Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

SidneyP

Z fáze třetí zatím nejlepší Marvelovka, avšak zdá se mi, že ta kvalita postupně klesá, a opravdu fungují už tak max. týmovky. Je to takový klasický Marvel - záporák nevýrazný, příběh neinovativní, hodně hlášek (někdy se možná až moc snaží tlačit na pilu) a barviček. Musím uznat, že Tessa Thompson a Cate Blanchett jsou hodně sexy. Docela mě zklamal Hulk, nechápu vývoj jeho postavy a proč vlastně vypadá jinač, než např. v Avengers. Loki dost postoupil v žebříčku postav + Korg je vynikající vedlejší postava! 75%. ()

Sydonai

Do třetice všeho dobrého. Tak by dal shrnout Thorův poslední výlet mimo Asgard. Marvel se opět vydává za hranice serióznosti a servíruje 130 min barevného retra, humoru a akce. I když se mi Temný svět moc líbil (ano, jen do mě!), tak Ragnarok ho jednoznačně překonal ve všech ohledech. Sice se jedná o přímočarý a předvídatelný příběh až běda, ale já už od Marvelu nečekám nic než pěkné, barevné a prostě fajn filmy. 85% ()

SC

Třetí Thor je tím, čím měli být druzí Guardians. Zdaleka ne dokonalé, ale zábavné pokoukání, které se sice nevyhnulo marvelovským klišé ani dětinštějším vtipům, nicméně překvapivě funguje a člověk nemá nutkání odejít z kina/z tohoto světa jako v případě baby Groota. ()

Magenta

Taika Waititi se nebál experimentovat a natočil úplně jinou marvelovku. Na temnější příběhy jsou tu bratři Russoovi, tomuhle ale lehčí stylizace sedí, a to i přesto, že je Ragnarok tak velká a osudová událost. Osmdesátková hudba tomu sedí dokonale, je to jedna z nejlepších věcí na filmu. Herci si to neskutečně užívají včetně cameí (přijde mi, jako by se chtěl u Marvelu aspoň na chvíli objevit každý) a humor tu je chvílemi přes čáru, jenže ono to funguje a ani na chvíli vtipy nesklouznou k trapnosti. A to je umění. Waititi si dělá legraci z klišé, na kterých komiksový svět stojí, a i když se ty samé pointy několikrát opakují, člověk mu to rád odpustí, protože umět si udělat legraci sám ze sebe je sympatické. Cate Blanchett byla nádherná, Cumberbatch potěšil. Originální je i to, že konečně jednou hrdinové narazili na protivníka, kterého prostě nedokážou porazit... Helini probuzení válečníci mi trochu připomínali Hellboyovu Zlatou armádu. Ale to taky nevadí. Dá se to vidět znovu a znovu. ()

P.J.2

Byl jsem spokojen vic nez jsem cekal, btw. Kate Blanchet nebyla nikdy vic sexy ;) Ps: prihazuju na 5 hvezd, uz jsem to videl asi 5x a stale spokojen nadmiru. ()

strikeman

Tak jsem se po roce opět vydal do kina, abych si připomněl, proč do něj už téměř nechodím a nezklamal jsem se - hned za zadkem mi má štěstěna nadělila cca čtrnáctiletou spoluobčanku s indickými předky a jejího cca pětadvacetiletého přítele, evidentně člena Mensy. A tak jsem si za jejich svorného tuberáckého pokašlávání, nosuplného popotahování a spontánních hezitačních zvuků náramně užíval páteční večírek. Jelikož ale vím, že mám na takovéto situace opravdu čich, obrnil jsem se trpělivostí a z větší části jsem dokázal vnímat i to, co se odehrávalo přede mnou na plátně. A nebylo to špatné. Hlavní padouch Cate Blanchet sice nic moc, ale prim hrály především vtipné interakce mezi hlavními hrdiny, a to v takové frekvenci, že by i první Strážci galaxie mohli závidět. Blanchett pak byla zastíněna úžasně slizkým homopadouchem v podání Jeffa Goldbluma. Odlehčené zábavné komiksovky jsou teď prostě v kurzu ... 80% ()

