lidmi" mi přijde tak praštěná, že nevěřím vlastním uším. Proč by někdo chtěl místo skutečných dětí malé robotíky, kteří snad rostou a vyvíjejí se sami pomalu, proč by někdo stál o koexistenci s roboty vůbec? Proč by se vyráběli za jiným účelem než aby pracovali za nás? A proč by měli tyto stroje chodit do školy? Prostě cvokhauz. - Druhá linie mimozemská je typu "hodně levný nápad" - zjevují se nám emzáci v podobě bývalých přátel či příbuzných, no to jsme ušetřili jak ideově, tak finančně. Moje trpělivost je bohužel příliš krátká na to, abych seriál sledovala dále než do druhé epizody, nic se neděje, vedou se dialogy jak vystřižené z dallasu a podobných perel, díky, stačilo. Nedoporočuji. ()