Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Sany33

Absolútna zbytočnosť, ktorá ale na druhej strane potešila srdiečko nejedného honiča nad Star Wars ságou. Mňa osobne potešila, aj keď ide zas iba o to aby korporátna spoločnosť LUCAS vytrieskala doláriky z naivných nerdov a profitovala na známej značke ale to je na dlhšiu diskusiu a nechce sa mi o tom tu rozpisovať. Tak sa vrátime k filmu. Hlavnou hrdinkou je žena, ako tomu už býva zvykom v dnešnej dobe muži idú točiť romantické komédie a ženy točia akčné scifi ale mne to nevadí práve naopak rád sa pozerám na ženy v akčných úlohách lebo v reálnom živote tieto tvory nevedia normálne zaparkovať ani auto a tak sa mi toto sci fi zdá aspoň trocha reálne. Sympatické a dobre zvládnuté herecké výkony. Bravúrne obsadený Donnie Yen, ktorého som si vyslovene užíval a príbeh konca hviezdy smrti je megamastným zážitkom. Je nutné poskytnúť divákovi tento prequel nakoľko reálne zničenie hviezdy smrti bolo točené v 80. rokoch a grafika nedovoľovala takú digitálnu honbu. Tak tu je tých efektov viac ako dosť a prekvapujúce príbeh za kulisami vôbec nezaostáva. Ja som sa bavil. Aj keď ako som povedal je to celkom zbytočný film na osude Luka alebo Yodu to už nič nezmení. 77% ()

lykan9

Již jsem u předchozích filmů uváděl, že nejsem moc velkým fandou Star Wars. Přesto však musím často uznat, že se jedná o kvalitní filmy, u kterých přesto, že nemám zájem se k nim vracet, tak se bavím. Rogue One je pro mě dokonce jedním z těch lepších z vesmíru Star Wars. Přesto, že příběh má svou vlastní linii a jen místy se prolíná s tou původní, tak má vše hlavu a patu. Dalším potěšením bylo to, jak se tvůrci vypořádali z postavami, aby člověk nemusel přemýšlet, proč se nikdy v hlavní linii příběhu neobjevili. Mimo to, tento film byl určitě ze všech nejvtipnější. ()

fabecc1222

Pro mě nejlepší SW film z éry Disney. Tady je cítit ta pravá atmosféra SW, která v ostatních filmech dost často chybí. Závěrečná scéna s Vaderem je určitě jednou z nejlepších v rámci SW filmů. ()

Gallagher

Rogue One slavné filmové značce ostudu rozhodně neudělal a především díky precizně zvládnuté akci, parádní gradaci a neotřelému přístupu si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Hvězdné války potvrdily, že mají co říct i současné fanouškovské generaci a Rogue One je svým odvážným přístupem příjemným zpestřením v rámci současných hollywoodských blockbusterů. ()

Killda

Vizuální pecka, které ovšem výrazně chybí obsah. Jednak všichni dávno známe příběh a tudíž zvraty pozbývají smyslu, druhak Edwards není tak kvalitní režisér jako Abrams a postavy tak zkrátka k srdci nepřirostou. I přes to je casting špičkový, vizuální efekty správně staromilské a zvuk přímo orgasmický. Rogue One však trpí na absenci Williamse. Giacchino mi bohužel znovu dokázal, že jeho nejlepší hudba je již dávnou historií. Jako předkrm opravdových Star Wars, tedy blížící se Epizody 8, se to ale dá strávit a dokonce si to i užít. 7/10 ()

blackJag

Spokojenost. Když si představím, jak gestapácky asi vypadal dohled od Disneyho nebo Lusacfilmu, podařil se téměř zázrak. Žádná roztomilá figurka á la Ewoci nebo R2-D2, žádná trapná figurka á la Jar Jar, vlastně je mi trochu líto, že o žádné z načrtnutých postav se už těžko něco dozvíme, protože film rozměr pojmu sebevražedné mise využívá bezezbytku. A když už pro nic jiného, tak pro formaci AT-AT planýrující tropické lokace nebo báječný Vaderův PG13 carnage, trocha té divácké pozornosti opravdu stojí. 80% ()