anatheman

Přidávám se k těm, co tak štědře hodnotili. Myslím si, že to je fér. Tato skutečnost je dána několika faktory. Nejdříve bych měl zmínit obecnou narůstající kvalitu "thorovských" filmů. Opravdu je vidět obrovský kvalitativní skok mezi "jedničkou" a Ragnarokem. Dále jsem překvapen tím, že Marvell má stále potenciál produkovat filmy, z nichž číší svěžest a energie. Tomu přispívá i snaha o vlastní sebeparodii, jež je charakteristická pro takřka každý současný kousek tohoto univerzu. S tím souvisí i neustálé hláškování, které je v případě Ragnaroku skutečně nezastavitelné. Přitom nepůsobí až tak infantilně (či hypercool), jak to bylo v případě Spidermana (což samozřejmě souvisí s teenagerovskou tématikou tohoto filmu). Ocenit se tedy dá ona přirozenost, nenucenost a současně i adekvátní načasování takřka všech hlášek. Dalším výrazným rysem Ragnaroku je výborné vyprávění, které si vystačí s relativně menším počtem akčních pasáží. Hlavním lákadlem jsou ovšem postavy. Ty důvěrně známé prochází pozoruhodným vývojem a ty nové si vás zkrátka získají. Hlavně Hela, kterou si Cate přímo královsky užívá. Ještě bych rád připomněl výborný soundtrack. Ten místy připomínal osmdesátá léta a svojí "syntetičností" skvěle zvýraznil charakter filmu. Těším se rovněž na opětovné zhlédnutí Ragnaroku v originálním znění. Tím ale nechci kritizovat český dabing. Ten byl totiž vynikající! Maxián, Olšovský a Trojan s Pleslem jedou! Byl jsem původně skeptický ohledně Cate Blanchett, kterou obvykle dabuje Simona Postlerová, ale na Martinu Preissovou jsem si rychle zvykl. I hlas Josefa Pejchala perfektně seděl na Cumberbatche. O filmu by bylo možné říci mnohem víc, ale já komentář uzavírám již teď. Ragnarok tedy vřele doporučuji! ()

DEADMANincCZ

Thor sice nebyl taková sračka jako Spider-Man, ale pohádky pro děti už radši budu sledovat od Pixaru (kdybych náhodou chtěl). Nejlepší na celým filmu byl DABOVANEJ trailer na Justice League a záporačka, která absolutně nedostala prostor. Už aby reputaci zachraňoval 17.11. Punisher na Netflixu. ()

Shredo

S absenciou videnia predoslych dielov si vobec netreba lamat palicu. Prave naopak, po dani sance Ragnarokovi k predoslym dvom dielom iniciativne vyjdete v ustrety. Okrem fenomenalnych efektov a digitalizacie si prijdete na riadnu davku humoru, ktorou chcu viac skomercnit a prilakat k Marvelovkam vacsie masy. Nie je na tom nic zle, jadro postav a deja sa nemeni, cim neutrpia komixofily a komedia uspokoji sirsiu verejnost, vid. Deadpool. Pri vybrati kinovej projekcie radim neopustat sal a preckat titulky, cim je Marvel nechvalne znamy :-) ()

Vodny

Je to prča na úrovni Strážců galaxie, což je směr, který se mi u těhle jindy často až trapně vážných komiksovek líbí. Návštěva u Dr. Strange je osvěžující, zmatený Ruffalo v lidské podobě je k sežrání, charismatický Hopkins je zkrátka...charismatický a dodává filmu přeci jen nějakou vážnost, Loki je pořád Loki, takový ten slizký podlý červ a Goldblum je neskutečný midi-záporák nabitý pozitivní energií a svým osobitým smyslem pro humor. Počkejte si na konec po titulcích..na úplný konec, po těch hlavních titulcích s miliardou jmen, co na filmu makali 24/7. Thor je takovej někdy až dětinsky přiteplenej hromolord a bez těch vlasů by si mohl rovnou střihnout promenádu na molu ve slipech HugoBoss. No a celé je to okořeněné hudbou á la Tron: Legacy a emzáckým sci-fi nádechem Pátého elementu, což z toho dělá hodně barevný disco koktejl, ten super zelený. Některé gagy a dialogy si herci zcela viditelně užívají nad rámec svých povinností, což je super, hlavě Ruffalo mi přišel, že u toho pokuřoval marjánku a šnupal cocks, nebo obráceně? Tessa Thompson je výborná, drsná čokokočka, kterou by chtěl mít každý doma za mamku, když zrovna přinesl kouly z matiky. Naopak zklamáním pro mě je Cate Blanchett, která by nezahrála pořádně záporáka ani za sto let i kdyby měla na hlavě parohy ze šestnácteráka. Nejlepší akcí je paradoxně bitka Thora s Hulkem, dvou nejlepších friends, ale jinak tam příliš těch kulervoucích scén nenajdeme. Většina filmu je tedy založena na onom někdy až infantilním humoru, což je trochu málo i na Čtvrtou hvězdu. Navíc velká část stopáže je věnována pobytu na scraplandu, rozuměj na té odpadkové planetě, která není vizuálně zase až tak zajímavá a pocit nudy v podobě opakování na stejném principu založených gagů se také čas od času dostavuje. Suma sumářům to máme za tři, což je za dobře. ()

Folky

Jedna z nejzábavnějších marvelovek. Jakkoliv je epizodická a příběh je na vedlejší koleji, zanechá příběhem stopu v celém universu a za mě překoná i první Strážce galaxie. To minimum pokusů o vážnější momenty moc nefunguje, ale humor všechno vyváží a Thor začal být konečně sympatický. A to mi stačí. Po druhém zhlédnutí zvyšuji na pět. ()

Kulda24

Tenhle film má být jeden obrovský vtip? Dle mého to tak vypadalo. Od prvních dvou filmů se Ragnarok velice liší a upřímně si nemyslím, že by to bylo tím správným směrem. Ať si fanoušci říkají co chtějí, ale když tento film vyzdvihují na 4 až 5 hvězd tak je něco špatně. Taika Waititi nejspíše studoval hodně barevné sitcomy, protože asi tak to vypadá. Příběhově naprosto zbytečné a nehutné. Z postav se mi nejvíce líbila Hela (Cate Blanchett), ale to asi proto, že u ní nebyla žádná komediální scénka. Bylo pro mne nepochopitelné, proč akční a dramatickou sekvenci z ničeho nic proloží rádoby vtípkem a pak opět pokračuje ta dramatická část. Byly to akorát vtipy tlačené na sílu, které nenáročné diváky pobaví, ale co my ostatní? Takhle mě Marvel nebaví a ani nezajímá a doufám, že se ke mně přidá více lidí. Ušmudlané 3 hvězdy. ()

Sorry

Humor, nejvetsi deviza tohoto filmu, mi moc nesedla. A s tim, ze byl humor nejsilnejsi strankou filmu, souhlasim. ()

loki5

V podstatě je tohle odklon on těžkopádných Avangerů k GOG a člověk to prostě bere jako zábavu. Spousta skvělých vizuálních nápadů skvěle odvede pozornost od toho, že je to strašlivě přeplácané jako celý marvelovský svět. A stále je to lepší než kterýkoliv film od DC. 70% ()

Wargoo

Thora mám rád, ale toto bolo viac komédia ako niečo čo si Thor naozaj zaslúži... Cate úchvatná, temná, sexi a krvilačná, naopak tento "diel" Thora postrádal správnu atmosféru. Zo všetkého si tam robili prdel, až mi to prišlo ako voľné pokračovanie Piateho elementu. Dúfam, že ďalší Thor nám ponúkne pravé peklo, pretože síce sme prišli o Asgard, absolútne sa ma to nedotklo. A už to samo je veľký neduh. Najlepšia postava je jednoznačne Korg, je to "body" na pohľadanie. Zhrnutie: tvorcom sa to trochu vymklo z pod kontroly, a namiesto poriadnej temnej skazy nám ponúkli len paródiu na ňu. Chcem temného a vážneho Thora... maybe next time ! 4**** a 70,018% ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)