Avari.73

Bod dolů za stupidně zbytečný digitální omlazování, jinak si spíše tento díl zaslouží recenze jaké měla epizoda 7. ()

zigíš

Slušné, ale nedotažené protože jen špinavé neznamená drsné a temné (!) teda ono to temné je, jak se většina scén odehrává po tmě a za deště, takže zůstává se jen domnívat, že se v nich něco krvavého děje. Postavy jednorozměrné (v lepším případě) nebo vyloženě otravné (v tom horším) do nadprůměru to žene jen úžasný Vader a všechny scény s ním, které jsou nasnímány tak parádně, že mě přivádějí k myšlence jestli jsou vůbec točeny Edwardsem (?!) film, na který se už nikdy nepodívám -na rozdíl od parádní E VII.- a po týdnu zapomenu, že vůbec existuje (60%) ()

Tft

Sveží závan do Star Wars univerza rozhodně Rogue One přináší. Barevná paleta ja šedivá a špinavá, Stormtroopeři i hlavní hrdinové jsou zamazaní od bláta a to davá filmu tvář až válečného dramatu. Vše je završeno v závěrečné části kdy propukne bitva, která by slušela i kterému koliv válečnému filmu o druhé světové válce. Začátek filmu je trochu zmatený a i pro mě jakožto člověka v Star Wars vesmíru zběhlém bylo problém se chvílema orientovat kde se zrovna pohybujeme. Ve chvíli kdy se film usadí a začne se pohybovat kupředu je však všechno mnohem lepší. Hlavní účel filmu je dodat hloubku čtvrtému dílu Star Wars a už dopředu je všem jasné o co půjde a jak to všechno skončí. Ale to jak nám to film podá to už je věc druhá. Netrpíme tady naštěstí žádným nastavováním dalšího pokračování a tak můžeme nechat všechny na konci poumírat a ne nijak účelně ono to do příběhu zapadá a je to dokonce i jeho logické vyústění. Na konci už to možná působí snad i trochu přehnaně, když všichni jeden po druhém začnou umírat, na druhou stranu to čtvrtému dílu přidává uplně nový rozměr. Herecky dobře obsazeno, nikdo však extra nevyčnívá a to je snad i dobře protože jde hlavně o kolektivní úspěch posádky Rogue One než o úspěch jednotlivce. Kdo ale vyčnívá je Darth Vader. Ač je jeho čas na plátně krátký, závěrečná scéna je jedna z nejlepších záporáckých scén v celých Star Wars. Povedená odbočka od hlavní dějové linie Star Wars, která navíc povyšuje New Hope o level výš jestli to snad ještě jde. 78% ()

Darill

Star Wars: TryHard. Film se snaží házet co nejvíc odkazů na jiné díly Star Wars, což možná ocení zarytí fanoušci, ale ostatním to nic moc neřekne. Zapomenutelné postavy, zmatený začátek plný střihů mezi asi desítkou míst a herecké obsazení, které spíše připomíná potřebu naplnit nějakou tabulku diverzity, než smysluplný casting. Jako oddechové sci-fi béčko to funguje, ale jako film Star Wars je to jen výplň, která nikam neposunuje děj, a lehce se na ní zapomene... ()

vyfuk

Já asi budu hodně vyčuhovat z davu. Asi jako hodně vyčuhovat. Takovej kontrastík budu. Takovej Mads Mikkelsen mezi ostatními herci z Darebáka jedna. Jakože, když už jsme u těch hereckejch výkonů, tak samozřejmě se zde našli herci, kteří věděli, co dělat, ale já si nějak nepamatuju, že by Felicity Jones měla nějak problém s hraním v minulých filmech, ale zde mi to tak jednoznačně přišlo. To jak podávala emoce, bylo jako podávat měsíc shnilou rybu. Místo toho, aby v rámci scénáře její průbojnictví vyznělo epicky a zajímavě, tak spíše vyznělo bizarně a směšně. S tím, že i výkon Foresta Whitakera spolu s jeho hentai přítelem mi přišlo lehce trhlý. Ohledně herectví bych se tady asi trochu zasekl na věky, ale na jednu stranu z toho musím vinit i scénář. Když jsem se poprvé dozvěděl o filmu jako tento, řekl jsem si, že námět, či-li příběh o rebelech, co ukradnou plány Hvězdy smrti, to zní suše a ne tolik zajímavě, ale zase jsem si řekl, že Star Wars má vždy co nabídnout, a tak jsem doufal. A poté tvrdě spadnul. Herecké (ne)výkony bych ještě dokázal přejít, ale to, že se film schválně natahuje a polovina natočeného materiálu je o ničem, nudná nebo pro příběh irelevantní (nebo dokonce ani nedává smysl, nebo vypadá směšně) je věc druhá. Dále práce s kamerou je v jistých ohledech otřesná. Většinou to bývá tak, že kamera zaznamenává tu akční část scény, ale zde to funguje je tak, že mezitím, co se něco děje, tak kamera zabírá člověka jak na to kouká a pak si musí domyslet o čem asi byla ta akce v tom. Bonusové body mohu přidat za návaznost na "čtvrtý díl" a jistou snahu o rozšíření příběhu. Poté ještě za hudbu, ta se podle mne povedla, ale na druhou stranu hodnotíme pozitivně to, co je kopírováno od Johna Williamse. Nevím čím to je. Jestli to je Edwardsem, jehož Godzilla byla pro mne v jistém ohledu ztráta času a nebo jestli za to vděčím scenáristům, kteří mají na svědomí další nudné a pro mne nezáživné filmy a nebo neúspěšné kraviny. Co je to jádro pudla? Já nevím. Jediný, co vím je to, že tohle na mne nedělá v jádru takovou nenávist vůči tomuto filmu, ale upřímně řečeno jde asi o nejhorší SW film jaký zatím asi byl natočen. ()

LizianShaw

Čekal jsem že to bude obyčejný Star Wars film o rebelech, ale byl jsem mile překvapen. Film nejvíc zaujme příběhem a skvěle zahranými postavami (s velmi zajímavou charakteristikou). Akce byla samozřejmě skvělá (obzvlášť AT-AT mě velmi potěšily). Scéna na konci s Vaderem byl velký zážitek. Felicity Jones možná nemá na Daisy Ridley, ale 2. místo není vůbec špatné. Nejlepší postava: Donnie Yen. Je škoda, že ve filmu nebyl žádný Jedi, ale Yen k tomu měl hodně blízko. Všechno to krásně podtrhává velmi nečekaný konec. To bych od Disney nečekal. Pro mě nejlepší Star Wars film! 85% ()

Lukyn007

Lepší než rok starý remake Epizody IV. Je to osobitější, zábavnější a akčnější. Prostě super. Jen ty CGI xichty nic moc no.... ale to celkový dojem rozhodně nemůže zkazit. 90% ()

ghatos

Moc neznám detailně děj/mytologii Star Wars. Nějaké ponětí mám, takže jsem na to koukal jako na normální film bez hlubšího zájmu o danou látku. Jedna věc je jistá, je to o dost lepší, než The Force Awakens. Ne, že by člověk u toho byl nějaký vyndaný, ale dalo se to. Respektovalo to pravidla Star Wars a fanouškům to vcelku šikovně dávkovalo jejich oblíbené věci. Teda mě osobně přijde směšné technické/designové ztvárnění v roce 2016, kterého se musí Star Wars logicky držet. Chápu proč to tak je, ale je to divné. 59%. ()

Zagi20

Věřím, že už samotný fakt, že nejzajímavější postavou celého filmu je robot K-2SO jasně vystihuje problém Rogue one. Charaktery prostě nefungují. Jejich motivace a chování mě nechává zcela chladným, a tak, je těžké, si k filmu najít nějaký hlubší vztah. Něco se tam prostě děje, o něčem se baví a mě je to tak nějak jedno. Naštěstí poslední půlhodina výrazně zvedá celý film. Jako doplňkový film k sáze Star wars, to asi stačí, ale jako samostatný film ... no mohlo to být lepší. 72% ()

Pedross800

Tahle galaktická jednohubka rozhodně ostudu své Star Wars rodině nedělá a já se bavil náramně. Jednoduché, ale funkční propojení s původní trilogií funguje nad očekávání dobře. Děj odsejpá jak švýcarské hodinky, hlavní hrdinové sympatičtí, neokoukaní. Žádní superhrdinové, které nikdo a nic nezastaví, ale obyčejní povstalci, co bojují za svou věc a odpadávaj jeden za druhým v té možná nejvelkolepější vesmírné bitvě jakou mé oko kdy vidělo! Celkově ten vizuál využívající všech vymožeností doby a přesto stále s nádechem toho původního je naprosto fantastickej. Fakt nechápu co se tu rejpalům nelíbí. Super hvězdná oddechovka! ()

svobik

Film, který je s přibývající stopáží čím dál lepší. Bohužel, zatímco finále je skvělé, první téměř hodina je tak rozháraná a zašmodrchaná, že se na ni téměř nedá dívat. Vaderova čistka je nicméně tak skvělá, že 2* by tady byly málo. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord